Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Maлко помощ за картера

  1. #31
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    ами пичове, затова има машини които ти изсмукват маслото през щеката и не се занимавате с глупости.

    аз на всичките ми коли от 3-4 години само така го сменям
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    ами пичове, затова има машини които ти изсмукват маслото през щеката и не се занимавате с глупости.

    аз на всичките ми коли от 3-4 години само така го сменям
    Това е малко като да си накиснеш чорапите и после да си оплакнеш лицето...

  3. #33
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Това е малко като да си накиснеш чорапите и после да си оплакнеш лицето...
    когато си източваш маслото през пробката, винаги остават около 300-400 грама които ти се смесват с новото масло. Ако слагаш и добавка за пречистване става съвсем бомбок.

    с вакуумната сонда се източва всичкото от картера, остава само по двигателя (поне 20 минутно дърпане обаче)

    всеко който го е правил знае много добре, че във втория случай наливаш много повече чисто масло в мотора отколкото в първия.

    освен това никога не рискуваш някой кавал да ти превърти пробката и да каже - тя така си беше

    та кое е по-добро според теб, че не мога да ти разбера забележката.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  4. #34
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    когато си източваш маслото през пробката, винаги остават около 300-400 грама които ти се смесват с новото масло. Ако слагаш и добавка за пречистване става съвсем бомбок.

    с вакуумната сонда се източва всичкото от картера, остава само по двигателя (поне 20 минутно дърпане обаче)

    всеко който го е правил знае много добре, че във втория случай наливаш много повече чисто масло в мотора отколкото в първия.

    освен това никога не рискуваш някой кавал да ти превърти пробката и да каже - тя така си беше

    та кое е по-добро според теб, че не мога да ти разбера забележката.
    Нищо не остава в картера източвайки през пробката.Някой те е поизлъгал.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #35
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Само да споделя, че оплътних пробката с черния силикон на Виктор Рейнц и не е капнала и капка до сега.

  6. #36

    Default

    KirilSol,приятелю,без да се засягаш..но когато имаш сополи тоест секрет..зараза..мръсотия и ги смръкнеш хубаво навътре,пак в теб си остават нали?
    А като ги изсекнеш в кърпичката носът ти е чист.Та представи си на 10 годишна кочина масълцето дали е бистричко след 10 000км.?Ти качваш всичката мръсотия обратно през двигателя.А маслото със сигурност не е като от тубичката преди 10 000км.та ако ще с урината на Зевс да я караш.
    Аз забележка не съм ти правил,споделих си мнението,ти пък си на другата страна така че...наздраве

  7. #37
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    KirilSol,приятелю,без да се засягаш..но когато имаш сополи тоест секрет..зараза..мръсотия и ги смръкнеш хубаво навътре,пак в теб си остават нали?
    А като ги изсекнеш в кърпичката носът ти е чист.Та представи си на 10 годишна кочина масълцето дали е бистричко след 10 000км.?Ти качваш всичката мръсотия обратно през двигателя.А маслото със сигурност не е като от тубичката преди 10 000км.та ако ще с урината на Зевс да я караш.
    Аз забележка не съм ти правил,споделих си мнението,ти пък си на другата страна така че...наздраве
    не се засягам на глупостите ти, но ти изобщо не си в час

    сондата влиза до дъното на картера и оттам изкарва маслото по тръбата навън. Как по дяволите реши че ти връща маслото през двигателя?

    не ми се спори повече по този въпрос, защото явно хора които не са виждали дори това спорят за него.

    Всеки сам си решава как да си сменя маслото, но факт е че масло изпомпано по тръба навън е повече от масло източено през картера. Айде със здраве
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това не е вярно. Само се замисли. На нашата планета Земя, винаги е по-лесно нещо да слезе на долу от колкото да се качи на горе Картера е така конструиран, че пробката винаги е най-ниско. По-ниско от каквото и да било друго.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    Въпросната "сонда" някой я е измислил за да може още по-бързо да си вършат работата в сервизите (естествено на някаква цена)...

    @KirilSol: Замисли се за следното: Колко е диаметъра на отвора на щеката и колко е диаметъра на отвора на пробката (затова хората пишат за някакви "сополи", разбирай "неща", които през едната дупка минават, през другата не минават)...
    Замисли се и кое е по-важното за един сервиз с неспиращ поток за стрижене (клиенти), а те 99% са такива за добро или лошо - да ти сменят маслото един час с риск да превъртят пробката и да се набутат да се занимават с твоята кола още поне час допълнително (като през това време "изпуснат" още един клиент), или за 20 минути да ти източат маслото през щеката и още 10 минути да те убеждават, че така е 100 пъти по-добре..?

    Само да знаеш, че има и неща, дето разбираш, че си плуват вътре чак след като демонтираш картера за чистене (което не е зле да се прави отвреме-навреме на тия "нови" коли), демек не излизат и през голямата дупка, какво остава за щеката...

    Не казвам, че не може това дето го казваш, просто най-добрия начин за тази процедура е измислен от тия дето са проектирали двигателя и при този начин щеката служи само за едно по време на смяната: Да си гледаш кога е време да спреш да наливаш...
    В този смисъл няма нужда да обясняваш индиректно колко са тъпи тия, дето знаят това, а не знаят онова велико откритие за източването през щеката...

  10. #40
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    не съм искал да обяснявам на никой нищо, просто изказах мнение за неща които лично съм изпробвал и които спестяват разбити резби на пробки от всякакъв род.

    всеки има сам глава на раменете да реши какво и как да прави

    вие го приехте като някаква революционна идея.

    изтрийте ми мнението и оставете темата за картера "чиста"
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •