Page 29 of 133 FirstFirst ... 1927282930313979129 ... LastLast
Results 421 to 435 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #421
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ти па жив ли си .. братовчед ми в една друга тема писах си взе чисто ново от Камор 335i .. голям е кефа като почнеш да редиш предавките с перата и онова под капака да реве и свири побесняло.

    А от тия по-достъпните за джоба миниванове Тоурана ми е най-симпатичен, верно Фолксваген ама функционален и ше ми върши чудесна работа.
    Абе с 3.5 мотор си е кеф, спор да няма. Ама тва нещо отвътре е като кенеф, като влезеш си удряш краката в гредЪта, която са турнали по цялата ширина, нищо по таблото не си е на мястото, ако не е М-пакет, седалките са като на Опел Кадет ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #422
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post

    А от тия по-достъпните за джоба миниванове Тоурана ми е най-симпатичен, верно Фолксваген ама функционален и ше ми върши чудесна работа.
    Безподобен боклук. Помисли си - щом дори вечно възхваляващия Холцваген Аутобилд пусна този продължителен тест, колко по-зле е било положението в действителност. Както и да е, виж къде е в класацията от всички продължителни тестове Турана











    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #423
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Да Турана е няма такъв кенеф,а тоя 2.0 тди на един клиент наш,му разправях как пука леко блока,и той се оцъкли,а караше нов пасат 2008.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  4. #424
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    ба го .. мислех че бива .. Тоурана
    koolio BMW-то e 2979cm TwinPower Turbo не знам си кво
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #425
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Ха сега на къде отива Таурана, а?
    В РАЗРОШИТЕЛЯ със чичо Силвестър и ба`т Уесли, първия се буди след Н-години замразен и го водят в Тако Бел на вечеря с кмета.
    Що?
    Що`т сичкото ресторант вече Тако Бел.

    Така че к`o da go praish тоз Крайслер-Ланча дето ако можеше да е по широк ка`т Таурана, щеши да е бах`ти колата!
    А и 300 коня с перца, верига да не сменям ремъка и 4x4!!!!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  6. #426
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Гледай какво нещо е. Феновете на ФВ дума не обелват да си плюят марката заради Тоурана.Ако Алфа някога произведат подобен чепел на нас тука пяна ще ни избие от устите. То при читави модели викаме "Ай да я закриват тая марка", камоли при боклуци....
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  7. #427
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Гледай какво нещо е. Феновете на ФВ дума не обелват да си плюят марката заради Тоурана.Ако Алфа някога произведат подобен чепел на нас тука пяна ще ни избие от устите. То при читави модели викаме "Ай да я закриват тая марка", камоли при боклуци....
    Така е .. ама Холцвагин гледат да са актуални във всеки сегмент и според мен се справят. Същото мога да кажа и за Клюндай например. Всичкото марки на тази планета Земя бълват непрестанно нови модели .. чак ми се повдига от разнообразието .. изключение прават само жабарците. И кво .. Тоурана е боклук, Форда зимата не пали, Опела гние, другите друго прават .. ама хората ги пазаруват и тези марки автомобили вървят нанякъде .. надолу, нагоре се таа .. има мувмънт. А ние кво .. накъде върви Алфа ?! флагманът е на 12 години и май скоро нема да има нов, за наследник на 159 аз лично очаквам да е около 2015~2017. Не съм песимист, просто виждам фактите и те не ме кефят. Примерно на мен ми трябва в момента миниван или там каквото се води. Не мисля да чакам няколко петилетки някой от апенините да се сети да "изсере" някакво подобие на такъв. Отивам и си купувам което ми върши работа и е що годе симпатично.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #428
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Гледай какво нещо е. Феновете на ФВ дума не обелват да си плюят марката заради Тоурана.Ако Алфа някога произведат подобен чепел на нас тука пяна ще ни избие от устите. То при читави модели викаме "Ай да я закриват тая марка", камоли при боклуци....
    Къде ги тия читави модели? Покажи ми кола с инстински алфа мотор като V6 3.2 Арезе мотора? Няма кво да се лъжем в момента караме напудрени Фиат-чета, окачване на Фиат, тежко купе от Фиат, Блок на двигателя пак фиат и т.н. и т.н. На гонките да ти казвам ли как една олекотена Астра неможе да и видиш задния номер, кола без турбина? Бах тия читави модели. За момента се примиряваме с положението, по добре да я има марката отколкот да сме "Клуб Талбот" номер две. Закриването е прекаленно крайна мярка поне за мен, все още Фиат има какво да смучат от марката...
    145 1.7 16V Boxer


  9. #429
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Само ти ме разбра и то погрешно. Къде ги броиш Хюндай, тия си сглобяват колите по корабите. Вярно е нямаме много модели ама марката излиза от тинята. Ето един по един изскачат нови модели. Аз лично чакам да излезе джипа и очаквам още повече да дръпнем. Не сме най-големия автомобилен производител , но се отличаваме от всички други. Нещо ,което Хюндай никога не биха постигнали ако ще и през месец да вадят нови модели
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  10. #430
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Само ти ме разбра и то погрешно. Къде ги броиш Хюндай, тия си сглобяват колите по корабите. Вярно е нямаме много модели ама марката излиза от тинята. Ето един по един изскачат нови модели. Аз лично чакам да излезе джипа и очаквам още повече да дръпнем. Не сме най-големия автомобилен производител , но се отличаваме от всички други. Нещо ,което Хюндай никога не биха постигнали ако ще и през месец да вадят нови модели
    Мне.. разбрах те баж както искаш да бъдеш разбран. Не сме голям производител да! С кое се отличаваме от другите? Хюндай са корейци, не китайци, но не можах за момента да се сетя за по-противни автомобили затова ги посочих. Не знам дали марката е в тинята или излиза, но определено ще буксува още известно време .. щото калта е била лепкава.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #431
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Мне.. разбрах те баж както искаш да бъдеш разбран. Не сме голям производител да! С кое се отличаваме от другите? Хюндай са корейци, не китайци, но не можах за момента да се сетя за по-противни автомобили затова ги посочих. Не знам дали марката е в тинята или излиза, но определено ще буксува още известно време .. щото калта е била лепкава.
    Нормално е да буксува, като в нашата мила родина, италианските автомобили се приемат като един от най ненадежните, и то благодарение на официалните им сервизи... А честно да ти кажа, съгласен съм фламанга да на 15 години даже, стига по качество и надежност да е като една 124 мерцедес еле пък 123-ка... Предпочитам да се подобрява със всяка изминала година отлкото всяка година нов нужник, кой от кой по трошлив на пазара. Тоарана е само мек пример който се сетих на момента, имам приятел който работи в официален сервиз на ФВ, ако го попитам мога да получа информация от първа ръка.

    Накъде отива Алфа Ромео!? -> Към Фиат!

    Ето един "сполучлив" модел и сравнеине с конкуренцията...
    Дизел:
    http://www.autobild.de/artikel/kompa...t-1223069.html
    Бендзин:
    http://www.autobild.de/artikel/alfa-...t-1196331.html

    Някой може ли да покаже сревнителен тест от някъде с QV.

    Интересното е че както виждам тя е доста по еластична от другите автомобили, това май и е единственото предимство, но само при изравнение кила (накарай някоя Астра да си изравни килата с една Алфа преди старт). От там нататък трагедия. Да не говорим за Дизела, който не разбура немски да чете табличката и да си превежда с гугъл преводач
    Last edited by infernus; 18-02-2011 at 09:39.
    145 1.7 16V Boxer


  12. #432
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Huyndai противни автомобили?!
    Huyndai са толкова напред с материала, колкото Аlfa Romeo не може и да си мечтае да бъде в следващите 50 години, за съжаление.
    Корейците вече здраво притискат премиум марките, а пък отвъд океана направо мачкат.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  13. #433
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Aбе, вече втори ден ми се дублират постовете...
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #434
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Huyndai противни автомобили?!
    Huyndai са толкова напред с материала, колкото Аlfa Romeo не може и да си мечтае да бъде в следващите 50 години, за съжаление.
    Корейците вече здраво притискат премиум марките, а пък отвъд океана направо мачкат.
    Абе нали това казвам, че са напред с матрияла .. но на мен са ми противни.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  15. #435
    започва да се пристрастява alfasysop's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Гледай какво нещо е. Феновете на ФВ дума не обелват да си плюят марката заради Тоурана.Ако Алфа някога произведат подобен чепел на нас тука пяна ще ни избие от устите. То при читави модели викаме "Ай да я закриват тая марка", камоли при боклуци....
    Влез в ауди форума и гледай какво става! Като чуят Фольцфаген и им се ......

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    Къде ги тия читави модели? Покажи ми кола с инстински алфа мотор като V6 3.2 Арезе мотора? Няма кво да се лъжем в момента караме напудрени Фиат-чета, окачване на Фиат, тежко купе от Фиат, Блок на двигателя пак фиат и т.н. и т.н. На гонките да ти казвам ли как една олекотена Астра неможе да и видиш задния номер, кола без турбина? Бах тия читави модели. За момента се примиряваме с положението, по добре да я има марката отколкот да сме "Клуб Талбот" номер две. Закриването е прекаленно крайна мярка поне за мен, все още Фиат има какво да смучат от марката...
    Вчера сменям акумулатор и ония отворко в сервиза вика... "тея па алфи глей к'ви матори слагат по 120к.с. мъртавци" Аз нали се наех да му обяснявам, че моята просто е с тоя скапан( имам в предвид слаб) двигател и че има и други...
    Влезнахме в як спор и "майстора" заключи : "Абе не ми обеснявай, като видиш и кажеш Алфа, аз си представям кола над 200к.с. бегачка, а не 1.6 мъртвец"
    И е прав! А сега 1.4 мулти боклук!

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Huyndai противни автомобили?!
    Huyndai са толкова напред с материала, колкото Аlfa Romeo не може и да си мечтае да бъде в следващите 50 години, за съжаление.
    Корейците вече здраво притискат премиум марките, а пък отвъд океана направо мачкат.
    Определено !
    Alfa 156 1.6TS '01

Page 29 of 133 FirstFirst ... 1927282930313979129 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •