Page 116 of 133 FirstFirst ... 1666106114115116117118126 ... LastLast
Results 1,726 to 1,740 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1726
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Това за неподходящото шаси съм съгласен.

    Тук идва другия въпрос - как един форд фокус RS или така омразите ви рено меган 3 RS могат да имат шасита, с които 300+ / 265 коня съответно, да не са проблем на предно и да се карат с лекота и удоволствие по писти, магистрали, ежедневно градско итн, а нашата спортна марка да ни предлага в същото време 78 коньови Митковци?

    От 98ма на сам Алфа Ромео нямат подходящо шаси, а и имат хубав и потенциално силен (с разни китове ) мотор -арезето. Сега имат шаси (Брера,159, жужа), ама нямат силни мотори... Мъка

    Относно М повера срещу 145 1.6 и писта Серес, бих казал че резултатите ще са корено различни, ако зад волана на бмвто седне Феро да речем, а не някое мамино синче, което само дефилира с М-ката по пистата
    Ти от къде знаеш как се карат тези коли по писта,карал ли си,защо искаш кръгче от Кайо,след като по думите ти колата не става ????? Ама тези коли са направени 8 - 10 г. след 147 ,нормално е да могат.Ако Фиат се бяха развивали нормално и те щяха да имат.159/ Брера нямат нищо общо с Жужа като платформа,тя е Браво,Стило - една от най тъпите платформи на Фиат
    Last edited by Mury; 01-02-2014 at 08:33.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #1727
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти от къде знаеш как се карат тези коли по писта,карал ли си,защо искаш кръгче от Кайо,след като по думите ти колата не става ????? Ама тези коли са направени 8 - 10 г. след 147 ,нормално е да могат.Ако Фиат се бяха развивали нормално и те щяха да имат.159/ Брера нямат нищо общо с Жужа като платформа,тя е Браво,Стило - една от най тъпите платформи на Фиат
    Трябва ли да съм се качвал в совалка, за да знам че може да излети в космоса?

    Живеем в модерни времена все пак и има тонове информация, ревюта + мултимедиа в интернет ( http://www.youtube.com/watch?v=W7gLhmqq3_4 ), за да добиеш представа кое, как, какво и защо

    Що се отнася за Алфовите 6-ци:
    - 2.0 ТБ (в ГТВ)
    - 2.5 (в 156, 166)
    - 3.0 (в 166, 164)
    - 3.2 (в ГТВ и 166)

    съм ги карал и знам какво могат.

    А за Кайо и кръгчето. С него се познавам от 2011г, още когато живееше в Гърция. Правил ми е много услуги и ми е съдействал с нови части от Солун. От тогава знам, че иска ГТА и това с кръгчето не е защото съм толкова примрял да карам ГТА-то, а по-скоро е лека закачка или повод да се видим, за да пием по кафе и да ми се похвали с придобивката след като най-накрая е осъществил мечтата си

    Като цяло мисълта ми не беше това колко съм АНТИ 147/156 ГТА, а това че алфите имаме едно арезе от преди 35 години, което всички си харесваме, хвалиме и въздишаме по него, докато другите марки се развиват и правят нови мотори с все по-иновативни технологии.

    Ако прочетеш някоко поста нагоре, ще видиш че моето включване в темата не беше да хейтя, а просто подпитах "не е ли малко остарял като концепция" Алфовия 6-ак в предвид това, че в сегашния си вид гори повече и не върви, колкото конкуренцията (дадох пример с Е46 м3).

    За времето си може да е бил толкова добър двигателя, че да няма в какво да го сложат жабарите, но в днешно време не е нещо впечатляващо, нито като коне, нито като икономичност, нито като технологии. Останаха ни само прекрасния звук и красивия външен вид
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #1728

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Относно М повера срещу 145 1.6 и писта Серес, бих казал че резултатите ще са корено различни, ако зад волана на бмвто седне Феро да речем, а не някое мамино синче, което само дефилира с М-ката по пистата
    Само да вметна, че пича който си карата M-power-а на Алфсити Тракдей въобще не е мамино синче

    Абе и аз се кефя ан М-ките ама наистина не са много впечатляващи на серес

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #1729
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Трябва ли да съм се качвал в совалка, за да знам че може да излети в космоса?

    Живеем в модерни времена все пак и има тонове информация, ревюта + мултимедиа в интернет ( http://www.youtube.com/watch?v=W7gLhmqq3_4 ), за да добиеш представа кое, как, какво и защо

    Що се отнася за Алфовите 6-ци:
    - 2.0 ТБ (в ГТВ)
    - 2.5 (в 156, 166)
    - 3.0 (в 166, 164)
    - 3.2 (в ГТВ и 166)

    съм ги карал и знам какво могат.

    А за Кайо и кръгчето. С него се познавам от 2011г, още когато живееше в Гърция. Правил ми е много услуги и ми е съдействал с нови части от Солун. От тогава знам, че иска ГТА и това с кръгчето не е защото съм толкова примрял да карам ГТА-то, а по-скоро е лека закачка или повод да се видим, за да пием по кафе и да ми се похвали с придобивката след като най-накрая е осъществил мечтата си

    Като цяло мисълта ми не беше това колко съм АНТИ 147/156 ГТА, а това че алфите имаме едно арезе от преди 35 години, което всички си харесваме, хвалиме и въздишаме по него, докато другите марки се развиват и правят нови мотори с все по-иновативни технологии.

    Ако прочетеш някоко поста нагоре, ще видиш че моето включване в темата не беше да хейтя, а просто подпитах "не е ли малко остарял като концепция" Алфовия 6-ак в предвид това, че в сегашния си вид гори повече и не върви, колкото конкуренцията (дадох пример с Е46 м3).

    За времето си може да е бил толкова добър двигателя, че да няма в какво да го сложат жабарите, но в днешно време не е нещо впечатляващо, нито като коне, нито като икономичност, нито като технологии. Останаха ни само прекрасния звук и красивия външен вид
    Ние май с теб си говорим за едно и също нещо,проблема е че има хора тук,които вярват че Алфа ще се възроди под ръководството на Фиат,или по-скоро на Маркионе и фамилията Аниели......................... Тва за мен вече е химера,и съм с 2 ръце за Алфа да бъде продадена,па ако ще и на Холцваген пък те да оставят свободата в Алфа,каквато е в Ламборгини Сещаш ли се,че аз ако искам сега да си сменя колата,то няма каква Алфа да си купя...................

    П.С.А тая п..ка /Рено/ ич не ми я хвали моля те,верно силен мотор,добро пътно поведение,но дотам-кола сглобена от пластмаса от шоколадови яйца,и с пластмасови калници-моля те...............
    Last edited by Mury; 01-02-2014 at 17:56.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #1730
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Тва за мен вече е химера,и съм с 2 ръце за Алфа да бъде продадена,па ако ще и на Холцваген пък те да оставят свободата в Алфа,каквато е в Ламборгини Сещаш ли се,че аз ако искам сега да си сменя колата,то няма каква Алфа да си купя...................
    Кое ще купят ВАГонетките? Щото то само емблема има. Нямат собствени заводи, нямат собствени инженери - даже и шеф нямат - шеф им е шефа на Мазерати. Та няма как да оставят свобода на нещо, което го няма... И да стане ще е подобрен сеат, което е остарял фолксваген.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #1731
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Кое ще купят ВАГонетките? Щото то само емблема има. Нямат собствени заводи, нямат собствени инженери - даже и шеф нямат - шеф им е шефа на Мазерати. Та няма как да оставят свобода на нещо, което го няма... И да стане ще е подобрен сеат, което е остарял фолксваген.
    Винаги може да се назначи шеф прост талянец
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #1732
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Най-много ме притеснява, че докато алфа се докопат до премиум пазара...т.е започнат да се продава, дай боже лека по лека да им тръгне славата(2020г....), то другите вече премиум ще са мнооооооого напред с разни хибриди и блу грийн технологии... Имам предвид нещо от сорта на S класите с разход от 5/100...Които са в момента...Тоест другите вече ще бягат, а ние тъкмо ще се учим да ходим...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #1733
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Най-много ме притеснява, че докато алфа се докопат до премиум пазара...т.е започнат да се продава, дай боже лека по лека да им тръгне славата(2020г....), то другите вече премиум ще са мнооооооого напред с разни хибриди и блу грийн технологии... Имам предвид нещо от сорта на S класите с разход от 5/100...Които са в момента...Тоест другите вече ще бягат, а ние тъкмо ще се учим да ходим...
    Всичко зависи колко пари искат да инвестират Фиат - все пак тия технологии ги имат - Ферари ги развиват във Ф1, та предполагам е възможно да им се създаде и цивил(изова)на версия.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #1734
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Най-много ме притеснява, че докато алфа се докопат до премиум пазара...т.е започнат да се продава, дай боже лека по лека да им тръгне славата(2020г....), то другите вече премиум ще са мнооооооого напред с разни хибриди и блу грийн технологии... Имам предвид нещо от сорта на S класите с разход от 5/100...Които са в момента...Тоест другите вече ще бягат, а ние тъкмо ще се учим да ходим...
    Ами точно там е проблемът, Венци. Последният силен ход на Алфа Ромео е JTD двигателят. Ама това беше преди 17 години. Оттогава светът на автомобилите се е променил повече, отколкото за предишните 30 години, а ние все още се радваме на 159-ката със същия двигател.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #1735
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Ами точно там е проблемът, Венци. Последният силен ход на Алфа Ромео е JTD двигателят. Ама това беше преди 17 години. Оттогава светът на автомобилите се е променил повече, отколкото за предишните 30 години, а ние все още се радваме на 159-ката със същия двигател.
    Ходът е на Фиат,не на Алфа.Радваме се ,щот няма на кво друго да се радваме...................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #1736

    Default

    Аз път ще се изкажа още по-остро. Не вярвам в следващ модел на Алфа изобщо, освен нещо от рода на 2C или нещо подобно. Обикновения български Алфаджия който си купува новия модел на Алфа да речем средно 5-6-7 годишен автомобил и я кара до 10-11-12 и година вече ще трябва да се обзаведе с нещо различно от модела, защото нов модел няма, скоро няма и да излезе, а и да излезе трябва да минат въпросните 5-6-7 години да е на нормална за средния Алфа бг любител цена. Дори и утре да излезе, по проста сметка последната 166 ца ще бъде на 15+ години а 159 10+++ годишна, докато новата Алфа стане общо Бг достъпна.А какво ще стане ако се забави още 2-3-4 години от "Жулиета та на Жулиета" нещо подобно се оформя.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #1737
    Алфист по душа ivencio's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    19

    Default Новата Giulia с двигател от Ferrari!

    Това е една от последните статии за Алфа в Италия! Дано нещата да тръгнат напред и нагоре....

    http://www.corrieredellosport.it/mot...e+sar%C3%A0%3F
    [SIGPIC]

  13. #1738
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    http://cars.actualno.com/Poreden-spa...ews_13395.html
    "В края на октомври босът на Fiat-Chrysler, Серджо Маркионе, каза, че ще разберем какво ще е бъдещето на Alfa Romeo в края на първото тримесечие на тази година. Automotive News твърди, че стратегическият план за спасяване на марката, четвърти по ред, ще бъде публикуван през май, когато Fiat-Chrysler ще представи резултатите за първото тримесечие на 2014.

    Изданието твърди, че този план за спасяване на марката е свързан с чисто нова платформа със задно задвижване, която ще се казва Giorgio. Тя ще е достатъчно флексибилна, за да може да се качват на нея и модели с 4х4 задвижване. Тя е разработена от малък екип от Maserati, оглавяван от Филип Криеф. Очаква се на тази платформа да бъдат качени и бъдещи модели на Chrysler и Dodge, тъй като би било нерентабилно да се използва само за нискообемното производство на Alfa Romeo.

    Четвъртият спасителен план ще обхваща период от 5 години, по време на които Alfa Romeo ще лансира средноразмерни и големи купета, нов флагман, както и минимум три кросоувъра. Очакваме 4C Spider и базиран на Mazda MX-5 роудстър, но интересното е, че се предвижда премахване на хечбеците от гамата на компанията. Дали тези очаквания ще се окажат правилни – очакваме да разберем през май."

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #1739
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    ...интересното е, че се предвижда премахване на хечбеците от гамата на компанията...
    Маркионе може да удари в земята българската държавна администрация по брой написани стратегии с мъглява цел и предопределена несъстоятелност В случая, изхвърлянето на хечбеците вероятно е индикация за окончателно изтегляне от "масовия" сегмент и бутане в екслузивния премиум. Явно са осъзнали, че с бройки няма да прокопсат, та сега ще пробват с цена

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  15. #1740
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Маркионе може да удари в земята българската държавна администрация по брой написани стратегии с мъглява цел и предопределена несъстоятелност В случая, изхвърлянето на хечбеците вероятно е индикация за окончателно изтегляне от "масовия" сегмент и бутане в екслузивния премиум. Явно са осъзнали, че с бройки няма да прокопсат, та сега ще пробват с цена
    Че те цената винаги са я държали,разказвали са ми как в началото на 21 век в Аутоиталия са продавали 166 с ТС за по 90 бона

    ---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    http://cars.actualno.com/Poreden-spa...ews_13395.html
    "В края на октомври босът на Fiat-Chrysler, Серджо Маркионе, каза, че ще разберем какво ще е бъдещето на Alfa Romeo в края на първото тримесечие на тази година. Automotive News твърди, че стратегическият план за спасяване на марката, четвърти по ред, ще бъде публикуван през май, когато Fiat-Chrysler ще представи резултатите за първото тримесечие на 2014.

    Изданието твърди, че този план за спасяване на марката е свързан с чисто нова платформа със задно задвижване, която ще се казва Giorgio. Тя ще е достатъчно флексибилна, за да може да се качват на нея и модели с 4х4 задвижване. Тя е разработена от малък екип от Maserati, оглавяван от Филип Криеф. Очаква се на тази платформа да бъдат качени и бъдещи модели на Chrysler и Dodge, тъй като би било нерентабилно да се използва само за нискообемното производство на Alfa Romeo.

    Четвъртият спасителен план ще обхваща период от 5 години, по време на които Alfa Romeo ще лансира средноразмерни и големи купета, нов флагман, както и минимум три кросоувъра. Очакваме 4C Spider и базиран на Mazda MX-5 роудстър, но интересното е, че се предвижда премахване на хечбеците от гамата на компанията. Дали тези очаквания ще се окажат правилни – очакваме да разберем през май."
    Което означава че платформата ще е италианска,а не някоя остаряла доработена хамериканска чикия Крайно време е хечбеците да си заминат,само седани,купета и комбита-тва трябва да е Алфа
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 116 of 133 FirstFirst ... 1666106114115116117118126 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •