Page 25 of 28 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 361 to 375 of 420

Thread: Какъв разход на гориво ви дават вашите 147-ци.

  1. #361

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Въобще не е все тая.
    Разликата между двете скорости да кажем София - Бургас - София се изразява в приблизително 1л/100км повече.
    Със спокойно и умно каране 1.9 115кс слиза спокойно до ниски 4/100.
    Абе, смешници, стига с тези глупости бе, 4/100 разход на нафта! То чисто нова кола, на която и двигателя е с компресията си, и амортизацията е нула дават разхода 4,7 (1.9JTD 120 коня), ГанЮ разбираш ли ударил в земята италианските иженери и им показал как се понижава разход. И това, при условие, че се кара с Лукойлската пикня, разбирам да беше с немска нафта... То бива да се изкарвате на големите разбирачи, обаче вече цирка е тотален! Тя алфа 147-цата да не е като москалите навремето, на които блъскаха телчета в жигльорите и смъкваха разхода (за сметка на вървежа)?
    Аре у лево!
    Former Alfa owner.

  2. #362
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    И аз, колокто и спокойно да карам, никога не мога да я смъкна под 5 на 100 извънградско. Нямам борд комп, но по колонка литрите, които влизат за сметка на изминатите километри преди това винаги дават среден разход 5.1-5.2... достигал съм и 6/100 извънградско, ама там беше в условиe на много завойчести райони и с много тирове по пътя, та се караше на газ-спирачка. Но определено разход от рода на 4-4.5 за мен е недостижим. Не и с нашите каляски
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #363

    Default

    Хубавото обаче е, че вашия (на дизелите) разход варира в много малки граници - между 5 и 7 на 100...

    Моя спарк може да гори 7/100 с леко каране.... ама може да гори и над 20/100...

  4. #364
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Без да обижда колегата, но аз спокойно без никакъв зор ми дава разход по борд компютър 4,6 на 100 км. Правил съм и 3,9 на 100. Имам го и документирано със снимки в тази тема. Реално разхода спрямо борд компютъра е някъде + 0,5-1 литър, но този двигател е наистина много икономичен в 7-цата.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  5. #365
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Като ви гледам какви разходи давате, имам чувството че не карам Алфа, а дизелово Ферари!
    И да не е само спам, аз под 6 много рядко успявам да я сваля. Каране 140-150 (нагоре хваща радара) по магистралата, и 90-120 по първокласните.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  6. #366

    Default

    Да, аз също имам снимки, цветни, реални, при това на 166 2.4, разход 3/100... докато ме дърпаха към сервиза за смяна на съединител. Ама това само аз си го знам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #367
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Arrow

    Господина dansguardian...
    Колегаааа, аз попринцип съм съгласен с теб, защото сам повдигнах темата за тия простотии, които се пишат за разходи под 5/100...обаче, колега, не мислиш ли, че "смешници", не е много готино, да се обръщаме един към друг?! Да, може и да са такива момчетата, ама самото обръщение и ти смъква цената и сериозността на поста, още в началото! Нали ако във форума не даваме пример за зрялост и възпитание, то къде ще го правим?! Не ти чета морал попринцип, просто изказвам впечатление. Съгласен съм с теб, но тва смешници, беше като телчетата в жигльорите на мускала....хич не вървиш...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  8. #368

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Господина dansguardian...
    Колегаааа, аз попринцип съм съгласен с теб, защото сам повдигнах темата за тия простотии, които се пишат за разходи под 5/100...обаче, колега, не мислиш ли, че "смешници", не е много готино, да се обръщаме един към друг?! Да, може и да са такива момчетата, ама самото обръщение и ти смъква цената и сериозността на поста, още в началото! Нали ако във форума не даваме пример за зрялост и възпитание, то къде ще го правим?! Не ти чета морал попринцип, просто изказвам впечатление. Съгласен съм с теб, но тва смешници, беше като телчетата в жигльорите на мускала....хич не вървиш...
    Колега, извини ме, ако съм те накарал да се почувстваш персонално засегнат. Думата "смешник" не е обидна дума, а определение за човек, който буди и поражда смях, създава добро настроение, може да се употребят и думите "клоун" и "шут". Колега, ти си малък и не помниш навремето какви магии се правеха с жигльорите, разбираемо е да не си чувал, попитай някой да ти разкаже, ще обогатиш общата си техническа култура с достиженията на БГ технически гений.
    Last edited by dansguardian; 20-09-2017 at 13:13.
    Former Alfa owner.

  9. #369
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Thumbs up

    Така е. Но бях длъжен да изкажа впечатление. Ти ме извини, ако съм изглеждал, пък, прекалено досаден в забележката си. Малък съм, но имам и една Лада и съм горе-долу запознат с този гений!
    За съжаление, гений, който трудно, да не кажа невъзможно, да се използва на съвременните автомобили, особено тези, които в случая харесваме...

    П.П. Попадал съм на колеги, които пък обясняват как Лада, почти заводски запазена, не амортизирана, вади разход от 5.5 или 6/100 бензин извънградско при 90 км/ч ... което буди същото съжаление, както и колегите, които вярват на тези 4/100 или 3.8/100 с Алфа...трактор Беларус с икономайзер! Пълна трагедия!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  10. #370
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Всеки човек трябва да стои за думите си, другото са празни приказки. Аз съм от Варна. Готов съм да се обзаложа. Качваме се в колата ми и нулираме километража. Минаваме 100 км. и гледаме борд компютъра. Аз казвам и стоя зад думите си, че без проблем ще направя разход под 5. Нямам никакъв интерес да лъжа някой и да си чешаме езиците. Разход 4,7-4,8 по борд компютър се постига с лекота.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  11. #371
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Абе, смешници, стига с тези глупости бе, 4/100 разход на нафта! То чисто нова кола, на която и двигателя е с компресията си, и амортизацията е нула дават разхода 4,7 (1.9JTD 120 коня), ГанЮ разбираш ли ударил в земята италианските иженери и им показал как се понижава разход. И това, при условие, че се кара с Лукойлската пикня, разбирам да беше с немска нафта... То бива да се изкарвате на големите разбирачи, обаче вече цирка е тотален! Тя алфа 147-цата да не е като москалите навремето, на които блъскаха телчета в жигльорите и смъкваха разхода (за сметка на вървежа)?
    Аре у лево!
    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, извини ме, ако съм те накарал да се почувстваш персонално засегнат. Думата "смешник" не е обидна дума, а определение за човек, който буди и поражда смях, създава добро настроение, може да се употребят и думите "клоун" и "шут". Колега, ти си малък и не помниш навремето какви магии се правеха с жигльорите, разбираемо е да не си чувал, попитай някой да ти разкаже, ще обогатиш общата си техническа култура с достиженията на БГ технически гений.
    Имам 3 основни коментара:
    1. Думата "смешник" се използва в чисто обиден контекст, когато се обръщаш към лице, на което искаш да предадеш негативно отношение. Ако не знаеш тези неща, ограмоти се малко повече.
    2. На карбураторите не се слагаше телчета в жигльорите, за да харчели по-малко. Явно си го чул това от Бай Иван и сега твориш на воля.
    Телчетата влизаха усърдно в почистването на ускорителната помпа. Ама явно не си правил тези манипулации, за да твориш такива текстове. Примерно карбуратор "Озон" го разглобявам и сглобявам със затворени очи. Съответно и настройката му ми е до болка позната. И повярвай - с телче в жигльорите освен проблем да си докараш, разход няма да падне.
    3. Което е и най-важното, което е свързано с тази тема - от вече 15 години нямам нито едно зареждане на мой автомобил, ама буквално нито едно зареждане, което да не съм го записал в "тефтера" и да не съм сметнал разхода за съответното зареждане.
    Пример - на 2.4 жтд съм си правил разход от 4.41/100. И какво правим сега?
    Явно смешни работи.
    Last edited by BO; 20-09-2017 at 17:42.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #372

    Default

    Какъв е смисъла да пишеш и да смяташ разхода?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #373
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Какъв е смисъла да пишеш и да смяташ разхода?
    Хоби да го наречем.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #374

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Имам 3 основни коментара:
    1. Думата "смешник" се използва в чисто обиден контекст, когато се обръщаш към лице, на което искаш да предадеш негативно отношение. Ако не знаеш тези неща, ограмоти се малко повече.
    2. На карбураторите не се слагаше телчета в жигльорите, за да харчели по-малко. Явно си го чул това от Бай Иван и сега твориш на воля.
    Телчетата влизаха усърдно в почистването на ускорителната помпа. Ама явно не си правил тези манипулации, за да твориш такива текстове. Примерно карбуратор "Озон" го разглобявам и сглобявам със затворени очи. Съответно и настройката му ми е до болка позната. И повярвай - с телче в жигльорите освен проблем да си докараш, разход няма да падне.
    3. Което е и най-важното, което е свързано с тази тема - от вече 15 години нямам нито едно зареждане на мой автомобил, ама буквално нито едно зареждане, което да не съм го записал в "тефтера" и да не съм сметнал разхода за съответното зареждане.
    Пример - на 2.4 жтд съм си правил разход от 4.41/100. И какво правим сега?
    Явно смешни работи.
    Е как какво? Подаваш си CV-то във FIAT Auto SpA
    и от 01.10.2017 г. започваш работа на позицията "Fuel Consumption Efficiency Manager". Чумким ги ограмотиш как да свалят разхода...

    Sent from my iPhone 8
    Last edited by dansguardian; 20-09-2017 at 18:39.
    Former Alfa owner.

  15. #375
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Да се запиша и аз с моя дизелов разход на 1,9 150 коня. В града е около 9 литра, като при студено време може да стигне и до 12.
    Извън града си харчи около 6 литра, ако натежи кракът, може да достигне и 8 литра.
    При засичане на разхода обаче, има доста фактори, за които не веднъж сме писали, и част от пишещите тук остават доста заблудени относно реалния разход на автомобилите си.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 25 of 28 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •