Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Харесах си една алфа 145...

  1. #1

    Default Харесах си една алфа 145...

    Ами случаят е следния.. Харесах си днеска една алфа 145 и нещата отиват към покупка.. Колата е 95-та година с боксер мотор 1.6. Перфектна е.. Просто няма за какво да се захванеш да не ти хареса.. Единственото, което забелязах е че като я запалих и като дадох газ и малко пушак излезе от ауспуха.. Все пак колата беше студена и предполагам е нормално, но вие как мислите по въпроса..? Но не това е най- главното де.. Въпросът е, че много хора ми разправят, че тези опозитни двигатели не били много сполучливи и се чупели сега дали е така, дали не.. това ми е въпросът.. Според мен едва ли се чупят повече от всеки друг двигател.. и има ли някакви особености по специални? Обаче ме изпълва като дадеш газ на алфата и как се поклаща леко А и другият ми въпрос е наистина ли харчат по 12-13 на 100 (говориме за съвсем нормално каране, защото аз така или иначе съм от по спокойните шофьори, агресията си я изкарвам на едно служебно волво :P Чесно казано до преди 3-4 дни не съм си представял, че така ще ми харесат тия коли а сега не мога да си представя, че до ден два няма да имам такава.. това е за сега, надявам се да ми помогнете малко или много...
    Lexus IS200

  2. #2

    Default

    Колега и аз така си харесах моята кола,грабна ме от първия миг,дайе и не я карах,платих и си заминах

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Quote Originally Posted by 1.4 TS Boris**
    Колега и аз така си харесах моята кола,грабна ме от първия миг,дайе и не я карах,платих и си заминах
    И при мене беше същата ситуация! Огледах я, оставих капаро 100 лв и вечерта като се прибрах доста милсех дали не съм сгрешил! Просто Алфата те грабва, а мен главно рева на боксер мотора! Виж за разхода не си се объркал! Най много до 10-11 да смъкнеш на градско каране! Само ме е яд че не обърнах внимание на съединителя че беше заминал, можеше да смъкна още 100-200лв, но и без тва успях да сваля от цената 600лв което не са малко за кола струваща 5000!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Само да допълня, че Боксера е малко по-стара технология, и когата купувах кола гледах предимно Т.С. двигатели, в последствие обаче разбрах, че боксерите са доста по-евтити като резервни части и са доста здрави двигатели. Но не купувай 1.3 двигател, просто са си слаби. Купето на 145-цата тежи страшно многа за такъв клас автомобил и това е причината да горят над 10/100.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Значи боксера е значително по-здрав мотор при правилна експлоатация много е важно да се сменя маслото навреме и да не СЕ РЪЧКА КОГАТО Е СТУДЕН това скъсява много живота му.Ако спазваш тези две неща този двигател може да те надживее А по въпроса какъв наистина си вземи поне 1.6 той е пъргав не много икономичен но това се компенсира от удоволствието което ти доставя частите на са му скъпи,а 1.7 16в като че ли е по-проблемен естествено доста по-пргав разхода е същия но избора е твой.Каквато и да вземеш няма да сбъркаш Късмет с избора и безаварийни километри и пиши ако я купиш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6

    Default

    Колата вече е спазарена, само утре отиваме в КАТ да оправиме документите. 95-та година с 1.6 двигател като я взема утре и снимки може да й направя. Само кофтито е, че има само един ключ, а той е от тези с код, които са.. А такива ключове правят ли се?? И другото, което е, че някои е ръчкал по ключалката явно са опитвали да я отварят.. Може би е най- добре и ключалките да сменя. Нямам търпение да дойде утре...
    Lexus IS200

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Колега не че е съвсем по темата, но тази неделя се пада последна за месеца. 14:00 Ал.Невск всички сме там и.Ако си от Сф. - заповядай Много неща ще ти станат ясни
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8

    Default

    Мерси за поканата ще гледам да дойда, ще е полезно... Пък и винаги е приятно да се запознаеш с нови хора..

    А това че ми дават само един ключ трябва ли да ме притеснява..? по техните думи не се знае какво е станало с 2-рия ключ.. И другото което е понеже колата има каско, как са го направили само с един ключ, като застрахователите искат да има два..
    Lexus IS200

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    И аз имам само един ключ, каското ми е в Армеец и само ме питаха за втори но им казах че нямам и не беше проблем!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  10. #10

    Default

    Идеята ми е дали не праявт някакви врътки с 2-рия ключ и да стане, днеска има Алфа, утре няма Алфа..
    Lexus IS200

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Идеята ми е дали не праявт някакви врътки с 2-рия ключ и да стане, днеска има Алфа, утре няма Алфа..
    Е затова ще и направиш застраховка

  12. #12
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Честито колега. А един ключ имам и аз, за каското не е проблем поне при мен в Бул Инс. Преди време бях проверявал и дубликат излизаше около 80 лв обаче нека Бобо да каже че май е по светнат.

  13. #13

    Default

    Взех си я алфичката днеска Много ми харесва и съм много доволен от избора си. Просто си заслужава да я кара човек само заради звука от двигателя...
    Lexus IS200

  14. #14
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Честито колега - пожелавам ти много безавариини километри и да те радва много

    П.П Ела тази неделя на срещата на Ал. Невски


    Олелеее направил съм 1000 поста - повечето безполезни
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #15

    Default

    Тука не знам как да кача снимки.. Ето един линк от тунинг.бг http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... 730#417730

    това ми е новата придобивка.
    Lexus IS200

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •