Page 131 of 133 FirstFirst ... 3181121129130131132133 LastLast
Results 1,951 to 1,965 of 1986

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1951

    Default

    Съгласен съм с вас, но все пак нека не забравяме, че по-честото изкарване на нови модели на пазара е здравословно за марката - с всеки отминал модел си вадиш изводи кое как се държи, кое не работи както трябва, кое дефектира често и т.н., учиш се от грешките си. Не може през 10+ години да изкарваш по един модел и да си мислиш, че знаеш всичко. Освен това, ако изкарваш на пазара по един модел през 10 години, то ти не си в крак с последните технологии (а всяка година излизат нови технологии и се усъвършенстват създадени до момента), които другите автомобилни производители ги залагат в моделите си моментално, тестват ги, подобряват ги, трупат безценен опит и едно нещо, което не е било ОК в текущия модел вече е оправено в следващия. Просто няма как да се случат нещата със сегашната стратегия, уви. Според мен първото нещо, което трябва да се направи е да се заложи на изцяло нова маркетингова стратегия и да се опитат по някакъв начин да изчистят негативния имидж, който са си създали. И не на последно място - правилното таргетиране на марката - за кого са предназначени автомобилите, таргет група?
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  2. #1952
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Разбира се! Нещо куца с продажбите, реклама...
    Last edited by vanboy; 09-04-2020 at 14:34.

  3. #1953

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Алфа Ромео още от време оно се славят с некачествени сглобки на модули по и в интериора, пластмасите скърцат, това е факт. Има ли значение как изглежда един автомобил, когато целият скърца? Сори.

    Щото БМВ и другите немци не "скърцат" : http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=432615

    "Няма шумове": http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=438218


    За другите има проблеми като заминаващи си раздатки а Xдрайва и един куп проблеми няма да споменавам в подробности: http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=437617

    http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=437037





    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Освен това, ако изкарваш на пазара по един модел през 10 години, то ти не си в крак с последните технологии (а всяка година излизат нови технологии и се усъвършенстват създадени до момента), които другите автомобилни производители ги залагат в моделите си моментално, тестват ги, подобряват ги, трупат безценен опит и едно нещо, което не е било ОК в текущия модел вече е оправено в следващия.
    Ае, пак глупости наредени една камара.

    Алфа е почти винаги лидер във внедряването на новите технологии които са съществени за автомобила - първият автомобил с комън рейл дизел.Един от първите с директно впръскване на бензина в бензиновите двигатели при фейсовата 156 с 2.0 литра двигател.

    Ауди във високия им клас дълго време продължаваха да счита електронния ключ за лукс - Q7-ца от 2009 на мои познати се пали с метален ключ и стандартна "ключалка-стартер" с въртене на ключа в нея.Като се качиха на 159-ката и момчето като видя ключа как го муша и вика, "ама това така с копче ли се пали?" ...
    Аз 159-ка с ключ врътка за стартиране на двигател не съм видял защото такава няма, ама Q7-ци, включително 2012 модел колкото искаш -Мъ-ъ-ъ-ъ-ъка-а-а...




    Единствено вярно е че ФИАТ не знаят как да продават.

    На немците не им пука - дефект не дефект- спасявай се.Единствено редят един след друг "новите фейслифтове" и "айде народе на топлия хляб" ...Проблеми отстраняват, ако са гаранционни, за да не плащат разноски за съдилища и санкции от регулаторни органи, извън гаранционно - купувачът да се спасява като се бръкне дълбоко в джоба...

    За ВАГ-вете и особено ауди изобщо няма да отваряме дума, че те колко народ отказаха от марката ...

    Като идете в Германия, там най-добре ще разберете какво си струва и какво не - немците са практични и си купуват кола от която имат нужда, а не кола която "да им крепи имиджа" който не съществува, както българина, та дори Ганьо и пари да няма кредит ще тегли "да си крепи имиджа" ...А после как ще я обслужва ..."на магия" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 09-04-2020 at 11:37.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #1954

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Щото БМВ и другите немци не "скърцат" : http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=432615

    "Няма шумове": http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=438218


    За другите има проблеми като заминаващи си раздатки а Xдрайва и един куп проблеми няма да споменавам в подробности: http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=437617

    http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...f=162&t=437037







    Ае, пак глупости наредени една камара.

    Алфа е почти винаги лидер във внедряването на новите технологии които са съществени за автомобила - първият автомобил с комън рейл дизел.Един от първите с директно впръскване на бензина в бензиновите двигатели при фейсовата 156 с 2.0 литра двигател.

    Ауди във високия им клас дълго време продължаваха да счита електронния ключ за лукс - Q7-ца от 2009 на мои познати се пали с метален ключ и стандартна "ключалка-стартер" с въртене на ключа в нея.Като се качиха на 159-ката и момчето като видя ключа как го муша и вика, "ама това така с копче ли се пали?" ...
    Аз 159-ка с ключ врътка за стартиране на двигател не съм видял защото такава няма, ама Q7-ци, включително 2012 модел колкото искаш -Мъ-ъ-ъ-ъ-ъка-а-а...




    Единствено вярно е че ФИАТ не знаят как да продават.

    На немците не им пука - дефект не дефект- спасявай се.Единствено редят един след друг "новите фейслифтове" и "айде народе на топлия хляб" ...Проблеми отстраняват, ако са гаранционни, за да не плащат разноски за съдилища и санкции от регулаторни органи, извън гаранционно - купувачът да се спасява като се бръкне дълбоко в джоба...

    За ВАГ-вете и особено ауди изобщо няма да отваряме дума, че те колко народ отказаха от марката ...

    Като идете в Германия, там най-добре ще разберете какво си струва и какво не - немците са практични и си купуват кола от която имат нужда, а не кола която "да им крепи имиджа" който не съществува, както българина, та дори Ганьо и пари да няма кредит ще тегли "да си крепи имиджа" ...А после как ще я обслужва ..."на магия" ...
    Размерът на продажбите говори сам по себе си. Хайде, хубав ден и със здраве.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  5. #1955

    Default

    Защо не караш Корола или Голф тогава?

  6. #1956

    Default

    Заради жена, сложно е за обяснение... ��
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  7. #1957

    Default


    Аз 156 или 159 за корола/голф бих сменил само ако си сменя и пола преди това.

  8. #1958
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Единствено вярно е че ФИАТ не знаят как да продават.
    Това го казах още преди години, когато излезе Джулията и като видях цената споделих, че моделът е обречен. Тогава се смеехте тук и разправяхте как БМВ и Ауди умряха.
    Просто никой няма да си купи Алфа на цената на БМВ, Мерцедес или Ауди. Няма как да изкараш един модел на пазара, със стар имидж, целящ се в премиум сегмента в днешни времена.
    Трябва да направиш както конкуренти като Хюндай или Киа. Години наред градяха имидж и сега продават вече на цени на конкурентите им, че понякога дори и отгоре.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #1959

    Default

    Интересно какво ще се кара след 5 години да кажем, Джулията няма да е по джоба на повечето фенове и като бройки ще са малко. Жулиета и Мито са по скоро само за града.

  10. #1960

    Default

    Четох ги сравненията на продажбите някъде преди година-две, тогава Giulia се продаваше наравно с немците, ако сравняваме еквивалентни модели. Тоест седани, от 2 литра нагоре... Giulia имаше провече продадени и от А4 и от Ц-клас, май вървеше наравно или изоставаше с много малко от 3 серия.

    Немците взимат голяма преднина в продажбите с комбита и с малолитражки 1.4-1.8, каквито Giulia не предлага. За което не съжалявам. Не ми трябва трицилиндрова алфа комби.

  11. #1961

    Default

    Колега, дай и ние малко да попрочетем тези сравнения, за момента само слушаме за тях. Това не е заяждане.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  12. #1962
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Четох ги сравненията на продажбите някъде преди година-две, тогава Giulia се продаваше наравно с немците, ако сравняваме еквивалентни модели. Тоест седани, от 2 литра нагоре... Giulia имаше провече продадени и от А4 и от Ц-клас, май вървеше наравно или изоставаше с много малко от 3 серия.

    Немците взимат голяма преднина в продажбите с комбита и с малолитражки 1.4-1.8, каквито Giulia не предлага. За което не съжалявам. Не ми трябва трицилиндрова алфа комби.
    Мечти.
    3-ките продадени през 2019-та е Европа са 125к. Ц-класите са 143к, и Джулия -> 11к.
    За 3-ките - 85% от тях са с 4+ цилиндрови двигатели и 60% седани. Което прави над 50к седани алтернатива на Джулията.
    Last edited by BO; 10-04-2020 at 19:02.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #1963
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Овцете имат нужда от овчар и той е немското автомобилостроене.....
    Last edited by Бобби; 10-04-2020 at 19:07.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #1964

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това го казах още преди години, когато излезе Джулията и като видях цената споделих, че моделът е обречен. Тогава се смеехте тук и разправяхте как БМВ и Ауди умряха.
    Просто никой няма да си купи Алфа на цената на БМВ, Мерцедес или Ауди. Няма как да изкараш един модел на пазара, със стар имидж, целящ се в премиум сегмента в днешни времена.
    Трябва да направиш както конкуренти като Хюндай или Киа. Години наред градяха имидж и сега продават вече на цени на конкурентите им, че понякога дори и отгоре.

    Оф, според мен си плюеше по алфа ромео.Отдава ти се признавам ти го.
    Не ми се търси, не ме карай, ако държиш да ми изгубиш времето ще намеря, но не там е въпросът.Спорът не е личен.

    Според мен цената им е конкурентоспособна на БМВ, мерцедес и ауди, но не е конкурентоспособна на VW.


    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Интересно какво ще се кара след 5 години да кажем, Джулията няма да е по джоба на повечето фенове и като бройки ще са малко. Жулиета и Мито са по скоро само за града.
    Гласят компактна кола с туин скрол компресор.Осичка на нечия женичка. .
    Като не мога да си харесам кола, ще се возя в на жената докато си харесам.

    А и Giulia не е скъпа и дизел(особено дизела) и бензина,( https://www.autoscout24.com/lst/alfa...m=2014&atype=C ) но след +200 коня дизел, същите коне бензин не ми отърва.Отърва ми единствено QV 510.
    А дизел 4 цилиндъра не ми се кара.
    А бре след 159-ка с 5 цилиндъра, не ми отърва да давам пари нито за 4 цилиндъра, нито бензин, нито дизел.Само 6 цилиндров и нагоре бензин и коне повече от сегашните поне двойно.


    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Овцете имат нужда от овчар и той е немското автомобилостроене.....

    Щях да го кажа по друг начин:

    "Овцете се движат винаги в стадо...", но се въздържах, защото тук някой като се припознае и рипа като ощипана вдовичка...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #1965
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Интересно какво ще се кара след 5 години да кажем, Джулията няма да е по джоба на повечето фенове и като бройки ще са малко. Жулиета и Мито са по скоро само за града.
    Мога да споделя впечатления за Жулиета - определено не е само за града, широка е, стабилна е, двигателите са добри. Пътувал съм няколко пъти до Амстердам и обратно с нея, определено стои много добре на магистрала. Имам приятели с МиТо, и те не са зле на дълъг път. Окачването е много здраво, на отделен шарнирен болт е, и няма и помен от драмите на 156 и 159.
    Last edited by RPWWD; 12-04-2020 at 15:08.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 131 of 133 FirstFirst ... 3181121129130131132133 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •