Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: вибрация на пистовия ремък

  1. #16
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Смених го изцяло.Така както е на картинката в такъв вид е и това което е монтирано на колата.Преди малко си направих труда да натегна ексцентриковата ролка.Мръдна доста да речем 40-на градуса.Сега не вибрира чак толкова но не е и без вибрации.Шума намаля доста,даже може да се каже че почти изчезна .Ремъка ми се струва все така нормално натегнат.Ще покарам ден два и ще видим какво ще покаже.

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ми да тази ексцентрична ролка която си натегнал трябва да си е натегната докраи ,да на не ти подскача ремъка....и обтегача...От там също се получават такива вибрации...
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #18
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Е не съм я затегнал до край.Може още.И си мисля че трябва да натегна още малко,просто сега оставих така за проба.Иначе лесно се натяга с едни клещи тип "човки" си натягаш колкото си искаш.Има обаче косвен ефект върху другите възли.Например компресора на климатика работи далеч по приятно от преди и форсирането е малко по друго а и дрънченето на веригата на помпата се измени.А бе май тоя пистов ремък държи ключа към много проблеми дето си блъкаме главата с тях.

  4. #19
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ta колеги продължаваме с впечатленията.Мина време през което аз натегнах ексцентриковата обтяжна ролка още малко в момента при фронтален поглед двете дупки са на "2" часа.Не се измени с нищо ситуацията от предишното натягане.Ремъка си е все така нормално обтегнат.Има леки вибрации но те вече идват от леко колебаене в оборотите сутрин след запалване.При работа на място след минута всичко утихва и става музика за ухото.Но след изминаване на 1000 км започна пак да трака.Даже си помислих че проблема е пак в калпавата нафта тъй като съм имал случаи след сипване на добавка в нафтата да се получава поразителен положителен ефект в работата на двигателя, но тази сутрин след като шума се усили пробвах пак старата техника - поливане с вода.И съмненията ми в лошите горива изчезнаха тутакси.Пак имах щастието да чуя оня хубав звук който е почти като на бензинов автомобил.Е,полях малко по обилно дето се вика поизкъпах го и на първо четене вибрациите пак изчезнаха,но пипнах и ролката и установих че вече има луфт а е само на 5000 км.Май че ще спирам да се втелясвам и додето си върви колата няма да пипам нищо щото при всяка подмяна е сигурно само едно сменяш нещо амортизирано за да сложиш нещо ОПАСНО.Недопустимо е да сложиш нещо дето струва камара пари и да береш постоянно ядове с него.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •