Results 1 to 14 of 14

Thread: Пребоксува ми съединителя след чипосване

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Пребоксува ми съединителя след чипосване

    Значи на втория ден след чипването ми пребуксува съединителя на 2-ра при макс ускорение. Той си е тръгнал (отделя високо), но не беше буксувал до сега. Въпроса ми е дали мога да поизкарам още примерно 1000 км, че сега нямам време да се занимавам с него.
    Иначе на предния ден си пилеше гумите на 2-ра без да буксува, от което си правя заключение, че не е съвсем сдал богу дух
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    "Отговорните" сервизи не биха ти сложили чип ако колата има проблем - особено съединител тъй като той се натоварва най-много.
    За това че имаш буксуване на 2ра - очаквай да се появи на 3-та после на 4та и т.н.
    Можеш да караш но никой не може да ти даде гаранция дали ще изкара 500 или 5000 км.
    Моят съвет - като нямаш време да се занимаваш с него не карай колата. Един вид детето гладно ама нямам време сега...

  3. #3

    Exclamation

    Или поне си я карай кротко докато го смениш...
    Last edited by Jivko7777; 01-03-2013 at 17:56.
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    "Отговорните" сервизи не биха ти сложили чип ако колата има проблем - особено съединител тъй като той се натоварва най-много.
    За това че имаш буксуване на 2ра - очаквай да се появи на 3-та после на 4та и т.н.
    Можеш да караш но никой не може да ти даде гаранция дали ще изкара 500 или 5000 км.
    Моят съвет - като нямаш време да се занимаваш с него не карай колата. Един вид детето гладно ама нямам време сега...
    Колега въпроса е в това, че колата ми трябва и не мога да я вкарам в сервиз веднага. За "отговорните сервизи" - ситуацията ми беше ясна и решението си беше лично мое. Трябва да навъртя ок. 500км извънградско, и май ще рискувам с внимателно каране

    ---------- Post added at 09:14 ---------- Previous post was at 09:11 ----------

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Или поне си я карай кротко докато го смениш...

    ПП: И защо след като и сложи чип си я въртял чак и на втора
    Ами просто не се сдържах да не я пробвам
    166, 2.4 JTD'00

  5. #5
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Или поне си я карай кротко докато го смениш...

    ПП: И защо след като и сложи чип си я въртял чак и на втора
    И аз съм на мнението да я караш много ама много спокойно!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Един съвет от мен. Като сменяш съединител задължително сложи усилен (вече има), тъй като не са един или два случайте на 10 000-20 000 да се скапе и новия. Моя също стана на дроп за пореден път. Не се притеснявай да си караш така просто не давай яко гас. Най странното е че при мен го прави винаги от 4-та нагоре. Кофти е при изпреварване караш с 80 на 4-та натискаш цялата гас и почва да боксува -като му фанеш цаката може да си караш колкото искаш. Аз много навъртам и първо нямах време, сега пък свършиха усилените та си карам от 5к поне с "въртящ" съединител. И миналият път си карах така бая, няма никви ядове.

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Един съвет от мен. Като сменяш съединител задължително сложи усилен (вече има), тъй като не са един или два случайте на 10 000-20 000 да се скапе и новия. Моя също стана на дроп за пореден път. Не се притеснявай да си караш така просто не давай яко гас. Най странното е че при мен го прави винаги от 4-та нагоре. Кофти е при изпреварване караш с 80 на 4-та натискаш цялата гас и почва да боксува -като му фанеш цаката може да си караш колкото искаш. Аз много навъртам и първо нямах време, сега пък свършиха усилените та си карам от 5к поне с "въртящ" съединител. И миналият път си карах така бая, няма никви ядове.

    И мойте разсъждения са в тая насока, пък ще видим. Иначе един колега форумист вчера прави запитване в ТиН мисля и ми предложиха въпросния усилен съединител. Пробвай там. Аз живот и здраве другата седмица сигурно ще сменям
    166, 2.4 JTD'00

  8. #8
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post

    И мойте разсъждения са в тая насока, пък ще видим. Иначе един колега форумист вчера прави запитване в ТиН мисля и ми предложиха въпросния усилен съединител. Пробвай там. Аз живот и здраве другата седмица сигурно ще сменям
    И кви парици е тоя усиления ?
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  9. #9
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Нали се сещаш какво става с тръгнал маховик и подсилен съединител... същата кайма.
    Нека да провери първо човека какво е състоянието и тогава да слага.

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    450 лева с намаление. Иначе естествено ще има щателен преглед при разглобяването
    166, 2.4 JTD'00

  11. #11
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    450 лева с намаление. Иначе естествено ще има щателен преглед при разглобяването
    Без да съм сигурен, но за тази цена мисля че не е усилен. Дайте оригинален номер по Валео и ще е ясно. Защото за тази цена е просто за 175кс мотора с какъвто съм аз в момента и пак не става а и ТиН не са предлагали досега истински услен. Има специален за чипосани дизели до към 210кс и разликата дори е видима.

  12. #12
    Запален алфист bobbybg75's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    усилен се предлага само за някой модели не съм сигурен дали за 166 има за GT има но трябва да се поръча от англия към 600 евро ми се върти някаква цена

  13. #13
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    На мен ми казаха че има 2... единият е 650 другият към 780. Нещо такова ми се върти.

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by bobbybg75 View Post
    усилен се предлага само за някой модели не съм сигурен дали за 166 има за GT има но трябва да се поръча от англия към 600 евро ми се върти някаква цена
    Е то за 166 и за ГТ ако няма тогава за кво има ?

    П.С. По мой данни усилен има за всички модели
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •