Page 38 of 133 FirstFirst ... 2836373839404888 ... LastLast
Results 556 to 570 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #556
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    По принцип тия със над 20годишните Алфи не признават нищо по-ново и мисля, че е ясно защо. За тях 159-ките са Опел(тва трябва да е нещо много обидно за всеки виден турбоалфист), TS-а са някаква Фиатска глупост и т.н. За мен пък старите Алфи са скрап на 90%, а за колегите които са дали 15-20 и повече хилки за Алфа още повече. Няма смисъл да се дразним това е положението. За мен да се сравнява кола за 1000лв и кола за 20000 е смешно, пък ако ще и направо да си е Опел Астра
    Без да се обиждаш, но това беше много парвенюшко изказване. Тук коментираме реалните качества на колите, а не пазарната конюктура. Ако гледаме така нещата, с твоята кола трябва да се срамуваш от всеки собственик на 16-годишно Ауди 80 Б4, щото Аудито ще се продаде по-скъпо и по-бързо.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #557
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    По принцип тия със над 20годишните Алфи не признават нищо по-ново и мисля, че е ясно защо. За тях 159-ките са Опел(тва трябва да е нещо много обидно за всеки виден турбоалфист), TS-а са някаква Фиатска глупост и т.н. За мен пък старите Алфи са скрап на 90%, а за колегите които са дали 15-20 и повече хилки за Алфа още повече. Няма смисъл да се дразним това е положението. За мен да се сравнява кола за 1000лв и кола за 20000 е смешно, пък ако ще и направо да си е Опел Астра
    Значи според теб всички хора, които се радват на класически и стари модели са глупаци? Мога да кажа само, че една марка е марка заради историята си, и по това си измерва нейната значимост.
    А това, че има хора които карат/имат стари модели, далеч не значи, че не са хвърлили пари за тях. Ако пък за теб е от значение само това, хората колко пари са хвърлили за колите си и по това да се измерва дали са фенове или не, ми много грешиш.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #558
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    По принцип тия със над 20годишните Алфи не признават нищо по-ново и мисля, че е ясно защо. За тях 159-ките са Опел(тва трябва да е нещо много обидно за всеки виден турбоалфист), TS-а са някаква Фиатска глупост и т.н. За мен пък старите Алфи са скрап на 90%, а за колегите които са дали 15-20 и повече хилки за Алфа още повече. Няма смисъл да се дразним това е положението. За мен да се сравнява кола за 1000лв и кола за 20000 е смешно, пък ако ще и направо да си е Опел Астра
    И тука идва повратния момент колата дето е 20к да я отнесе кола за 1к, нали смешно но факт. А карал ли си някога истинска Алфа ? С леко купе, мощен двигател и нисък център на тежестта или според теб спортния дух се измерва в пари и килограми на колата ?
    145 1.7 16V Boxer


  4. #559
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    И тука идва повратния момент колата дето е 20к да я отнесе кола за 1к, нали смешно но факт. А карал ли си някога истинска Алфа ? С леко купе, мощен двигател и нисък център на тежестта или според теб спортния дух се измерва в пари и килограми на колата ?
    O благодаря колега ти ми отвори очите за истината за новите колите
    http://www.youtube.com/watch?v=LLG7wHDBq64
    Тия съвременните слонски каляски за нищо не стават.Но обаче тази червената количка си е чист Фиат,тука има нещо гнило.Фиат не могат да правят бързи,а само тежки и чупливи Легени . Абе ако беше някой Голф там,щеше да им прави тирове на дръгливия Датсун и "Префасониран" Фиат .

  5. #560
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    скрап по скоро е някоя барака дето е на път да се разпадне независимо на колко години е . Някой си държат даден автомобил с цел 1 ден да бъде класика и да струва много повече от 1 чисто нов автомобил . И тая на един опреден етап не е била и половината от тая стойност дето сега и искат http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=ligtsddbrrff .

    Ето това е ретро автомобил, и не да си купиш от mobile.bg кола за 1000лв

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    И тука идва повратния момент колата дето е 20к да я отнесе кола за 1к, нали смешно но факт. А карал ли си някога истинска Алфа ? С леко купе, мощен двигател и нисък център на тежестта или според теб спортния дух се измерва в пари и килограми на колата ?
    Колега една кола не е само вървене

    пп Колега koolio не се обиждам, както и аз нямам за цел да засегна някой, просто ми е малко странно когато някой с 20пъти по-евтина и стара кола търси кусури Гроздето е кисело . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #561
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post

    Ето това е ретро автомобил, и не да си купиш от mobile.bg кола за 1000лв


    Колега една кола не е само вървене

    пп Колега koolio не се обиждам, както и аз нямам за цел да засегна някой, просто ми е малко странно когато някой с 20пъти по-евтина и стара кола търси кусури Гроздето е кисело . .
    Т.е. всеки, който кара Ес класа на 10-тина години за 15 бона примерно няма прави да коментира дори ФВ Поло, щото то струва 35 бона?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #562
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Т.е. всеки, който кара Ес класа на 10-тина години за 15 бона примерно няма прави да коментира дори ФВ Поло, щото то струва 35 бона?
    Почна да става детинско . . Какво да ти отговоря на това? Според мен бях много ясен, да не търсим под вола теле
    S-класата е 33-ката така ли? А 159 е Поло? Айде сега . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #563
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Почна да става детинско . . Какво да ти отговоря на това? Според мен бях много ясен, да не търсим под вола теле
    S-класата е 33-ката така ли? А 159 е Поло? Айде сега . .
    Ако със сигурност визираш мен, то можеше директно да се обърнеш към мен. А това какво мога или не мога да обсъждам, не си ти човека който може да определи. Не си засегнат от някакъв спор, не ми е ясно защо се намесваш там където не ти е работа. Може да си мислиш, че просто имаш мнение, но всъщност нямаш.
    Още повече, че едва ли ти си човека който може или трябва да оцени колата ми. Ако за теб има значение само това за колко някой си е купил колата, ми тогава явно мястото ти не е тук. Така или иначе в тази тема не си дал никаква ценна информация, просто спориш. Впоследствие, виждайки, че не си убедителен, си готов да обиждаш. БРАВО. Ти си герой. Със скъпа кола. Да те сложим на пиедестал?

    Всъщност колега code, единственото което можеш да постигнеш в тази тема, е да помогнеш модераторите да я затрият. Нищо повече.
    Last edited by Bobi_33; 27-02-2011 at 22:16.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #564
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Мене визираше. Аз не съм правил такива конкретни сравнения, само показвах накъде води логиката ан колегата.

    Предлагам да спрем дотук и да не разваляме темата.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #565
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Прав е колегата, защото и вие с тия вечно негативни коментари с нищо не помагате на темата да стане по-интересна. 159 е Опел, Жулиета - Фиат, а трийстройката е перфектната кола. Ми що струва (даже и не струва) 1000 лв.? Новите модели на групата са с по-високо качество и това означава само едно - Алфа върви само напред и нагоре

  11. #566
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Прав е колегата, защото и вие с тия вечно негативни коментари с нищо не помагате на темата да стане по-интересна. 159 е Опел, Жулиета - Фиат, а трийстройката е перфектната кола. Ми що струва (даже и не струва) 1000 лв.? Новите модели на групата са с по-високо качество и това означава само едно - Алфа върви само напред и нагоре
    33-ката може и да не е перфектната кола ,обаче колега за времето си е била всичко онова ,което не е и няма да бъде никога 159 или Жулиета сега. А иначе Боби 33 от кое време говори точно това обаче явно повечето не искат да го чуят. А това че струва или не струва 1000лв е вследствие от дереджето в България последните 20 години ,обаче винаги ще бъде един от най забележителните и запомнящи се модели на Алфа,нещо което някой от по последните модели едва ли ще постигне някога.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  12. #567
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default НЕ знам дали сте с всичкия си

    какво е това плюене по НОВИТЕ коли, гроздето май е кисело (и аз съм така), ама вземете се осъзнайте малко.
    Само един пример ще Ви дам за качеството на НОВИТЕ коли.
    "Alfa Romeo 159 - better car than BMW 3"
    Вижте си клипчето в този форум
    Да не говорим, че в този тест са 11 марки коли - и мерц, и форд, и хонда, и ситроен и т.н. и АЛФАТА е най-добрата кола за КАРАНЕ!
    Не искам да изтъквам, че алфата е и НАЙ-КРАСИВАТА кола. Е кво му трябва повече на човек? На мен лично нищо повече и догодина ще си я взема.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  13. #568
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by forza_italia View Post
    33-ката може и да не е перфектната кола ,обаче колега за времето си е била всичко онова ,което не е и няма да бъде никога 159 или Жулиета сега. А иначе Боби 33 от кое време говори точно това обаче явно повечето не искат да го чуят. А това че струва или не струва 1000лв е вследствие от дереджето в България последните 20 години ,обаче винаги ще бъде един от най забележителните и запомнящи се модели на Алфа,нещо което някой от по последните модели едва ли ще постигне някога.
    Ха-ха , ти май се опитваш да ме убедиш , че 33 на времето е била много по-направена кола от 159 сега в сравнението с конкуренцията така ли? И с кое качество -с гниешите калници от руска ламарина на 3-та година , с постоянните откази в ел.компонентите , с разкрачените мостове и окачване , с трагичната сглобка на купето и т.н и т.н. Недей така бе , колега и ние сме карали 33 -ки , аз лично още през 1991г.и мога да направя сравнение в развитието на марката във всички последващи модели до сега , което очевидно като качество е все по -добро.Иначе няма как, защото конкуренцията просто те смачква защото не спи и се развива и те кара ако не да си по-добър , поне да си на нейното ниво.И тогава както и сега Алфа си беше в криза и немците се подиграваха , че ръждясвали дори и кламерите от рекламните им брошури, но аз въпреки всичко харесвах 33-та защото в колата имаше дух и страст , какъвто нито една немска кола от онова време не събуждаше у мен като седнех в нея.Аз просто не искам Алфа да стане част от ФВ защото мисля , че нищо няма да се подобри.Както виждаш и както твърди Боби 33 ,159-та била Опел /което изобщо не е така/защото видиш ли двигателите -бензиновите и платформата били техни .Е да ама не, защото всичко друго-интериор , окачване , купе е различно и ще го разбереш веднага като се качиш в една 159 -ка след като си слязъл от Вектра със същата платформа и то в полза все на Алфата.
    Last edited by alfageorgi; 28-02-2011 at 11:14.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  14. #569

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Хубаво, но решението да си направи каквото и да е се взима от Фиат. Дотук решението на Фиат относно Алфа е най-голям мотор с 1750 кубика Е да ама няма как да претендираш, че си спортна марка с такива малолитражки.
    Хубаво ме подсети за Порше. През 60-те години Порше не са можели да гонят Алфите по магистралите, защото са им се взривявали моторите. По същото време Алфите са били едни от най-високоскоростните автомобили по пътищата, а сега виж какво се случва с Порше. Просто швабите са много последователни и постигат успехи. А италианците вървят назад. Когато един концерн държи цялото производство и всички марки в една държава и няма местна конкуренция се случва точно това. Именно от конкуренция се е родило правенето на спортни автомобили Ламборгини. От тракторе кам свръхколи. Е сега при Алфа обратното: от свръхколи към трактори.
    Какво става с Порше, Боби? От много спортна слава и успехи фгалираха преди година и нещо и вместо да купят контролния пакет акции на ФВ бяха изкупени от същата марка и сега са им подчинени. Най-продаваният им модел е джипка, а сериозно говорят за четири цилиндрови бюджетни абтомобили. Турбо-то е разкошен автомобил, но всеки нов модел и стария с променени фарове и една-две модернизации.

    Ламбо? Ами Ламборгини си е Ауди. Единствено с Мурсиелагото и наследниците му има малко малко запазване на духа на Ламбо. С какво е било най-известно Ламборгини? С това че е адски плашещ автомобил, който иска да те убие, но адреналина е велик. Сега е Р8 с други пластмаси.

    Не мога да ви разбера, бе хора. Като Алфа Ромео е толкова гадна и ужасна маркаи за нищо не става кво правите в тоя форум?!?? Тук има ли фенове или не?

  15. #570
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Какво става с Порше, Боби? От много спортна слава и успехи фгалираха преди година и нещо и вместо да купят контролния пакет акции на ФВ бяха изкупени от същата марка и сега са им подчинени. Най-продаваният им модел е джипка, а сериозно говорят за четири цилиндрови бюджетни абтомобили. Турбо-то е разкошен автомобил, но всеки нов модел и стария с променени фарове и една-две модернизации.

    Ламбо? Ами Ламборгини си е Ауди. Единствено с Мурсиелагото и наследниците му има малко малко запазване на духа на Ламбо. С какво е било най-известно Ламборгини? С това че е адски плашещ автомобил, който иска да те убие, но адреналина е велик. Сега е Р8 с други пластмаси.


    Не мога да ви разбера, бе хора. Като Алфа Ромео е толкова гадна и ужасна маркаи за нищо не става кво правите в тоя форум?!?? Тук има ли фенове или не?
    Е и аз това се чудя , немско та немско.Ми купете си по едно Ауди 80 и айде радост до безкрай.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

Page 38 of 133 FirstFirst ... 2836373839404888 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •