Page 59 of 133 FirstFirst ... 949575859606169109 ... LastLast
Results 871 to 885 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #871

    Default

    Ами само преди няколко години в отбора на Ферари бяха Рос Браун, Жан Тод, Михаел Шумахер, Рори Бърни... това беше друг отбор. Сега Ферари се управлява от италианци и...
    Е, дано по-скоро дойде края на кризата за Алфа Ромео !
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  2. #872
    Запален алфист Plamen33's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    varna
    Age
    35
    Posts
    240

    Default

    И наи лошото, че и в Италия ги чака маи сьщата участ като в Гьрция а това вече наистина може да е фатално
    Алфа Ромео 33 със сърце от 145-1.7 16v ,33-1.7 16v Imola, 33-1.7 8v, ex33-1.8тд
    155 2.0 16v 150hp Super
    146 1.9 jtd fl

  3. #873

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Просто поредица от глупави решения. Така седят нещата и с Алфа. Просто тя е на системи и изкуствено се поддържа нейния живот.
    Е, то и да не правят глупави решения, трудно ще се борят с подобряването на качеството на Ford, няма да могат да предложат нещо коренно различно от Опел, а с BMW/Merc вече просто са в различни лиги, при все фенщината си го признавам. Говоря за класове 159/166, или по-скоро евентуалните им наследници. макар че 159 визуално дори от FL няма нужда, за да се превърне в по-добра кола, малко подобрения отдолу биха добре дошли, все още има малко толкова красиви коли. Голямата платформа нали я продадоха, та изобщо не знам какво могат да направят по въпроса. Каквото има Фиат, това ще има и AR като размери и коли.

  4. #874
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Новите опели са наистина много красиви. Не само астрата, инсигинията също, че дори и корсата. Но те са по-скоро изключение, според мен. Вижте примерно новите БМВ-та, начело с новото 5 ГТ Или пък голф 6, който е спрямо 5-цата е ... крачка назад (най-меко казано).
    А жулиетата е доста красива кола, макар и не в точно в духа на Алфа Ромео - до голяма степен си съперничи като визия с Астрата. Същото важи и за МиТо-то - наживо определено хваща окото, а звукът от двигателя е доста приятен и като цяло е добра алтернатива на мини-то.
    И сега двигателите ... ето тук е проблемът... Трябваше да има един V8 (от Мазерати да речем) в 159... дори за имидж само. Това е много важно според мен. Вижте как във ВАГ слагат яки мотори не само в премиум марките си, но и във VW, Сеат и т.н. По този начин се създава култ към модела - нещо много важно.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #875

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Новите опели са наистина много красиви. Не само астрата, инсигинията също, че дори и корсата. Но те са по-скоро изключение, според мен. Вижте примерно новите БМВ-та, начело с новото 5 ГТ Или пък голф 6, който е спрямо 5-цата е ... крачка назад (най-меко казано).
    А жулиетата е доста красива кола, макар и не в точно в духа на Алфа Ромео - до голяма степен си съперничи като визия с Астрата. Същото важи и за МиТо-то - наживо определено хваща окото, а звукът от двигателя е доста приятен и като цяло е добра алтернатива на мини-то.
    И сега двигателите ... ето тук е проблемът... Трябваше да има един V8 (от Мазерати да речем) в 159... дори за имидж само. Това е много важно според мен. Вижте как във ВАГ слагат яки мотори не само в премиум марките си, но и във VW, Сеат и т.н. По този начин се създава култ към модела - нещо много важно.
    ще ме прощаваш колега, НО:
    1. пета серия ГТ е модел на няколко години вече. А какво ще кажеш за новото поколение на 5-та серия, или на 3-та серия. или на 6-та серия? Грозни ли са? ха!
    2. Фоксваген никога не са изтъквали голфа като дизайнерски, а просто като най-добрия в класа си. И той (за жалост) води по продажби от много години в неговия клас. Ако ще си говорим за красиви вагени, защо не обсъдим новото поколение на Широко-то или новото Поло. И те са грозни, а?
    3. Честно ми кажи с ръка на сърцето ако сега трябва да избереш между Жулиетата и тази Астра ще избереш ли Джулиетата? Та дори и КуВе! Щото аз се имам за много болен алфист, но съм почти убеден, че ще си тръгна с Астрата. Митото не става. Нито като дизайн, нито като поведение, нито като удобство. Лично мое мнение е това.

  6. #876
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Тая Астра не е ли по-скоро в класа на МиТо, от колкото на Жулиета?
    Новите опели ги докарват доста на вид... пък и не само, но специално тая въшка не ме радва.
    Ако ще хлопаме, по-добре Инсигния 4х4
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #877

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ще ме прощаваш колега, НО:
    1. пета серия ГТ е модел на няколко години вече. А какво ще кажеш за новото поколение на 5-та серия, или на 3-та серия. или на 6-та серия? Грозни ли са? ха!
    2. Фоксваген никога не са изтъквали голфа като дизайнерски, а просто като най-добрия в класа си. И той (за жалост) води по продажби от много години в неговия клас. Ако ще си говорим за красиви вагени, защо не обсъдим новото поколение на Широко-то или новото Поло. И те са грозни, а?
    3. Честно ми кажи с ръка на сърцето ако сега трябва да избереш между Жулиетата и тази Астра ще избереш ли Джулиетата? Та дори и КуВе! Щото аз се имам за много болен алфист, но съм почти убеден, че ще си тръгна с Астрата. Митото не става. Нито като дизайн, нито като поведение, нито като удобство. Лично мое мнение е това.
    съгласен съм с всичко казано

    като за ФВ ще добавя и пасат ЦЦ (не този дето го обявиха преди няколко дена, а предния), новия турег


    (освен за най-новата тройка, която си е грозничка)

  8. #878
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Брей, трябваше да погледна още веднъж за емлемата и името на форума, защото за малко не помислих, че съм в този на Опел. Не знам като окачване и мотори как са двете марки, но поне дизайна на Алфа все още е с класи над немския - пък нека и да не е супер агресивен. По подобен начин се говори и за новите коли на БМВ. Все повече лукс и все по-малко спорт. Къде е агресията на новата 6-та серия сравнена с предната? Май пак се задава нова вълна с хейт към марката.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #879
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ще ме прощаваш колега, НО:
    1. пета серия ГТ е модел на няколко години вече. А какво ще кажеш за новото поколение на 5-та серия, или на 3-та серия. или на 6-та серия? Грозни ли са? ха!
    2. Фоксваген никога не са изтъквали голфа като дизайнерски, а просто като най-добрия в класа си. И той (за жалост) води по продажби от много години в неговия клас. Ако ще си говорим за красиви вагени, защо не обсъдим новото поколение на Широко-то или новото Поло. И те са грозни, а?
    3. Честно ми кажи с ръка на сърцето ако сега трябва да избереш между Жулиетата и тази Астра ще избереш ли Джулиетата? Та дори и КуВе! Щото аз се имам за много болен алфист, но съм почти убеден, че ще си тръгна с Астрата. Митото не става. Нито като дизайн, нито като поведение, нито като удобство. Лично мое мнение е това.
    1. Не знам коя е най-новата 5-ца ГТ, но от тези, които съм виждал по улиците (модел 2009) са отвратително грозни, поне според моите разбирания - приличат ми на полонеза малко или някой мега дърт сааб хечбек. Да не говорим за новата 1-ца.... Също и към новата 7-ца имам доста резерви, най-вече по отношение на предницата. Иначе не съм от тези, които не харесват ерата на Крис Бенгъл в БМВ, дори напротив. E60 и 6-цата (не помня какво й беше обозначението) са страхотни!
    2. Голф 5 е един доста красив автомобил според мен, а 6-цата, особено отзад, е отвратителна! Сигурен съм, че ако сложиш голф 5-ца и 6ца, една до друга и ги покажеш на хора, неинтересуващи се от коли, голяма част от тях биха се затруднили да определят коя е по-новата модификация...
    За пасат CC нищо лошо не мога да кажа... даже напротив - това за мен е произведение на изкуството...
    3. Да, казвам с ръка на сърцето, бих избрал Алфа Джулиета! Астрите настъпват с такава скорост, че колкото и да са красиви, скоро ще им свикнем и няма да са толкова "куул". Между другото, нещо подобно се случи с една от най-успешните алфи от последните години - алфа 156. Никога няма да забравя първата алфа 156, която видях наживо през далечната 1998 г. По онова време много харесвах новопоявилите се Авенсис, Форд Мондео, Хюндай Лантра и т.н... до момента в който не видях паркирана на ул "Криволак" една червена алфа 156 със спойлер ГТО... останах като гръмнат! Просто беше на светлинни години от всички други коли от този клас. Ето нещо в подкрепа на думите ми : http://www.youtube.com/watch?v=DgS5dTRE-Us
    Сега, като гледам как биват "хранени" 156-ците ми става едновременно смешно и тъжно...

    В заключение искам да повторя отново, че това което е*ва майката на алфа ромео като марка е именно липса на хай-перформънс версии на добре познатите ни модели, а не нещо друго. Защо не монтираха би-турбо дизела в никой модел на алфа?!?! Освен това най-бързите алфи кои са? С присадени турбобензинови двигатели от фиат/ланча, или в най-добрия случай - някоя 155 кучка, която както знаем пак не е със сърце на алфа. Добре че се появиха 3.2 ГТА-тата та да отсрамят малко марката.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #880

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    1. Не знам коя е най-новата 5-ца ГТ, но от тези, които съм виждал по улиците (модел 2009) са отвратително грозни, поне според моите разбирания - приличат ми на полонеза малко или някой мега дърт сааб хечбек. Да не говорим за новата 1-ца.... Също и към новата 7-ца имам доста резерви, най-вече по отношение на предницата. Иначе не съм от тези, които не харесват ерата на Крис Бенгъл в БМВ, дори напротив. E60 и 6-цата (не помня какво й беше обозначението) са страхотни!
    2. Голф 5 е един доста красив автомобил според мен, а 6-цата, особено отзад, е отвратителна! Сигурен съм, че ако сложиш голф 5-ца и 6ца, една до друга и ги покажеш на хора, неинтересуващи се от коли, голяма част от тях биха се затруднили да определят коя е по-новата модификация...
    За пасат CC нищо лошо не мога да кажа... даже напротив - това за мен е произведение на изкуството...
    3. Да, казвам с ръка на сърцето, бих избрал Алфа Джулиета! Астрите настъпват с такава скорост, че колкото и да са красиви, скоро ще им свикнем и няма да са толкова "куул". Между другото, нещо подобно се случи с една от най-успешните алфи от последните години - алфа 156. Никога няма да забравя първата алфа 156, която видях наживо през далечната 1998 г. По онова време много харесвах новопоявилите се Авенсис, Форд Мондео, Хюндай Лантра и т.н... до момента в който не видях паркирана на ул "Криволак" една червена алфа 156 със спойлер ГТО... останах като гръмнат! Просто беше на светлинни години от всички други коли от този клас. Ето нещо в подкрепа на думите ми : http://www.youtube.com/watch?v=DgS5dTRE-Us
    Сега, като гледам как биват "хранени" 156-ците ми става едновременно смешно и тъжно...

    В заключение искам да повторя отново, че това което е*ва майката на алфа ромео като марка е именно липса на хай-перформънс версии на добре познатите ни модели, а не нещо друго. Защо не монтираха би-турбо дизела в никой модел на алфа?!?! Освен това най-бързите алфи кои са? С присадени турбобензинови двигатели от фиат/ланча, или в най-добрия случай - някоя 155 кучка, която както знаем пак не е със сърце на алфа. Добре че се появиха 3.2 ГТА-тата та да отсрамят малко марката.
    Друже изобщо не си хванал тънкия смисъл на писанията ми. Обичам Алфа Ромео. Обожавам тази марка, но ужасно много ме е яд, че в момента една астра е по-готина, по-мощна, по-спортна, по-добра кола от аналогичната Алфа Жулиета. Жулиетата е посредстваен автомобил. Алфите не са такива! Алфите те грабват от пръв поглед! Влюбваш се в тях! Те са шумни, бърси и много красиви. Сега като видя МиТо или Жулиета ги гледам и знаеш ли какво си казвам? "Абе, не е чак толкова грозна. Даже като свикнеш с нея е готина."

    Това е жалко. Защо като видях за пръв път прототипа на Брера не реагирах така? Защо като видя 75-ца всеки път се ухилвам като зелка. Първия път когато седнах зад волана на току що прехвърленото си ГТВ буквално крещях от кеф по бул. България. Не е същото.....Няма смисъл да се оправдаваме с другите, няма смисъл да говорим колко била грозен голфа или 1-цата. Щото се лъжем самите себе си. А и няма значение. Важното е, че вече няма Алфи. Има.....Мито и Жулието....

    ПС - тази Астричка ще пръсне гъза на което и да е ГТА, за съжаление...

  11. #881
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Усещам как темата става типично българска. Важното е да има спор. Когато на някой му изнесеш факти и реални аргументи, той само за да е наобратно, ще каже не е така. Аз харесвам/не наобратно на теб, ти не си прав.
    На колегата с обърканото усещане за това къде и в кой форум е влязъл ще му кажа следното: Тази тема е за бъдещето на марката. Токава обаче няма. А ако си объркан колега, ми има и други раздели освен този. Аз пък ако вляза в "Общи приказки, тогава си задавам твоите въпроси. Ами сега? Значи марката я няма наистина? НЕ! Има я, но в, но в останалите раздели. Там марката живее все още. Живее заради 100-те години история назад, а не заради неясното бъдеще и облачното настояще. И пляем тук именно заради това, че сме фенове и не ни е безразлично, а не за да си чешем езиците. И ДА, жалко е да те застигне и изпревари Опел, защото в миналото Опел е била марка за посредствени коли. Е това ме боли мен най-много. Стигнтахме дотам да се сравняваме с марки, на които преди не им обръщах внимание.
    Същото надлъгване като с правителството. Ти усещаш, че са зле нещата, ма правителството те уверява, че по-добре никога не е било. Ма моля ви се, мислете малко, може ли да съществува марка, която си няма дори завод собствен?
    Last edited by Bobi_33; 07-11-2011 at 18:49.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #882
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Общо взето положението с нашата марка е трагично и не върви на никъде,може би само надолу.Много тъпо ми става като знам какви коли са Алфите и накъде отиват.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  13. #883
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Още повече се убеждавам че Маркионе се е побъркал:

    http://fakti.bg/avto/20337-fiat-s-na...ot-20-godini#/
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  14. #884
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    "Няма никакъв смисъл да разработваме нови модели."
    Бъдещето на кое???
    Да продават марката на VW и да се молим там да не са такива идиоти като този
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #885

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Отново ще кажа ПРОДАЖБИТЕ зависят най-вече от ПАЗАРА и продукта. Алфа Ромео в момента се продава само в Европа. Няма как да се конкурира с марка, която се продава НАВСЯКЪДЕ по света.
    Всъщност причината Fiat да искат презокеанска марка е, за да могат да пласират и своите там (същия принцип като японците и преди време - Мерцедес), а VAG да могат да продават AR отвъд океана (ако вече продават там).

    Аз лично бих предпочел VAG за собственици, поне ще има повече модификации и платформи, отколкото с малките платформи на Fiat и остарелите на Крайслер.

Page 59 of 133 FirstFirst ... 949575859606169109 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •