Results 1 to 7 of 7

Thread: помощ за проблем с оборотите

  1. #1

    Default помощ за проблем с оборотите

    здравейте. бих искал да помоля за помощ във връзка със един проблем на оборотите на моята 156ца. При палене оборотите са си добре с леки варияции. но след потегляне при първото изключване от скорост оборотомера заковава на 1500. при по дълги светофари се нормализират след време. а при превключване на скорости колата се изфорсирва само с 300- 400 оборота. можете ли да ми кажете какъв е проблема и какво да правая. предваеително благодаря

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by thedarkdemon View Post
    здравейте. бих искал да помоля за помощ ... и какво да правая. предваеително благодаря
    Здравей,
    на първо време разгледай надълго и широко раздел "156", сигурно има петдесетина теми, разискващи този проблем. Използвайки търсачката, може и да спестиш малко време...

    И ако не откриеш това, което те интересува - иди на компютърна диагностика.

    пп Намирисва на стъпков мотор, но все пак не съм Ванга....

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Здравей,
    на първо време разгледай надълго и широко раздел "156", сигурно има петдесетина теми, разискващи този проблем. Използвайки търсачката, може и да спестиш малко време...

    И ако не откриеш това, което те интересува - иди на компютърна диагностика.

    пп Намирисва на стъпков мотор, но все пак не съм Ванга....
    тпс 315 лв

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    СОФИЯЯЯЯЯЯЯЯ
    Posts
    20

    Default

    Прегледай всички теми, за проблема с оборотите. Изобщо не бързай да сменяш каквото и да било, и изобщо не се подвеждай по това на кой на какво му "намирисвало". Ще чуеш много неща, и ще те карат да сменяш много неща, моторчета за празния ход, дебитомер, цялата дросел клапа, разни температурни датчици и т.н. Моят съвет е да не избързваш и да не се доверяваш на прехвалени майстори. Аз лично минах по този път.
    И да не забравя, може и да те съветват да резнеш пин 15, това наистина работи, само дето никой не казва точно какви ще са последствията. Аз вече две години карам колата с играещи обороти, и свикнах. В началото беше кофти, защото освен играенето, тя гаснеше в движение, но реших този проблем с почистване на дросела. И там брах ядове от прехвалени майстори, които не ми я занулиха после и беше голямо шоу. С времето тя сама се адаптира и сега си е ок.
    Пак ти казвам не бързай да се набутваш и да сменяш наред, много хора печелят от тази работа.
    Успех...........................

  5. #5

    Default

    мерси много на всички (especially to RAT) ще потърся информация и ще поизчакам да видя как ще се развие случая. благодаря за отделеното време. поздрави

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by thedarkdemon View Post
    мерси много на всички (especially to RAT) ще потърся информация и ще поизчакам да видя как ще се развие случая. благодаря за отделеното време. поздрави
    То хубаво ти дават акъл но трябва да си малко по конкретен с модела на колата с кой мотор е с коя кутия (механична или роботизирана) и коя година защото такъв проблем съм виждал при селеспиид който е с елекртона газ както и моделите след 2000 ако е такава ТПС-са е доста по скъп от колкото при стария модел който е 320лв За сметка на това ако си със жило на газта (стария мотор) може да се наложи само почистване на дросела и адаптациа но трябва да си по конкретен
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    То хубаво ти дават акъл но трябва да си малко по конкретен с модела на колата с кой мотор е с коя кутия (механична или роботизирана) и коя година защото такъв проблем съм виждал при селеспиид който е с елекртона газ както и моделите след 2000 ако е такава ТПС-са е доста по скъп от колкото при стария модел който е 320лв За сметка на това ако си със жило на газта (стария мотор) може да се наложи само почистване на дросела и адаптациа но трябва да си по конкретен
    Прй жицата проблема често е във лоша връзка.Ако е селеспийд проблема може да е и от лоша такава на селеспийда.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •