Results 1 to 15 of 28

Thread: Смяна на демпферен маховик с обикновен?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Човека гледа да спести 800 кинта от маховик ти му предлагаш да даде 2400лв за съединител който дори не е ясно кво ше получиш по пощата
    Значи да поясня, че (надявам се ) маховика ми е ок, поне няма симптоми. Като се разчаркова ще се види. Съединителя ще се сменя идните дни и се поразрових за инфо около цялата тая работа. Просто темата не е разисквана в нашия форум (поне аз не открих), а може да се каже, че не е маловажна
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    При ауди тди знам ,че става от един приятел които е направил трансплантация със стария маховик. Но при нашите не се продава феродов диск с пружини. Освен това според мен ,трябва да се сложи и обикновен маховик понеже съединителя с пружини идва по дебел от този дето е без.
    Имам един въпрос. При свалена кутия как се проверява дали демферния маховик е пътник.
    Last edited by Galeano; 01-08-2009 at 22:29.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    При ауди тди знам ,че става от един приятел които е направил трансплантация със стария маховик. Но при нашите не се продава феродов диск с пружини. Освен това според мен ,трябва да се сложи и обикновен маховик понеже съединителя с пружини идва по дебел от този дето е без.
    Имам един въпрос. При свалена кутия как се проверява дали демферния маховик е пътник.
    Гледало се за луфтове - въртиш, буташ, дърпаш
    166, 2.4 JTD'00

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Колеги рових се в сайта на Valeo, там май вече са го измислили http://www.valeoservice.com/actualit...1A96B9&lang=en

  5. #5
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Мдаа,но като гледам списъка има няколко модела на Фиат след 2002-4 за наще няма комплект...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Тия Фиати са с френски мотори, затова ги има в списъка.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  7. #7

    Default

    Не са се намесили още китайчетата иначе и това ще измайсторят.........и да прибират на хората парите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Аз лично,(без да имам претенции за майстор),не виждам начин да се подмени демпферния маховик с обикновен.

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Начин има, продават се готови комплекти за тази трансформация. Наскоро сменях, само че не на алфа , а на друг автомобил.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Начин има, продават се готови комплекти за тази трансформация. Наскоро сменях, само че не на алфа , а на друг автомобил.
    Съгласен съм донякъде-един приятел си е подменил на БМВ 318 iS демпферния маховик с обикновен.Според него сега колата е станала по-пъргава.Но козата си иска пръч.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Съгласен съм донякъде-един приятел си е подменил на БМВ 318 iS демпферния маховик с обикновен.Според него сега колата е станала по-пъргава.Но козата си иска пръч.
    по пъргава не че щото видиш ли с обикновен маховик, а е станала пъргава щото плътния е бил по лек
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •