Page 5 of 133 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 61 to 75 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #61
    фотографче blacksnoopy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    300

    Default

    Ем айде да взимат платформи от крайслер
    156 SW '02

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by blacksnoopy View Post
    Ем айде да взимат платформи от крайслер
    Това според мен има до някъде смисъл, защото ще повиши ефективността на продукция, в смисъл ще намали разходите. Обаче, не е слабо вероятно да има лек удар по имиджа.

  3. #63
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Само се надявам поне правителството да не подмине проблема и Берлускони да постъпи така както постъпи Меркел: яко финансова помощ , за да си стъпят на краката,без значение Алфа,Фиат или Ланчия. Другото е кофти: ще се събираме тук ,за да си говорим как преди и от Алфа са правили коли. Лошото момчета е ,ч е вече ни обезличават -имаме модели ,които така миришат на фиат ,че не е истина.Дано поне другата страна на медала е да ни съпортнат, а не да замразяват инвестиции
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  4. #64
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #65
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Проектът за заместник на 166 е замразен.
    Като за сега не се предвижда и заместник на Алфа 159. Поне в годините 2010-2011!
    Източник:http://kamuscoop.blogspot.com/?zx=5224bb4e3ebd7f8c

    п.с. Информацията в началната страница на "Клуб Алфа Ромео-България", че ще има заместник до края на 2011 е определено невярна.
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  6. #66

    Default

    Алфа си е марка , която винаги съм обичал и харесвал. Това ми е първата алфа и съм много щастлив че я купих. Но не виждам какво би ме накарало да купя новата джулиета, мито и т.н. Не ми харесват и това е! Последното което ми харесва е 156 facelift , 159 , brera...
    Та живот и здраве , май ще ставам ретро почитател.
    То не е лошо , но примерно джулиетата толкова много ми прилича отпред на изключително грозната Delta, че лошо ми става.
    Пък да не коментираме цените...

    Надявам се да променят стратегията на марката, но едва ли - щом се замислят за закриване
    Last edited by cyberhill; 29-12-2009 at 13:49. Reason: за клубовете... едит

  7. #67
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    някъде из интернет пространството четох че фиат обмислят варианта да прекратят финансирането на алфа защото компанията е продала за тази година 103 000 автомобила,щяло да има събрание на борда и в началото на 2010г да се обяви официално съдбата на алфа роме
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  8. #68
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Погледнете от добрата страна - автомобилите ни ще станат безценни!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Погледнете от добрата страна - автомобилите ни ще станат безценни!
    точно това щях да кажа

  10. #70
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Продажбите на Alfa Romeo са намалели драстично в последните години. Това е причината шефът на Fiat Серджо Маркионе да изкаже съмнение относно бъдещето на марката.

    Вариантите за Маркионе са два, първият е да замрази всички инвестиции в компанията, а вторият да се освежи моделният ред с помощта на платформи от Chrysler, които да се използват от наследниците на Alfa 159 и 166.

    Твърде вероятно е след пускането на пазара на Giulietta (заместника на 147), всички инвестиции в компанията да бъдат замразени. Така Alfa Romeo ще остане с два нови модела, MiTo и Giulietta. Останалите - Brera Coupe, 159, GT и Spider, ще останат без промени.

    През миналата година Alfa Romeo е продала 103 000 нови автомобила, а за сравнение през 2000 г. компанията е продала 203 000 нови автомобила. Загубите на компанията от последните 10 години възлизат между 200 и 400 милиона евро годишно.

    Очаква се Серджо Маркионе да обяви решението си за бъдещето на компанията в началото на 2010 г
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  11. #71
    Младши алфист Thunder's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    14

    Default

    Съмнява ме, точно на 100-годишниия юбилей на Алфа, да я направят тая глупост от Фиат.
    Last edited by Thunder; 30-12-2009 at 19:42. Reason: .

  12. #72
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by Thunder View Post
    Съмнява ме, точно на 100-годишниия юбилей на Алфа, да я направят тая глупост от Фиат.
    Коя глупост? Глупост за кого? Светът познава доста катаклизми свързани с автомобилните марки и нищо ново не се случва и няма и да се случи. В историята има доста случаи на "затрити" и в последствие възродени марки, както и на безвъзвратно изчезнали такива.
    Истинките фенове на дадена марка не се притесняват от изчезването и, те знаят че ще я има поне докато са живи... а след това на кой му пука?!?
    Между другото все още има фенове и фенклубове на марки като "Талбот", "Симка" и т.н. Респект за тях!
    Та къде сме ние??? Ами ще видим!
    Поздрави и не си пълнете главите с глупости, карайте си колите и им се радвайте, пък каквото - такова!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  13. #73

    Default

    ПО-ДОБРЕ КЪСНО
    Прототипът на този автомобил бе показан преди повече от шест години. Mazal трябваше да се произвежда отдавна, но от 2003-а насам във FIAT Group настъпиха доста промени. Преждевременно разтрогнатият брак с GM и предстоящата женитба с Chrysler доведоха да промени в продуктовата стратегия на няколко пъти. Междувременно възникнаха въпросителни не само покрай първия SUV на Alfa Romeo - съмнения има около бъдещето на самата легендарна марка.
    Продажбите спаднаха практически двойно от 203 000 коли през 2000-ра на 103 000 през миналата година и неотдавна босът на FIAT Серджо Маркионе заговори за “преоценка на компанията”. Единият вариант предвижда замразяване на развойната дейност и производство на новите попълнения в гамата MiTo и Giulietta паралелно със 159, Brera, Spider и GT.
    Алтернативен план предвижда интегриране на бъдещите продукти на Alfa с платформите на Chrysler. Самият Маркионе твърди, че окончателната съдба на марката ще бъде решена през февруари или март идната година, като намеква за евентуално сливане с Dodge.
    Каквото и да бъде решението обаче, проектът Mazal явно върви към заключителния си стадий. Анонимен служител в Развойния и дизайнерски център на FIAT пусна в интернет снимки на прототип, който изглежда напълно готов за серийно производство. От показания на автосалона в Женева ‘03 концепт го отличават дребни детайли като задния капак, стоповете и фаровете, които явно са взети от Grande Punto. За технически подробности е прекалено рано да се говори, но появата на фотосите съвпада подозрително с оповестените планове на Alfa Romeo да разработи първия си V-образен осмак от 32 години насам. Последният модел на компанията с такава моторизация бе Montreal от 1977-а. В момента във Ливорно разчитат на 4.2-литровия V8 на Maserati за размазващата 8C Competizione. Слуховете твърдят, че бъдещият собствен осемцилиндров мотор ще бъде с обем около 3.0 литра, ще се предлага във варианти с атмосферно и принудително пълнене и ще използва системата FIAT MultiAir.


    http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/alfa-romeo-kamal.html

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Гледам че темата е отлежала, и след като зачетох това:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_V6_engine

    и че 2,5 мотора е спечелил двигател на годината за 2005-та и след което е спрян от производство барабар с целия Arese завод... и сега работи само като музей...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Arese_Plant

    Някак си не ми го побира кухата главица в 1 часа през нощта защо след като печелиш двигател на годината закриваш завода който го прави?!? И когато има интерес от Cosworth да го купи, отказваш?!? Италианска му работа...
    145 1.7 16V Boxer


  15. #75
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    И мойта не може,макар ,че е 8 сутринта. Съмнявам се ,че шефовете от Фиат Ауто СПА милеят за марката.Смисъл разглеждат я като продукт...и сигурно така трябва..донякъде.Видяхме какво стана в Щатите. като тръгне да загива ГМ- налива се яко пара и не се закриват ,а се разкриват заводи...Аз знам ,че повечето тук сме фанатично предани на марката...но трябва и да знаем ,че тя не е онази масова марка ,която носи високи печалби....,но и за това я харесваме,щото не е масова.
    Искам да кажа ,че позитивите,който правят Алфа такава каквато е влачат неизменно след себе си и негативи.
    Пример-не ми минава и един мой ден без хули и насмешки ,че си купих Алфа 166..., а не пасат и че алфата бла бла бла-всички ги знаете. Да ама всеки ден си обичам и марката и колата все повече. Не знам как става. Нека си карат пасатите. И сега се сещам за една реплика на Джерами Кларксън докато тестваше лифта на 166-" Всеки път когато карам Алфата и се разминавам с БМВ-та,Аудита и Мерцедеси, ми иде да сваля прозореца и да викна- "Ти си си купил грешната кола!!!""
    И с това мисля да завърша
    Last edited by andro88; 27-12-2010 at 08:41.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Page 5 of 133 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •