Results 1 to 11 of 11

Thread: Странно усукване на вратата при паркиране накриво

  1. #1
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default Странно усукване на вратата при паркиране накриво

    Преди няколко дни забелязах нещо много странно - шофьорската врата някак си по-трудно се затвори.
    Веднага взех да търся причината и стигнах до извода, че съм паркирал на доста криво място и предната дясна и задната лява гуми бяха на по-ниско, отколкото другите 2 гуми по диагонал. Нямаше някакъв особен проблем, но от някъде сякаш опираше и се чувства по-трудното отваряне/затваряне на вратата. Мръднах колата напред и нямаше проблем. Днес отново спрях така, че само едната ми предна гума е по-нависоко и отново чувствам някакво напрежение в шофьорската врата. Не е нещо фатално, ама ми се стори много нелогично, а може би притеснително ?
    Възможно ли е да е толкова слабо купето, че да поема някакви усуквания по този начин или си внушавам нещо
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Тая кола да не е от пластелин, колега
    Така и така окачването би трябвало да ти поеме разликата и купето да е право.Освен това на всеки по-остър завой трябваше да ти скърца цялото купе все едно си в кораб
    По-скоро или си внушаваш, или трябва да си регулираш апарата на заключването
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Stefo View Post
    Възможно ли е да е толкова слабо купето, че да поема някакви усуквания по този начин или си внушавам нещо
    Да, усуква се.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Stefo View Post
    Преди няколко дни забелязах нещо много странно - шофьорската врата някак си по-трудно се затвори.
    Веднага взех да търся причината и стигнах до извода, че съм паркирал на доста криво място и предната дясна и задната лява гуми бяха на по-ниско, отколкото другите 2 гуми по диагонал. Нямаше някакъв особен проблем, но от някъде сякаш опираше и се чувства по-трудното отваряне/затваряне на вратата. Мръднах колата напред и нямаше проблем. Днес отново спрях така, че само едната ми предна гума е по-нависоко и отново чувствам някакво напрежение в шофьорската врата. Не е нещо фатално, ама ми се стори много нелогично, а може би притеснително ?
    Възможно ли е да е толкова слабо купето, че да поема някакви усуквания по този начин или си внушавам нещо
    Възможно е колега ако колата е била с удар и след това е направена от някой тенекеджия с две леви ръце.Това е наистина възможно
    Тук сме ние...

  5. #5

    Default

    Абсолютно възможно - при мен това явление се наблюдава най-вече с багажника

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Да, усуква се.
    И при мен е така 155-цата. На 146 не съм забелязал, но...
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    И при мен се усуква и се усеща на шофьорската врата.
    А това че някой споменава за удар;няма такова нещо,просто при по-особено паркиране и се усуква.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  8. #8
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    И при мен е същата работа, но с багажника..
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  9. #9
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Егати кашкавалените алфи
    Абе сега като се замисля и корите на вратите поскръцват само при каране по неравности, особено по уличката преди офиса ни, дето минавам едни 50 метра почти офроуд ...
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  10. #10
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    преди 15 години и аз ходех и скачах и ми немаше нищо , ма сега ходя с патерица -тея греди не са вечни
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  11. #11
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Проблема с усукването го има и при движение.
    Ето тук е разискван: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=37086&page=2
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •