Page 44 of 133 FirstFirst ... 3442434445465494 ... LastLast
Results 646 to 660 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #646
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    А пежо ван ами 3008 или там каквото беше какво е?
    Е то по тая логика и ние си имаме такива модели: 156- 4 врати/комби, ако искаш двуврата 147 или ГТ; 159 - 4 врати/комби, ако искаш двуврата Брера, кабрио - Спайдер. Аз мисля, че се говори за един и същ модел, а не за коли сходни по визия, но различни модели, защото на мен пежата са ми едни и същи от 107 до 1000007, но това не ги прави големи по разновидност спрямо даден модел. Поне според мен това има предвид колегата като говори за разновидност и ако е така, в случаят е прав, ако не съм разбрал нещо както трябва се извинявам.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  2. #647
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    Значи примерно ВАГ да спре Ауди А3 щото има вече Голф и да не се конкурират!!!???
    Замислиял ли си се че компактните автомобили (каквото е бравото, жулиета и делта примерно) са най-продавнаите в европа. И фиат като масова марка на какво да разчита на нишово позиционираните (луксозна Делта и Спортна Жулиета) да дърпат концерна напред?
    Щото с едно добре продавано Пунто не става...
    Тъй де, ама при нас рецептата на ВАГ няма да работи - Бравото трябва да е по-евтино от Жулиетата и Делтата, обаче това няма как да стане (причините - в предния ми пост), а ако вдигнат цените на Алфата ще я направят непродаваема.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  3. #648

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    ....
    нацели донякъде това, което казах


    на едните стратегията им е постоянно вадене на варианти върху една и съща платформа, с еднакво име и разновидности

    на производители като алфа почти никога не им се повтаря името, т.е. наследник рядко има, защото дори даден модел да е идеологическия наследник на дадена кола то тя носи много разлики

    156 св и 159 св -коли в различни класове, а уж едната наследява другата


    дай да изброим всичко, което алфа предлага вмомента и това, което ти предлагаш или по-скоро искаш ти колега (не дивака)

    мито - замества 147 - 3 врати, макар и малко по-дребна

    ----- ти искаш мито 5 врати, което би се доближило адски много до жулиета - просто по-малък багажник и ще му яде от продажбите

    ----- ти искаш жулиета 3 врати, което би се доближило до мито и евентуалния мито 5 врати като габарити, освен това ще отнема от ролята на мито да замества 147 с 3 врати и ще бърка хората при избора на хот хеч . Тук алфа нямат лукса да си рекламират подобно на рено клиото и мегана в рали шампионати и т.н. и не могат да допуснат да има размиване на потока

    жулиета - замества 147 5 врати

    ----- ти искаш жулиета седан, която би се доближила прекалено близо до зле продавания 159 и би обезсмислило съществуването му като цяло, нищо че спират производство скоро --- но и това ще се случи с появата на новия седан на алфа, забравих му евентуалното име


    159 - замества 156 - несполучлив поради ред причини и най-вече продажби и репутация модел, нищо че карам такава

    ------ ти искаш 159 хечбек - за мен кола с тези габарити във вариант хечбек не е мъдро решение по ред прични, макар и да има редки представители

    159 св заместник на 156 СВ и КРОСВАГОН поради наличието на q4 вариант за 159

    брера - заместник на гт и гтв - несполучлив модел по ред причини

    спайдър - заместник на гтв-спайдър - отново несполучлив модел по ред причини според мен

    ---- аз искам алфа кабрио с 4 седалки, защото превръща кабриото в една мнооооогоооо по-реалистична опция за хора, които познават повече от 1 натокана мацка или имат семейства

    4ц - концепция - засега претендента за титлата "следващата ми алфа"

    8ц (нищо, че е ограничен)

    8ц спайдър (нищо, че е ограничен)

  4. #649
    фотографче blacksnoopy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    300

    Default

    Fiat закупи още 16% от Chrysler и вече има 46%. Сумата е $1.27 милиарда. Остават (поне) още 5%.
    156 SW '02

  5. #650
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Тъй де, ама при нас рецептата на ВАГ няма да работи - Бравото трябва да е по-евтино от Жулиетата и Делтата, обаче това няма как да стане (причините - в предния ми пост), а ако вдигнат цените на Алфата ще я направят непродаваема.
    Относно рецептата, през 80те Fiat Tipo, Lancia Delta и Alfa 33 са били успешни модели в един и същи клас, за разлика от наши дни когато Браво и Делта не са, а Жулиета се опитва да бъде... Разликата е, че тогава не ги е раждала една глава моделите...
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  6. #651
    фотографче blacksnoopy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    300

    Default

    Инфографика - обещанията на Fiat

    156 SW '02

  7. #652
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Дали този път ще е наистина?

    http://www.hid.bg/news/idva-pyrviiat-suv-na-alfa
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  8. #653
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Незнам но имам чуството че тоя Пентастар е леж... Баси останаха само 4 модела да се продават... кофти...
    145 1.7 16V Boxer


  9. #654
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Ето следващото НОВО!
    http://www.hid.bg/news/idva-pyrviiat-suv-na-alfa

  10. #655
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by blacksnoopy View Post
    Инфографика - обещанията на Fiat

    Брутално, ужасно....
    Истина...
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #656

  12. #657
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Хубава концепция, макар и с доста заемки от модели на Ферари. Мисля, мисля че ако се работи в тази посоки и за серийният модел ще се получи интересен автомобил..
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  13. #658
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    http://spisanie.mobile.bg/avtomobili...ra-kabrio.html
    Все си мисля, че не е лошо и нашите да се позамислят за Жулиета кабрио...

  14. #659
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    http://spisanie.mobile.bg/avtomobili...ra-kabrio.html
    Все си мисля, че не е лошо и нашите да се позамислят за Жулиета кабрио...
    Нещо от типа Астра/Голф/Ескорт кабрио противоречи на традициите на марката.До две години трябва да видим двуместен кабриолет на базата на 4C (дано)

  15. #660
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Дамм, марката да излезе на печалба също противоречи на традицията на Алфа.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

Page 44 of 133 FirstFirst ... 3442434445465494 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •