Results 1 to 11 of 11

Thread: Вместимост на резервоар

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default Вместимост на резервоар

    Колеги, вчера ми свърши бензина 2 км. преди бензиностанцията на Шел в Пловдив /до Билла/. Налях в едно шише 2 л., сипах го в резервоара и отидох на колонката. Казах "до горе". Колонката ми отчете 51,30 л. при положение, че по каталог резервоара е с вместимост 51 л., а имах поне 1,5 л. вътре. Пистолетът си спря автоматично и не ми доливаха ръчно докрай. Нахалниците ми искат 80 лв., за да проверят колонката дали отчита верно.
    Как мислите, дали резервоарът може да събере + 2 л. от даденото по каталог.
    Питам, за да знам дали за ходя да се разправям по инстанции.
    С поздрави!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2

    Default

    Колега чичо ми от доста години кара цистерна и зарежда безиностанции от него преди време съм чувал,че има допустимо отклонение в заредените литри но до колкото си спомням е 50-60 грама (не съм 100% сигурен за грамажа но нещо такова ми се върти в главата) ама 2л много ми се вижда.
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  3. #3
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    На КуВето ми беше 60 и кусур литра...невярвам да си гледал точни данни пък и +/- 2 литра нищо не е според мен ,всмисъл по даденото по каталог !
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  4. #4
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    И аз супер много се нервирам, защото винаги сипвам до горе и на различните бензиностанций ми сипват различно. Нито можеш да сметнш разход, нито нищо, а не изпразвам резервоара никога. Най-много да си купя една метелна туба от практикер 20 литра и от колонката в тубата, ако има разлика майка им жална.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Най-много да си купя една метелна туба от практикер 20 литра и от колонката в тубата, ако има разлика майка им жална.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  6. #6

    Default

    на 50лт. не повече от 100-200мл. нетребва да лъже...по закон са направни колонките на да дава +/- никога не сипват точно,но не и в повече има граници които да се спазват...има раширяване и стеснява не на обема....на бензина...във систерната и просто собствениците не искат да се набутват като сипват точно което е нормално....хахаххаха винаги има кяррррррррррр личен опит работил сам на Б-З 2години......
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  7. #7
    започва да се пристрастява jorkodj's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    dupnica
    Posts
    65

    Default

    не съм много сигурен но на колата от подписа , вместимоста е 56 литра. може и да се бъркам . Ама скоро зареждах във гърция и сабра 50 литра на колонка(показания)а съм сигурен 4е има6е в нея поне 5 литра 4е ако не и повече!
    145 junior 1.4 16v 98
    KARANJETO E NAYKA !!

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Точно 51 л. е по "мануалето" на колата.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  9. #9
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Според мен е нормално да ги събере..

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  10. #10
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    и според мен е нормално да е повече от 51 литра това сигурно е безопасния обем,а не до капачката и после освен че всяка колконка засича с някакви отклонения и разбира различно кога да спре автоматично така че няма какво да те стряска това,ако се загледаш сигорно по тръбите и мъркучите на колата има само 2 литра и после може да са източили маркуча на колонката не се знае
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Колонката не спира до края на резервоара, а когато усети еди какво си съпротивление, което вероятно е някъде по тръбата към резервоара!
    Според мен не си струва да се разправяш за 1л....виж, ако ти сипят 60л в тоя резервоар, ходи се разправяй
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •