Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Предстояща покупка на 156-ца 2.4JTD

  1. #1

    Default Предстояща покупка на 156-ца 2.4JTD

    Карам италиански автомобил и сега смятам да се кача на малко по-висок клас пак такъв. Насочил съм се към 156-ца и основно търся 2.4 JTD. Какво най-вече трябва да гледам при покупката на този автомобил. Естествено, че ще мина през диагностика и т.н. , но винаги е по-добре да знаеш нещо допълнително, което има като възможни проблеми. Интериор, екстериор, окачване, двигател. Интересува ме най-вече как да определя дали действително е читав мотора.

    Благодаря предварително, поздрави!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    гледаш дъли ускорява от 0-100 за 9.5 секунди и гледаш дали ще дигне 200. аз лично гледах за турбото по следния начин: потеглям на първа и веднага втора и натискам газта до дупка. около към 2000 оборота трябва колата да се истреля. като цяло намери добър сервиз дето разбират от алфи да е прегледат те или викни някой познат или познат на познат дето има алфа да е погледне. тва са мойте съвети

  3. #3
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by alfarims View Post
    Карам италиански автомобил и сега смятам да се кача на малко по-висок клас пак такъв. Насочил съм се към 156-ца и основно търся 2.4 JTD. Какво най-вече трябва да гледам при покупката на този автомобил. Естествено, че ще мина през диагностика и т.н. , но винаги е по-добре да знаеш нещо допълнително, което има като възможни проблеми. Интериор, екстериор, окачване, двигател. Интересува ме най-вече как да определя дали действително е читав мотора.

    Благодаря предварително, поздрави!
    Карах такъв значи от 0-100 до 10 секди се допуска да е читаво а дали е читав в последствие ще разбереш масло няма как да не харчи
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default ре

    колега харесваш си Алфа,отиваш във добър сервиз,правиш диагностика на двигателя,от там проверяват ти цялото ока4ване ако може на канал а не на подемник.Отделно чуй двигателя как работи,заслушай се как са ролките.Нека ти проверят всички лагер главини,също провери и каретата.
    156 2,4jtd

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    sliven@kardjali
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by alfarims View Post
    Карам италиански автомобил и сега смятам да се кача на малко по-висок клас пак такъв. Насочил съм се към 156-ца и основно търся 2.4 JTD. Какво най-вече трябва да гледам при покупката на този автомобил. Естествено, че ще мина през диагностика и т.н. , но винаги е по-добре да знаеш нещо допълнително, което има като възможни проблеми. Интериор, екстериор, окачване, двигател. Интересува ме най-вече как да определя дали действително е читав мотора.

    Благодаря предварително, поздрави!
    Даваш малко повечко пари купуваш кола от форума и си спестяваш доста ядове, главоболия и една камара пари по некадърни майстори. Поне ще знаеш, че караш поддържана и гледана кола
    alfa 156jtd sportwagon

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    На диагностика излиза всичко дали е в норма:дюзи,помпа,турбо.
    Окачването най-добре се разбира като караш на паве с около 30км/ч ,в сервиз когато колата е в покои много болки остават скрити (освен ако не се разглоби)
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7

    Default

    купи си 1.9 да не висиш да правиш предница нон стоп
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Ако си взимаш 136 коньова може да ми звъннеш да ти обясня как се проверява лесно дали работи. Аз се напатих от тези турбини ако може да съм полезен ...

    За съжаление и по доста уж Алфа сервизи не ги хващат винаги.

    Пусни в гоогъл моя ник - ще ми намериш координатите.
    Last edited by Nikiboy; 28-07-2009 at 21:48. Reason: Мъдър съвет от модератор


  9. #9
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    купи си 1.9 да не висиш да правиш предница нон стоп
    Има го тоя вариант ама ако кара внимателно колегата няма да я прави тя тежи почти 100 кг повече от 1.9 жтд ама вървежа е важен разликата в харча е 1 литър
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  10. #10

  11. #11
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Има го тоя вариант ама ако кара внимателно колегата няма да я прави тя тежи почти 100 кг повече от 1.9 жтд ама вървежа е важен разликата в харча е 1 литър
    Ако кара внимателно няма да му трябва такъв вървеж!А е факт,че 1.9 не разбиват предници колкото 2.4 но все пак си е петак!

    Иначе както каза колегата encho даваш малко повече пари и си взимаш много по-свестна кола от форума!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Ако кара внимателно няма да му трябва такъв вървеж!А е факт,че 1.9 не разбиват предници колкото 2.4 но все пак си е петак!

    Иначе както каза колегата encho даваш малко повече пари и си взимаш много по-свестна кола от форума!
    е поне знаеш кого да псуваш, иначе колата ще е в подобно състояние като другите да не говорим че може и да е по зле от нововнесена.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    е поне знаеш кого да псуваш, иначе колата ще е в подобно състояние като другите да не говорим че може и да е по зле от нововнесена.
    Когато някой си е взел кола и и сменя консумативите и последната година която я кара няма смисъл за него да ги сменя,защото ще продава колата?И колата се сещате къде отива!По принцип съм за колите от форума,защото като чета какви неща са сменяни,значи че скоро няма да ги сменяш. Пък дали после ще ме псува това въобще не ме вълнува,защото не съм му опрял пистолет и да съм му казал да си купи кола от тук!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia City
    Posts
    24

    Default Въпроси относно предстояща покупка на Alfa 156 JTD

    Здравейте! Решил съм да се присъединявам към обществото на запалените алфисти , и за целта реших да взема Alfa Romeo 156 JTD(115PS) 2002 година.Ориентирал съм се задължително към дизел , защото пътувам извън БГ и не навсякъде има пропан бутан. Двигателът ще е този защото така или иначе не съм състезател и карам умерено пък и прочетох отзиви че по тежкия 2.4JTD повече спомагал за разбиването на предницата.Харесал съм конкретна кола и другата седмица предстои оглед и евентуална покупка. Според продавача колата е на 154 000 със сервизна книжка два ключа сменени са и всички консумативи и аксесоари съща така е регистрирана в кат с гражданска и всичко както си му е реда. Гледах снимки поне на вид го докарва , но нали хората казват не боята кара колата, затова реших да се допитам до вас! Има една тема във форума какво трябва да се направи преди покупка на колата, но ми се струва че тя е почти невъзможна за изпълнение а и е ориентирана към бензиновите двигатели.
    Ако е възможно запознатите с дизеловите двигатели да опишат накратко къде да гледам какво да слушам и на какво да обърна внимание преди покупка.Сърцето на колата е двигателя така че той основно ме интересува . Изгорено от цигара или лека драскотина по купето не е болка за умиране. Ясно ми е че е до късмет , но въпреки това ако е възможно имам желание да избегна поне по сериозните проблеми. Благодаря за отделеното време!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by demony View Post
    Здравейте! Решил съм да се присъединявам към обществото на запалените алфисти , и за целта реших да взема Alfa Romeo 156 JTD(115PS) 2002 година.Ориентирал съм се задължително към дизел , защото пътувам извън БГ и не навсякъде има пропан бутан. Двигателът ще е този защото така или иначе не съм състезател и карам умерено пък и прочетох отзиви че по тежкия 2.4JTD повече спомагал за разбиването на предницата.Харесал съм конкретна кола и другата седмица предстои оглед и евентуална покупка. Според продавача колата е на 154 000 със сервизна книжка два ключа сменени са и всички консумативи и аксесоари съща така е регистрирана в кат с гражданска и всичко както си му е реда. Гледах снимки поне на вид го докарва , но нали хората казват не боята кара колата, затова реших да се допитам до вас! Има една тема във форума какво трябва да се направи преди покупка на колата, но ми се струва че тя е почти невъзможна за изпълнение а и е ориентирана към бензиновите двигатели.
    Ако е възможно запознатите с дизеловите двигатели да опишат накратко къде да гледам какво да слушам и на какво да обърна внимание преди покупка.Сърцето на колата е двигателя така че той основно ме интересува . Изгорено от цигара или лека драскотина по купето не е болка за умиране. Ясно ми е че е до късмет , но въпреки това ако е възможно имам желание да избегна поне по сериозните проблеми. Благодаря за отделеното време!
    От град си колега ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •