Page 68 of 133 FirstFirst ... 1858666768697078118 ... LastLast
Results 1,006 to 1,020 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1006
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Боби, по времето на трийстройката Алфа изобщо не е била конкурентна на БМВ. Изобщо никога не е била конкурентна освен по състезанията (където е мачкала) и при сравнения на някои конкретни модели на двете марки, като напр. 159 и съотв. 3-ка.
    Като Производител Алфа никога не е била значим фактор и то най-вече заради имиджът който й дават модели като 33. Говорил съм с различни хора - не-алфисти и не фенове на италианските коли, но такива които са имали Алфа и почти всички се изказват крайно негативно за старите модели и конкретно за 33 (като по-масова) защото цитирам: "отваряш прозореца и си остава там", "поддържаш Мерцедес, караш Фиат", "от тъща и Алфа бягай далеч" и тем подобни неща. За 159 не съм чувал някой да казва, че е боклук, пък ти си говори, че е Опел колкото си искаш. Може да е тежка и малко по-бавна, но си е готина кола и може да се сравнява с БМВ и с всяка друга в класа си! Може да носи удоволствие от шофирането и от притежаването й и можеш да си отваряш прозореца спокойно, без да се чудиш дали ще се затвори после.
    Я ми кажи честно на 33-ките ти колко от ел. екстри работят? Защото по моята почти 10 годишна 156 работи абсолютно всичко като изключим лампата на беговете и досега не съм имал проблеми с нищо по ел-системата. На 33 така ли е?!
    Няма как да има продажби със сегашния имидж и особено пък на премиум автомобили с V6, и V8. Кой ще изръси една бала с пари за Алфа с V6 мотор?! Ти що си наредил в подписа си 100 коли с фиатовски ТС-и? Като си толко голям фен на старите Алфи с Арезе мотори вземи си едно ГТ с 3,2 Арезе като бат Бобо и си прави кефа. Има на пазара колкото искаш. Даже на старо са евтини. Не са по 40-50к евро колкото струват новите коли с такива моторетки. По форумите сме много велики, че ИСКАМЕ динамика, спортен дух и дрън дрън, ама реално караме 1,8 и 2,0. Даже от най-изявените фенове съветват, че 1,9 било по-добре от 2,4 понеже поддръжката била по-евтина и горяла по-малко. В 1,9 може ли да има повече спортен дух от 2,4? Еми за какво от Алфа да правят големи мотори?!
    Само едно ще кажа - искате нови модели - за истински нов модел се харчат около и над 1 млрд. евро само за дизайн. Алфа продава по 100 000 коли годишно. Ако трябва да изкарва по 1 модел на година (не като VW по 4-5) то тогава от всяка продадена кола трябва да заделят по... 10 000 евро. Това възможно ли е? Естествено, че не е. Значи ако искаме да има нови модели ще трябва да се правят не-Алфи с фиатовски и Крайслерови мотори, вкл. да се продава МиТо със 79 к.с., за да се вдигнат продажбите поне 4-5 пъти и тогава може и да има повече модели и някои от тях може да станат наистина култови и уникални. Както казах и преди, технологиите ги има. Макароните са правели коли и пак могат да направят. Трябва обаче да има икономическа логика в това.
    Наистина темата стана за ключ. Бъдещето на Алфа няма да го решим ние. Само си плямпаме общи приказки.
    Колега ти сериозно ли говориш за 33ката или поне се надявам,че твоето мнение е различно от на разбирачите!!!159ката я сравнява с опел заради мотора и(мое мнение да ме поправи колегата ако е имал друго впредвид)!
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  2. #1007
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Аре сега започнахте да се обиждате и на модели,кой какво е карал и кой къде работил,кой разбирал и кой не,а темата е за бъдещето на марката по принцип,а към колега боби 33 ще кажа,че това са пълни глупости че новите модели са фиат,полуфиат и тем подобни глупости и че не стават,не носят духа марката и т.н,а видиш ли ти 33-ката най великата алфа....!
    Аз си пък ще кажа че алфа ромео от години е така,просто политиката е такава,тук колкото и да гадаем сме доста далече от самата истина и прогнозите за бъдещето на марката тва е.
    Относно това че новите модели са недъгави е пълна глупост,със всеки един нов модел колите са още по качествени като цяло,със много по добра конструкция,сигурност и т.н,което е съвсем нормално,а по мненията тук излиза че 33-ка примерно е много по добра като качество на изработка за времето си от 155,156,147 и т.н,което е ще кажа че е пълна глупост,виждал съм 33,карал съм,близък роднина на времето си беше купил нова такава през 92год и от тогава до сега кара алфа ромео и ако го питаш да ти обясни малко повече за модела ще ти обясни че това е един от най недосмислените и недъгави модели на марката без да се обижда никой.
    По темата със професията ще кажа че аз работя във пункт за ГТП на който съм собственик и всеки един модел дошъл на преглед се преглежда по всяка една точка опомената във наредбата,а те са над 100 от чисто любопитсво като фен на марката,а след това правя съпоставка със други модели от същата година,и ще кажа че съм погледнал доста 33-ки на различни собственици и във съпоставка със алтернативни марки,състоянието им изобщо не е цветущо.
    То секта ама се уливате,а това кой е се возил на пътна помощ повече пак не е критерий,защото някой примерно вече отдавна стоят пред блока и до пътна помощ не могат да стигнат вече.
    Викаш айде стига храна между моделите, ма именно ти продължаваш тая простотия. Никъде не съм казал, че 33 е най-най в никое отношение. Напротив, говоря за старите модели като цяло.
    Само да те попитам, колко от старите Алфи познаваш? Кои модели базирани на 105-та серия си карал, какво мислиш за тях?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #1008
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ма там е трагедията с Фиат. Преди много години е имало малка Алфа (демек 33-ката) комби и 4х4. По същото време да кажем Голф (той е в този клас, а не както се опита да ни осветли колегата nikolaaaay - БМВ 3-та серия). А по-късно след голямото доразвитие от Фиат вече няма подобен продукт. Обаче по същото време на 156 конкурентите имат това което споменаваш. Е там е трагедията.
    Иначе за подигравките към 33 съм слушал и аз такива, но съм слушал и същите, че и повече обиди за 156.
    Проблемите на 156 са ясни на всички. Може да има излъчване и много други качества, но малките бензинови мотори не стават, ходовата част е прекалено крехка и др. При старите Алфи не е така. При тях идват проблеми от НЕпознаване на моделите, защото те са технически много различни от останалите коли. Но, в подходящи ръце всичко е ОК. В правилни ръце всички истински Алфи са в пъти по-надеждни от сегашните коли.
    То щото на ФВ/Ауди (прехваленото качество нали) от същата година е по-добро окачването... колко колеги вече плакаха.
    Пък и същото това крехко окачване идва на 10 годишни коли у нас непипнато... тук не изкарва и годинка след ремонта, дали не е от пътища и качество на резервни части?
    БМВ са ни изпреварили още по времето на 33 те.
    75 4х4 също няма.
    159 и Брера обаче има... както и Кросвагона си е мод на 156 ца, за това се запитах защо няма 4х4 на последните седани и комбита.
    Изобщо странни са ни моделите отдавна, но и това им дава уникалност.
    То в правилните ръце и онова бялото от подписа ми е по-надеждно, ама е правено да е просто и ясно.
    Новите коли се правят с други приоритети.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #1009
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Е, и туй бялото и то Фиат, един вид...

    Колеги, наскоро мярнах нещо, дето ме накара да настръхна направо. Montecarlo, което е оригинална разработка на Пининфарина за Фиат, па они го дали да е с табелка Lancia, щото нямало да се продава много. Е, един наскоро му беше трансплантирал 3л Арезе 12 волтово. Какво му е лошото на това? 4C "направи си сам", един вид... Стари, нови, хубави, лоши, важното е да има нови модели и да се продават, щото иначе само един музей и няколко форума ще останат...
    Last edited by ldv6; 17-11-2011 at 23:19.
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  5. #1010

    Default

    Само да вметна, че по време на най-продаваните модели на Алфа - 33, Суд и производни, Алфа Ромео е в тежко положение по състезателните трасета, от няколко успеха (титли) на GTV до 75, модели които търпят провали по пистите докато БМВ - мачкат. Във формула едно също не е много розово. на това му викам карма и последните години на Алфа Ромео. Истината е такава въпреки, че съм влюбен в състезателната Алфа Ромео 75. Факт е че състезателната история на АЛФА приключва с Алфа Ромео 75 като провал.
    Last edited by ne0; 18-11-2011 at 00:11.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #1011
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Отговор до nikolaaaay:
    Боби, вземи прочети малко, пообразовай се и тогава изказвай толкова крайни мнения

  7. #1012
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    @nikolaaaay
    Да се каже че Bobi_33 е необразован на тема Алфа Ромео е малко преувеличено
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #1013
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Боби, вземи прочети малко, пообразовай се и тогава изказвай толкова крайни мнения

    Аз съм НЕграмотен, както си личи. Вие Господине сте мноооооого над моето ниво и аз не мога да Ви стигна. Нито вашите познания, нито вашият опит ще придобия.

    И понеже съм прост автомонтьор, няма как да разбера къде точно съм сгрешил. Затова искренно Ви моля да ми разясните моята грешка и да ме пообразовате ако имате свободно време за изгубени души като мен!!!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #1014
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Сега малко по-в релсите на темата. Всеки може да си припомни, че преди няколко години Фиат бяха пред фалит. В този момент Алфа беше на печалба, продаваше се добре. Фиат обаче дръпнаха парите на Алфа, за да излязат от кризата, като им спряха кранчето. Следствието го виждаме сега. Просто Фиат са цървули и сега, въпреки, че излязоха от кризата, пари на Алфа не дават. Затова и върнаха заводите на скрап.
    И Маркионе каза и на 100 места се написа, че Алфа са били на загуба при покупката от Фиат и оттогава досега все са на загуба. Това е защото продават прекалено малко коли! БМВ продават повече от Х5, отколкото Алфа изобщо. Това не е защото дилърите на италианците били чалнати, а защото Алфа няма имидж на премиум марка и го е загубила още много преди да ги купят Фиат.
    Фиат продават по над 2 млн коли на година. Алфа продават 100 хиляди преко сили. Кой на кого е дръпнал парите?! Просто им е писнало да наливат пари в каца без дъно и са решили да сменят концепцията. Сега предлагат по-надеждни коли и съобразени с масовия вкус. Друг начин да се вдигнат продажбите не знам. Е, може да нямат толкова душа, но това не значи, че са по-малко коли.

    ---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Факт е че състезателната история на АЛФА приключва с Алфа Ромео 75 като провал.
    Е да ама после с фиатовската техника 156 има доста победи.

    ---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:24 ----------

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    @nikolaaaay
    Да се каже че Bobi_33 е необразован на тема Алфа Ромео е малко преувеличено
    Тук темата е Бъдещето на Алфа Ромео, а не историята. Просто някои хора виждат само и единствено негативните неща.

  10. #1015

    Default

    Причината алфа да затъне е много политическа и става въпрос за кражба на пари. Земята на стария завод на Алфа където сега е единият от Панаирите на Милано и какво ли още не.... става много скъпа, по скъпа от производството, и "дълновидни" господа стават мултимилионери с продажбата. А парите се "държавни". Историята е интересна, има дори и атентати, но няма да ми стигне времето да я разкажа.
    Както и да е имах на предвид, че продажбата се дължи не на калпавите алфи и слабите продажни. Алфа Ромео е фалирана нарочно, няколко пъти в историята си с цел лична печалба и политически интереси.

    Колко мислите струва завода в Арезе в момента? - ами малко повече от Ланча Алфа и още две три марки... когато земята стане по скупа от това върху нея се случват такива неща

    ---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    ---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:19 ----------

    [/COLOR]
    Е да ама после с фиатовската техника 156 има доста победи.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:24 ----------
    Състезателните коли на Алфа Ромео след 1988-9 до края на състезателната й история (2005-6) се дължат само и единствено на АБАРТ ( инж. на Ланча, Алфа и Ферари), но не ТОЗИ АБАРТ КОЙТО СЕ ЛАНСИРА В МОМЕНТА, последното е важно и да се вземе под внимание

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #1016
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    nikolaaaay
    Само повтаряш "сега това , сега онова "
    От което следва ,че си прочел нещо но не и че наясно с Алфа Ромео .
    Още повече когато Фият придобива Алфа Ромео - Алфа има модел който е класиран за кола на далечната 1987г и е бил а и все още е в пъти по сигурен от Типо платформата на която е базирана Алфа Ромео до началото на второто хилядолетие .
    Фият ги крепи само дизела . Бензинов мотор след Т.С. 8v свестен нямат -затова и взимат от Опел .
    За това кой колко продажби има . Ами кой ще си купи същия клас Алфа на цената на 2 WV Polo . Пазари с цифромания не се превземат .


    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Тук темата е Бъдещето на Алфа Ромео, а не историята. Просто някои хора виждат само и единствено негативните неща.
    За да искаш да бъдеш някой , трябва да знаеш от къде си тръгнал и да си познаваш историята , а не да вярваш на всичко което пишат за теб .

    И за последно - спориш и казваш че са необразовани на хора които са карали и са се интерисували от Алфа Ромео от време по което само си чувал за тази марка .
    Last edited by Sunny; 18-11-2011 at 00:37.
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #1017
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    И Маркионе каза и на 100 места се написа, че Алфа са били на загуба при покупката от Фиат и оттогава досега все са на загуба. Това е защото продават прекалено малко коли! БМВ продават повече от Х5, отколкото Алфа изобщо. Това не е защото дилърите на италианците били чалнати, а защото Алфа няма имидж на премиум марка и го е загубила още много преди да ги купят Фиат.
    Фиат продават по над 2 млн коли на година. Алфа продават 100 хиляди преко сили. Кой на кого е дръпнал парите?! Просто им е писнало да наливат пари в каца без дъно и са решили да сменят концепцията. Сега предлагат по-надеждни коли и съобразени с масовия вкус. Друг начин да се вдигнат продажбите не знам. Е, може да нямат толкова душа, но това не значи, че са по-малко коли.


    Ами аз събирам 2 и 2 а не чакам изявлението на Маркионе или някой друг, за да си образувам мнение по въпроса (все пак Маркионе се оправдава за положението до което са са довели марка като Алфа Ромео). За сметка на това добре си спомням други информации изнасяни преди години. (в последните 10 да бъда по-точен)
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #1018
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Моето си е най-хубаво (за да не си признаеш, че си преебан като всички останали). Баща ми има 156. Аз я поддържам. Не ми обяснявай, че аз не съм запознат, а ти си знаещият. Тия глупости пред вашия блок със съседите ти.
    Аз съм далеч от мисълта, че 156 е кой знае каква кола. Очевидно обаче те е стъпка напред в сравнение с 33. Както и 159 е още по-голяма стъпка напред. Надявам се, че 159 ще успее да да подобри реномето на марката, така че с Джулия да могат да се продават и по-големит от 4 цилиндрови мотори и наистина да стане премиум марка. Сега е нито премиум нито масова марка.

  14. #1019

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз съм далеч от мисълта, че 156 е кой знае каква кола. Очевидно обаче те е стъпка напред в сравнение с 33. Както и 159 е още по-голяма стъпка напред. Надявам се, че 159 ще успее да да подобри реномето на марката, така че с Джулия да могат да се продават и по-големит от 4 цилиндрови мотори и наистина да стане премиум марка. Сега е нито премиум нито масова марка.
    За съжаление подемът на 156/147 беше рапродаден отдавна, а Алфа 159 бе обявена за губещ модел и спрян за сметка на Панда. Демек историята се повтаря и някой пак спечели от това


    Незнам дали сте наясно но ФИАТ си продадоха на-вискоскорстното тестово трасе (в еропа а може би и света) с хиляди декари площ за без пари и после "частни фирми" изкупиха земята за още по малко пари

    Историята на италианското автомобилостроене е много мнго инстресна ако имате възможнот четете, струва си... ще видите как завод на Ланча е работил със загуба от 1000 евро на кола само и само за да има работни места...
    Last edited by ne0; 18-11-2011 at 00:40.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #1020

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    nikolaaaay
    Само повтаряш "сега това , сега онова "
    От което следва ,че си прочел нещо но не и че наясно с Алфа Ромео .
    Още повече когато Фият придобива Алфа Ромео - Алфа има модел който е класиран за кола на далечната 1987г и е бил а и все още е в пъти по сигурен от Типо платформата на която е базирана Алфа Ромео до началото на второто хилядолетие .
    Фият ги крепи само дизела . Бензинов мотор след Т.С. 8v свестен нямат -затова и взимат от Опел .
    За това кой колко продажби има . Ами кой ще си купи същия клас Алфа на цената на 2 WV Polo . Пазари с цифромания не се превземат .
    И кой точно модел на Алфа визираш да не би да е 164.... или забрави че той е обща разработка с Ланча и Сааб ,която е собственост на Фиат.Че дали и с кромата си нямаше зимане даване....
    И като сме заговорили за спорт що се правите че забравяте под чие ръководство Ланча има най-големите успехи в ралишампионатите,Делта може би е несвалена и до днес!

    И защо да се кланям пред модели като Суд и 33.На единия сглобката е толкова добра че се разпада в ръцете ти , и ако беше толкова добър суда що не измести Голф,при условие че беше първия модел на пазара.А за 33 нямам много впечатления но само като и видя хартиеното табло ми става лошо,сигурно и платформата и е на суд.....Та не мога да разбера за какво качество говорите при старите модели.От механична гледна точка е ясно,всички автомобили навремето се правиха така че да бъдат здрави,в момента не е така.
    И някъде мернах че 33 била произведена в едномилионен тираж - що за глупост.....
    Не ме разбирайте погрешно - харесвам старите алфи ,ама тея масовки които издигате на пиедестал в никакъв случай не са с по-добро качество на изработка от сегашните модели на "фиат"
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

Page 68 of 133 FirstFirst ... 1858666768697078118 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •