Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: ПОМОЩ!!! 156 Изхвърля Ми Водата Казанчето

  1. #1
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default ПОМОЩ!!! 156 Изхвърля Ми Водата Казанчето

    Имам си проблемче вчера 24.07 бях на магистралата и видях че колата ми качва температурата над 90 градуса. Преди го правише ама само в града смених термостата преди няколко месеца не се оправи ама поне извън града държеше 90 градуса. Днес реших да промия радиатора сложих течност за промивка източтих системата. После и сложих вода за да се промие още един път. Реших да я видя дали и сега качва температура обаче взе да изхвърля водата и реших че няма смисъл да точа пак и да слагам антифриз. Мисля че гарнитурата е изплюла . има ли вероятност да е това и дали е само това ? може ли и главата да е крива и ще стигна ли до основен ремонт
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  2. #2

    Default

    Така както го описваш трудно някой ще ти даде категоричен отговор, но мнозина от тия дето биха ти дали такъв ако видят на място колата ти ще ти кажат предполагам че колкото по малко я караш до решаване на проблема толкова по добре за нея......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    Имам си проблемче вчера 24.07 бях на магистралата и видях че колата ми качва температурата над 90 градуса. Преди го правише ама само в града смених термостата преди няколко месеца не се оправи ама поне извън града държеше 90 градуса. Днес реших да промия радиатора сложих течност за промивка източтих системата. После и сложих вода за да се промие още един път. Реших да я видя дали и сега качва температура обаче взе да изхвърля водата и реших че няма смисъл да точа пак и да слагам антифриз. Мисля че гарнитурата е изплюла . има ли вероятност да е това и дали е само това ? може ли и главата да е крива и ще стигна ли до основен ремонт
    Провери за въздух в системата и на мене по 1 време ми дигаше мн градусите даже стигна до критика 130 и светна лампата , има 1 припка като застанеш пред колата ти се пада горе ляво отвърти я с отверка докато текни водата после я завърти и пиши дали ти е помогнало.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами предполагам че не се прехвърлил критичните градуси, или поне така както го описваш...
    Пробвай с обезвъздушаване на системата, връткаш парното да духа макс топло, термостата ти трябва да отвори след като вдигне градуси, после да се включат и перките когато им дойде времето ...и огледай за такава пробка дето ти е писал колегата, може и да има, на мен не ми се е налагало да я търся.
    С други думи, когато се сменя термостат е възможно да остане въздух в него и съответно да не отвори когато трябва, затова задължително обезвъздушаване на системата.Междувременно можеш да наблюдаваш дали надува маркучите.След като се увериш че е обезвъздушена, остави я малко да поистине и отвори капачката на разширителния съд, палиш и при подаване на газ ако хвърля вода значи работата не много на добре, т.е. надува от някъде, вероятно гарнитура... Сигурно има и хора които ще се изкажат по технически, но толкоз знам аз, мойта един път си изхвърли водата, щото и се беше откачил кабела на перката,късмет че не я прегрях тогава, после обезвъздуших и засега нямам ядове(да чукна на дърво)
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    може днес при смяна на антифриза да съм минал критичните градуси май дано да помогне пробката пожелайте ми успех
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    може днес при смяна на антифриза да съм минал критичните градуси май дано да помогне пробката пожелайте ми успех
    Малко са вариянтите колега. Провери си и водната помпа и перките щом си сменил термостата. Ако са наред си за гарнитура на глава, заедно с прилежащите и манипулаций.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Така както го описваш трудно някой ще ти даде категоричен отговор, но мнозина от тия дето биха ти дали такъв ако видят на място колата ти ще ти кажат предполагам че колкото по малко я караш до решаване на проблема толкова по добре за нея......
    няма да я карам да не съм луд аз и книжка нямам (пазят ми я в КАТ) на буксир до сервиза ще ходи

    ---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 00:59 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Малко са вариянтите колега. Провери си и водната помпа и перките щом си сменил термостата. Ако са наред си за гарнитура на глава, заедно с прилежащите и манипулаций.
    а прилежащите манипулации са си доста леф до колкото знам
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Между другото като ти е студена колата пак ли иска да изхвърля водата? Ако е така, значи си за гарнитура според мен. Пробвай на студена кола: махни капачката на разш съд, запали колата и дай малко газ, ако хвърля вода, няма какво да и мислиш, направо я карай в сервиз.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    а прилежащите манипулации са си доста леф до колкото знам
    Ми ако надува от главата най- елементарния вариант е смъкваш главата, занасяш я за шлайф и ревизия. Купуваш комплект гарнитури, сменяш и ако е рекъл бог си късметлия. Можеш да минеш с 200 лв. за шлайфане и гарнитури , можеш и да удариш наколко хилки. За труд зависи колко се разбереш с майстора. Преди това провери водната помпа да не е превъртяла.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ми ако надува от главата най- елементарния вариант е смъкваш главата, занасяш я за шлайф и ревизия. Купуваш комплект гарнитури, сменяш и ако е рекъл бог си късметлия. Можеш да минеш с 200 лв. за шлайфане и гарнитури , можеш и да удариш наколко хилки. За труд зависи колко се разбереш с майстора. Преди това провери водната помпа да не е превъртяла.
    помпата върти щото връща вода в казанчето през другия отвор ама нека сутринта да пробвам че сега все пак съм на работа нямам работа да си чопля колата по време на работа сутринта ще я погледна по обстойно дано да не е тежко и да само обезвъздушаване.
    а за майстора нямам проблеми няма да ми каже голяма цифра сигурен съм
    Last edited by R_O_K_O; 26-07-2009 at 01:49.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Оле, мале.
    Ма вие още малко ша накарате човека основен ремонт да си напрай.............
    Аз до колкото разбрах, колата не е имала проблем преди промивката?
    Помпата явно му въри, каза, че с новия термостат не е имал проблем, явно е останал въздух в системата.
    А и все пак не се ли почва от най-лесното.
    А вие направо шлайф на главата!!!!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Оле, мале.
    Ма вие още малко ша накарате човека основен ремонт да си напрай.............
    Аз до колкото разбрах, колата не е имала проблем преди промивката?
    Помпата явно му въри, каза, че с новия термостат не е имал проблем, явно е останал въздух в системата.
    А и все пак не се ли почва от най-лесното.
    А вие направо шлайф на главата!!!!!!
    Може и повече да разбереш ако го прочетеш още веднъж.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Може и повече да разбереш ако го прочетеш още веднъж.
    А бе и 10-пъти да го прочета, НЕ БИХ СЪВЕТВАЛ НИКОЙ ОТ РАЗТОЯНИЕ ДА СИ РАЗГЛОБЯВА КОЛАТА.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    абе питам колко далече може да съм стигнал и преди това ми правеше и сега. аз си имам майстор той ще ми каже какво ще се прави по колата. ама до понеделник ми минават 1001 глупости през главата . Пробвах с пробката на радиатора. дадох газ като е студена пак хвърля вода. работата е ясна вече
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Я пробвай първо да си измиеш радиатора на пароструйка с препарат...... пък после мисли за термостат, датчик, капачка, гарнитура и какво ли не сложно.
    Ако слушаш повечето в този форум ако ти угасне крушката на номера трабва да си проверяваш алтернатора и свещите.....

    А радиаторът се обезвздушава от едно винче до десния фар.....
    Last edited by fiore; 26-07-2009 at 20:40.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •