Page 13 of 133 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #181
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Понеже отворихме темата за 8c (ото чи) ми се мисли ,че е добре всички да метнем по един поглед на епизода на Топ Гиър , в който карат 8c- аз лично оставям безмълвен. Според много хора това най-красивата кола създавана някога ( Top Gear, Auto Bild etc.). За спайдера даже и дума няма да отварям.
    Същото чувствам и когато вчера четох във в. Телеграф за Жулиетата цяла страница статия. Имам чувството ,че екипа дето е направил статията е получил множествен оргазъм.

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    моля Ви като пишем за Алфа Ромео ДА НЕ СЕ ПИШАТ ГУПОСТИ....

    Мазератито с лепенка и дизайн на алфа точната бройка не е 500 и далеч не е продадена само в Япония .... мога личен архив да ти покажа от два континета и поне три държави
    Ne0, човече, мисля си ,че трябва да те направим председател на песимистите за Източна Европа
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  2. #182
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Какво като Gallardo било направено с части от Audi? Нали изпълнява основната си цел, да се конкурира успешно с модели на Ferrari. Значи традицията е спазена, макар да е с немски части. Относно Bently, нещата стоят по същия начин. Continental GT е наистина ексклузивно, авангардно и луксозно купе, каквото трябва да е.

    За детайлите от Audi в интериора на Gallardo, според мен се връзват естетически с интериора. Наистина се губи част от ексклузивността, но това трябва да е проблем за луксозна марка като Bently, а не за спортна като Lamborghini. Затова в интериорите на Bently-тата няма нещо чуждо.

    Това че са направени от платформи на VAG значи, че тези платформи имат необходимите качества.

    Казвате, че Alfa би се превърнала в Seat под ръководството на немците. Екстра ще е, защото в момента Alfa Romeo е в по-кофти ситуация от Seat.
    Не е проблемът в частите, а в това какъв облик ще има колата и дали ще следва традициите на марката.
    А за тва че Алфа Ромео била по-зле от Сеат - а посмали малко .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #183

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Ne0, човече, мисля си ,че трябва да те направим председател на песимистите за Източна Европа
    Не, просто съм доста голям фен на Алфа Ромео и като такъв познавам историята й много отблизо и подробно....

    И на мен ми се искаше да харесвам новите чапарници под името на Алфа Ромео ама няма как да стане... реализъммм..

    Дори се напъвам да карам всичко което излиза от заводите на фиат.

    ще напиша една история от вчера с големи букви:

    ОТИВАМ ДА НАПРАВЯ ГТП НА АЛФА 1750 СОБСТВЕНОСТ НА ЗМГ, НА ВЪПРОСНОТО МЯСТО СА ОБИКНОВЕННО МНОГО ТЕЖКИ И БЕЗМЪЛВНИ... МИНАВА ВРЕМЕ, МИНАВАТ ПРОЦЕДУРИТЕ И ОТ ХАЛЕТО ИЗЛИЗАТ ДВАМА МЪЖЕ ВИДИМО ЕДИНИЯ НА ОКОЛО 60 ДРУГИЯ НАД 60 ГОДИНИ И СПОРЯТ:
    - АБЕ ТОВА Е КАТО НА ГУНДИ
    - НЕ БЕ НЕ Е...
    - АБЕ НА ГУНДИ СЪМ Я ВИЖДАЛ С ОЧИТЕ СИ ....
    - И АЗ СЪМ Я ВИЖДАЛ И ЗНАМ ЧЕ Е 1750 АМА ТАЗИ Е С ЧЕТИРИ ВРАТИ
    - ДА БЕ МАЙ ПО ЗАОБЛЕНА БЕШЕ ОТЗАД....
    И НАКРАЯ МЕ ПИТАТ:
    - АБЕ ТОВА КАТО НА ГУНДИ АЛФАТА ЛИ Е.......
    АЗ: ДА САМО ЧЕ С ЧЕТИТИ ВРАТИ
    - СВЕТКАВИЦА Е НАЛИ...
    АЗ: УСМИХВАМ СЕ
    - Е ГУНДИ НЕ УСПЯ ДА И СЕ НАРАДВА МНОГО НА ТАЗИ КРАСАВИЦА..... И ПОЧВАТ ДА ЦЪКАТ.... А ДРУГИЯ МИ ОТВОРИ ПАРАДНИЯ ВХОД ЗА ДА НЕ СЕ ВРЪЩАМ НАЗАД.... пред около 7-8 човека

    ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ С МИТО И ДЖУЛИЕТА....

    ИЗВОДИТЕ СИ ГИ ВАДЕТЕ ВИЕ
    Last edited by ne0; 01-02-2011 at 22:11.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #184
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    - Е ГУНДИ НЕ УСПЯ ДА И СЕ НАРАДВА МНОГО НА ТАЗИ КРАСАВИЦА..... И ПОЧВАТ ДА ЦЪКАТ.... А ДРУГИЯ МИ ОТВОРИ ПАРАДНИЯ ВХОД ЗА ДА НЕ СЕ ВРЪЩАМ НАЗАД.... пред около 7-8 човека

    ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ С МИТО И ДЖУЛИЕТА....

    ИЗВОДИТЕ СИ ГИ ВАДЕТЕ ВИЕ
    Много интересно. А сега си отговори на въпроса дали "преклонението" е пред Алфа Ромео или пред легендата Гунди?

    Ако Гунди беше катастрофирал с BMW 2002, дали нямаше сички да говорят за БМВ? 2002 също е разкошен и култов модел от онези години, с превъзходна за времето си динамика (баща ми караше такъв през 1968-1972 г.), легендарно красив... Лично от сина му Андрей знам, а и баща ми ми е казвал, че Гунди се е заглеждал по нашето BMW и се колебаел точно между 2002 и Алфата... Нали сме съседи, с Андрейчо бяхме в една група в детската градина, а БМВ-то и после Алфата бяха единствените западни спортни автомобили в квартала. Дали това нямаше да пренапише цялата история?

    За мен поне точно Алфата на Гунди надделя - след като няколко пъти ме закара до вкъщи от детската градина (въпреки че разстоянието е само около 500 метра). Независимо че в къщи карахме БМВ, аз останах запленен от Алфа - и така е до днес.





    Не смесвай футболна фенщина, легенди и градски фолклор...

    Макар че нищо не се знае, ако Гунди караше БМВ, а баща ми Алфа, аз можеше да се влюбя в БМВ, този човек беше повече от легенда, той беше нещо като бог... За нас, децата, той просто караше "правилната" кола за един бог...
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  5. #185

    Default

    Радвам се, че се включи, защото си пряко свързан.

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    За нас, децата, той просто караше "правилната" кола за един бог...
    Мислиш ли, че ако имаш днешен "Гунди" (истинския герой и велик човек) би карал Алфа Ромео. Не.

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Много интересно. А сега си отговори на въпроса дали "преклонението" е пред Алфа Ромео или пред легендата Гунди?
    Знаеш какво имам предвид, и знам, че знаеш, че съм прав.

    п.с. Не съм фен нито на Гунди, нито на Левски нито съм пристрастен в споровете за коли. Както сам знаеш алфа
    ми е на сърцето, но БМВ в кръвта.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #186
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ясно е, че Гунди е бил бог, но Алфата превъзхожда БМВ-то поне по 3 показателя.
    1. Дизайн. Хубаво е БМВ-то но Алфата е доста по-красива.
    2. Със сигурност Алфата има по-добро пътно поведение и спирачки.
    3. Алфата има по-висока максимална скорост.

    Все пак мотора в това БМВ си е направо примитивен от техническа гледна точка спрямо легендарния DOHC алуминиев мотор на Алфа. Окачването също е в пъти по-добро на 105-та серия на Алфа от това на БМВ 2002.
    Просто истината е, че в онези години Алфа е била технологичен връх спрямо БМВ, докато в наши дни е точно обратното.
    Дори и Гунди да не е знаел за техническото предимство на Алфа пред БМВ, просто тогава Алфата си е била по-добрата кола.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #187

    Default

    искам да прочетете тази статия:

    http://www.pistonheads.com/news/defa...?storyId=20215 и цитата: "Alfa Romeo could be about to throw its heritage away - so remember the good times this way"

    за тези които незнаят ето за този модел си говорим (като на Гунди модела)




    а и с тези теми се опитвам да жегна потребителите във форума да говорят за АЛФА РОМЕО а не за дебитумери, носачи, политика, спам.. спам.. спам...
    Last edited by ne0; 01-02-2011 at 23:05.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #188
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Прочетох статията...много емоция са вложили хората. Само мога да ги адмирирам.
    Не мога да не се съглася с теб ,Ne0, за историята на легендарния модел и за митологизирането му сред хората,било то заради Гунди или не.
    Ама не мога да кажа ,че МиТо и Жулиетата са безлични и че като ида да ми направят ГТП няма да събера колектива. Изрових един пост,на колега, в друга тема ,ама тъкмо на място сега..
    Quote Originally Posted by ilin4o View Post
    и аз да взема отношение,случайно или не бях спрял до DS3 citroen-новичък от другата страна mazda2 пак нова... а познаите минувачите на коя кола най-много се кефеха ?Да кажа, че бях с МИТКОТО може тези 2 марки да не са база за сравнение, но на мене ми стана някак хубаво особенно когато двама италянци се снимаха на предният капак
    Готов съм да си отрежа глават ако видя някой да се снима с Тойота Ярис или Нисан Микра (пази Боже) или пък вече споменатите от колегата модели.
    Не можеш да сбъркаш никоя Алфа от настоящите..факт.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  9. #189
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    за тези които незнаят ето за този модел си говорим (като на Гунди модела)


    Вече ми седи на работният плот. Аз искам да покажа това (може би много хора са чели и гледали това) и да питам кога според вас ще има Алфа подобно технологично постижение:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Tipo_512

    Обърнете внимание на мощността от литър и годината в която е създадено това чудо. В наши дни няма Алфа в производство с такава мощност.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #190

    Default

    евала, че се запали по темата, това чел ли си го моя милост го е писала отдавна като лично мнение преди още да съм виждал джулиета камо ли да я карам:
    http://www.alfisti.bg/?step=module_a...alfisti&lang=2

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #191
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    . Както сам знаеш алфа
    ми е на сърцето, но БМВ в кръвта.
    И при мен е нещо подобно. Затова си купих и тая хубавица, а не нещо друго.







    Затова възпитавам и малкия си син в истинските алфистки ценности - и той вече е напълно хипнотизиран на тема Алфа





    Пък когато ми се докара БМВ, си взимам някое за уикенда - последния уикенд разтривах 550i xDrive. Е нема такава кола, вервай ми. Но е прекалено перфектна и няма душа.

    Защото с нито едно БМВ няма да ми се случи това, което се случи със Спайдера - минавах бавно покрай училището на Иван Асен (знаеш там кви високи легнали полицаи са) и всички ученици и ученички, дето се подпираха по оградата, ми изръкопляскаха... Тва с БМВ няма как да стане, нали?
    Last edited by pinko; 01-02-2011 at 23:32.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #192
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    евала, че се запали по темата, това чел ли си го моя милост го е писала отдавна като лично мнение преди още да съм виждал джулиета камо ли да я карам:
    http://www.alfisti.bg/?step=module_a...alfisti&lang=2
    Естествено, четох го още в суров вид, преди да го качиш. Още тогава ми се досра от истината.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #193
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Много добре си го написал. Сигурен съм,че всеки ,който я прочете ще разбере за какво говориш. Няма как да не настръхнат космите на кой и да е алфист щом я прочете.В статията казваш ". Като болни алфисти едва ли ще си позволим да кажем нещо против новия модел " Ето това изречение събира в себе си всичко ,което искам да кажа. Дори нещо да не ми харесва,не бих го казал..сърце ми не дава.
    Преди 13-14 години наще имаха 33-ка 1.3 боксер с два карбуратора ( отгава съм фен и до днес) . И както и сега и тогава,върлуваше мнението за италианските буклуци, та се случваше да понасям много хули и тъпотии заради това и въпреки всичко винаги съм я защитавал,не спирах да говоря за нея и да я хваля, нямах тетрадка без изрисувано скуде, макар,че след всеки порой тя не палеше по 3 дни докато не изсъхне всичко в двигателния отсек....Не можеш да не го правя.
    И сега когато остро критикуваме алфа се чувствам по същия начин. Докато се появяват четири колесни със змия и кръст ще продължавам да го правя.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  14. #194
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Да,такива се нещата в реалност.Просто немците имат добри коли откакто масово навлизат високите технологии.В началото на ХХ-ти век нещата са съвсем различни и за Ауди и за БМВ и за ФВ,След Втората световна почват да дърпат напред.Аз като цяло обичам колите и са ми страст,точно затова ми харесва и Алфа,защото го има чара и кефа от колата.Но просто в днешно време нещата са други-всичко е бизнес,изкуствено опериране с имиджа и продаване на една емблема.Аз съм се примирил отдавна с това,и това е при всички масови марки.А още нямам толкова пари за ново Порше или Ферари или Лотус-примерно
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  15. #195
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Фолксваген е като майка-пере ти гащите, готви ти питателна храна,грижи се за теб.... Алфа Ромео е като яка мадама, приказно красива, задоволяваща всичките ти сексуални желания , а скоро след това те зарязва
    Вие кое бихте избрали?
    На мен не ми трябва друга майка.

    П.С фолксваген е пример.Там можеше да стои коя да е друга марка(майка)
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Page 13 of 133 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •