Page 43 of 133 FirstFirst ... 3341424344455393 ... LastLast
Results 631 to 645 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #631

    Default

    ох моля ти се, виж го това на живо, пак ще си говорим - материалите са отвратителни

  2. #632
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Знам ,че поста ми не коресопондира с написаното по-горе , но искам да изразя лично впечатление. Да ви кажа хора докато си в България си създаваш различно мнение за марката и за това кой я купува и кой не и по-скоро колко я купува...От 10 дни съм в Брюксел и трябва да ви кажа ,че за тези 10 дни видях поне 30 МиТо,още толкова Джулиети и двойно,ако не и тройно повече 159 и 147( след лифта).
    Искам само да кажа ,че ние принципно не купуваме нови коли, освен за таксита и подобни. И мисля ,както и преди тези 10 дни , че марката не върви на долу. Не че сме топ ъф дъ лайн...но все пак мисленето ,че всичко ново е от алфа е скапано и фиат ни съсипва не е реалистично

    Не че е лоша Жужа ама в Брюксел явно някак си с театрално майсторство или незнам какво си си е извоювала място (И това дето някой ми говореше че отзад била като новата Астра, да пали гнилиша и да отлита, нищо общо с "яйцето" на Опел), но примерно бях в Испания за 5 дена, видях 2 х 159, 1 х 156 фейслифт, 1 х 146, и още някаква... Бях в Мадрид и из тяхните им там провинции като за 3 дена вначалото ударихме 1000 километра по тяхните пътища. Има една много точна дума. Поне за мен в Испания Алфа отдавна е Кауза Пердута.

    А по темата и аз бих се радвал ако имаше Митко кабрио и Жужа 4х4 GTA ама аре де...
    145 1.7 16V Boxer


  3. #633
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ми то и на новата Е класа за 100 бона материалите са кофти, ама какво? Честно казано не смятам, че жужа беше нещо кой знае какво повече спрямо Мегана...Добре де...смятам...ама не е там въпроса... http://www.youtube.com/watch?v=1isfGotso90

    Всъщност нещо много трудно се изразявам по темата Жужа, и новите алфи, тааа ще замълча за да не бъда криворазбран :P:P Пък и да няма повече офтопик
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #634
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    ма вътре е какво?
    Attachment 70936

    Новия меган е адски симпатичната количка... отвсякъде!
    Ми аз мисля че говорим за меган кабрио,не за най-новия меган.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #635
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Пак ще има Суперки
    http://www.aboutcars.bg/?read=1664
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  6. #636
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Океи......супер перки ама е тотално скопена откъм екстри.Стандартно не предлагат нищо...освен визия.

  7. #637
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Спред плановете през 2013 ще има Мито с 5-врати.
    Драмата тука е защо се появява толкова години след 3-вратата версия - тогава вече ще трябва да го сменят, а не да добавят 2 врати

    Относно моделите колегите дото казват че голф, астра, меган и т.н. имали по 3 модела - хаха.. нещо бъркаш (Стоян Георгиев)!!!
    Примерно Меган - 3/5 врати, Комби, Седан, Ван, КупеКабр. - 6 броя разновидности на една кола!!!
    Астра/Голф/Пежа и т.н. същата работа...И да ми разпрвяш че не е рентабилно да имаш много модели щото имало повече разходи за разработка е смешно....
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  8. #638

    Default

    вановете не ги слагай въобще като разновидност, а и не давайте пример все с рено

    я изброй вариантите на голф и пежа и т.н.

    седани, медани, глупости

    много повече като процент се печели от една кола ако е с един вариант, а не 5

    то не е дай да направим 50 000 бройки от тоя модел, па ше ги мислим ко да ги правим после

    рено могат да си позволят да го правят това, защото продават на много повече пазари

    и пак ти казвам, дай пример с друг модел освен меган, че той е уникален случай с всичките си супурнайсе хиляди разновидности - примерно астра, но това са все коли, които са далеч от имиджа, осанката и класа на жулиетата

    а като си казал меган седан, меган комби, меган хечбек

    от къв чеп ти е да правиш взаимно-конкуриращи се модели - седан и комби в гамат на алфа вече има, при това са прекалено близо до габаритите на жулиетата - т.е. разновидности на тази улиета са пълна безсмислица докато 159 и мито се произвеждат


    разработката е лесния момент - производството е гредата - ресурси, машини, обучение на персонал и т.н.
    Last edited by Stoyan Georgiev; 21-04-2011 at 00:59.

  9. #639
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Честно не мога да ги разбера Фиат Груп...
    Сега чета че се Отказват от Фиат Браво за сметка на компактен Кросоувър!?
    Защо се отказвате бре, защо за сметка на някой модел!? Направете Браво с 3/5 врати, пуснете едно комби, седан, КК, а тога и Кросоувър.

    До С.Георгиев.
    ОК!

    Голф - 3/5 Врати, Комби, Седан, Кабриолет, Голф плюс -> 6 модела, поне

    Пежо 308 - 3/5 врати, Комби, Седан (модела се води 408 но това да не те подвежда), КК, Ван -> 6 модела, поне
    Може и повече да са.

    Та така, хората имат модификации, продават се, правят пари, правят нови модели и разработки и колелото се върти...

    А Фиат, дай да спреме бравото и да пуснеме Кросоувър, ми не така. И за децата е ясно, че така не става.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  10. #640
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    Честно не мога да ги разбера Фиат Груп...
    Сега чета че се Отказват от Фиат Браво за сметка на компактен Кросоувър!?
    Защо се отказвате бре, защо за сметка на някой модел!? Направете Браво с 3/5 врати, пуснете едно комби, седан, КК, а тога и Кросоувър.

    До С.Георгиев.
    ОК!

    Голф - 3/5 Врати, Комби, Седан, Кабриолет, Голф плюс -> 6 модела, поне

    Пежо 308 - 3/5 врати, Комби, Седан (модела се води 408 но това да не те подвежда), КК, Ван -> 6 модела, поне
    Може и повече да са.

    Та така, хората имат модификации, продават се, правят пари, правят нови модели и разработки и колелото се върти...

    А Фиат, дай да спреме бравото и да пуснеме Кросоувър, ми не така. И за децата е ясно, че така не става.
    Специално за Бравото ги разбирам - имат още 2 коли в същия сегмент - Жулиета и Делта - няма смисъл да се конкурират със себе си. ВАГ го правят, но и Сеата и Шкодата са значително по-евтини от ГоУфа - пък Бравото като ще се прави на същата платформа и вероятно на същата поточна линия като другите две - няма как да е по-евтино. Виж - да вземат да вдигнат едно заводче у нас и ще могат и те!
    Last edited by vladev; 21-04-2011 at 11:24.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  11. #641

    Default

    голф седан - няма - има отделен като маркетинг и т.н. модел - джета , макар и на същата платформа


    пежо пък ван къде видя

    въобще не ги смятай като един модел щом е на една платформа

    и жулиетата ще има още 3 коли на нейната платформа, както и на митото има

    но откъм маркетинг и позициониране те са тотално различни модели

    ще се наложи да навлезем в дълбоки дебри за да говорим на езика на маркетолозите, така че да кажем, че ти си прав за да приключим, спора... съгласен ?

  12. #642
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    АМГ ще стават дизели, БМВ махат осмаците ..... Мъкааааааа
    и шестаците всики 4 цилиндрови с каскадно турбопълнене и двойни vanos-и абеее ... не мъка ами баш
    иначе тия хамериканските само шум - ей на Шевролет Събърбън 5,7 литра (по спомени) дига макс 150 км/час ... и докато ги дигне пристига там закъдето е тръгнал
    Tormentvm In Dvm Demens

  13. #643
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    голф седан - няма - има отделен като маркетинг и т.н. модел - джета , макар и на същата платформа


    пежо пък ван къде видя

    въобще не ги смятай като един модел щом е на една платформа

    и жулиетата ще има още 3 коли на нейната платформа, както и на митото има

    но откъм маркетинг и позициониране те са тотално различни модели

    ще се наложи да навлезем в дълбоки дебри за да говорим на езика на маркетолозите, така че да кажем, че ти си прав за да приключим, спора... съгласен ?
    Колега с теб май не можем да се разберем.
    Говоря не за коли на една платформа, а за разновидности на даден модел.

    Примерно Астра с 3 и 5 врати, Комби, Кабриолет и т.н.

    И да Голф седан това си е чиста джета и то не от сега ами винаги е било така.
    А пежо ван ами 3008 или там каквото беше какво е?


    Колега Владев, а пък Вие направо ме изумихте.
    Значи примерно ВАГ да спре Ауди А3 щото има вече Голф и да не се конкурират!!!???
    Замислиял ли си се че компактните автомобили (каквото е бравото, жулиета и делта примерно) са най-продавнаите в европа. И фиат като масова марка на какво да разчита на нишово позиционираните (луксозна Делта и Спортна Жулиета) да дърпат концерна напред?
    Щото с едно добре продавано Пунто не става...

    Пак казвам супер е че ще има Компактен Кросоувър, но да не спирират бравото, а напротив да пуснат освен хечбека,седан, практично комби, с добро качество, така се печелят клиенти.

    Въпреки че и с този Компактен Кросоувър доста закъсняха. В европа отдавна са бестселъри Рав4, Кашкай, Тигуан и т.н.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  14. #644
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata View Post
    Колега с теб май не можем да се разберем.
    Говоря не за коли на една платформа, а за разновидности на даден модел.

    Примерно Астра с 3 и 5 врати, Комби, Кабриолет и т.н.

    И да Голф седан това си е чиста джета и то не от сега ами винаги е било така.
    А пежо ван ами 3008 или там каквото беше какво е?


    Колега Владев, а пък Вие направо ме изумихте.
    Значи примерно ВАГ да спре Ауди А3 щото има вече Голф и да не се конкурират!!!???
    Замислиял ли си се че компактните автомобили (каквото е бравото, жулиета и делта примерно) са най-продавнаите в европа. И фиат като масова марка на какво да разчита на нишово позиционираните (луксозна Делта и Спортна Жулиета) да дърпат концерна напред?
    Щото с едно добре продавано Пунто не става...

    Пак казвам супер е че ще има Компактен Кросоувър, но да не спирират бравото, а напротив да пуснат освен хечбека,седан, практично комби, с добро качество, така се печелят клиенти.

    Въпреки че и с този Компактен Кросоувър доста закъсняха. В европа отдавна са бестселъри Рав4, Кашкай, Тигуан и т.н.
    Alfa Romeo винаги е бил тясно нишов автомобил ако стане като със концерна ВАГ дето сипят модел след модел на една и съща платформа просто тва няма да е Алфа аз и до днес не мога да разбера какво в различното между Ауди а3, а4, Голф, Шкода, Сеат и другите глупости избирани от хората на базата на идиотския критерий "цена-качество" Но допускам, че почитателите на ВАГ са много по-емоционални от всеки един алфист как мое да си купиш Ауди а4 което си е чист Голф и да мислиш че караш кола ??? а де - обяснете ми сега тука
    Tormentvm In Dvm Demens

  15. #645
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    как мое да си купиш Ауди а4 което си е чист Голф и да мислиш че караш кола ??? а де - обяснете ми сега тука

    Мммм не е точно така Слагаш една до друга две сестри.Едната красива другата грозна.И двете са жени, и двете имат цици и п*тки. Да ама красивата по хваща окото и някак си е по различна, нищо че са сестри Аудито и голфа и с тях е така. Аудито може да е голф ама е някак си по изискано да го еба.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

Page 43 of 133 FirstFirst ... 3341424344455393 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •