Page 63 of 133 FirstFirst ... 1353616263646573113 ... LastLast
Results 931 to 945 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #931
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Нео,прав си братче,ма като акционерите искат кинти,а не хубави коли така става.Ако случайно има читава Алфа в бъдеще,то няма да е заради фенщина от страна на Маркионе и компания,а ще е защото пазара го изисква,тоест трябва да има търсене на нови,стилни и спортни коли в ценовия сегмент под Мазерати.Към момента явно няма такова нещо.АР за мениджърите е просто емблема която дава възможност да се изкарат печалби от определена група купувачи,нищо повече.Американската авантюра дето дръпна сериозен финансов ресурс още не е към края си -има още акции да се купуват и там подозирам ,че дълго ще праскат минуси докато изкупят колкото се може повече и на по ниска цена.Интереса клати феса дето викат комшиите.Гадно ще е, ако трайно забият марката в посока да е просто един фиатов фейслифт и да напускат ефтинки алфи с кьопави мотори дето да я компрометират окончателно.По добре скъпи,лакоми и недотам здрави алфи,но бързи и със спортен характер,отколкото по-лъскави фиатчета с за масовия купувач,дето му е все тая какво кара,важното е да е на сметка.

  2. #932
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Така е всеки си има право на мнение. Радвам ти се, че си се навил да купиш нова Алфа. Моля те като фен поне научи каква техниката има по колата, за да може да споделяш полезна информация. Написал си глупости в по-горните постове или още вярваш, че имаш DNA диференциал и електромагнитни клапани.....????

    Бъди далеч от мислъта, че се опитвам да ти кажа, че си се пре...ал... НАЙ-ВАЖНОТО Е ЧЕ ТЕБ РАДВА!!!!

    Това, че имаш 15 000 км опит не прави Джулиета по-кола. Имал съм възможността да пробвам Ку Ве -то на Серес... Бърза е.... но духа на Алфа го няма ЗА МЕН. Не го усетих. Карал съм почти всички модели в най-различни модификации на алфа след 70-те без Монреал, Арна, 8Ц и Алфа 6....... като само на Арна и Алфа 6 не съм се качвал вътре... мисля имам база за сравнение, та на тия новите неща в шоурумите им липсва много, а на хората които са запознати с това което е била марката та дори и до 164 (може би най-добрият автомобил правен от Алфа Ромео) в техническо отношение им е ясно, че емблемата към настояще лъже. Пробвай да разбереш, какво се опитвам да ти кажа.

    Алфа 159 е много добра кола... но да сложиш мотори правени в Кайзерслаутерн - ГЕРМАНИЯ и Австралия... в Алфа не става. АНАТЕМА!!!!!



    п.с. И с твоята съм имал досег преди да я купиш
    Добре за да бъда напълно точен ще се опитам да бъда кратък но надявам се съдържателен!
    Колата притежава Q2 диференциал (надявам се ) и няколко системи за сигурност (да не ги изброявам че може да се окаже че ги няма вече ). В купето е разположено едно лъскаво копче което променя характеристиките им в три режима да го наречем DNA устройсто (така мисля че е по точно). Промените се в опериращите параметри на двигателя, на кормилното управление, окачването и на електронния диференциал Q2.
    Отностно Технологият Multiair - "Новата технология на MultiAir се състои в променената технология на всмукателните клапани. За отварянето и затварянето им се използва хидравлична технология с електронна система на управление. Моментът на отваряне и затваряне на клапаните и неговата продължителност могат да се променят."
    А ако горното не те задоволява - "Multiair (or Uniair) is an electro-hydraulic variable valve actuation technology controlling air intake (without a throttle valve) in petrol or diesel engines. It is compatible with both naturally aspirated and forced-induction engines." цитата е от ето тук.
    http://translate.google.bg/translate...26prmd%3Dimvns
    До някъде може би си прав че не съм се изрзил правилно или по скоро пълно!
    п.п. И в духа на майтапа и буквалистиката с мойта не си имал допир ... освен ако не си и навъртял 11-сете километра на които я купих или ми кръшка Мръсницата

  3. #933
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Когато си уредих кръгче с новата Жулиета, до мястото на срещата отидох с една 33-ка. Съвсем ясно усещах за какво говори Нео относно духа (който по-скоро бих нарекъл наслада или кеф от шофирането).

    А на тези които биха отсекли, че няма смисъл да се сравняват коли от различни епохи, ще им кажа да не бързат. Окачването в режим normal на Жулиетата въобще не беше толкова комфортно както това на 33-ката, а отгоре на всичко в режим dynamic колата пак не блестеше с динамични качества спрямо 33!

    HACCP, преди в Алфа да сложат системата DNA, в Голфа и Астрата пуснаха по-скъпи и по-сполучливи активни окачвания. Поне DNA е серийна (май). Иначе Жулиетата е добра и съвременна, ама няма и мирис на Алфа в нея.

    Защо да не могат да съществуват отделни заводи, студиа, инженерни екипи и т.н за Фиат и за Алфа? Фв и Ауди ги плюете че били еднакви но това въобще не е така, всяка от тези марки си има доза автономност. Ауди си има отделни инженери и заводи. Наистина делят платформи и двигатели, но над тях са мислили две глави а не една.

    Вижте колко марки се възродиха напоследък... само Алфа и Ланча гинат, не можем да се оправдаваме с външни фактори като криза/пазари/чушки. Интереса клател феса еми от Фиат що са толкова незаинтересовани?
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  4. #934

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 11:49.

  5. #935
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Когато си уредих кръгче с новата Жулиета, до мястото на срещата отидох с една 33-ка. Съвсем ясно усещах за какво говори Нео относно духа (който по-скоро бих нарекъл наслада или кеф от шофирането).

    А на тези които биха отсекли, че няма смисъл да се сравняват коли от различни епохи, ще им кажа да не бързат. Окачването в режим normal на Жулиетата въобще не беше толкова комфортно както това на 33-ката, а отгоре на всичко в режим dynamic колата пак не блестеше с динамични качества спрямо 33!

    HACCP, преди в Алфа да сложат системата DNA, в Голфа и Астрата пуснаха по-скъпи и по-сполучливи активни окачвания. Поне DNA е серийна (май). Иначе Жулиетата е добра и съвременна, ама няма и мирис на Алфа в нея.

    Защо да не могат да съществуват отделни заводи, студиа, инженерни екипи и т.н за Фиат и за Алфа? Фв и Ауди ги плюете че били еднакви но това въобще не е така, всяка от тези марки си има доза автономност. Ауди си има отделни инженери и заводи. Наистина делят платформи и двигатели, но над тях са мислили две глави а не една.

    Вижте колко марки се възродиха напоследък... само Алфа и Ланча гинат, не можем да се оправдаваме с външни фактори като криза/пазари/чушки. Интереса клател феса еми от Фиат що са толкова незаинтересовани?
    Съжалявам че пак ще се повроря но държа да ме разберете правилно! Аз не искам да кажа че карам най добрата Алфа а по скоро се опитвам да ви разбера защо толкова много ... кака да кажа я не долюбвате?
    Системата DNA не е активно окачване но това няма знаение! Алфата която ме спечели е именно бяла Алфа ромео 33. Това стана след като няколко дена се возих в такава през далечната 1994 година (далечна за мен)! После окончателно полудях по 155 и до днес за мен 155 -цата е уникална! След това следват няколко опита да се сдобия първо 145 джуниар, имах колебания за една 33 -ка която м/у другото още стои изоставена на дойран (само защото ми беше детска мечта), 159 1.9 JTS, и така до март тази година.
    И т.к. единствено и то до някъде знам какво очаква от една алфа ne0, бихте ли ми описали какво и как ви се иска да изглежда и какво поведение да има следващият и модел например?
    п.п. В концерна който спомена VW AUDI груп са още много и си прав за казаното за тях но да не забравяме че се опправляват от НЕМЦИ

  6. #936

    Default

    Аз искам кола с индивидуалност. А това значи, спортна история (минало и настояще), нестандартен дизайн, нестандартни мотори, нестандартно управление и като се каже Алфа да се знае.... не са много здрави, ниски са и не много удобни, ама вървят много и са адски красиви и не можеш да ги припознаеш Искам Алфа да е близо до нивото на БМВ.

    Но това няма как да стане. Проблема е, че Алфа Ромео не съществува и каквото и да си говорим е само в минало време... много минало време. Това е. Няма как да има отново старата Алфа.... няма ги хората правили алфа... връзката с миналото е изчезнала отдавна, останала е емблемата

    п.с. Много се кефя на БМВ...ей го на пуснаха M1 пуснаха и М5 дизел... лошо ли е...
    Last edited by ne0; 14-11-2011 at 11:08.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #937
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Аз искам кола с индивидуалност. А това значи, спортна история (минало и настояще), нестандартен дизайн, нестандартни мотори, нестандартно управление и като се каже Алфа да се знае.... не са много здрави, ниски са и не много удобни, ама вървят много и са адски красиви и не можеш да ги припознаеш Искам Алфа да е близо до нивото на БМВ.

    Но това няма как да стане. Проблема е, че Алфа Ромео не съществува и каквото и да си говорим е само в минало време... много минало време. Това е. Няма как да има отново старата Алфа.... няма ги хората правили алфа... връзката с миналото е изчезнала отдавна, останала е емблемата

    п.с. Много се кефя на БМВ...ей го на пуснаха M1 пуснаха и М5 дизел... лошо ли е...
    Тук само да вметна,като каза мотори-те да са италиански,а не в днешно време Алфа да се гордее единствено с дизелите си,защото само те са италиански.1.4 си е жив Файър мотор на Фиат,1.8 ТБИ Т.С. с модерна глава с директно впръскване,и малко за времето си коне 200/230/ФВ имат такъв мотор с 225 коня преди 12 години/,сори ама всички вече правят 2 литрови мотори по 300 к.с. и нагоре,при Алфа няма вече кой да ги направи................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #938
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Аз искам кола с индивидуалност. А това значи, спортна история (минало и настояще), нестандартен дизайн, нестандартни мотори, нестандартно управление и като се каже Алфа да се знае.... не са много здрави, ниски са и не много удобни, ама вървят много и са адски красиви и не можеш да ги припознаеш .
    Мога да кажа само едно ГОЛЯМО ЕВАЛА за тези думи

    И на мен много, много пъти са ми задавали въпроса защо по дяволите продължавам да набивам толкова пари в моята кочинка, която вече не е първа младост, не вози меко, не са и евтини частите, не е икономична, не е тиха, не може да прави обратни завои лесно по тесните улички итн... - Нено е дал отговора кратко и ясно в цитата по-горе
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #939
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Мога да кажа само едно ГОЛЯМО ЕВАЛА за тези думи

    И на мен много, много пъти са ми задавали въпроса защо по дяволите продължавам да набивам толкова пари в моята кочинка, която вече не е първа младост, не вози меко, не са и евтини частите, не е икономична, не е тиха, не може да прави обратни завои лесно по тесните улички итн... - Нено е дал отговора кратко и ясно в цитата по-горе
    Ти па къде се буташ между шамарите с тоя ФИАТ 16V, не знаеш ли, че твоята кола не е Алфа и е най-чупливата заедно със 156

    п.п. След като стана ясно, че марката отива на майната си, аре да я заключим тая тема вече и толкова!?! Аз пък бих си купил и Жулиета и всяка друга чисто нова Алфа, ама няма кинти и затва гроздето трябва да ми е кисело, ли? Бъдете мъже, а не ревливи деца.
    Last edited by RPWWD; 14-11-2011 at 19:16.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #940
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Ти па къде се буташ между шамарите с тоя ФИАТ 16V, не знаеш ли, че твоята кола не е Алфа и е най-чупливата заедно със 156

    п.п. След като стана ясно, че марката отива на майната си, аре да я заключим тая тема вече и толкова!?! Аз пък бих си купил и Жулиета и всяка друга чисто нова Алфа, ама няма кинти и затва гроздето трябва да ми е кисело, ли? Бъдете мъже, а не ревливи деца.
    Аз харесвам Жулиетата , но ми е малка ! Искам да има модели във всички сегменти и тогава всички ще са щастливи
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  11. #941

    Default

    Ето какво прочетох днес :
    http://topcars.bg/news.php?id=7216



    А дано не е поредния кьор фишек...
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  12. #942
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    Quote Originally Posted by nickyto View Post
    Ето какво прочетох днес :
    http://topcars.bg/news.php?id=7216



    А дано не е поредния кьор фишек...
    Море баш фишек си е и то арабията, като и всяка друга информация относно марката последните години.

    Ще прощаваш ,че те цитирам ,но аз пък днес във финансовите новини по една БГ телевизия чух за пореден 5 % спад в акциите на ФИАТ. "Ха сега кажете де са му рацете!?" на Маркионе имам впредвид (ако мога така да се изразя). И за да не спамя излишно ще замълча ,защото изразих дословно какво мисля по темата в предишния ми пост. Поздрави на всички и им се радвайте на беллите макини, че подобни скоро няма да видим !
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  13. #943
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Ти па къде се буташ между шамарите с тоя ФИАТ 16V, не знаеш ли, че твоята кола не е Алфа и е най-чупливата заедно със 156

    п.п. След като стана ясно, че марката отива на майната си, аре да я заключим тая тема вече и толкова!?! Аз пък бих си купил и Жулиета и всяка друга чисто нова Алфа, ама няма кинти и затва гроздето трябва да ми е кисело, ли? Бъдете мъже, а не ревливи деца.
    Не знам аз къде се бутам, но мисълта ми беше, че 100 пъти бих предпочел 10 годишна 147 ГТА пред ново Мито или Жужка Куве пък нека ми е кисело гроздето Не всичко опира до кинтите повярвай
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #944

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Ти па къде се буташ между шамарите с тоя ФИАТ 16V, не знаеш ли, че твоята кола не е Алфа и е най-чупливата заедно със 156

    п.п. След като стана ясно, че марката отива на майната си, аре да я заключим тая тема вече и толкова!?! Аз пък бих си купил и Жулиета и всяка друга чисто нова Алфа, ама няма кинти и затва гроздето трябва да ми е кисело, ли? Бъдете мъже, а не ревливи деца.
    Мислиш ли че рева щото ми е кисело гроздето? Айде да се въздържаме от такива определения и класификации, а?

  15. #945
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Мислиш ли че рева щото ми е кисело гроздето? Айде да се въздържаме от такива определения и класификации, а?
    Може и да ти е станало вече, хора са се разорявали за часове, де да знам мама и тате на кво финансово дередже са Това в кръга на шегата, разбира се, на който му е кеф и може - си купува Жужи-мужи, Митковци и прочее, на който не му е или не може - кара квото има и може да си позволи и престава да вие като линейка и да обяснява на целокупното форумно братство колко жестоко пре.е.ан е в цялата трагедия

    Наистина призовавам модераторите да заключат тая безумна тема или поне да я преместят в Чата, наравно с "Гледате ли го?", "Смучете ли го?" или "Имам хемороиди и си мисля за Космоса"
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 63 of 133 FirstFirst ... 1353616263646573113 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •