Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: алфа или ауди

  1. #1

    Default алфа или ауди

    извенете за въпроса и може би не зададен където точно трябва но искам да питам всички.така предстои ми покупка на кола спрял съм се на няколко модела а те са ауди А4,митцубиши галант и естествено алфа 156 коя бихте ми препоръчали и бъдете конкретни,изчел съм много за всичките марки и всяка си има плюсове и минуси но да си призная алфата ме грабна с визия чакам мнения благодаря предварително

  2. #2
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by zverski View Post
    извенете за въпроса и може би не зададен където точно трябва но искам да питам всички.така предстои ми покупка на кола спрял съм се на няколко модела а те са ауди А4,митцубиши галант и естествено алфа 156 коя бихте ми препоръчали и бъдете конкретни,изчел съм много за всичките марки и всяка си има плюсове и минуси но да си призная алфата ме грабна с визия чакам мнения благодаря предварително
    Всичко си е до лично предпочитание,ако сега трябваше да си избирам кола от изброените от теб марки и модели,пак бих си избрал алфата и не им вярвай на тия които приказват,че не се трошат аудитата,защото това не е така.
    Ако се ориентираш към Алфа си вземи по-нов дизел за предпочитане да не е нов внос(да не те боли главата после)
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #3
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Алфа Ромео 156 и Ауди А4 са от един клас, произвеждани са горе-долу по едно и също време, така че база за сравнение има. Цената на поддръжката е една и съща. Алфата е по-широка, по-ергономична, има по-добро пътно поведение. И двата модела имат добри дизелови двигатели, но алфовият е по-модерна технология. В полза на Ауди не виждам никакви аргументи.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    една алфичка, ако попаднеш и на мотор 2.4 жтд си номер едно, ще останеш изумен и доста доволен бих казал по отношение вървене и разход

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5

    Default

    Ако си купиш Алфа и си късметлия ще правиш окачване и дребни неща по електрониката, ако си купиш Ауди ще правиш отново окачване и 80% рейка. Покарай колите преди това и сам ще си вземеш решението.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6

    Default

    благодаря ви за бързите отзиви аз лично принципно съм се насочил към алфата но все пак исках да чуя от хора които са се сблъсквали с такива модели иначе наистина визията е прекрасна както отвънка така и отвътре много стил и красота

    ---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

    забравих да попитам колегата които по горе ми е отговорил да се насоча към дизелов ама да не е нов внос защо да не е нов внос примерно от италия или швейцария прецакани ли са

  7. #7

    Exclamation

    Купи си Ауди и не се занимавай с глупости
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    що бе батка що така я сподели защо ауди и да не се занимавам с глупости

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ауди А4 единсвено ако е 1.8 Турбо Куатро.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Щом се чудиш, значи си вземи Ауди. Ако не си решил твърдо да си купиш Алфа и нищо друго, значи не е за теб. После само ще подсмърчаш и ще се чудиш що не си взел яката здрава немска машина. Сериозно говоря.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by zverski View Post
    що бе батка що така я сподели защо ауди и да не се занимавам с глупости
    Батката се шегувка!

    Купи си Алфа, само ако си влюбен в марката...

    Ако отсега си правиш сметката за поддръжката, тази марка не е за теб. Ако ти дрябва кола да отидеш на работа или до супермаркета, има по-подходящи марки и модели.

    Но ако се обръщаш след всяка Алфа и се кефиш, ТОВА е твоят автомобил. Алфа Ромео не е средство за придвижване. Алфа Ромео е страст, любов, отдаденост...

    Ако изпитваш тези чувства, иди и си избери една. Послушай сърцето си, ако някоя те грабне от пръв поглед. Но не забравяй - вторият поглед в сервиза за диагностика. И си вземи човек с теб, който е виждал алфи и знае какво да гледа...

    Успех в избора

  12. #12

    Default

    значи за чудене ко да се чудя най си ми харесва алфата просто питам кое от двете е по примерно подходящо за ежедневна употреба освен градско и извън градско много ще се ползва бангията и дали митът за скоростните кутии на алфа че се пукта е верен моля някой да ми каже от личен опит мерси предварително

  13. #13
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by zverski View Post
    .... спрял съм се на няколко модела а те са ауди А4,митцубиши галант и естествено алфа 156....
    Сега повечето ще наскачат ,че съм анти сектант ама аз бих заложил на Мицубишито и на бензина .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #14

    Default

    Така като гледам темата, си за Ауди.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15

    Default

    няма нищо такова че съм за ауди просто се насочвам а да си кажа че алфата си е красива и ме грабва с пръв поглед пък и да си призная че когато дойде време да зимам и ако е алфа най много да направя пазарлък с някои от форума който си продава колата че тия алфи по автосалоните не се знае колко са зле иначе гледаш ги лъскарки ама кво се крие отдолу не се знае се пак пари ще се дават поне да има по малко за доискосряване

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •