Page 126 of 133 FirstFirst ... 2676116124125126127128 ... LastLast
Results 1,876 to 1,890 of 1989

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1876

    Default

    GTV-то го гласят с електрическа турбина.А 8c-то с две турбини.

    GTV-то ще е шосейната бегачка.

    Няма засега голяма лимузина седан конкуренция на 5-та серия БМВ, Е класа и А6-ца, но и на това сме доволни.

    http://www.ntd.tv/2018/06/01/fiat-ch...ctrified-cars/
    Last edited by alfa racer GTA; 02-06-2018 at 15:35.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #1877
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by smc View Post
    Всичко супер, само липсва наследник на 166. Поне с тея СУВ да се стабилизират продажбите и някой ден да стане и това.
    Джулията?Или тя е наследник на 159...?То па и 166 е една "сапунера",само габаритите са и ,като на приличен автомобил.

    ---------- Post added at 15:21 ---------- Previous post was at 15:15 ----------

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    GTV-то го гласят с електрическа турбина.А 8c-то с две турбини.

    GTV-то ще е шосейната бегачка.

    Няма засега голяма лимузина седан конкуренция на 5-та серия БМВ, Е класа и А6-ца, но и на това сме доволни.

    http://www.ntd.tv/2018/06/01/fiat-ch...ctrified-cars/
    И двигателя на коя марка ще е?

  3. #1878

    Default

    Алфа ромео.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #1879
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Алфа ромео.
    Fiat или Феррари?")

  5. #1880

    Default

    Fiat или Феррари?")
    Че в кой модел на ФИАТ или ФЕРАРИ има 6 цилиндров 2.9 битурбо 510 коня или ще има 600+ коня шестцилиндров двигател с електрическа турбина?

    Можеш ли да посочиш такъв модел или отново "чесане на крастата"?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #1881
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    До колкото знам сегашният V6 в Джулия е разработката на Ферари V8, но без два цилиндъра и с добавени два турбокомпресора.

    Лично на мен, това новото ГТВ на силует ми прилича на БМВ... което малко не ме кефи, но да видим де. Това не е финалният модел все още.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #1882
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Че в кой модел на ФИАТ или ФЕРАРИ има 6 цилиндров 2.9 битурбо 510 коня или ще има 600+ коня шестцилиндров двигател с електрическа турбина?

    Можеш ли да посочиш такъв модел или отново "чесане на крастата"?
    Алфа Ромео не произвежда двигатели от 2006 година, за най-голяма жалост на световния автомобилизъм, и колкото и да се убеждавате в противното това е факт...
    Last edited by bobi1997; 05-06-2018 at 05:17.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #1883

    Default

    Доколкото знам двигателя в Giulia QV е този от Ferrari California но с резнати 2 цилиндъра. Поне това съм чел де.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  9. #1884
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    И двигателя на Рено Премиум е на Волво,но с намалена кубатура!Та питам новата ли старата ли Джулия,съвременната ли-или Фиат,или друго,но без АЛФА!Тва като тия,където ми обесняват,че 166 било АЛФА с характер чакПоследния характер на Н1 марката за мене съм го усетил в тясната 75,и донякъде в 145-поне двигателя,тия фешън ментета нататъка не стават

    ---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:46 ----------

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Доколкото знам двигателя в Giulia QV е този от Ferrari California но с резнати 2 цилиндъра. Поне това съм чел де.
    Па за кво ми е такава псевдоалфа тогава?Навремето имаше бая смешници,където лепеха емблеми на Ферарри по 75-ците и 33-ките-смех!

  10. #1885
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Според мен, Алфа няма да станат масов модел, ала Голф. дето всеки втори 'гражданин' да я товари с картофи.
    Мисля че целта е да станат спортна марка, за ценители. В концерна FCA, ще са между масовите модели и супер спортните Мазерати, Ферари не ги броя, защото FCA Group ги извадиха, като независима марка. За това и навлизат във F1 и на доста състезания, колата по сигурността и Алфа. Искат марката да бъде свързвана, със спорт. Дизайна е как да го кажа, възбуждащ.

  11. #1886

    Default Маркионе напусна FCA и Ferrari

    Маркионе напусна FCA и Ferrari




    След 14 години начело на FIAT Chrysler (FCA) и Ferrari от вчера Серджо Маркионе не е начело на един от най-големите автомобилни производители в света. Маркионе напусна заради усложнения след операция на рамото, а от компанията официално потвърдиха, че влошеното му здраве „няма да му позволи да работи”.

    Вчера бордът на директорите на FCA избра досегашния шеф на Jeep Майк Манли за главен изпълнителен директор на FIAT Chrysler, като назначението му влезе в сила веднага.

    54-годишният англичанин Манли е човекът зад успехите на Jeep в последните години, като марката успя да се наложи в световен мащаб като един от най-популярните производители на SUV модели и всъдеходи. Манли започва работа в Chrysler Великобритания през 2000 година, а през 2009 година, когато FIAT купи компанията беше назначен за шеф на Jeep. Последва любимото на Маркионе превръщане на Jeep в „машина за пари”.

    Според различни пазарни анализатори успехът на Jeep е толкова сериозен, че пазарната оценка на марка от 30 милиарда долара се равнява на тази на цялата компания FCA. Което не говори добре за другите марки под шапката на FCA.

    Операцията на дясното рамо на Маркионе беше потвърдена за първи път от компанията на 5 юли, като това стана пред сайта Lettera 43. А Маркионе не се беше показвал пред публика от 26 юни, когато предаде един Jeep Wrangler на полицията в Рим.

    Наследникът на фамилията Аниели Джон Елкан пък беше избран за шеф на Ferrari, като досега той заемаше поста президент на FCA.

    „В хода на тази седмица се появиха неочаквани усложнения при възстановяването на господин Маркионе от операция, като тези усложнения сериозно се влошиха в рамките на последните няколко часа. В следствие на това, господин Маркионе няма да може да се върне на работа”, се казва в официалното изявление на FCA от вчера.

    „Изключително съм натъжен от промяната в здравословното състояние на Серджо – заяви Елкан. – Тази ситуация беше немислима допреди няколко часа. Мислите ми, както и тези на колегите ни сега са със Серджо и семейството му.”


    Цялата новина и източник: automedia.bg
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  12. #1887
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  13. #1888
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Готови ли сте за новини на 5 Март?

    https://www.carscoops.com/2019/02/al...ng-new-geneva/
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  14. #1889

    Default

    Голямата грешка на поредица меринджей на Фиат и Алфа беше че през годините нямаха последователна политика за навлизане в по- широка моделна гама автомобили - малък клас, среден клас, премиум и висок клас. Постоянните зловредно разбиране че АР е изключителна като марка и кола доведе до сегашното състояние- изключителните марки са с "изключителен" пазар който е твърде малък- трябваше да "нароят" една камара "баберик" които да се купува от всеядните идиоти потребители за които е важна емблемката, а останалото с истинско "съдържание" ще си го купуват истинските фенове.Така направиха и Мерцедес и БМВ и Ауди - много баберик в ниския и средния ценови клас, та дори и в "премиум" като видяха че силно "кълве", СЮВ-ове за желаещите но и запазиха и S класата, 450, 63 и 65 двигателите...

    БМВ направи същото, като си запази "м" серията...

    В крайна сметка ако се запазят сегашните инженерни екипи китайски финанси може да са разумното решение- иначе стане ли част от ВАГ групата АР ще ползва техни двигатели...

    https://automedia.investor.bg/a/2-no...i-ot-formula-1


    Жалко е, но е по -добре от ВАГ.
    https://automedia.investor.bg/a/2-no...i-i-alfa-romeo

    Проспаха повече от 30 години да преместят част от производството в Източна Европа и да снижат разходите.В същото време немците се възползваха превъзходно от тази възможност...

    Просто поредица от некадърни мениджъри...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #1890

    Default

    Tonale, или нещо от сорта...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails FB_IMG_1551723568358.jpg   FB_IMG_1551723572674.jpg  

Page 126 of 133 FirstFirst ... 2676116124125126127128 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •