Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Съвет за 156

  1. #31
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    викаш 1,9 дизел 105 или 115 коня мн върви хмммм,хайде слез малко на земята разход да ти кажа 10 смесен цикъл ако не вярваяш идвай карай с натискане!и за раждането че то от де си сигурен че и твойта няма да роди????или кво като е туин спарк то му е в кръвта ади моля ви се!!!!а и дизел тези коне без чип си е мъртво магаре имам опит и с двете виж с чип 1,9 105 коня вървим на едно!ако човека тъси икономия наистина кола с газ ще му е мн по изгодно нооо не се знае до кога бензиновата говоря за 1,8 знам я на изуст колко гори за това не правете съчинения от рода на 14-15-16 литра щото е смешно!!!!
    Абе друже, твоето не е градско, а междуселско Както и да е, твинспарковете не вървят повече от жтд-тата, но със сигурност харчат повече. Това е и основната причина на вторичният пазар дизеловите 156-ци да държат по-висока цена от бензиновите. Ще ти дам пример с моят автомобил - 180км/ч = 6,2/100, кво ще кажеш по въпроса
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #32
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Абе друже, твоето не е градско, а междуселско Както и да е, твинспарковете не вървят повече от жтд-тата, но със сигурност харчат повече. Това е и основната причина на вторичният пазар дизеловите 156-ци да държат по-висока цена от бензиновите. Ще ти дам пример с моят автомобил - 180км/ч = 6,2/100, кво ще кажеш по въпроса
    Друже ролята на бензина знаеш ли каква е 10 ще гори на дълго с 180 км ама аз ще ги дигна за 20 секунди примерно а ти за 30 и отгоре сигорен съм нали за това бензина по висок октан Нека да не спорим повече ще заключат темата няма смисъл човека ще си купи алфа дали бензин газ или дизел важното че се спрял на правилния избор
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #33
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    викаш друже моето било междуселско?ами ари да не почваме ся,кой къде кара и кой къде живее,че ти като от сф да не хванал оня за унуй или кво?????голяма работа ли си????и да бензиновите не вървят повече от някой дизели даже ги и бият а снякой се кантарят!не говорим за новите 2,4 и чипосани и ко ли още не!!потдържам мнеинието на колегата SandoOne всеки да си изказва личните мнения а не някой като заговори за бензинова алфа и аре 20 човека му отгоре ма ти знаеш ли таз кола колко че чупи,колко гори и все такива!карайте си икономичните дизели и стискайте палци вашите да не им стане нещо!както казах по горе всеки си кара кой,каквото му е кеф за това има и дизели за това има и бензини!айде лек и горещ ден и вечер!стига стези спорове дизел или бензин!и едното и другото си имат и предимства и недостатъци!
    Last edited by assassin's; 25-07-2009 at 18:45.
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  4. #34
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    Колега ако искаш алфа наистина със спортен характер си търси бензинова кола от 2.0 литров нагоре или 2.4 дизел. Динамичността на двигателите е страхотна. Не казвам че 1.8 бензин и 1.9 дизел са лоши, но са просто различни. 1.9 определено е много добър двигател, економичен, но според мен слаб за купето. Колкото за 1.8 дава разход почти като на 2.0, но само в това си приличат.
    това е моето мнение!

  5. #35
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by svetozar_sosi View Post
    Колега ако искаш алфа наистина със спортен характер си търси бензинова кола от 2.0 литров нагоре или 2.4 дизел. Динамичността на двигателите е страхотна. Не казвам че 1.8 бензин и 1.9 дизел са лоши, но са просто различни. 1.9 определено е много добър двигател, економичен, но според мен слаб за купето. Колкото за 1.8 дава разход почти като на 2.0, но само в това си приличат.
    това е моето мнение!
    2.0 се води най-спортния то нормалните двг иначе за инфо 1.9 не е слабичък за купето!Наистина 2.0 ТС спортен характер придружен с много добър плътен и готин звук!Но ако ти трябва кола за всеки ден по-добре дизел..ами ако ти се стори слаб може да го ремапнеш!Лично според мен по-добрия вариант за всекидневна кола е ЖТД-то нищо лошо не казвам за ТС дори е добър,но аз предпочитам дизела!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cyprus
    Age
    55
    Posts
    31

    Default

    Колеги извинявам се виждам че има дилема..то е просто..слагате два двигатела с еднакви кубатури..промерно 2.0jt и 2.0jtd..и горе долу еднакви екстри...и ще си покаже кой двигател е по бърз..бензина или нафтата...а за икономията..най добре има мотори 1.1 че даже и по малки...

  7. #37
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by vesko69 View Post
    Колеги извинявам се виждам че има дилема..то е просто..слагате два двигатела с еднакви кубатури..промерно 2.0jt и 2.0jtd..и горе долу еднакви екстри...и ще си покаже кой двигател е по бърз..бензина или нафтата...а за икономията..най добре има мотори 1.1 че даже и по малки...
    Може би искаш да кажеш 2.0 JTS ?

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  8. #38
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cyprus
    Age
    55
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Може би искаш да кажеш 2.0 JTS ?
    Имах предвид почти еднакви мотори...колите може да са различни

  9. #39
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by slavips View Post
    Здравейте колеги,
    ...156-та 1.8ТС с газов инжекцион клима и всичките други екстри без кожен салон....
    ... и ако можете да ме посъветвате какво да гледам,защото съм доста Бос на тема Твин Спарк Благодаря предварително на отзовалите се
    Тъй, колегата Ви пита конкретно за 1.8 ТС с газов инжекцион, Вие взехте да му бутате ЖТД под носа...!

    За съжаление, още една тема се превърна във война между бензин и дизел!

    Заключвам!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •