Page 124 of 133 FirstFirst ... 2474114122123124125126 ... LastLast
Results 1,846 to 1,860 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1846
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    A Мазерати чия марка е? И нея ли я съсипват умишлено? Колко модела имат в момента и накъде вървят продажбите им? Въобще къде е логиката, че нещо се съсипва умишлено? Кога за последно Алфа и Ланча са били на печалба, че да се говори, че той ги е съсипал? В момента и двете марки имат пазар само и единствено в Италия, която се тресе от криза. Обясни ми икономическата полза да създаваш нови коли, когато единствения ти пазар за нищо не става, ама щото феновете искали. Със сигурност в момента е много по-евтино да не се продават изобщо коли в Европа, защото това носи загуба за компаниятая. Това бяха и думите на Маркионе когато представиха електрическия Фиат 500. Засега по всичко изглежда, че човекът си разбира от работата. Предполагам, че нови модели ще излязат когато има икономическа логика за това, а не поради други, нерационални причини.
    Мазерати е друга бира,Мазерати е премиум,но 2013 имат ръст и рекорд в продажбите,15 400 бройки,последните години са продавали около 6000 автомобила годишно,предишният им рекорд е 2008 година с 8600 продадени автомобила,тоест 2008-2013 имат ръст в продажбите 45%.
    И защо Фиат правят пробив в Америка с новият 500?

    Защо Алфа продава само в Италия последните години?
    Защо имат спад до 70% в продажбите спрямо 1998-2007?
    ''.....клиенти се създават-печелят кога можеш да предложиш нещо конкурентоспособно или нещо различно..'',а тогава Алфа имаха....
    Фиат спаси Крайслер но не можа да спаси Ланча,колко модела имаше и има Крайслер?
    Колко печеливш беше Крайслер?
    А когато единственият ти пазар за нищо не става търсиш нови пазари,планът на Макароне за ''Завръщане в Америка'' звучи добре,но нали не мислиш,че Алфа може да пробие на американският пазар с Митьо и Жужа.

    И защо Фиат правят пробив в Америка с новият 500?
    Last edited by Кайо; 19-08-2014 at 12:50.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #1847
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Мазерати е друга бира,Мазерати е премиум,но 2013 имат ръст и рекорд в продажбите,15 400 бройки,последните години са продавали около 6000 автомобила годишно,предишният им рекорд е 2008 година с 8600 продадени автомобила,тоест 2008-2013 имат ръст в продажбите 45%.
    И защо Фиат правят пробив в Америка с новият 500?

    Защо Алфа продава само в Италия последните години?
    Защо имат спад до 70% в продажбите спрямо 1998-2007?
    ''.....клиенти се създават-печелят кога можеш да предложиш нещо конкурентоспособно или нещо различно..'',а тогава Алфа имаха....
    Фиат спаси Крайслер но не можа да спаси Ланча,колко модела имаше и има Крайслер?
    Колко печеливш беше Крайслер?
    А когато единственият ти пазар за нищо не става търсиш нови пазари,планът на Макароне за ''Завръщане в Америка'' звучи добре,но нали не мислиш,че Алфа може да пробие на американският пазар с Митьо и Жужа.

    И защо Фиат правят пробив в Америка с новият 500?
    Кайка, що не бе бацко? Логиката я няма, но фактите говорят сами за себе си.
    http://www.auto-press.net/a:Fiat-%D1...A1%D0%90%D0%A9

    На мен лично новия план за спасяването на марката ми звучи добре. Остава само да видим крайния продукт и да се надяваме да е конкурентен. Е, дано го видим де...

  3. #1848
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Мазерати е друга бира,Мазерати е премиум,но 2013 имат ръст и рекорд в продажбите,15 400 бройки,последните години са продавали около 6000 автомобила годишно,предишният им рекорд е 2008 година с 8600 продадени автомобила,тоест 2008-2013 имат ръст в продажбите 45%.
    И защо Фиат правят пробив в Америка с новият 500?

    Защо Алфа продава само в Италия последните години?
    Защо имат спад до 70% в продажбите спрямо 1998-2007?
    ''.....клиенти се създават-печелят кога можеш да предложиш нещо конкурентоспособно или нещо различно..'',а тогава Алфа имаха....
    Фиат спаси Крайслер но не можа да спаси Ланча,колко модела имаше и има Крайслер?
    Колко печеливш беше Крайслер?
    А когато единственият ти пазар за нищо не става търсиш нови пазари,планът на Макароне за ''Завръщане в Америка'' звучи добре,но нали не мислиш,че Алфа може да пробие на американският пазар с Митьо и Жужа.

    И защо Фиат правят пробив в Америка с новият 500?
    Точно, Мазерати е друга бира и италианците явно са уцелили как да й слагат маята. Но трябва да признаеш, че точно при омраза Маркионе тая мая почна да се надига. Погледни другите производители като Ситроен, Пежо, Рено, които отговарят на Фиат в Европа как губят постоянно. От години вече. Доста години. Единствено ВАГ се оправя в Европа и... премиумите. Та затова и Маркионе развива Мазерати, а не Алфа или Ланча, ама вече ми писна да повтарям, че това е пазара. Алфа няма да пробие при каубойте с Митьо, затова Маркионе каза, че повече Митковци и Жужи няма да има, новите коли ще са на задно и ще струват пари. Вероятно ще бъдат малко по-евтини тризъбци, а за проектирането на такова нещо трябва време и пари. Няма как да комбинира продобиването на Крайслер за милиарди и харченето на още такива за новите коли на Алфа и Ланча. Просто и Фиат и Италия не са цъфнали, та вързали. Затова и преместиха Фиат в Холандия. Работата опира в оцеляване изобщо на компанията, според мен, затова и са ми смешни тия фенски ревове, че видиш ли той бил мащеха за едни и искал да затрие легендите. Защо му е да ги затрие? Просто ги спира, защото те му носят загуби, мисля, че Алфа беше на загуба дори когато продаваше 156, какво остава след това. Кой нормален човек ще продължава да налива в каца без дъно? През годините има много легендарни марки, които са хлопнали кепенците и вече ги има само в енциклопедийте. Аз стискам палци да не стане и с нас така.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #1849
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Кайка, що не бе бацко? Логиката я няма, но фактите говорят сами за себе си.
    http://www.auto-press.net/a:Fiat-%D1...A1%D0%90%D0%A9

    На мен лично новия план за спасяването на марката ми звучи добре. Остава само да видим крайния продукт и да се надяваме да е конкурентен. Е, дано го видим де...
    Всъщност има логика,Фиат 500 е автомобил с история,италянците видеха,че римейк на малки,европейски,класически модели имат почва и успех зад Океана (Мини Купър и ФВ Костенурката-обърнатата вана).
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #1850
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Точно, Мазерати е друга бира и италианците явно са уцелили как да й слагат маята. Но трябва да признаеш, че точно при омраза Маркионе тая мая почна да се надига. Погледни другите производители като Ситроен, Пежо, Рено, които отговарят на Фиат в Европа как губят постоянно. От години вече. Доста години. Единствено ВАГ се оправя в Европа и... премиумите. Та затова и Маркионе развива Мазерати, а не Алфа или Ланча, ама вече ми писна да повтарям, че това е пазара. Алфа няма да пробие при каубойте с Митьо, затова Маркионе каза, че повече Митковци и Жужи няма да има, новите коли ще са на задно и ще струват пари. Вероятно ще бъдат малко по-евтини тризъбци, а за проектирането на такова нещо трябва време и пари. Няма как да комбинира продобиването на Крайслер за милиарди и харченето на още такива за новите коли на Алфа и Ланча. Просто и Фиат и Италия не са цъфнали, та вързали. Затова и преместиха Фиат в Холандия. Работата опира в оцеляване изобщо на компанията, според мен, затова и са ми смешни тия фенски ревове, че видиш ли той бил мащеха за едни и искал да затрие легендите. Защо му е да ги затрие? Просто ги спира, защото те му носят загуби, мисля, че Алфа беше на загуба дори когато продаваше 156, какво остава след това. Кой нормален човек ще продължава да налива в каца без дъно? През годините има много легендарни марки, които са хлопнали кепенците и вече ги има само в енциклопедийте. Аз стискам палци да не стане и с нас така.
    Казваш,че Макароне ще прави от Алфа ''по-евтини тризъбци'',браво на Макароне,ми,че тя Алфа винаги си е била по-висок клас и умря именно защото Фиат я обезличиха-фиатизираха,Макароне просто се усети,че тази рецепта с фиатизирането не работи.
    Алфа и Ланча са каца без дъно,Крайслер какво беше?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #1851
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Казваш,че Макароне ще прави от Алфа ''по-евтини тризъбци'',браво на Макароне,ми,че тя Алфа винаги си е била по-висок клас и умря именно защото Фиат я обезличиха-фиатизираха,Макароне просто се усети,че тази рецепта с фиатизирането не работи.
    Алфа и Ланча са каца без дъно,Крайслер какво беше?
    Вярно е, че FIAT са фиатизирали Алфа, но да ги обвиняваме за всичко не е правилно. Много преди да ги купят ФИАТ Алфа е зле и на загуба, затова и накрая попадат при тях. Почти през цялата си история Алфа се бори за оцеляване и никога не е била масова, та да се каже, че ФИАТ убават марката не е съвсем правилно. Без тях навярно вече щеше да е останала в историята още от 1986 г. Дъното Алфа Ромео достига много преди ерата ФИАТ - нека погледнем недоразумението Арна - кога е създадено и дали не е най-жалката кола създавана някога с тази емблема. Та можем да плюем ФИАТ, че под тяхно ръководство не се правят "истински" Алфи, а можем и да им благодарим, че продължават да наливат пари в губещо предприятие, нещо което правят от самото начало и не спират и досега. Дано да са се научили от грешките си и да успеят да налучкат пътя към успеха. Не ми се иска с Алфа да се случи като със СААБ например - вече четвърти собственик за последните няколко години фалира и въобще не се виждакой ще ги купи.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #1852
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Вярно е, че FIAT са фиатизирали Алфа, но да ги обвиняваме за всичко не е правилно. Много преди да ги купят ФИАТ Алфа е зле и на загуба, затова и накрая попадат при тях. Почти през цялата си история Алфа се бори за оцеляване и никога не е била масова, та да се каже, че ФИАТ убават марката не е съвсем правилно. Без тях навярно вече щеше да е останала в историята още от 1986 г. Дъното Алфа Ромео достига много преди ерата ФИАТ - нека погледнем недоразумението Арна - кога е създадено и дали не е най-жалката кола създавана някога с тази емблема. Та можем да плюем ФИАТ, че под тяхно ръководство не се правят "истински" Алфи, а можем и да им благодарим, че продължават да наливат пари в губещо предприятие, нещо което правят от самото начало и не спират и досега. Дано да са се научили от грешките си и да успеят да налучкат пътя към успеха. Не ми се иска с Алфа да се случи като със СААБ например - вече четвърти собственик за последните няколко години фалира и въобще не се виждакой ще ги купи.
    Напълно съм съгласен! Алфа наистина са стигнали дъното преди Фиат. Само да припомня, че спорният външен вид на 75-цата се дължи на това, че е трябвало дизайнът да позволи да се използват същите врати като на Джулиета, за пестене на разходи. Ами ръждата на старите Алфи. И наистина Алфа винаги са се борили за оцеляване, дори в славните си времена. Алфа винаги е била динозавър, отказващ да се впише във финансовите правила на епохата. Даже вчера гледах един филм по Discovery Science май беше, правеха ретроспекция на моделите на Алфа около втората голяма война и точно това споменаха-че Алфа не са можели да си позволят да правят такива инвестиции като Мерцедес и Ауто Юнион и са се "гонили" с тях по първенствата. Алфа печели нещо, германците правят по-добра кола с многото пари и ги бият. Алфа "бяга" в друго първенство и така. И въпреки това, въпреки липсата на пари е имало и обрати и победи. Относно Фиат, по-скоро спасяват марката според мене. Но и определено й подрязват крилцата. Алфа след Фиат е малко нито риба нито рак. Докато старите Алфи са с куп проблеми, но са си хардкор отвсякъде, новите губят някои от определящите елементи-задното предаване, супер-коравите мотори...Малко скопена работа-Фиат Купе е по-бърз от почти всяка алфа. Остава единствено шашкащият вид и малко по-високото оборудване, към което се добавя по-качествена изработка, ама не много.

    Колкото до купуването на Крайслер, не забравяйте, че един автопроизводител не е само колите, които прави. Към тях влизат и заводите, специалистите, патентите (!) и търговската мрежа. Тъй че мисля, че са си направили добре сметката нашите братовчеди от Жабария. Американците имат пари и ще харчат за премиум марките-мазерати ще се продава, щото е различно, бързо. А и няма какво да се лъжем, италианците понякога правят коли с ниско качество щото искат да ги правят евтино, а не щото не знаят как се прави здрава кола, така че Мазерати и по качество няма да отстъпват. Сега Алфа къде ще се впише в цялата схема, аз поне винаги съм смятал, че Алфа трябва да е пряк конкурент на БМВ и Мерцедес в средния клас. Просто се чудя какво им пречеше на Фиат досега да го направят, ама наистина-със задното предаване, с по-високо качество....Имат превъзходни мотори, имат know-how. Дано това да е новата посока пред Алфа...което може би ще се осъществи под формата Мазерати Гибли да се появи с емблема на Алфа, щото то не виждам друга ниша.

  8. #1853
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    http://www.autoblog.gr/2014/10/08/o-...telh-toy-2018/

    Статията е на грьцки,но в общи линии 2018 Макароне си отива.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #1854
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ем преведи я бе, барем я разкажи на една мастичка довечера у трено.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #1855
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ем преведи я бе, барем я разкажи на една мастичка довечера у трено.
    мързи ме
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #1856
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Информация излезе на английски за това преди доста време. Ако имаше модератори, щяха да вземат някакви мерки за този постоянен спам, но няма...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  12. #1857
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Аде, е ае де.....
    Нормално е информацията първо да е излезнала на английски, е и?
    Попаднал съм на нея на гръцки, който иска да чете, за незнаещите гръцки има и преводач в Гугъл.
    Да спамя и троля.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #1858
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Да спамя и троля.
    Защо? С това подобрява ли се форума...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #1859
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Защо? С това подобрява ли се форума...
    форум?????
    А земи виж дали в други Алфа форуми съм тъй.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #1860

    Default

    Alfa Romeo разработва нови мотори:

    http://topgear.bg/?go=article&p=deta...llPos=0&_t=635

Page 124 of 133 FirstFirst ... 2474114122123124125126 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •