Page 105 of 133 FirstFirst ... 55595103104105106107115 ... LastLast
Results 1,561 to 1,575 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1561
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Чудно ми е как някой може да харесва това уродливо недоразумение? А това пък да съсипеш 8С не искам и да си го помисля.

    Уродлива е само според теб. Но за един ценител едва ли е уродлива, имам прадвид от тези, които ще ги плащат тия коли. Освен това, докато не я видиш наживо, не можеш да разбереш как точно изглежда и дали е уродлива. Доста от моделите на Алфа не изглеждат наживо и на снимка еднакво, при това въпросните модели са все екзотики и именно на такива се гради имиджа на марката.

    То и за мен Порше Панамера е автомобилно недоразумение с дизайн на лайно, но хората си ги купуват и им се радват.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #1562
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Уродлива е само според теб. Но за един ценител едва ли е уродлива, имам прадвид от тези, които ще ги плащат тия коли. Освен това, докато не я видиш наживо, не можеш да разбереш как точно изглежда и дали е уродлива. Доста от моделите на Алфа не изглеждат наживо и на снимка еднакво, при това въпросните модели са все екзотики и именно на такива се гради имиджа на марката.

    То и за мен Порше Панамера е автомобилно недоразумение с дизайн на лайно, но хората си ги купуват и им се радват.
    Да, за мен е уродлива, но както казваш хората купуват недоразумения с дизайн на лайно, така че може и тази да купят. За мен 8С е един от най - красивите автомобили в историята на автомобилите въобще, затова се възмущавам. Поне да имаше нова, по - добра механика, а то... Вярно, екзотика е, но нищо повече. Това че съм фен на марката не означава, че харесвам всичките и модели.
    Last edited by rossenvn; 13-09-2013 at 20:57.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #1563
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Да, за мен е уродлива, но както казваш хората купуват недоразумения с дизайн на лайно, така че може и тази да купят. За мен 8С е един от най - красивите автомобили в историята на автомобилите въобще, затова се възмущавам. Поне да имаше нова, по - добра механика, а то... Вярно, екзотика е, но нищо повече. Това че съм фен на марката не означава, че харесвам всичките и модели.
    Е то друга механика по-добра няма откъде да дойде. Просто основата е 8С, което пък от своя страна е Мазерати. Алфа Ромео на практика не съществува, нямат собствени фабрики, нямат къде да развиват нищо. Затова просто Едно дизайнерско ателие прави ръчно нови каросерия и я закача на съществуваща кола. Просто Фиат не дават пари на Алфа за нещо повече.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #1564
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Поне да и бяха сложили фаровете на 8c, а не от 599 Fiorano ... то и интериора е с елементи на кончетата ама карай.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #1565
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Чудно ми е как някой може да харесва това уродливо недоразумение? А това пък да съсипеш 8С не искам и да си го помисля.
    Абе и аз не бих дал 8c за това...чак уродливо не е, интересно е, но си прилича на един супер-скъп Фиат Купе 8C си е класически красива

  6. #1566
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Не знам дали е за тук, ама е поне малко любопитно:

    Айнтрахт Франкфурт
    Last edited by todor82; 25-10-2015 at 01:01.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer 90hp 95г. - ex
    Alfa Romeo 147 1.9 m-jet 150 hp 05г. - еx

  7. #1567

    Default

    К'во "оревахте орталъка" бре!? Радвайте се че изобщо "излизат" нови модели, защото франсетата от няколко години са в яка закъсация и съкращават работници и заводи и се чудят как да оцелеят.

    Не не може да става въпрос за сравнение между двете.Отделно 8 са ограничена серия.

    На мен не ми харесва собственото име на модела(Disco) ама какво да правя сега.Така е решил производителя, като започна аз да ги произвеждам тогава ще им давам и имена ...



    По мое мнение това е по-скоро автомобил за колекционери- не е толкова за да се наслаждавате на спортно каране, колкото да си я държите " на витрината" и от време на време да я подкарвате и да се возите на нея.


    Не забравяйте че малко са скъпите модели автомобили които имат достатъчно продажби за има поне малка печалба-само да припомня, че Даймлер спря от производство най-скъпият си модел- Майбах ...

    Сега алфа постепенно се превръща в нещо като сериите монети или марки- ценителите си ги купуват, защото не е масов автомобил.Този модел Disco volante е точно такъв.

    Моделите замислени за масовият потребител-купувач са други- Brera, 159, Gulietta, MiTo ...

    Като преценявам по името и външния дизайн, този модел е предназначен и насочен към американския пазар тази страшно много ми напомня на американския Стингрей - името и дизайн бих ги определил като итало-американски ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails imagesCA6NPK40.jpg   images.jpg   imagesCAG5FVVT.jpg   imagesCAG3ZAPW.jpg   imagesCAJUJRPV.jpg  


  8. #1568
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Могат за донори да използват Ферари Калифорния.
    No one 'needs' an Alfa, like no one needs a car with more than 60 hp!
    Алфа Ромео 155 1.7 8v (много реве )
    e46 328Ci (чорбаджийска кола)

  9. #1569
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    К'во "оревахте орталъка" бре!? Радвайте се че изобщо "излизат" нови модели, защото франсетата от няколко години са в яка закъсация и съкращават работници и заводи и се чудят как да оцелеят.

    Не не може да става въпрос за сравнение между двете.Отделно 8 са ограничена серия.

    На мен не ми харесва собственото име на модела(Disco) ама какво да правя сега.Така е решил производителя, като започна аз да ги произвеждам тогава ще им давам и имена ...


    По мое мнение това е по-скоро автомобил за колекционери- не е толкова за да се наслаждавате на спортно каране, колкото да си я държите " на витрината" и от време на време да я подкарвате и да се возите на нея.


    Не забравяйте че малко са скъпите модели автомобили които имат достатъчно продажби за има поне малка печалба-само да припомня, че Даймлер спря от производство най-скъпият си модел- Майбах ...

    Сега алфа постепенно се превръща в нещо като сериите монети или марки- ценителите си ги купуват, защото не е масов автомобил.Този модел Disco volante е точно такъв.

    Моделите замислени за масовият потребител-купувач са други- Brera, 159, Gulietta, MiTo ...

    Като преценявам по името и външния дизайн, този модел е предназначен и насочен към американския пазар тази страшно много ми напомня на американския Стингрей - името и дизайн бих ги определил като итало-американски ...

    Какъв пазар, какви пет лева? Знаеш ли колко 8С са продадени, а и колко от собствениците им ще се навият да ги развалят за тази приумица? Това е някаква рекламана кампания и нищо повече. В момента Алфа Ромео продава само Жулиета и Мито, 159 не се произвежда.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #1570
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Въпросното Диско Воанте се прави в момента само с цел привличане на вниманието. Не се прави от Алфа Ромео, просто е търговски трик от Фиат. Единствено се ляга на стара слава, модела сега е римейк към кола на Алфа от 50-те години, когато марката е била много силна и със върхов имидж. Ето го оригинала:

    http://wallpapers.alafoto.com/displayimage.php?pid=7216

    А ако се вгледате добре ще забележите, че впоследстви Ягуар са крали от точно този модел за прословутия си E Type.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #1571
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #1572
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ае аз доколкото знам Disco Volante значи летяща чиния, от там идва странният дизайн, колата трябва да има кръгла форма. Откъде обаче идва летящата чиния, не знам

  13. #1573

    Default

    А това 4С извади страхотен глас от четирицилиндров двигател

    http://autobild.bg/alfa-romeo-4c:-%D...B5%D0%BD/a5733
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  14. #1574
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by nickyto View Post
    А това 4С извади страхотен глас от четирицилиндров двигател

    http://autobild.bg/alfa-romeo-4c:-%D...B5%D0%BD/a5733

    Честно казано не съм впечатлен. Но виж, това вече е езвук не Алфа - на колегата Venci :

    http://www.youtube.com/watch?v=UWQcw...ature=youtu.be
    Last edited by Bobi_33; 17-09-2013 at 21:16.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #1575
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    ама го нема...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 105 of 133 FirstFirst ... 55595103104105106107115 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •