Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Колеги помощ Алфа 145 Боксьор 1.3

  1. #1

    Default Колеги помощ Алфа 145 Боксьор 1.3

    Имам един проблем за разрешаване. Взех алфата преди 6 месеца и при смяната на редовните неща се оказа, че има теч на масло от едната страна на двигателя. Веднага оправихме проблема. Остана някакаъв теч от другата страна и се събираше в едно местенце като малко корито. Та тогава трябваше доста да обикалям и го оставих отстраняването за по-нататък, разбирайте до онзи ден. Та отивам аз да видят майсторите от кво е това гарнитура ли е кво е и за мое най-голямо учудване майстора ми обявява, че има теч не на масло, а на бензин, който се е примесил с маслото от преди това и за това ми е приличало на масло и ми показва даже от къде е. Гледам аз и наистина от горната страна тече от някакъв съд, който ще видите долу на снимките и теча идва от място където би триабвало да влиза маркуч и да отвежда изглежда тоя бенз някъде. Но няма ни макуч ни пък може да разбере къде трябва да отива тоя бенз. Казва ми, че това нещо било допълнително сложено и не знаел за кво е (по-точно почна да ми обеснява за дюзи, за налягане и тем подобни). И проблема е следния снимал съм го, ако може някой да ми каже има ли го стандартно това нещо и ако го има къде трябва да се върже за да не ми тече, ако е допълнително сложено вече ще му търсим решението. И майстора вика ще го запушим за сега взе едно маркучи вкара един нит от едната страна другата навря там от къде тече и готов. Казва, че ако изкочи маркуча значи има 1,5 атмосфери налягане и ако стане да му тарсим друг вариант ако си стоял да сам си я карал така. Та проблема е, че маркуча изкочи още докато се прибера до нас. И дилемата е ако някой знае дали това нещо си е на мястото или е добавено моля да ми каже, че почвам да се нервя на майстора.

    Снимки:




    Благодаря ви предварително!

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Това не е ли регулатор за налягане? На бензина
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default :)

    Ми не знам какво е но ако виждаш от снимките са сложени 2 едно до друго. Доколкото гледах сега във форума там дето продават алфи на части на една от снимките отпред на двигател ан боксер видях само едно такова и се чудя дали второто е добавено допълнително или си е там по принцип и тоя бенз дето излиза къде трябва да се отведе

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    два са
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5

    Default :(

    Въпроса е трябва ли да пръска бенз през него какво му е предназначението и трябва ли да го сменям ако прави така. Щото ми залива двигателя под него и една искрица и става лошо.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ivkototo View Post
    Въпроса е трябва ли да пръска бенз през него какво му е предназначението и трябва ли да го сменям ако прави така. Щото ми залива двигателя под него и една искрица и става лошо.
    Чрез този маркуч регулатора на налягането на бензина взима реперно налягане от пълнителния колектор. Там не трябва да тече бензин и не трябва да има надналягане!
    Провери във форума обявите за коли на части.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    3

    Exclamation за ivkototo

    Quote Originally Posted by JJJ View Post
    Чрез този маркуч регулатора на налягането на бензина взима реперно налягане от пълнителния колектор. Там не трябва да тече бензин и не трябва да има надналягане!
    Провери във форума обявите за коли на части.
    Колегата JJJ е прав. Чрез това маркучле(течащото, което е затапил тоя "пишман майстор"), което трябва да е свързано към отвор в задния горен край на входящия колектор, регулатора поддържа налягане на бензина минаващ през него от "около" 3 bar-a, като излишното го връща в резервоара през тръбичка (или маркучле) излизаща от долната му страна. Отгоре, ТАМ КЪДЕТО ТИ ТЕЧЕ БЕНЗИНА, реално трябва да има само подналягане на въздух, не трябва да тече бензин. Това значи, че "регулиращата" мембранка е спукана, а това значи че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да смениш регулатора и да си го свържеш както трябва да си е, иначе излишно т'вариш бензиновата помпа, а от там и целия бензинопровод и ще ти избие от още някъде другаде бензин. А и двигателя ти в момента не работи правилно. Не го усещаш защото е инжекцион и компютъра компенсира по някакъв начин, но няма да е за дълго. Заеми се незабавно с отстраняването на този проблем!!!
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  8. #8

    Default ;)

    Значи съвета ти е да го сменям веднага. само малко уточнение там от където тече бенза трябва да има маркуче и другия му край да влиза в задния горен край на входящия колектор нали така - понеже майстора като търси търси не намери къде трябва да влиза. Тоя майстор го зарязвам той оправя фирмените коли. Някъде във варна можете ли да ми кажете къде да отида да го взема тоя регулатор и кой да ми го закачи правилно, а не да гледат като паднали от марс. То аз че не разбирам ясно, ама все пак за това отидох при някой койт уж разбира. Благодаря на всички за отговорите до сега.
    Last edited by ivkototo; 23-07-2009 at 23:54.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    На колектора от страната на купето,точно под дросела, има два щуцера един над друг.В единия влиза това маркуче.Това,което ти сълзи е май демпфера,а до него е регулатора,който има и реглаж.При всички положения е за смяна!
    Успех!
    Last edited by mordohy; 23-07-2009 at 23:56.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вакум трябва да има колеги,не налягане. джаджата с маркучето е регулатор налягане на бензина и служи да променя налягането в рейките в зависимост от натоварването на двигателя.управлението му става през това вакумно маркуче което е закачено към колектора. вътре в регулатора има една мембрана която при теб се е скъсала. ако го оставиш да виси маркучето,рискуваш да се запалиш. ако го закачиш без да смениш регулатора, двигателя ще клати оборотите щото ще влиза бензин в колектора + това и в двата случая ще имаш повишена консумация и по-мудна реакция на двигателя. другото което прилича на него но е без вакум е демпфер и служи да гаси пулсациите на бензина в рейката причинени от инжекторите.
    точка

  11. #11

    Default

    благодаря ви за уточненията сега звъннах до един сервиз тука във Варна уж с италянки се занимавали да тарсят тоя регулатор. щом е лесна смяната може и сам да пробвам. Надявам се да стане тия дни че неделя ще обикалям малко из България да не стане фал.

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да не те отчайвам ама тия доста трудно се намират и вероятно цената ще е доста солена.може да видиш и употребявани. вършат ти работа от 145/146 1,3/1,4 боксер и някои 33-ки с инжекция вебер-марели. самия регулатор е вебер.
    точка

  13. #13

    Default

    aaaaa скочиха ми с цена 370 лв. за оригинално + 2 седмици чакане. Направо се отчаях сега трябва да обикалям моргите еи сега гледах една статия тука във форума един колега продава на части ще видим кво ще каже, но 370 лв. не давам. ;(

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,защо не се обадиш на Крис.Може и да има.Обади се и на Яворчо.Той има морга в София.Влез и в раздела на 33.Доста хора сме с точно тоя инжекцион.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15

    Default

    колега мисля ,че имам такъв регулатор работещ трябва да проверя из кашоните , ако не ти е зор изчакай до вторник обаче е от 1.6 провери дали става дали може да се преправи ако не става
    Last edited by alex1; 25-07-2009 at 19:01.
    ----------
    145 / 1.6 Boxer / 103hp--- ex
    156 1.8 ts -- momo салон , 99
    ___________

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •