Page 129 of 133 FirstFirst ... 2979119127128129130131 ... LastLast
Results 1,921 to 1,935 of 1986

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1921
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е аз кво, ша карам или шса возя.Автопилоти, автопаркиране....че аз направо да и кажа иди ми купи една пица, или вземи детето от училище.Пък като навлязат електрото къ ша са фукаме с ремуса....или ще има екстра Босе с чейнджър - диск 1 - ферари, диск 2 - форд мустанг, 3 - булдозер или Т 34....много гейски взеха да стават колите като цяло.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #1922
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    .....Цялата инвестиция от 4С можеше да бъде разработен нов бюджетен вариант със спортна насоченост с предно и 4х4.

    Почвам да си мисля, че няма да е лошо Фолксваген да купят марката.
    4C не ми е по джоба,иначе веднага отнасям едно .То май е и единствената Алфа след 75 и 90 ,дето да са я направили както на мен ми харесва.Чак ми е малко странно ,че тия от фиат не я брандираха като нова Ланча Стратос.Та добре е ,че го има де.

    Джулията не предлага няква кой знай каква уникална визия както 159,та не очаквам да я доближи в продажбите .Добре ,че поне се усетиха ,че предното не е за коли над 1тон и много коне и се върнаха към задното.Ако още с 166 беше така и предницата да е чук и сега пазарното присъствие да е друго ,ама... Дано на Джулията всичко по окачването да е читаво ,че да се пооправи имиджа и следващия я модел голям седан вече да си се продава добре.И от към мотори е добре.Сега на мода излизат хибридите и май само в тази посока изостава,иначе за мен липсата на голям дизел е правилно решение.
    Стелвиото тепърва ще трасира пътечката и към клиенти на този тип коли,та каквото е към момента мисля ,че е си е съвсем добре.Даже мисля ,че и малко по-висока цена няма да повлияе на продажбите.

    Абе малко със закъснение влизат в час ,но по-добре късно,отколкото още по-късно.

    Остава да пуснат на общи платформи купе-кабрио за дъртаци като мен и по-малък и лек седан-комби за семейства с дечица ,последните съответно оборудвани с икономични мотори 1.3 турбодизел и 1.4 турбобензин с 100 до 160-170 к.с.на мястото на 156,че Жужа си е грозен заместник на 147,макар и не толкова компактен.Накичват ги с ЛЕД да светят като коледните камьони от рекламите на кока-кола,слагат вътре един китайски таблет да стърчи от таблото до средата на предното стъкло за да се вижда отдалеч ,че е с мултимедия и жънат.За десет години Фиат ще съберат да закупят кеш и някоя от перлите на ваггрупата ,я сеат,я шкода,а не да се излагат да правят ТКЗС-та с франсетата,дето от 30 години ни един читав модел кола нямат.

    П.С. Нищо против предното,но да си е за малките бюджетни модели с икономични малолитражни моторчета като Мито и Жулиета.
    Last edited by 546; 06-11-2019 at 21:57.

  3. #1923
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Какво и е на предницата на 166?Да 166 трябваше да е със задно задължително-съгласен,а и не само тя...Ма като им е по евтино на производителите да ръгнат две полуоски отпред...

  4. #1924
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Какво и е на предницата на 166?Да 166 трябваше да е със задно задължително-съгласен,а и не само тя...Ма като им е по евтино на производителите да ръгнат две полуоски отпред...
    Нищо по различно от при 156.
    Ами при по-слабите мотори се срещат потропващи плаващи спирачни апарати заради конструкцията на водачите,гумено метални тампони на носачите които не са о.к. за предно задвижване,полуоски със карета на които им заминават маншоните и после умират тракайки,уморяващи се пружини,бързо износващи се тампони на стабилизиращата ,биалетите можеха да не са с два шарнира ,а с шарнир и тампон и да карат дълго,дълго -това малко ли е?
    Ако резервните части бяха с ниска цена при официалните дилъри можеше и да мине номера,но баш първия собственик (дето очаква да купи и само да кара поне докато излезне следващия модел) да го дереш и за ремонти ,ако иска да му е тихо в колата си е отблъскващо.
    Като почнат звуците и човека реши да попита колко ще му струва да стане както си е била и го отстрелят с грозна цифра си вика ,аз що да не я махна тази кола и без това си е стара вече и да взема следващата,но поради липсата на нов по-надежден и убав заместник се ориентира към друга марка.
    Накрая тръгва да продава и се оказва ,че на вторичния пазар в този клас има от други марки коли в доста по-добро състояние и собствениците им ги продават,не защото са за ремонт,а защото е излезнал новия модел с повече глезотии и тъй като са много доволни искат да си го закупят на всяка цена и те ти как на алфата цената се срива,а моделите на конкурентите нямат проблем с продажбите дори и на по-високи ценови нива.
    Last edited by 546; 06-11-2019 at 22:15.

  5. #1925

    Default

    В България няма кола която да вози хубаво, да е стабилна и да не изисква чести/скъпи ремонти на окачването.
    Избираш максимум две от тея три неща.

  6. #1926
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Абсолютно,но има значение и колко често и колко скъпо .
    Аз лично от много отдавна не припадам по возия тип "плувам в облак",имал са и такива автомобили.Може би и заради това съм фен на Алфа,тоест за "хубаво" ми е доста ниско изискването,но когато почне да страда стабилността и управляемостта и да се чуват разни звуци от всякъде определено не се кефя.
    Факт е ,че нашата любима марка от много години не прави окачване което да поне средно устоичиво спрямо конкурентите в същия ценови клас,дори и да не става дума за нашите пътища.Ние сме на нивото на корейските марки ,а вече може и да сме след тях,че от няколко години не съм им пробвал продукцията .

  7. #1927
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Затова и сега ще си взема 159ка 2.4 трактор автомат. Вярно, ще ме вътри малко с разход и не е бегачка, но има ремък и ролки за 200лв, дето мога да си ги сменя сам за ден, а не верига за 2000+. И кутията е комфортна и адекватна и е по-евтина за ремонт и обслужване от конкурентния ЗФ автомат на ауди/бмв. А колата е красива, стабилна, може да се каже луксозна и се намира за 6-8 хил лв.
    1.8 бензин също е супер разумен избор и няма конкурентна кола от такъв клас, която да гори 10лв на 100 градско. А има и за 4000лв в момента на пазара.
    Нали 159 беше точен цитат "голямо и тежко говно"?
    Нали всички дизели бяха трактори, а не коли, също тракалници, не ставали.
    Накрая ще купиш това което най-много обиждаш и ще станеш за смях.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #1928

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Нали 159 беше точен цитат "голямо и тежко говно"?
    Нали всички дизели бяха трактори, а не коли, също тракалници, не ставали.
    Накрая ще купиш това което най-много обиждаш и ще станеш за смях.
    Ами, така е. Фактите са си факти.
    Тежки са, не вървят и горят много.
    Но пък са евтини и красиви.

    А дизел съвсем не ми се кара, но повече ми се кара автомат. А за 6-7 хил лв не мога да си купя друг 6 скоростен автомат с 200 коня.
    И в интерес на истината, автомата успява да прикрие доста от недостатъците на дизела - тесния работен диапазон и загубата на боост при превключване и последващия лаг.

    Ако имах повече пари щях да си взема А4 3.2 фси куатро автомат, ама нямам или съм ги заделил за други работи.

  9. #1929
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    ,,,,

    Ако имах повече пари щях да си взема А4 3.2 фси куатро автомат, ама нямам или съм ги заделил за други работи.
    Е чак 3.2 за кво ти е,я глей A4 1.4 TFSI ква хала е- https://www.youtube.com/watch?v=vzyWM3FHEP0
    200 ги дига за малко над нула време,е тва е бъдещето да знаиш.Еле пъ шкодата я дават със същио мотор,но за по-малки пари.От тия ще се продадат мноооггооооо!!!!Пък и звук има почти кат с ремус-реплика.Ша звема да помоля кварталните да ме повозят с патрулката да се посмеем .

    А сега сериозно,https://www.youtube.com/watch?v=aYL1vSwvnUU-това вече звучи като Алфа.
    Last edited by 546; 06-11-2019 at 23:19.

  10. #1930
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Нищо по различно от при 156.
    Ами при по-слабите мотори се срещат потропващи плаващи спирачни апарати заради конструкцията на водачите,гумено метални тампони на носачите които не са о.к. за предно задвижване,полуоски със карета на които им заминават маншоните и после умират тракайки,уморяващи се пружини,бързо износващи се тампони на стабилизиращата ,биалетите можеха да не са с два шарнира ,а с шарнир и тампон и да карат дълго,дълго -това малко ли е?
    Ако резервните части бяха с ниска цена при официалните дилъри можеше и да мине номера,но баш първия собственик (дето очаква да купи и само да кара поне докато излезне следващия модел) да го дереш и за ремонти ,ако иска да му е тихо в колата си е отблъскващо.
    Като почнат звуците и човека реши да попита колко ще му струва да стане както си е била и го отстрелят с грозна цифра си вика ,аз що да не я махна тази кола и без това си е стара вече и да взема следващата,но поради липсата на нов по-надежден и убав заместник се ориентира към друга марка.
    Накрая тръгва да продава и се оказва ,че на вторичния пазар в този клас има от други марки коли в доста по-добро състояние и собствениците им ги продават,не защото са за ремонт,а защото е излезнал новия модел с повече глезотии и тъй като са много доволни искат да си го закупят на всяка цена и те ти как на алфата цената се срива,а моделите на конкурентите нямат проблем с продажбите дори и на по-високи ценови нива.
    Незнам,колко е слабо окачването на 166,но за почти 2 години,откакто имам колата,не ми се е разтропало все още нищо.Може би пазя малко повече...може би да съм уцелил,да съм я взел с читава марка окачване от предишния собственик...Не съм я качвал на подемник,за да се проверят луфтове и хлабини по окачването.Гаранция ще има нещо за подмяна,но аз поне не чувам засега да има тропане.156 не съм карал.Друга 166 не съм имал ,за да сравня.

  11. #1931
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    В България няма кола която да вози хубаво, да е стабилна и да не изисква чести/скъпи ремонти на окачването.
    Избираш максимум две от тея три неща.
    Има,има...

  12. #1932
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    pifec - на моята дърта 156-ца поне едно кръгче си правил
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  13. #1933
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Bottata View Post
    pifec - на моята дърта 156-ца поне едно кръгче си правил
    Ицо...имах предвид,че не съм притежавал и поддържал 156...А и още 2008 некъде беше ти казах,че 166 е по идейния Фиат ,отколкото 156А и ти самия знаеш наклонностите ми към истинските АЛФА РОМЕО....

  14. #1934
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Завчера ми се мярна някакъв билборд в центъра, на Алфа и Фиат - 9 годни гаранция или 300 000км.Са трябвя да изтъркам некое печелившо талонче.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #1935
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 129 of 133 FirstFirst ... 2979119127128129130131 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •