Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за предното табло

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    варна
    Posts
    5

    Default Въпрос за предното табло

    ot skoro imam alfa 146 i ne sym mnogo na jasno s koliten iskam da vi popitam
    pod prednoto tablo do volana tochno kadeto e klu4a ima edno kryg4e pod formata na reshetka i kogato vklju4a kontakta ot tam se chuva edin shum kato ventilator tova se slu4ve ne vinagi.Nqkoj moje li da mi obqsni za kakvo sluji tazi djadja i ot kakvo moje da izdava takav shum
    blagodarq vi

    __________________________________________________ ___
    Колега, понеже си нов ще ти направя само забележка.
    Във форума пишем на КИРИЛИЦА, и пускай тема за дадено нещо само в един раздел.
    Моля прочети правилата.

    tonov
    Last edited by tonov; 19-07-2009 at 21:42.

  2. #2
    започва да се пристрастява jivko15's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    32

    Default

    Колега, за да ти отговори някои пиши на кирилица, а относно проблема ти не е болка за умиране.
    ALFA ROMEO156.1.8TS.98

  3. #3
    започва да се пристрастява niksonjr's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Burgas/Sofia
    Age
    39
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by petarpetar View Post
    ot skoro imam alfa 146 i ne sym mnogo na jasno s koliten iskam da vi popitam
    pod prednoto tablo do volana tochno kadeto e klu4a ima edno kryg4e pod formata na reshetka i kogato vklju4a kontakta ot tam se chuva edin shum kato ventilator tova se slu4ve ne vinagi.Nqkoj moje li da mi obqsni za kakvo sluji tazi djadja i ot kakvo moje da izdava takav shum
    blagodarq vi
    Това, което описваш според мен е датчика за климатроника (предполагам имаш такъв ).
    Не съм забелязал при моята дали оттам се чува звук от вентилатор.
    Повече по въпроса направи едно търсене из форума. Писано е по този въпрос.
    Alfa Romeo GTV V6 3.0

    Alfa Romeo 145 1.8 TS (Ex)
    Dream Alfas: Alfa SZ, Alfa GTV6

  4. #4
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Въпросното кръгче е датчик,а шума по-вероятно идва от моторчето за празен ход,което е нормално за 145/6.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #5

    Default

    много лесно се сваля махаш палсмасовата коро...и отватре е хванат датчик климатроник(винтилаточе) на два болта е....оделяшго и го издухваш на компресор със въздух...3-4 пати му вдухваш вътре срещо него...посля със некои смазочен спреи впръскваш във нега да се смаже..и повече няма да имаш проблем...аз лично сам го имал този проблем кам 2-3 пати....успех лесно е.....и честито за колата....!!!
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  6. #6
    Запален алфист BlueStorm's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    330

    Default

    Да, това е датчика на "АВТОМАТИЧНИЯ КЛИМАТИК", не на "КЛИМАТРОНИКА"!!!

    Climatronic e търговското име измислено от VW, ползващо се само от тях и се отнася за климатика с автоматичен контрол!!!

    Зад тази малка, кръгла решетка има датчик на климатика за температурата в купето и се обдухва от малък вентилатор. Та, при зададен контакт вентилаторът се развърта за да прекара "свеж" въздух през датчика за да е по-точно измерването!

    И моля, спрете да използвате това име "Climatronic" за италиански автомобили.
    Fiat Tipo - Series 6000 <<149C2.046>> + momo pack
    Alfa145 16V TS <<AR67601>> + momo pack, RossoCorsa

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by BlueStorm View Post
    Да, това е датчика на "АВТОМАТИЧНИЯ КЛИМАТИК", не на "КЛИМАТРОНИКА"!!!

    Climatronic e търговското име измислено от VW, ползващо се само от тях и се отнася за климатика с автоматичен контрол!!!

    Зад тази малка, кръгла решетка има датчик на климатика за температурата в купето и се обдухва от малък вентилатор. Та, при зададен контакт вентилаторът се развърта за да прекара "свеж" въздух през датчика за да е по-точно измерването!

    И моля, спрете да използвате това име "Climatronic" за италиански автомобили.
    Е,се тая- автоматичен климатик или климатроник.Все едно да спрем да ползваме думи като реотан,термостат и джип-все търговски марки.Аз лично не видях някъде за коя година кола става въпрос,но ако е с климатроник най-вероятно да е този сензор.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    варна
    Posts
    5

    Default

    благодаря ви за ценната информация още сега ще опитам да го оправя

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •