Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Силно тресене при палене

  1. #1
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default Силно тресене при палене

    Вече четири пъти се разтриса много яко при палене, все едно пали на 3 или 4 цилиндъра.
    Възможно ли е една или две дюзи ту да работят ту не?
    Третия път като ми го направи тоя номер нарочно не я загасих и след около 10 секунди подскоци запали, като оборотомера беше на около 500 оборота в тоя момент.
    Подгревните свещи уж работят нормално - като дам на контакт след 2-3 секунди изгасва лампичката.
    166 2.4 JTD

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    На диагностика си показва дали работят дюзите.
    Така че...
    Нищо ли не светва по таблото ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Всичко си е нормално по таблото.
    Диагностика ми беше първата мисъл, проблема е че в Пловдив все още не съм намерил сервиз в който да отида втори път.
    166 2.4 JTD

  4. #4
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Стига бе... Пловдив е голям град... не може да няма някой свестен сервиз макар и малък където да знаят за какво става дума... ще взема и аз да поразпирам пловдивският ни филиал.

  5. #5

    Exclamation

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Вече четири пъти се разтриса много яко при палене, все едно пали на 3 или 4 цилиндъра.
    Възможно ли е една или две дюзи ту да работят ту не?
    Третия път като ми го направи тоя номер нарочно не я загасих и след около 10 секунди подскоци запали, като оборотомера беше на около 500 оборота в тоя момент.
    Подгревните свещи уж работят нормално - като дам на контакт след 2-3 секунди изгасва лампичката.
    Точно това прави и моята...най-накрая да срещна човек с моя проблем, че да ме разбере...При мен това нещо ми го е правела 4-5 пъти за 5-6 месеца...И най интересното е че го прави това когато си иска без ясна причина...Иначе кагато го прави това аз веднага въртя ключа обратно и когато завъртя наново пали без проблем...Някой ако има идеи от какво може да е така нека сподели...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Да разбирам, че и ти не си ходил в сервиз за тоя проблем?
    166 2.4 JTD

  7. #7
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Горивна помпа... да не би да не достига гориво първоначално?
    Last edited by ACEHOB; 22-07-2009 at 09:12.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Да разбирам, че и ти не си ходил в сервиз за тоя проблем?
    Да защото не е постоянен проблем а се появява когато си иска...Пример ако стане днис може чак след 3-4 месеца...Как тогава да идед на сервиз?

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Горивна помпа... да не би да не достига гориво първоначално?
    Всичко може и аз незнам...
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9

    Default

    Колега, аз бих заложил първо на нафтата дето сипвам, след това на свещи, но преди всичко на една диагностика, че така може да се гадае до припадък...
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  10. #10
    Къде е ъъъъ... климатика BOXER_33_PLD's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    43
    Posts
    72

    Default

    Колега,ходил ли си при Емо до Ален Мак?
    Мой колеги си карат колите ( Алфи ) при него за диагностика и казват че е добър.
    Аз също съм решил да му я закарам да я закачи,но все не ми остава време.
    Alfa 166 2,4 jtd
    Alfa 33 1,7-беше на жената
    Toyota Passeo-новата на жената
    Всички четем упътването когато няма смисъл

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Проблема най вероятно е от дюзите и ако е така едва ли диагостик с компютър само меже да хване какво се случва Често се получава подобен ефект и от прецакан дебитомер
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Проблема най вероятно е от дюзите и ако е така едва ли диагостик с компютър само меже да хване какво се случва Често се получава подобен ефект и от прецакан дебитомер
    Мерси Бобо! Отново най-точния отговор получавам от теб! Сега вече поне знам къде да търся проблема
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Мерси Бобо! Отново най-точния отговор получавам от теб! Сега вече поне знам къде да търся проблема
    И аз благодаря на Бобо за отговора, а утре отивам на диагностика в Madness и ще стискам палци да е дебитомер.
    166 2.4 JTD

  14. #14

    Exclamation

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    И аз благодаря на Бобо за отговора, а утре отивам на диагностика в Madness и ще стискам палци да е дебитомер.
    Дано наистина да е това и да споделиш какво е после!
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Година по-късно пак започна да го прави тоя номер, но вече от една седмица го прави на абсолютно всяко палене и трябва да въртиш с газ около десет секунди, за да запали. В първия момент помислих, че са свещи, проверих ги - работят. Обаче преди два дни заби муцуната на 3500 оборота и реших, че пак трябва да се ходи на диагностика (миналата година не беше записала грешка). Отидох най-напред при един приятел на баща ми, закачи я и каза, че не вижда нищо нередно и ме прати при дизелджии в двора на Вита 6 (пловдивчани може и да го знаят). Лошото е че първия беше изтрил грешките, а аз успях да мерна само две от четирите записани - грешка на ЕГР и на имобилайзера. Закачи отново колата и пак си беше записала само грешка на ЕГР (затапен е), премери обратната нафта и каза, че няма избила дюза. Сега според монтьора остават два варианта - клапан за високо налягане или датчик на колянов вал. Чел съм в други теми, че при прецакан датчик на коляновия вал колата изгасва, но когато загрее, а при мен го няма това нещо - гасне, но когато смачкам сериозно газта. За дебитомера го попитах, но каза, че е в ред. Накрая ми даде домашно да запиша пак грешката и да отида във вторник и най-вероятно ще се сваля помпата да се тества на стенд, ако и там не е, следвало стенд на дюзите, а това са си 300лв само за да открият проблема.
    Давайте някакви идеи и препоръки, защото усещам, че сумата пак отива към четирите цифри.
    На всичкото отгоре и генератора не прави достатъчно напрежение.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  
    Last edited by SoHm; 16-09-2010 at 21:15.
    166 2.4 JTD

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •