Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Съвет за 156

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    ама вие като почнете дизел,дизел и пак дизел!!!и кво му е на бензиновия????вече почти 40 000 км карам моята и единстветното ми пипано по двигателния отсек е отремонтиране на вариатор с ремонтен комплект,другото е масло и консумативи!!!за вървенето върви си доста прилично и рахода си го бива!ся да вземете да ми отваряте очите откъм дизела тва не не горивото за мен!и ако е дизел дас 1,9жтдм 16 клапана 150 кончета другото е малко хммм не чак до там добро!!!
    не казваме че бензиновите алфи са по чупещи се от към двигател. говорим за икономията. аз имам приятел дето има 1.8 бензинка и и сложи газ щото щеше да фалира и се е кара нежно се едно го е страх да не испатка нещо. аз пък се си ръчкам кат душманин щото не ми пука дъли разхода ще ми е 6 или 8 а и забравих да кажа че карах тази бензинова алфа 1.8 и е ръчнах и останах много разочарован. единственото густо дето ми напрай е като давам газ на място и реве като див звяр. друго си е да имаш още 2000 оборота отгоре
    Last edited by k1lcone; 25-07-2009 at 12:45.

  2. #17
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Да ви кажа на градско с газ ще му излиза по евтино от какъвто и да е дизел 10лв-12литра =100км градско
    а при дизела е 1.85 = 22лв = 12 литра =100км градско по-малко от 8 няма как да гори дори 1.9 кое по изгодно

    нека си говориме истинита иначе кефа е по-голям на дизел отколкото на газ това е ясно
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #18
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Да ви кажа на градско с газ ще му излиза по евтино от какъвто и да е дизел 10лв-12литра =100км градско
    а при дизела е 1.85 = 22лв = 12 литра =100км градско по-малко от 8 няма как да гори дори 1.9 кое по изгодно

    нека си говориме истинита иначе кефа е по-голям на дизел отколкото на газ това е ясно
    Щом я купува с гЪзов инжекцион ще му е изгодна...докато не роди туинспарка, щото газта не е застраховка срещу това
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #19
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Добре защо ражда Туинс спарка защото е бързооборотен двигател и на високите обороти не издрържа ако не го тормзиш няма да роди,колата не се тормози на 5 та предавка с 4500 -5000 оборота а на първа на 7000 хилки е за тва раждат
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Да ви кажа на градско с газ ще му излиза по евтино от какъвто и да е дизел 10лв-12литра =100км градско
    а при дизела е 1.85 = 22лв = 12 литра =100км градско по-малко от 8 няма как да гори дори 1.9 кое по изгодно

    нека си говориме истинита иначе кефа е по-голям на дизел отколкото на газ това е ясно
    ???? с 10 лева без ръчкане минавам минимум 100 км.и най много ми е горяла 10 литра. незнам ти кви изчисления си прайш на сляпо. газта е ташак а бензина трябва да е голяма кубатура иначе няма смисъл. 1.2 бензин на кола въшка дето харчи 4-5 бензин не е по икономично от голям седан с 1.9 двигател. имам познат с голф 4 с червени тди с чип и кво още беше там. поне 200 коня му е ама не баш. харчи му 10 с климатик и с ръчки. и друг приятел с голф 4 1.8 турбо бензин с чип пак към 200 коня сигурно върви. колкото му сипиш прай водовъртеж в резервоара. та тези двамата са подгониха по пътя асеновград пловдив и кво стана? дизела дишаше във врата на бензина но неможеше да го испревари. само дето на бензиновия голф му свършваше бензина 5 пъти по бързо сигурно. друго си е да видиш два суперспортни голфа да се гонят. някак си така та напушва на смех
    Last edited by k1lcone; 25-07-2009 at 14:00.

  6. #21
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Не искам да спора за глупости в асенов град градско ли му викаш казвам ти че с газов инжекцион е по икономично .... ти не ми верваш е виж в раздел алфи на газ там хората с колко пари минават колко километра ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    във филибето карам колата. тук в асеновград пеш се стига по бързо от точка до точка. с гъзов инжекцион е по икономично няма спор. кой квото го кефи тва кара един приятел с бмв не искаше и да чуе за газ докъто не му стана тъпо че дизелова алфа е два пъти по бърза от супер спортното бмв 318. и сложи газ поне да ми са фука че неговата кола е по икономична. мухахахаха

  8. #23
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Колеги, темата започва да преминава в спор: бензин-дизел, а това обикновено води до празнословене, спам и обикновено свършва с нецензурни изречения...

    Ще Ви оставя още малко и яхам метлата!

  9. #24
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Моята е с ГИ на БиГаз , може би най-добрата система в Европа. Монтирана е преди 4 години в Италия в сервиз на Алфа перфектно изпълнение, аз я карам вече втора година. На дълъг път няма никаква разлика в динамиката на мотора, чувства се единствено при рязко потегляне от място и при форс на високи обороти в движение, някак си при над 5500 оборота "умалява". Това не бензин не се усеща, но само ако бензина е хубав, ако е лукоилски 95 октанов няма никаква разлика. Аз минавам за спокоен шофьор, за да докарам разхода на 12 в града трябва доста да се постарая, обикновенно разхода ми е около 14 на 100. На извън градско разхода съм го дакрвал до 8 на сто газ, но ако я карам здраво т.е. 150 и нагоре км в час и вкл. климатик разхода ми удря 10 литра. Ако газовата уредба трябваше да я монтирам аз и ако държах да е най-добрата трябваше да се ръсна с 2000 и отгоре лева. Това значи изплащане след 5-6 години. Без да съм маниак на темата Алфа Ромео съм прочел и чул достатъчно много мнения за двигателите, не че бензиновият двигател е лош, но дизеловият агрегат е напълно конкорентно способен на големите в бранша. Същото за съжаление не може да се каже за Туйн Спарка.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #25
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    викаш 1,9 дизел 105 или 115 коня мн върви хмммм,хайде слез малко на земята разход да ти кажа 10 смесен цикъл ако не вярваяш идвай карай с натискане!и за раждането че то от де си сигурен че и твойта няма да роди????или кво като е туин спарк то му е в кръвта ади моля ви се!!!!а и дизел тези коне без чип си е мъртво магаре имам опит и с двете виж с чип 1,9 105 коня вървим на едно!ако човека тъси икономия наистина кола с газ ще му е мн по изгодно нооо не се знае до кога бензиновата говоря за 1,8 знам я на изуст колко гори за това не правете съчинения от рода на 14-15-16 литра щото е смешно!!!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  11. #26
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    викаш 1,9 дизел 105 или 115 коня мн върви хмммм,хайде слез малко на земята разход да ти кажа 10 смесен цикъл ако не вярваяш идвай карай с натискане!и за раждането че то от де си сигурен че и твойта няма да роди????или кво като е туин спарк то му е в кръвта ади моля ви се!!!!а и дизел тези коне без чип си е мъртво магаре имам опит и с двете виж с чип 1,9 105 коня вървим на едно!ако човека тъси икономия наистина кола с газ ще му е мн по изгодно нооо не се знае до кога бензиновата говоря за 1,8 знам я на изуст колко гори за това не правете съчинения от рода на 14-15-16 литра щото е смешно!!!!
    Не знам там където живееш колко дава,но аз ти казвам че в София дава 8л, извън градско по-малко!Ти ще изкараш туин спарка по-икономичен от дизела а?Извинявай но според мен ти трябва да слезнеш на земята!Като прочетеш във форума виж колко родили жтд-та има и колко ТС!Е вярно,че ако не му смениш маслото става тая далавера,но повечето хора си сменят консумативите и маслото и не искат да им раждат!Много ми е любопитно колко гори 1.8 (измисли нещо бързо наизуст)...

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  12. #27
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    нали ти казах колко гори 10 смесено!викаш твойто жтд е се в 5000+ оборота и няма раждане!за по икономичен тс от дизел никой не е говорил!просто всяко куче си скача според тоягата като нямаш пари да караш бензин си взимамаш дизел,като няма пари и за бензин и за нафта има алтернативи метан или газ!!!а ако хептен нямаш има градски транспорт и колелета за тази работа!!всеки да си кара квото муе на сърце и за квото има парици!а викаш и на дизела може с едно масло да изкара 30000 и нагоре???ами като си имаш кола мн ясно,че ще потдържаш то и на лада да не сменяш пак ще я окотиш!!а по въпроса където живея и в казанлък и стара загора се подвизавам за тва не мой ти кажа къде в кой град по колко ми гори!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  13. #28
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    нали ти казах колко гори 10 смесено!викаш твойто жтд е се в 5000+ оборота и няма раждане!за по икономичен тс от дизел никой не е говорил!просто всяко куче си скача според тоягата като нямаш пари да караш бензин си взимамаш дизел,като няма пари и за бензин и за нафта има алтернативи метан или газ!!!а ако хептен нямаш има градски транспорт и колелета за тази работа!!всеки да си кара квото муе на сърце и за квото има парици!а викаш и на дизела може с едно масло да изкара 30000 и нагоре???ами като си имаш кола мн ясно,че ще потдържаш то и на лада да не сменяш пак ще я окотиш!!а по въпроса където живея и в казанлък и стара загора се подвизавам за тва не мой ти кажа къде в кой град по колко ми гори!
    10 може да ти харчи 1.8!Не казвам че го държа на 5 000 + обороти,но не съм чувал за много родили ЖТД-та!!!А за това кой колко пари има не съм сигурен че си по-богат от мен че да се изразяваш така!Виж ако имаше 8c и ми ги беше казал тия работи може би щях да ги приема..само да ти кажа че избрах ЖТД-то,защото е много по-практично и искам да си карам алфата,а не да я карам от сервиз на сервиз!Също така върви доста и кефа да го караш е голям!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  14. #29
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    тука не е тема да обзъждаме кой колко има,от къде може да знаеш аз колко имам в задния джоб?никой не е визирал теб говоря принципно,че всеки иска алтернатива някаква относно горивата всеки да си кара кой каквото поиска!аз да ти кажа честно моята от сервизи вече 40 000 километра немой се видим с нея,как стават тези работи???всичко си е до колата може да попаднеш на пълен кош,а може и на нещо мн читаво!за това бъркаш в чувала с п..ките и дано не хванеш онова другото!хайде със здраве аз изказах моите мнения по въпроса на колегата има още мн но някой го приемат на спор!!със здраве колеги и се радвайте на колите си
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  15. #30
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    тука не е тема да обзъждаме кой колко има,от къде може да знаеш аз колко имам в задния джоб?никой не е визирал теб говоря принципно,че всеки иска алтернатива някаква относно горивата всеки да си кара кой каквото поиска!аз да ти кажа честно моята от сервизи вече 40 000 километра немой се видим с нея,как стават тези работи???всичко си е до колата може да попаднеш на пълен кош,а може и на нещо мн читаво!за това бъркаш в чувала с п..ките и дано не хванеш онова другото!хайде със здраве аз изказах моите мнения по въпроса на колегата има още мн но някой го приемат на спор!!със здраве колеги и се радвайте на колите си
    Благодаря!Аз просто съм много доволен от ЖТД-то!Със здраве много безаварийни километри!Сипвай бензин и си прави кефа!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •