Page 32 of 133 FirstFirst ... 2230313233344282132 ... LastLast
Results 466 to 480 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #466

    Default

    момчета осъзнавате ли, че в голяма част от темата коментирате нещо, което не сте докосвали, не сте видели на живо.Не знам, но ми се иска темата не да е "на мен това ми харесва, на мен пък не ми харесва" , а да има някакви факти, малко цифрички и т.н. Все пак ако искате да си лафите и да си ги мерите........конете......има си ЧАТ раздел.Направете си една темичка и действайте.Много ясно, че на един ще му хареса на другия няма ама ако единя каже харесва ми ЗАЩОТО.......а другия не ми ЗАЩОТО и изброи едно 10 причини, които са по-различни от "ми бяла е, ксеона е бял и тапицерията и зелена" ще се получи доста по смислена дискусия и от там хубава тема.Така си мисля аз пък вие си знаете.Аз винаги мога да заключа темата.....или да я пратя в ЧАТ раздела....ама не е там въпроса.

    EDIT: явно израза "на майна си" не се прие добре, за това го променям.
    Last edited by sen7; 23-02-2011 at 16:28.
    мене ме нема, в целата схема........

  2. #467
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    Аз като цяло съм фен на марката на определени модели.Чесно казано според мен голяма част от хората се запалиха по алфа от 156.

  3. #468
    звяр в колата pikli4ka's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София, Люлинското Сити
    Age
    41
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    Аз като цяло съм фен на марката на определени модели.Чесно казано според мен голяма част от хората се запалиха по алфа от 156.
    Не съм съгласна Аз се заплалих от 145, но след това се "запознах" и с 164 и избухна любов . Да не говорим в последствие като видях и ретро моделите колко силно се запалих . Не съм фен на 156.

    Алфа Ромео си върви много добре, като марка, като изпълнение и като бизнес. Голяма работа, че на вас това не ви харесва в каква посока се развива.
    Как само в българския форум се оплакваме от слаби двигатели и грозна визия?
    Като не ви харесват новите модели, ми не ги купувайте бе Купувате си BMW 5 - ца с визия на китоловен кораб и си плавате по живо по здраво.
    И те така... ин кен би дон
    Няма добри и лоши коли, има добри и лоши стопани...

    Spider (916) 1.8 TS / 156 2.4 JTD

  4. #469

    Default

    Сега аз карам 156 защото точно това и тази ми харесват и не съм имал колебания за покупката. принципно външно съм заглеждал доста Алфи, особено 155. Но за мен 156 ми падна на сърцето, а отвътре нямам забележки, и особено когато оборудването е най-високо.

    Сега от там насетне няма каква Алфа да си купя, да 159 също е хубава, но отвътре не ме грабва. Последните модели пък не ме впечатляват, но спаред информацията и снимките продължението на 159 може един ден да е моята кола отново.

    Ще се радвам да направят и голям автомобил като 166 и разбира се паркетен джип, това доказва една компания колко е силна и държи на клиентите си. Ясно е, че Алфа Ромео няма да е сред най-продаватите марки, но това не е нужно, въпрос на вкус. Дано съм добър пророк, поне, ако от мен зависи бъдещето развите на марката така бих направил.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  5. #470
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    Напълно съм съгласен с теб , ама просто не ми спори за това с колегата дизелджия /клипа не ми се отваря, дъщерята нещо е ровила и е сложила някакви пароли, при първа възможност ще го чуя/
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #471
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Алфа отново да се състезава? Не било лоша идея
    http://online.wsj.com/article/BT-CO-20110128-704442.html
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  7. #472
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    http://spisanie.mobile.bg/djipove/it...-cherokee.html
    ето го маторя : Трилитров агрегат развива мощност от 241 к.с., а максимумът на въртящия момент от 550 Нм
    Верно че няма да е на алфа първо , но живи и здрави догодина и на СУВ-а ще се появи
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  8. #473
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Бях се зарекъл, че в тази вече напълно безсмислена тема няма да пиша. Упорито отказвате да приемете очевидни неща - когато си част от голям холдинг или група е НОРМАЛНО и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се ползва ресурса на групата. Фиат моторите не са за марката Фиат, а за групата Фиат. Нямали сме "наши" мотори. Имаме! Наши означава мотори на групата. Както е 2.0 TFSI за групата VW, както е V10 мотора за същата група. Що не казахте, че Ламбо са се обезличили като им набутаха ФВ мотор, а? Че той се слага същия почти в S8, RS6 и R8. Ама не ги виждаме това, нали. Щото е Ламбо не е Алфа. А разликата къде е? Що нямаме шестаци вече....ЗАЩОТО НЯМА ПАЗАР ЗА ГОЛЕМИ ДВИГАТЕЛИ!!! В Европа, особено в тези сегменти, в които имаме модели, се купуват малки и икономично, пъргави двигатели. Голите двигатели са само в САЩ вече. Основния пазар на големите кубатури е там. Малкип пазарен дял тук на такива агрегати в никакъв случай не може да изплати разработката им и внедряването им. Това е. пак казвам - ПАЗАРЪТ ОПРЕДЕЛЯ ПРЕДЛАГАНЕТО!!! Това е все едно вие да продавате кебапчета по левче на пазара и изведнъж някой да почне да ви реве, че не продавате агнешко чеверме с отлежало вино и зелена салата по 2 лева. Не е рентабилно и няма търсене.

    Алфа навлизат в САЩ 2012 и тогава ще има големи кубатури и двигатели. Сега няма смисъл от тях. Да не говорим, че колкото и да ревете никой от вас няма да си купи Жулиета с 3.0 шестак 350 коня или 159-ка с 5 литров мотор. Ще им се радваме и ще ги гледаме, но кой ще ги купува?!?!?
    Най компетентно изказаното мнение до момента! Подкрепям!
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  9. #474
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by StarChild View Post
    Най компетентно изказаното мнение до момента! Подкрепям!
    Що, другите некомпетентни ли са? Малко грубичко звучи спрямо останалите. Да не говорим, че Боянски е в една голяма заблуда по отношение на дякои дребни детайли.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #475
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Можеби се исказах неправилно! По скоро най трезвото расъждение, реално погледнато това е истината в сегмента!

    ПС:Много лесно се засягаш колегата не съм имал за цел да обидя никого!
    Last edited by StarChild; 22-02-2011 at 21:02.
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  11. #476
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by StarChild View Post
    Можеби се исказах неправилно! По скоро най трезвото расъждение, реално погледнато това е истината в сегмента!

    ПС:Много лесно се засягаш колегата не съм имал за цел да обидя никого!

    То всичко добре, ма алфа реално няма сегмент. Няма нищо което да привлече купувача. Нищо което да е повече от който и да е конкурент. А иначе за последните 10 г. Алфа си сви гамата , а при конкурентите се удвои, та при някои утрои.
    Не знам, но на мен нещата не ми изглеждат розови. Вече и в Милано няма даже и помен от името Алфа Ромео, камо ли марката.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #477
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    По скоро Alfa е сегмент от Fiat Group a те насочват интересите си натам на където ги води пазарният дял в европа и сащ! Преди всичко това е бизнес и се изискават продажби! И следователно се инвестира там където има ръст и търсене! На мен също ми е болно но тава е реалноста в която живеем...
    Last edited by StarChild; 22-02-2011 at 21:41.
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  13. #478
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ами аз Алфа в САЩ не виждам с какво може да стъпи в момента, при условие, че останалите европейски производители могат да предложат в пъти повече от Фиат. Фиат могат да предложат само Ферари и Мазерати, а под марката Алфа не може да пробие нищо на техния пазар. Може би Брера, но за САЩ само с 3.2 мотор, който е мега мъртвец на това купе. Дори и някой да си спомня отвъд океана какво е Алфа, ако си вземе една Брера ще бъде потресен от нейния невървеж.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #479
    започва да се пристрастява alfasysop's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    85

    Default

    Боби_33, според мен е абсолютно прав.
    Едно е да пуснеш нови модели в други сегменти ( както БМВ - 1-цата, Х1, пък с предно, пък със задно, пък 4х4 и т.н.), а друго е тепърва, да се налагаш в даден сегмент с един модел, при липса на каквото и да е присъствие на даден пазар на марката като цяло.
    В САЩ, JTD ли ще продават или 1.4 мултиаир ?

    Никой не успорва глобализация и т.н., но пак казвам според мен трябва да имаш гама, а Алфа няма, защото Фиат я затриха! Тепърва трябва да се наливат мнооого пари за да се случи нещо. А фиат дали ще налеят в Алфа и Ланчия достатъчно, или ще си продават Дукато, Мултипла... ?
    Alfa 156 1.6TS '01

  15. #480

    Default

    Боби,

    в САЩ все още нямат идея, че Алфа не е това, което беше. Пазара е "девствен" какво се казва на жаргон. Навлизането на Алфа Ромео там е насрочено за 2012, като до тогава се очаква да има заместник на 159 и дай Боже на 166. Може и някое джипче да изкарат. Сам каза, че зад океана миа само Ферари и Мазерати от ФИАТ групата. Трябва им масова марка. Самият Фиат не става за този параз - това си е чисто европейки насочн автомобил от нисък клас. Там сенокосачките им са по-мощни. Трябва им по-висок клас масова марка с добър имидж. И точно тук идва Алфа. Защо ФИАТ си късат гъза да изкупят Крайслер? Ами най-малкото за няколко неща - заводи, платформи, двигатели (като започнем от пентастар, Хеми, огромните Додж дизели, които ще бъдат преработени и модернизирани) и пазарен дял. Додж тръкс си е водеща марка в сегмента си в САЩ. Крайслер имат пазарен дял, който дори и малък при мащабите на автомобилния пазар там е много почеливш. Ако вкарат Алфа Ромео с гама пригодена за САЩ ще се намесят сериозно в играта. Тогава би могло да се говори за завръщане към корените на марката. М3 и М5 на БМВ къда са им основните пазари? Къде се продават най-много АМГ-та? 5.0 литровите двигатели за кой пазар са предназначени?

    И искрено се съмнявам, че Алфа ще пробиват в САЩ с Брера и 159, които 2012 най-вероятно няма да се произвеждат. Още по-малко Жулиета и Мито. по-вероятно е да са автомобили ок класата на 8Ц, 4Ц, новия Спайдър Дуето, новата 166 и Джулия. Още година и малко остана и ще разберем ще я бъде ли Алфа.
    Last edited by bouncer; 23-02-2011 at 11:51.

Page 32 of 133 FirstFirst ... 2230313233344282132 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •