Page 50 of 133 FirstFirst ... 40484950515260100 ... LastLast
Results 736 to 750 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #736
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Като знам какво ше се случи, ако това се реализира, предпочитам алфа ромео да фалира и да изчезне, отколкото като се кача в най-новия модел на алфа да седна на седалка от голф, ама с логото на алфа, да хвана волана на същия голф, ама с грижливо сложена емблема на алфа (и на VW и на алфа емблемите са кръгли, така че още по-лесно ще сменят логото) и да запаля VAGинджийския двигател, нямащ нищо общо с марката, който двигател носи толкова радост от шофирането, колкото Toyota Prius...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #737
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Нищо лично, ама VW e с пъти повече продажби....не че съм им фен, не ме разбирай погрешно, ама е тъпо да се плюят така поименно другите марки....

    Алфата си е хубава кола, ама е по-нестандартна...нещо като Ферари. За мен Алфа Ромео е ефтино Ферари. За мен Алфа Ромео не е семейна кола, ами автомобил за приключение. С БМВ-то само се возя, ама няма тръпка, колкото и да върви. А с Алфата ми, макар, че беше най-слабия модел и модификация ми беше много адренали, дали заради набирането, дали беше заради характера на оса, дали заради винаги съществуващата опция да загасне на пътя....
    Както казах Алфата е нестандартна марка леки коли, а те не бележат големи проценти продажби на пазара. Именно затова някоя по "голяма риба" ще я отнесе т.е. купи и преправи, така че да си избие парите от инвестицията, дори и да спечели. Т.е. щем нещем Алфа скоро ще бъде собственост на някои от дърварските концерни и ще бъде "подърварена" подобаващо
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  3. #738
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Нищо лично, ама VW e с пъти повече продажби....не че съм им фен, не ме разбирай погрешно, ама е тъпо да се плюят така поименно другите марки....

    Алфата си е хубава кола, ама е по-нестандартна...нещо като Ферари. За мен Алфа Ромео е ефтино Ферари. За мен Алфа Ромео не е семейна кола, ами автомобил за приключение. С БМВ-то само се возя, ама няма тръпка, колкото и да върви. А с Алфата ми, макар, че беше най-слабия модел и модификация ми беше много адренали, дали заради набирането, дали беше заради характера на оса, дали заради винаги съществуващата опция да загасне на пътя....
    Както казах Алфата е нестандартна марка леки коли, а те не бележат големи проценти продажби на пазара. Именно затова някоя по "голяма риба" ще я отнесе т.е. купи и преправи, така че да си избие парите от инвестицията, дори и да спечели. Т.е. щем нещем Алфа скоро ще бъде собственост на някои от дърварските концерни и ще бъде "подърварена" подобаващо
    Не че и аз не съм песимист като тебе, ама не ми се вярва да вземат Алфа, защото просто не виждам къде ще я позиционират в продуктовата си гама претруфена от 51 модела базирани на ГоУф плаформата. Имам само на идея че може да я бутнат под крилото да Порше за да не се излагат с бегачки комби, както вече направиха.

    А VW вярно че продават доста, но вече е мит това че са здрави коли, и остава вече че не само не са здрави ами са и скучни. Да не говорим, че имам моменти в който подръжката на едно Ауди надмина Мерцедес...

    П.С. А аз какво да кажа като карам 1,7 осичка и даже си мисля че става и за семеен автомобил и се возим с него по цял ден, само трябва да се свикне с темперамента.
    145 1.7 16V Boxer


  4. #739

    Default

    Отново ще кажа ПРОДАЖБИТЕ зависят най-вече от ПАЗАРА и продукта. Алфа Ромео в момента се продава само в Европа. Няма как да се конкурира с марка, която се продава НАВСЯКЪДЕ по света.

  5. #740
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Отново ще кажа ПРОДАЖБИТЕ зависят най-вече от ПАЗАРА и продукта. Алфа Ромео в момента се продава само в Европа. Няма как да се конкурира с марка, която се продава НАВСЯКЪДЕ по света.
    +1 съгласен, а пазара в момента в Европа е най пренаситеният, може би след американския.
    145 1.7 16V Boxer


  6. #741
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Каква е идеята, че ФауВе продава повече коли от Алфа? Като се търсят повече са по-добри ли?! Няма много логика. Ферари са продали за 2010 год. цели 6 573 коли в цял свят и това даже е абсолютен рекорд в историята на марката. Щом не се харчат много значи не са хубави сигурно.

  7. #742
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Каква е идеята, че ФауВе продава повече коли от Алфа? Като се търсят повече са по-добри ли?! Няма много логика. Ферари са продали за 2010 год. цели 6 573 коли в цял свят и това даже е абсолютен рекорд в историята на марката. Щом не се харчат много значи не са хубави сигурно.
    Прав си, колега като сравняваш Алфа и Ферари. И двете марки са собственост на ФИАТ, и двете се продават в почти еднакви бройки - за огромно съжаление. Но това са единствените прилики. Алфа от десетки години няма реномето на Ферари, а и качествата им. Политиката на ВАГ, от друга страна, е много агресивна, запълват абсолютно всички възможни пазари с автомобили от всички класове. И за съжаление е напълно възможно да постигнат целта си да станат най-големия производител. Алфа нямат модели, нямат маркетинг, нямат пазари. ФИАТ нехае за Китай или просто няма сили за там в момента. Само един дизайн не продава - примери много. Даже в самата ВАГ. Ако сравним голф със Леон, втория печели категорично по красота, като техника са отвратително близки, но като продажби голфа бие с много обиколки.
    Last edited by rossenvn; 26-07-2011 at 22:29.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #743
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Викам да сменя малко до болка познатата тема за "упадъка" на марката ни с една мноооо фетска новина!!!

    Промо видео на Alfa Romeo 4C

    Идва догодина със средноразположен 1.8-литров двигател, генериращ над 200 к.с.
    Италианците разпространиха официално промо видео на Alfa Romeo 4C - модел, създаден по класическата формула за италиански спортен автомобил - две места, леко купе, задно задвижване и централно разположен двигател, опаковани с италианска страст, който ще стъпи на пазара през 2012 година.

    Колата ще използва карбоново шаси и средноразположен 1.8-литров бензинов двигател с принудително пълнене, вероятно аналогичен с познатия от Giulietta QV - 1750 TBi турбо бензинов двигател с директно впръскване на горивото. Мощността му ще бъде около 200 к.с., които ще се предават към задния мост посредством трансмисия с два съединителя "Alfa TCT".

    Предварителните данни сочат, че за ускорението от място до 100 км/час ще са необходими под пет секунди, а максималната скорост на движение ще достига 250 км/час.

    Моделът ще стъпи на територията на Европа и САЩ почти едновременно. Отвъд океана Alfa Romeo 4C ще се предлага в новите шоуруми на Fiat, също като пожъналия сериозен успех там - Fiat 500.

    Предшественикът на Alfa Romeo 4C - 8C Competizione също се предлагаше в САЩ, но чрез дилърите на Maserati, като реализира общо 119 продажби - 84 купета и 35 роудстъра.

    http://www.automedia.bg/news/article_13730.html
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #744

    Default

    ебаси...само 1750 ТБ ли ще халнат вътре?!?!? някакво извращение няма ли да има? В САЩ като чуят 1,8 и ще се смеят с глас! Ходи им обяснявай че е лека и всичко останало....

  10. #745
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Aбе те нека го направят толкова леко и с тази визия с показатели за ускорение близки до порш и ферари - пък като изреже 6-7 литровите им лами ...да видим дали няма да се продава. Все пак и в САЩ бензинеца поскъпна доста

    Почвам да пестим от закуски за 4Ц - дано не се издънят талянците !
    Last edited by BatVas; 27-07-2011 at 13:46.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  11. #746
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    В САЩ като чуят 1,8 и ще се смеят с глас!
    Там само 6 литрови пикапи карат за да могат да си качват по някой Фиат 500 или 4ц отзад. Цък

    ---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    И двете марки са собственост на ФИАТ, и двете се продават в почти еднакви бройки - за огромно съжаление.
    112 000 бр. продава Алфа за 2010.
    Ако броим и продажбите на тениски са по равно.

  12. #747

    Default

    При 300 милиона население 500 коли са.....смешен процент.

    Айдееее изгорехме с наследник на 166-цата:

    http://www.automedia.bg/news/article_13758.html

    ....Бъдещият седан на Maserati, е бил първоначално замислен като флагман на Alfa Romeo, но в последствие тези планове са се променили, заради по-голямата известност на марката Maserati в световен мащаб, твърди Automotive News....
    Last edited by bouncer; 28-07-2011 at 15:37.

  13. #748
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Дам сигурен съм ,че 1,8 мотор има близки показатели на този на ферари,мазерати или ламбо. Грозна работа на това купе, неможе да се гавриш с двигател като за прахосмукачка. Е те тука американците трябва да се намесят и да боднат нещо мощно с доста нютончета.

    Иначе скоро време ще има..Алфа ромео ли? Това не беше ли банка (примерно).

    Недопустимо е на кола от ранга на 8ц емблемата да е избеляла и да прилича на гъз. В Берлин видях 8ц конвъртъбъл с избеляла емблема. Аз ако бях на собст веника челно ще им я засиля цялата кола през прозорците на шоурума.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  14. #749
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Дам сигурен съм ,че 1,8 мотор има близки показатели на този на ферари,мазерати или ламбо. Грозна работа на това купе, неможе да се гавриш с двигател като за прахосмукачка. Е те тука американците трябва да се намесят и да боднат нещо мощно с доста нютончета.

    Иначе скоро време ще има..Алфа ромео ли? Това не беше ли банка (примерно).

    Недопустимо е на кола от ранга на 8ц емблемата да е избеляла и да прилича на гъз. В Берлин видях 8ц конвъртъбъл с избеляла емблема. Аз ако бях на собст веника челно ще им я засиля цялата кола през прозорците на шоурума.
    Най-легендарните модели на Алфа са с малък двигател и леко купе. За това казват , че тази кола 4Ц е завръщане към традициите на алфа. GTA, GTAm - 1300 до 1600 см3
    Съветвам хората предубедени към малки двигатели на леко купе да разгледат внимателно следния линк:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43336
    Last edited by BatVas; 28-07-2011 at 17:35.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #750
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Дам сигурен съм ,че 1,8 мотор има близки показатели на този на ферари,мазерати или ламбо. Грозна работа на това купе, неможе да се гавриш с двигател като за прахосмукачка. Е те тука американците трябва да се намесят и да боднат нещо мощно с доста нютончета.
    Колеги, какви са тия глупости, има си хас да сложат в това леко купе 200кг двигател, много си е удачен турбо мотора. Колата тежи 2 пъти по-малко от 159-ка, а е с един от най-хубавите и мотори Не виждам какво под 300 коня ще и се опъне

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 50 of 133 FirstFirst ... 40484950515260100 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •