Page 60 of 133 FirstFirst ... 1050585960616270110 ... LastLast
Results 886 to 900 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #886

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Още повече се убеждавам че Маркионе се е побъркал:

    http://fakti.bg/avto/20337-fiat-s-na...ot-20-godini#/
    Ето я оригиналната статия: http://www.reuters.com/article/2011/...pe=companyNews

    От "the lowest Italian sales in 20 years" е станало "FIAT с най-слаби продажби от 20 години", невероятно но Факт .
    А пък тоя Опел не знам какво толкова го хвалите, ако 4c влезе в производство ще изглежда като тунингована Калибра до него.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  2. #887

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa Pilot View Post
    Ето я оригиналната статия: http://www.reuters.com/article/2011/...pe=companyNews

    От "the lowest Italian sales in 20 years" е станало "FIAT с най-слаби продажби от 20 години", невероятно но Факт .
    А пък тоя Опел не знам какво толкова го хвалите, ако 4c влезе в производство ще изглежда като тунингована Калибра до него.
    Да де, ама АКО влезне в производство... А и защо сравняваш прекия конкурент на Жулиета с 4Ц? Не е правилно. Факт е, че този Хлопел ще разцепи ВСЯКА от понастощем продаваните Алфи без 8Ц (което както вече казахме не е баш 100% истинска Алфа, а и е от тотално друг извънземен клас).

  3. #888

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa Pilot View Post
    Ето я оригиналната статия: http://www.reuters.com/article/2011/...pe=companyNews

    От "the lowest Italian sales in 20 years" е станало "FIAT с най-слаби продажби от 20 години", невероятно но Факт .
    А пък тоя Опел не знам какво толкова го хвалите, ако 4c влезе в производство ще изглежда като тунингована Калибра до него.
    виж какво, дай евентуалната 4ц да я сравняваме с лотус елис, опел ГТ и понтиак солстис, че те са пО в категорията

    адекватен съперник до момента от алфа няма, факт!

    и престанете да подлагате под съмнение ФЕНСТВОТО на всеки, който каже лоша дума за алфа или изрази добри чуства към друга марка по дяволите !

    пък особено на боян, който е изсипал такива пари по колите си, дето изключително малко хора от форума са похарчили !

  4. #889

    Default

    Стояне,

    смисъл никакъв, братко
    Убедил съм се, че фенщината минава през няколко фази на развитие.
    Фаза 1 - процеса на харесване на дадена марка и зародиша на идеята за покупка. Субекта все още е обективен във вижданията си и преценките си.
    Фаза 2 - придобиването на продукта и тоталното заслепяване. Субекта си е купил дадения продукт и започва да изтъква предимствата му пред всички останали конкурентни продукти, защото не може да приеме, че не е направил правилния избор. Или просто защото наистина много го харесва.
    Фаза 3 - Сектантство. Субекта е като кон с капаци и не отчита никакви доводи и тези, които не са съгласни с твърдението, че избраната марка е номер едно и всички останали са боклуци. Всички, които не са съгласни с него са или тотални лаици, или нищо не разбират.
    Фаза 4 - Приемането на негативите. Субекта виждам осмисля и приема както силните, така и слабите страни на продукта, но въпреки това остава фен и отново би закупил продукт на въпросната марка.

    Анализа и сегментирането на процесите и фазите във фенщината са си напълно моя интерпретация и не твърдя, че са 100% коректни. Някои минават през всички фази, някои остават в една единствена. Не е задължително да се мине през всички нива на фенщина.

    ПС - айде сега е ред на един от най-уважаваните фоумни юзъри да ме репортне, защото "тея пичове от УС вече минават всякакви граници" Шегичка

  5. #890
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Стояне,

    смисъл никакъв, братко
    Убедил съм се, че фенщината минава през няколко фази на развитие.
    Фаза 1 - процеса на харесване на дадена марка и зародиша на идеята за покупка. Субекта все още е обективен във вижданията си и преценките си.
    Фаза 2 - придобиването на продукта и тоталното заслепяване. Субекта си е купил дадения продукт и започва да изтъква предимствата му пред всички останали конкурентни продукти, защото не може да приеме, че не е направил правилния избор. Или просто защото наистина много го харесва.
    Фаза 3 - Сектантство. Субекта е като кон с капаци и не отчита никакви доводи и тези, които не са съгласни с твърдението, че избраната марка е номер едно и всички останали са боклуци. Всички, които не са съгласни с него са или тотални лаици, или нищо не разбират.
    Фаза 4 - Приемането на негативите. Субекта виждам осмисля и приема както силните, така и слабите страни на продукта, но въпреки това остава фен и отново би закупил продукт на въпросната марка.

    Анализа и сегментирането на процесите и фазите във фенщината са си напълно моя интерпретация и не твърдя, че са 100% коректни. Някои минават през всички фази, някои остават в една единствена. Не е задължително да се мине през всички нива на фенщина.

    ПС - айде сега е ред на един от най-уважаваните фоумни юзъри да ме репортне, защото "тея пичове от УС вече минават всякакви граници" Шегичка
    А в коя фаза попадат тия дето осъзнали, неосъзнали и да искат не могат да си купят щото просто няма на пазара?

    Колкото до сравненията, коли да ми харесат много... ама пустата Астра дето стана обект на спора ми е определено противна
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #891

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    А в коя фаза попадат тия дето осъзнали, неосъзнали и да искат не могат да си купят щото просто няма на пазара?

    Колкото до сравненията, коли да ми харесат много... ама пустата Астра дето стана обект на спора ми е определено противна
    ОК, Астрата ти е противна. Ще дам друг пример. Фоксваген, марка без особена традиция в спорта (ако не броим ДАКАР в последните години), от догодина ще учства в международния рали шампионат с Поло. Мини участват от тази година. Къде е Алфа Ромео в спорта?

    Къда са ни спортните модели? Къде са ни моделите изобщо? какво става?

    тъжната истина е, че заради мърлячите от ФИАТ Алфа Ромео се превърна в една доста скучна марка без особени спортни възможности, с доста противоречив дизайн и доста по-скъпа от конкурентите си.

  7. #892

    Default

    Понастоящем Opel Astra OPC не се продава, очаква се идното лято когато ще разкрият повече детайли за динамиката и, а до тогава може да ги сравняваме само на картинка. Изглежда добре но в дизайна няма нищо оригинално, модели с такива фарове има почти всяка марка вече, за разлика от новите Алфи които винаги започват от бял лист с риск накрая да кажат че имали "спорен дизайн". Не разбирам защо от зор да се изкараме максимално обективни трябва да изравняваме Алфа със земята. От моделната им гама на мен ми липсва само 159 Crosswagon.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  8. #893

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa Pilot View Post
    Понастоящем Opel Astra OPC не се продава, очаква се идното лято когато ще разкрият повече детайли за динамиката и, а до тогава може да ги сравняваме само на картинка. Изглежда добре но в дизайна няма нищо оригинално, модели с такива фарове има почти всяка марка вече, за разлика от новите Алфи които винаги започват от бял лист с риск накрая да кажат че имали "спорен дизайн". Не разбирам защо от зор да се изкараме максимално обективни трябва да изравняваме Алфа със земята. От моделната им гама на мен ми липсва само 159 Crosswagon.
    човече, то липсва 159 вече ти за кросвагон говориш.... В момента се продават само Мито и Жулиета. И да, спорен е дизайна. Защо никой не оспорваше дизайна на Брера или 159, а на новите модели доста се коментират? Защо като излезе 156 никой не каза, че е спорна? 155 спрямо всички коли в класа й за времето си? 164? ГТВ? 33? 75? 145/6, 147?

    Ти като видиш някоя от на Звезделин Алфите обръщаш ли се? А ако видиш Опел от същите години дали ще ти направи впечатление? Смятам не.....

    и още нещо, не изравняваме Алфа Ромео със земята, а НЕДОВОЛСТВАМЕ!!!! защото ни ДРЕМЕ! и ни е ЯД!!!!

    ПС - прав си за Астра ОПЦ, но пък се продават корса ОПЦ 192 к.с. и Инсигния ОПЦ 325 к.с. Аналогични Алфи? нема.... срам....
    Last edited by bouncer; 09-11-2011 at 17:16.

  9. #894
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ОК, Астрата ти е противна. Ще дам друг пример. Фоксваген, марка без особена традиция в спорта (ако не броим ДАКАР в последните години), от догодина ще учства в международния рали шампионат с Поло. Мини участват от тази година. Къде е Алфа Ромео в спорта?

    Къда са ни спортните модели? Къде са ни моделите изобщо? какво става?

    тъжната истина е, че заради мърлячите от ФИАТ Алфа Ромео се превърна в една доста скучна марка без особени спортни възможности, с доста противоречив дизайн и доста по-скъпа от конкурентите си.
    Е това си е за яд... хич не им се радвам на ФИАТ.
    И остава само да се надяваме на някакво развитие покрай експанзията в САЩ или на продажба на марките, но на кого... ВАГ, Китайци?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #895
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    тъжната истина е, че заради мърлячите от ФИАТ Алфа Ромео се превърна в една доста скучна марка без особени спортни възможности, с доста противоречив дизайн и доста по-скъпа от конкурентите си.
    Ето това е самата истина.
    В началото на WRC сезона, Ланчия все още водеха по брой победи , а сега къде са? Същото се случва и с Алфа.Мито и Жужа с колко вида двг се продават и с колко са конкурентите?

  11. #896
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Отива точно към VW.
    В първия ден , когато я пуснат за продажба ще бъде купена от VW.
    Немската техника радва , само дано дизайна остане Италиански.

    P.S. Fiat в Америка никога няма да пробие. Един мустанг 300 коня чисто нов е само 20 000 долара там. КъФ фият кви пет лева ...

  12. #897
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ПС - прав си за Астра ОПЦ, но пък се продават корса ОПЦ 192 к.с. и Инсигния ОПЦ 325 к.с. Аналогични Алфи? нема.... срам....
    Какво като има 192 к.с. и 325 к.с.? Предпочитам всяко Мито и не само със 170 коня, а и с по-малко пред тая Корса. Мито-то доставя повече удоволствие. Точно пък с Опел е смешно да се сравнява Алфа или която и да е италианска кола. Зад повечето Опели мирише на масло та се не трае. Като влязат някакви такива миризми знам, че отпред има или Опел или VW. Алфите имат много недостатъци разбира се, но качеството и дизайнът (не външния вид) са прилични, а удоволствието от карането е на доста високо ниво в сравнение с останалите масови марки.
    П.С. На майка ми на Корсата днес й падна мигача от калника и се отвори дупка Д 15 см. Причината е тотална ръжда. Италианските коли от същите години си вървят и изглеждат съвсем прилично.

    П.С. Опел Вектра Б има спирачен път oт 100 км/ч. 42 метра, Пежо 406 - 44,5 метра. Алфа 156 (от същите години) спира за 38 метра. Източник: ADAC
    Last edited by nikolaaaay; 10-11-2011 at 00:04.

  13. #898
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa Pilot View Post
    Понастоящем Opel Astra OPC не се продава, очаква се идното лято когато ще разкрият повече детайли за динамиката и, а до тогава може да ги сравняваме само на картинка. Изглежда добре но в дизайна няма нищо оригинално, модели с такива фарове има почти всяка марка вече, за разлика от новите Алфи които винаги започват от бял лист с риск накрая да кажат че имали "спорен дизайн". Не разбирам защо от зор да се изкараме максимално обективни трябва да изравняваме Алфа със земята. От моделната им гама на мен ми липсва само 159 Crosswagon.
    Колега, не помниш ли колко дълго време се възмущавахме, че задницата на Жулиетата супер много прилича на тази на Астрата. Опела излезе преди Алфата!!!

    А като видя фаровете на същата алфа веднага се сещам за Пежо 206.

    Николай, от къде си сигурен, че Мито и Жулиета са по-вълнуващи за каране от конкурентите си?
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  14. #899

    Default

    Николай,

    аз лично наскоро карах МиТо на дълъг път и честно да ти кажа не останаха никак очарован.

  15. #900
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ОК, Астрата ти е противна. Ще дам друг пример. Фоксваген, марка без особена традиция в спорта (ако не броим ДАКАР в последните години), от догодина ще учства в международния рали шампионат с Поло. Мини участват от тази година. Къде е Алфа Ромео в спорта?

    Къда са ни спортните модели? Къде са ни моделите изобщо? какво става?

    тъжната истина е, че заради мърлячите от ФИАТ Алфа Ромео се превърна в една доста скучна марка без особени спортни възможности, с доста противоречив дизайн и доста по-скъпа от конкурентите си.
    Човек, какво ти става?
    Хахаха, този спор го водихме по повод новата Жулиета мисля, но ти беше от другата страна!
    Спомняш ли си?
    Кой те "проми" ?

    Сега, ако и стара Алфа си купиш....
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

Page 60 of 133 FirstFirst ... 1050585960616270110 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •