Page 36 of 133 FirstFirst ... 2634353637384686 ... LastLast
Results 526 to 540 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #526
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Батко излагаш се,я кажи кое е по ненадежното в 164 или 166 в сравнение с другите модели като 156 или 155.Те са класи отгоре/говоря за 166 и 164/
    В сравнение с любимите ви БМВ-та и Мерцедеси от съответните класове и години, бе Мурджев, къде слагаш ширпотребата от клас Д
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #527
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    bouncer

    Американския пазар е девствен, с това че само непознава Алфа Ромео, отдавна е залят с коли от европа и япония. Кво да се напъваме с Крайслер като Даймлер-Бенц се отказа от тях и избягаха с 200 от тези "велики" технологии, ако са можели щяха да ги оправят и да използват със здраве дилърската мрежа.

    Гледам че пак се говори тука за разни варели като Сеат, Шкода и ФВ, за съжаление изкарах една кошмарна седмица в пътуване и работа в Испания, ха сега кажете по техните пътища колко Алфи съм видял?!? 5 10 15 ?!? Само немски варели, японски тояги и някоя друга френска свирка, алфите не бяха повече от 15 за цяла седмица и съм минал там най малко 1500 километра, да не говорим Мадрит и т.н. Великите Фиат просто са изгонени от там като на стара баба мензиса, Фиат най много да видиш някое Добло или 500.

    Както се казва каквото и да говорим тука ще поживеем още 2 години ще видим, истината е марката никога вече няма да е това което е била по простата причина че конкуренцията е вече много напред и няма стигане, да не говорим за състезания.
    145 1.7 16V Boxer


  3. #528
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    На мене ми е чудно и друго нещо.
    Защо така се бавят с различните модели и модификации, ето например вчера в "любимия" Ауто билд прочетох, че през 2013 щяло да излезе 5-врато МиТо!?
    Е м*мка му какво по-д*волите ще търси на пазара 5 години след като е излязла 3-врата версия!!!???
    Тия луди ли са!? Е тва ме дразни адски ама адски, направо им се чудя на акъла.
    Естествено, че няма да имаме успехи, продажби, нови разработки...
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  4. #529
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е та четохте ли статията в Ауто Билд /24-феврари-2 март/за заводите Алфа Ромео, исканията на профсъюзите там-искат при фолксваген демек и прочее?
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #530
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Четохме я. Малко като рекламна кампания на фолксваген. Иначе тъжна работа. А и хората си искат работните места. А четохте ли за статията за Шкода вс ФВ. Станали са прекалено добри и затова сега им сменили шефа. И вече няма да стават толкова добри. Това вероятно ще се случи и на Алфа, ако някога попадне в тази група. А и се съмнявам, ако Алфа все пак отиде там, то отново да се произвеждат мотори в Арезе. Ще си се слагат общите за групата и толкоз.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #531
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Да, така е, малко си е реклама де, ама самите работници иската това, като сложим и тия дето са преминали, водещи специалисти- като Валтер Де Силва, а за Шкода..жалко, така е.Все пак има една разлика, Шкода прави много автомобили във всякакъв клас, Алхфата може да остане като някаква разновидност, бе не се знае.Но определено тия от Фиат не им дреме много, поне засега,
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #532
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Работниците е съвсем естествено, че са бесни на ФИАТ. Взели са им работата и няма никакви изгледи да се върне производсвото там. Само че се чудя, дали ФВ ще върнат производството там, ако ни купят или ще я пратят някъде, където има по-евтина работна ръка. Като гледах сравненията между Шкода и ФВ е ясно, че директна конкуренция няма. Може би това е причината за успеха на чехите, освен по-ниските цени. Дали не е по-добре за марката да има собственик подобно на Сааб? Спайкър продадоха Спайкър за да се занимават само с тях. Това би дало по-голяма самостоятелност на Алфа за добро или лошо.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #533
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Най-доброто за марката Алфа Ромео е да попадне в ръцете на корпорация с добър маркетинг, която обаче да не пипа традиционния облик и качество, да върне спортната слава и да създаде модел, конкурентен в по-високите класове. Това обаче е утопия и няма да се случи. Реалните варианти за момента са американизиране, сеатизиране или талботизиране, т.е. изчезване. Едно е ясно - и при трите варианта фенщината изчезва.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #534
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Най-доброто за марката Алфа Ромео е да попадне в ръцете на корпорация с добър маркетинг, която обаче да не пипа традиционния облик и качество, да върне спортната слава и да създаде модел, конкурентен в по-високите класове. Това обаче е утопия и няма да се случи. Реалните варианти за момента са американизиране, сеатизиране или талботизиране, т.е. изчезване. Едно е ясно - и при трите варианта фенщината изчезва.
    Градски, тъкмо бях прочел първото изречение и си помислих че си предръсал с някакви гъбки, защото това са самоизключващи се неща, за съжаление и никога няма да се случат.... Абе само при последния фенщината ще остане според мен.
    145 1.7 16V Boxer


  10. #535
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ако трябва да се прави груба преценка за това, къде да отиде Алфа, мисля, че при ФВ е добре, защото:
    1. На ФВ им трябва имиджова марка, като Алфа, която да наредят като характер там където имат празнина. Със сеат не можаха да направят нищо, защото Сеат никога не е бил марка. Преди сянка на Фиат, сега на ФВ, като пак при ФВ е по-добре, все пак има поне видими разлики с ФВ. Преди нямаше такива докато беше Фиат.
    2. Мисля, че ако ФВ управбява Алфа, тя пак ще се произвежда в Италия, най-малкото, за да дразнят Фиат. Фиат или друг никога няма дапостроят заводи в Милано и Арезе. Дори и да ползва технологии от Крайслер, Алфа няма да бъде нищо, просто защото Крайслер не разполага с такива. Фиат също. Каквото имат Фиат го наливат във Ферари и никъде другаде. Дори и Мазерати, макар да се продава, е нищо особено в сравнение с това което са били. За Ланча да не говорим. Пълен крах за марката. В миналото Ланча са могли да дават уроци на Крайслер как се прави луксозна кола, сега са тяхна сянка. ( Така както бяха Сеат на Фиат) Пълна гавра, естествено под некадърното управление на Фиат.
    Ако Алфа отида при ФВ какво? Ми те немците купиха и половината италиански дизайнери, ми кой да прави дизайн, като в Италия няма кой. Очевидно е, че Фиат не пускат пари на дъщерните си фирми, дават само на Ферари. ФВ през последните 20 г. доказаха, че могат да управляват правилно, имат изключително агресивна политика и оставят свобода на действие на дъщерните си фирми.
    Освен всичко, за съжаление в наши дни Фиат технологично е светлинни години назад от ФВ. Това е жалката истина. Фиат никога не са могли да правят хубави автомобили от висок клас, а сега дори нямат такъв. Е тогава какво да дадат на Алфа. За сметка на това ФВ създадоха традиции в правенето на висок клас автомобили, като успешно, чрез Ауди и Бентли конкурират Мерцедес.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #536
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ако трябва да се прави груба преценка за това, къде да отиде Алфа, мисля, че при ФВ е добре, защото:
    1. На ФВ им трябва имиджова марка, като Алфа, която да наредят като характер там където имат празнина. Със сеат не можаха да направят нищо, защото Сеат никога не е бил марка. Преди сянка на Фиат, сега на ФВ, като пак при ФВ е по-добре, все пак има поне видими разлики с ФВ. Преди нямаше такива докато беше Фиат.
    2. Мисля, че ако ФВ управбява Алфа, тя пак ще се произвежда в Италия, най-малкото, за да дразнят Фиат. Фиат или друг никога няма дапостроят заводи в Милано и Арезе. Дори и да ползва технологии от Крайслер, Алфа няма да бъде нищо, просто защото Крайслер не разполага с такива. Фиат също. Каквото имат Фиат го наливат във Ферари и никъде другаде. Дори и Мазерати, макар да се продава, е нищо особено в сравнение с това което са били. За Ланча да не говорим. Пълен крах за марката. В миналото Ланча са могли да дават уроци на Крайслер как се прави луксозна кола, сега са тяхна сянка. ( Така както бяха Сеат на Фиат) Пълна гавра, естествено под некадърното управление на Фиат.
    Ако Алфа отида при ФВ какво? Ми те немците купиха и половината италиански дизайнери, ми кой да прави дизайн, като в Италия няма кой. Очевидно е, че Фиат не пускат пари на дъщерните си фирми, дават само на Ферари. ФВ през последните 20 г. доказаха, че могат да управляват правилно, имат изключително агресивна политика и оставят свобода на действие на дъщерните си фирми.
    Освен всичко, за съжаление в наши дни Фиат технологично е светлинни години назад от ФВ. Това е жалката истина. Фиат никога не са могли да правят хубави автомобили от висок клас, а сега дори нямат такъв. Е тогава какво да дадат на Алфа. За сметка на това ФВ създадоха традиции в правенето на висок клас автомобили, като успешно, чрез Ауди и Бентли конкурират Мерцедес.

    Освен че ще гаврят Фиат трябва да ти кажа, че ще им навлезат на пазара както е станало в Испания някога, сега там Фиат/Алфа/Ланча просто ги няма, изчезнали са....


    Качи се на 45-ца най накрая а :P Сърце на Алфа във ковчег на Фиат ....
    145 1.7 16V Boxer


  12. #537
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    Качи се на 45-ца най накрая а? Сърце на Алфа във ковчег на Фиат ....
    Да, поне се успокоявам, че има сърце на Алфа. Всъщност още не я карам. Бръмча си с комбито и установявам, че върви повече, въпреки, че е с 20 коня по-малко.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #538
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ако трябва да се прави груба преценка за това, къде да отиде Алфа, мисля, че при ФВ е добре, защото:
    1. На ФВ им трябва имиджова марка, като Алфа, която да наредят като характер там където имат празнина. Със сеат не можаха да направят нищо, защото Сеат никога не е бил марка. Преди сянка на Фиат, сега на ФВ, като пак при ФВ е по-добре, все пак има поне видими разлики с ФВ. Преди нямаше такива докато беше Фиат.
    2. Мисля, че ако ФВ управбява Алфа, тя пак ще се произвежда в Италия, най-малкото, за да дразнят Фиат. Фиат или друг никога няма дапостроят заводи в Милано и Арезе. Дори и да ползва технологии от Крайслер, Алфа няма да бъде нищо, просто защото Крайслер не разполага с такива. Фиат също. Каквото имат Фиат го наливат във Ферари и никъде другаде. Дори и Мазерати, макар да се продава, е нищо особено в сравнение с това което са били. За Ланча да не говорим. Пълен крах за марката. В миналото Ланча са могли да дават уроци на Крайслер как се прави луксозна кола, сега са тяхна сянка. ( Така както бяха Сеат на Фиат) Пълна гавра, естествено под некадърното управление на Фиат.
    Ако Алфа отида при ФВ какво? Ми те немците купиха и половината италиански дизайнери, ми кой да прави дизайн, като в Италия няма кой. Очевидно е, че Фиат не пускат пари на дъщерните си фирми, дават само на Ферари. ФВ през последните 20 г. доказаха, че могат да управляват правилно, имат изключително агресивна политика и оставят свобода на действие на дъщерните си фирми.
    Освен всичко, за съжаление в наши дни Фиат технологично е светлинни години назад от ФВ. Това е жалката истина. Фиат никога не са могли да правят хубави автомобили от висок клас, а сега дори нямат такъв. Е тогава какво да дадат на Алфа. За сметка на това ФВ създадоха традиции в правенето на висок клас автомобили, като успешно, чрез Ауди и Бентли конкурират Мерцедес.
    Това е оптимистичният вариант ... Ама нещо не ми е реалистичен. Дали ФВ имат интерес когато таман направиха Ауди имиджова марка някой да я конкурира?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #539
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Да, поне се успокоявам, че има сърце на Алфа. Всъщност още не я карам. Бръмча си с комбито и установявам, че върви повече, въпреки, че е с 20 коня по-малко.
    200 кила < 20 коне - по закона за вървежа
    145 1.7 16V Boxer


  15. #540
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Lightbulb

    Бентли не е ли на БМВ, какъв ФВ!? И какво се притеснявате да не пипат качеството на Алфа хаха точно там трябва да пипнат.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 36 of 133 FirstFirst ... 2634353637384686 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •