Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проблем:парно и климатроник

  1. #1
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default Проблем:парно и климатроник

    Днес ми изписа климатроника на дисплея,че иска сервиз.След проверка от моя страна установих,че духа само от духалките отпред.Нито горе на прозореца нито долу в краката.До тук добре реших че клапа или предпазител.Страното е,че след плаж реших пак да проверя дали ще премести струята на въздуха-уви преместия където му задам.И след две минути ми изписа същия надпис за сервиз и пак спря да ги сменя духа само отпред.И за това не мога да взема решение как да постъпя.Някой имал ли е такива проблеми,къде са тия клапи или клапа която да променя посоката на струята и къде са и предпазителите.И дали и те няма да имат някоя зелена кутийка която да е пълна със транзистори скрити от всички магазини.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  2. #2

    Default

    Здравей колега, имах го същия проблем, но съвсем самичко се оправи, като през тия 20-30дни докато ми показваше въпросната грешка, всеки път му казвах ОК и продължавах да си го местя ръчно. На финала реши че се излекува самичко. През това време НЕ съм изключвал вентилатора и явно клапата, която много колеги казват, че зацепва се оправи. Пожелавам ти успех!!!
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Aйтос
    Posts
    25

    Default

    и при мен беше така миналото лято на няколко пати ми изписваше този надпис но за сега няма проблеми работи.
    2.4 жтд 99г. 136

  4. #4
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Здравей колега, имах го същия проблем, но съвсем самичко се оправи, като през тия 20-30дни докато ми показваше въпросната грешка, всеки път му казвах ОК и продължавах да си го местя ръчно. На финала реши че се излекува самичко. През това време НЕ съм изключвал вентилатора и явно клапата, която много колеги казват, че зацепва се оправи. Пожелавам ти успех!!!
    Как си я местил ръчно?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Как си я местил ръчно?
    Имам в предвид от бутоните на климатроника, извинявай колега не бях достатъчно ясен.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  6. #6
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Имам в предвид от бутоните на климатроника, извинявай колега не бях достатъчно ясен.
    Aма при мен и така не помръдва.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  7. #7

    Default

    Сори колега, при мен се оправи сравнително бързо, като се има впредвид, че ми попиля нервната система тая простотия. Някой колеги казват че засичала клапата, която е за студен и топъл въздух, но нито знам къде се намира, нито как изглежда, така че най добре е да се обърнеш към някой нормален сервиз може би... както и да е, успех с ремонта и дано е по-тънко.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    На мен ми се е случвало няколко пъти това.....,но като се замисля....винаги когато...загася двигателя при работещ климатороник....!!!Сега си правя експерименти....и маи тази грешка не се получава ако преди за загасиш мотора не спреш климатика....
    Пробваите маи има нещо общо....
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #9
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    На мен ми се е случвало няколко пъти това.....,но като се замисля....винаги когато...загася двигателя при работещ климатороник....!!!Сега си правя експерименти....и маи тази грешка не се получава ако преди за загасиш мотора не спреш климатика....
    Пробваите маи има нещо общо....
    Ок.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  10. #10
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Моторче за клапата
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  11. #11
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Ще пада разглабяне но скоро ще има и снимки!

  12. #12
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Правете като мен! Навик насаден от инструктора ми - винаги преди да изгася колата изгасям климатроника.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  13. #13
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Според мен проблема при повечето колеги е следният - тази клапа клеясва от седене.
    Явно предният собственик е пускал климата на високосна година.
    От както аз карам колата, от 3 пъти 2 съм на климатик. Като спра, го изгасям.
    По този начин съобщението излиза много много рядко но това не оправя проблема.
    На диагностика в Бош ми извадиха една дълга лента като касова бележка със цялостният преглед на системата и казаха - няма никакъв проблем.
    Диагностиката на Бобо показа друго - малкото реле НЕ пуска (не всеки път) - 1ва степен на перките.
    В този случай - пускаш климатика на 18 градуса - 1ва степен да кажем тръгне а след това и 2ра, вътре в купето вече е достигната тази температура и датчика дава сигнал на климатика да пусне 1ва степен. И тука заради смешното реле (от 5 до 8 лева струва) - 1ва степен не тръгва и веднага изписва съобщението (air condition failed call the servece).
    В този случай, както беше при мен - отивам на клима (така съобщението изчезва) и мануал му задавам да върти повече. По този начин пускам 2ра степен и почва пак да духа.

  14. #14
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    На всичкото отгоре и дясното ми огледало вече не се прибира автоматочно.Моторчето ли се слапа или каво?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  15. #15
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Прецакано пластмасово зъбно колело или някое кабелче. Като го разглобих ще се разбере.
    Ако искаш помощ потърси колегата umax. Той си прави неговите и може да ти помогне със съвет.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •