Page 34 of 133 FirstFirst ... 2432333435364484 ... LastLast
Results 496 to 510 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #496
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ... То най-вероятно запроизводството ще са им нужни само емблеми от Италия...
    Те пък на хамериканците щото им трябват емблеми дето избеляват на 3-тата година
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  2. #497
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Stefo View Post
    Те пък на хамериканците щото им трябват емблеми дето избеляват на 3-тата година
    Вярно тука за ирония си много прав.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #498
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Поствам цялата статия на Auto Bild "Ще спаси ли ФВ Алфа Ромео?":
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 001.jpg   Picture 002.jpg   Picture 003.jpg   Picture 004.jpg   Picture.jpg  

    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  4. #499
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Поствам цялата статия на Auto Bild "Ще спаси ли ФВ Алфа Ромео?":
    Гадни интриганти са и VW и подлогата им Auto Bild

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #500
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Гадни са ама виж какво направиха със бившата Соц марка Шкода за 20 години!!!

    От Шкода 120 л до новия Супърб.
    Имат широка моделна гама, всякакви двигатели, продаваемост, конкуренция.....

    Аз предпочитам да ни купят ФВ отколкото да сложат на 300Ц и емблема на Алфа и айде наследник на 166...

    Мразя ФВ, но имат мн.правилен маркетинг и моделна политика. Мисля че биха могли да направят от Алфа икономичекси и емоционлано прераждане на марката.

    Защото каквото и да си говориме за САЩ, не мисля че това е пътя за оцеляване на Алфа.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  6. #501
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    Гадни са ама виж какво направиха със бившата Соц марка Шкода за 20 години!!!

    От Шкода 120 л до новия Супърб.
    Имат широка моделна гама, всякакви двигатели, продаваемост, конкуренция.....

    Аз предпочитам да ни купят ФВ отколкото да сложат на 300Ц и емблема на Алфа и айде наследник на 166...

    Мразя ФВ, но имат мн.правилен маркетинг и моделна политика. Мисля че биха могли да направят от Алфа икономичекси и емоционлано прераждане на марката.

    Защото каквото и да си говориме за САЩ, не мисля че това е пътя за оцеляване на Алфа.
    е кво направиха, същото което направи рено с дачия и фиат с ланча и алфа.
    точка

  7. #502
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Сигурен ли си?
    Я си помисли къде беше шкода преди 20 години и къде е сега. И къде е била Алфа пък и Ланча и къде са стигнали сега.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  8. #503
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    A какво направиха ФВ със Сеат, голф с испанска емблема...

    Уж него щяхада го правят спортна марка среден клас... направиха боза и понеже не могат я преглътна, дай сега да се пробват и с Алфа.

    Дали ще е по-добре?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #504

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    Сигурен ли си?
    Я си помисли къде беше шкода преди 20 години и къде е сега. И къде е била Алфа пък и Ланча и къде са стигнали сега.
    Каква е разликата между Шкода - VW с друга емблема и бъдещите 300ц от Ланча и прочие ?

    Разликата май е в поднасянето на информацията или опаковката
    Нищо не са направили със шкода,само един фейс,докато фиат винаги се е опитвал да подхожда различно с Алфа и навремето с Ланча.Различни платформи за 156/147 самостоятелна за 159.
    Тези постижения които помните на Ланча в рали шампионатите повечето също са под крилото на Фиат,преди това Ланча е била много скъпа и луксозна марка.......

    Това което Ваг ще направи е 159 с окачване на A4
    Жулиета с платформа от Голф
    166 отново с окачване на А4
    Не е ли парадокс A4-A6-A8 Superb Passat
    A3-Golf-Octavia.
    Къде е разликата в имената ? интерор ?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  10. #505
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    ВАГ и Алфа са две абсолютно несъвместими и противоположни неща! И какво като Шкода е толкова напред...? Пак е същата скучна купчина желязо, неприличаща на нищо....

  11. #506

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    Гадни са ама виж какво направиха със бившата Соц марка Шкода за 20 години!!!

    От Шкода 120 л до новия Супърб.
    Имат широка моделна гама, всякакви двигатели, продаваемост, конкуренция.....

    Аз предпочитам да ни купят ФВ отколкото да сложат на 300Ц и емблема на Алфа и айде наследник на 166...

    Мразя ФВ, но имат мн.правилен маркетинг и моделна политика. Мисля че биха могли да направят от Алфа икономичекси и емоционлано прераждане на марката.

    Защото каквото и да си говориме за САЩ, не мисля че това е пътя за оцеляване на Алфа.
    колега,

    300Ц вече е Ланчия и няма как да стане Алфа. А и в САЩ ще сис е продава като Крайслер - само в Европа е Ланчия. Виждам говориш за маркетингова политика и моделна гама - къде виждаш там Алфа Ромео? Спортна марка? НЕ - имат си Ламборгини и спортните модели на Ауди (ТТ, Р8, С серията), В хот хечовете имат ГТИ серията. В големите лимузини имат Ауди. Спортна марка? Какъв тип спортна марка? Като СЕАТ? Ами Сеат в момента им по-ниски продажби и от Алфа Ромео и дори дизайнера на Алфа Валтер Де Силва не можа да им го оправи това. А защо си представяш, че като купи ФВ макрата и веднага ще почнем да бълваме спортни коли със задно и големи двигатели? Дали пък няма да е съвсем същото, но за сметка на това Джулия ще бъде пасат (какъвто е супърба), а Жулиетата Голф (какъвто е октавията и Леона).

    И къде е шанса за развитието на Алфа Ромео, ако не на американския пазар, който е пъти по-голям от Европейския и изисква задно предаване и големи кубатури? Били остарели? Да, това е така, но както вече казах какво пречи да се вземе един остарял двигател на Крайслер и да се модернизира? Били технологично прости....да, де, ама как тогава трошат по пиститие доста по-сложни и технологични двигатели и автомобили. Толкова ли ще звучи невъзможно върху платформата за задно да се сложи американски блок с италианска глава, да се подмени окачването с по-модерно и да се създаде една доста интересна кола? При все че технологията вече е налична и измислена и само трябва да се имплементира в един продукт и не се изискват огромни разходи за създаването на нова технология....

    Все ревеме, все се оплакваме....Фиат били гадни, Крйаслер били гадни....Само Алфа Ромео е номер едно, ама от едно време...

    Добре де, а защо са се продали на Фиат като са били номер едно и за къртили навсякъде и са правили най-добрите автомобили?

    Тук не се говори за бъдещето на марката, а се плюе Алфа Ромео независимо от всичко. Спирам да пиша - този разговор е монолог!

  12. #507

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Добре де, а защо са се продали на Фиат като са били номер едно и за къртили навсякъде и са правили най-добрите автомобили?
    Сега ще ти покажа, че си обслютно голосовен и наистина не познаващ нито модерната история на ЕВРОПА, нито историята на Алфа Ромео.

    Прочети какво се случва началото на 80-те в Италия, каква е политическата обстановка, прочети какво се е случвало със съдии, прокурори, политици....

    Ще разбереш и защо Алфа е била апетитна хапка в центъра на Милано и т.н...

    ПЪРВО ЧЕТИ, ПОСЛЕ НАУЧИ след това вади изводи... а на края давай оценки

    ---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:47 ----------

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Спирам да пиша - този разговор е монолог!
    Не ща да споре с теб ама до тук един факт или нещо истинсо не си9 споделил.. само вайкане

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #508

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Сега ще ти покажа, че си обслютно голосовен и наистина не познаващ нито модерната история на ЕВРОПА, нито историята на Алфа Ромео.

    Прочети какво се случва началото на 80-те в Италия, каква е политическата обстановка, прочети какво се е случвало със съдии, прокурори, политици....

    Ще разбереш и защо Алфа е била апетитна хапка в центъра на Милано и т.н...

    ПЪРВО ЧЕТИ, ПОСЛЕ НАУЧИ след това вади изводи... а на края давай оценки

    ---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:47 ----------



    Не ща да споре с теб ама до тук един факт или нещо истинсо не си9 споделил.. само вайкане
    И политическата и икономическата обстановка в Италия в началото на 80-те карат най-добрата автомобилна марка да се продаде са държавата? Така ще да е. Несъмнено. Силно определения даваш, Ненко, но ще се учудиш колко порядъчно сеъ осведомен за ситуацията в Италия през онези години, че и преди това. Семейството ми е живяло там, чичо ми е роден в Рим.

    Щом мислиш, че не говоря с факти ти ми каже някой факт за бъдещето на марката. Да, имали сме славно минало, с което се гордеем и което ни липсва на всички. Да, в момента марката не е това, което е била ( до колко това е явление само при Алфа Ромео е спорен въпрос). Но да даваш генерални заключения за бъдещето на марката без да взимаш под внимание коренните промено предстоящи в близко бъдеще е доста странно. Малко положението е като магарето на моста. Аз съм оптимист.

  14. #509
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Каква е разликата между Шкода - VW с друга емблема и бъдещите 300ц от Ланча и прочие ?

    Разликата май е в поднасянето на информацията или опаковката
    Нищо не са направили със шкода,само един фейс,докато фиат винаги се е опитвал да подхожда различно с Алфа и навремето с Ланча.Различни платформи за 156/147 самостоятелна за 159.
    Тези постижения които помните на Ланча в рали шампионатите повечето също са под крилото на Фиат,преди това Ланча е била много скъпа и луксозна марка.......

    Каква различна платформа???Типо 87г. единствената марка уж престижни коли която е на остаряла платформа през 2001г са тамън 147 и 156 и затова и не покрива норми на Ncap голф 4 е по добре А3 е по добре......а GT-то 2005г ????
    На 159 платформата е поредния компромис, разработвана със GM и е за по горния клас ма ФИАТ я набиват в 159 и брера и резултата е че в този клас няма толко тежка, харчеща и бавна кола е поне е сигурна......
    Докато Шкода не е само емблема и дори е по добре от VW, октавията е с окачване от 4-ка и е в пъти по здрава от пасат, дори авто билд си признаха че Шкода е по качествена. Как да е. Жулиетата е с хубава платформа, що годе читави двигатели, просто окачване но си е чист Фиат за повече пари ако се бяха постарали още малко щеше да е чудесна, но вътре усещането не е за Алфа а си е за Браво....

  15. #510

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    И политическата и икономическата обстановка в Италия в началото на 80-те карат най-добрата автомобилна марка да се продаде са държавата? Така ще да е. Несъмнено. Силно определения даваш, Ненко, но ще се учудиш колко порядъчно сеъ осведомен за ситуацията в Италия през онези години, че и преди това. Семейството ми е живяло там, чичо ми е роден в Рим.
    Хубо ма, разкажи какво се е случило тогава от първа ръка... а не някакви общоглобални изказвания без съдържание...

    На мен ми е супер интересно да науча нещо, което не съм чел или не е имало откъде да науча. Разкажи какво се е случило с Алфа Ромео в този период.

    И съм сигурен, че даже и името на ръководителя на Алфа Ромео по това време не знаеш.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 34 of 133 FirstFirst ... 2432333435364484 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •