Page 132 of 133 FirstFirst ... 3282122130131132133 LastLast
Results 1,966 to 1,980 of 1986

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #1966

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Мога да споделя впечатления за Жулиета - определено не е само за града, широка е, стабилна е, двигателите са добри. Пътувал съм няколко пъти до Амстердам и обратно с нея, определено стои много добре на магистрала. Имам приятели с МиТо, и те не са зле на дълъг път. Окачването е много здраво, на отделен шарнирен болт е, и няма и помен от драмите на 156 и 159.
    Имат малки багажници според мен. Жулиета е опция разбира се. Мисля, че скоро ги спряха от производство. Но не мисля, че някой ще мине от 159 на нея. Или ще са единици.

  2. #1967
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Имат малки багажници според мен. Жулиета е опция разбира се. Мисля, че скоро ги спряха от производство. Но не мисля, че някой ще мине от 159 на нея. Или ще са единици.
    Щяха да я спират май месец, но заради корона епидемията отложиха пускането на Тонале, и съответно спирането на Жулиета за края на тази година. Багажникът е приличен, на практика същият като на комбито от подписа ми. Аз лично се радвам, че прескочих този кошмар за поддръжка 159, вярвай ми Жужата ще бъде огромно облекчение за изстрадалите собственици на 159
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #1968

    Default

    Ще споделиш ли какво имаш предвид под "кошмар за поддръжка"?



  4. #1969
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ще споделиш ли какво имаш предвид под "кошмар за поддръжка"?
    Дори няма да споменавам цените на носачите, и проблемите с генераторите при 2,4 ЖТД, само ще споделя за опелската скоростна кутия, която се чупи за норматив
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #1970

    Default

    Тези прословути носачи са 600 лв trw комплект за двете страни на предницата, чак пък да са толкова голяма болка... :Д в смисъл ест да пари са, но толкова се дъвче за тях как са страшна болка... Едно време като са били 2к окей да ги обсъждаме ама сега е малко смешно :Д

  6. #1971

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    само ще споделя за опелската скоростна кутия, която се чупи за норматив
    На моята пише made in japan, едва ли е опелска

  7. #1972
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Дори няма да споменавам цените на носачите, и проблемите с генераторите при 2,4 ЖТД, само ще споделя за опелската скоростна кутия, която се чупи за норматив
    М....да, много си прав.....аз не можах да скоча от 156 на Жулиета и взех 159......е намирам я за по красива, ама до там опират нещата....верно жужа като качество е по добре, завиждам му и на Пачо....)....който успя да скочи по добре от мен....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #1973
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    На моята пише made in japan, едва ли е опелска
    Заеби надписа, проблемите на твоята кола са други.....тръгни да сменяш алтернатор и други неща за да влезнеш в филма......ама модата изисква жертви......все пак по някой път се вслушвайте в по дъртите, а не в интернет... опита е от значение.....това младите много скачате, а след това олеле....е го и Grishata, кво толкова, ама не е баш така....след това пускате теми, проблеми и т.н.....и преди да им се нарадвате ги продавате....
    Last edited by Бобби; 15-04-2020 at 19:29.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #1974

    Default

    Ем вожде моята я имам от 3 години вече и сега се разтропаха носачите на предницата... на мен лично не ми се струва такава драма 600лв, за да ги сменя веднъж на 3+ години, сега в края на деня ако сумата непосилна просто щеше да е редно да се насоча към кола / марка която е безплатна за поддръжка. В края на деня има доста по-големи и скъпи ремонти които можеш да направиш на 159 от тези прословути носачи

  10. #1975
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Заеби надписа, проблемите на твоята кола са други.....тръгни да сменяш алтернатор и други неща за да влезнеш в филма......ама модата изисква жертви......все пак по някой път се вслушвайте в по дъртите, а не в интернет... опита е от значение.....това младите много скачате, а след това олеле....е го и Grishata, кво толкова, ама не е баш така....след това пускате теми, проблеми и т.н.....и преди да им се нарадвате ги продавате....
    имаш ли теза, или както обикновено запълваш ефира с многоточия и нахвърляни фрази, без особена връзка между тях? Не те нападам, просто ми е трудно да разбера какво се опитваш да кажеш. 159 е скапан модел в сравнение с? 156? 155? Или Джулиета? Съпоставими ли са 159 и Джулиета изобщо? Коя е тая яка Алфа дето хем върви, хем е стабилна и сигурна, хем не вози като каруца, или лагерна количка, хем фул екстри, хем красива, хем евтина, хем не се чупи, а когато, недай боже някой ден се счупи, частите са и стотинки? Ако не е Алфа, коя е тая идеална кола.. свещения граал? Едно време за 146цата така ми ги дрънкаха. Щяла са роди, да сменям предница през 2 седмици, вариатори, дебитомери. Е, жената роди, Алфата я карах 11г. и я продадох вървяща на пушка на 22 г кола. Носачи смених веднъж, щот спуках гума в движение и се шибнах в един бордюр. Спарка навъртя 200 хил км. Сегашната е на 208 хил. км. И да сгъне нещо, ще му е дошло времето. За тея пари дет я платих друга кола с тея коне, визия и екстри никога няма да видя.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  11. #1976

    Default

    Ами зависи кой с какво сравнява.

    159 2.4 със сигурност по-трудна и сложна за работа от 156 2.0, но те не са и в един клас. Друго поколение, други размери, друго тегло, друга мощност...
    Всички други 5-6 цил дизели от тея години (ц класа 270цди/320цди, а4 2.5/3.0тди, 325д/330д) , всичките също са неудобни за пипане...

    На моята 159ка сменях изпускателен колектор и шпилки - иска сваляне на бронята, радиаторите, перките...
    Сменях силикона на картера - иска сваляне на целия преден мост/магаре , носачи, рейка и т.н.

    Иначе не е лоша кола, за дълъг път е супер, удобна, комфортна, не те изморява, а спарка бучи и друса... Градско в задръстванията също е удобство с автомата.

    Още не съм решил коя ми харесва повече... Зависи от нуждите и маршрута. Все едната от двете ще продам, няма да плащам вечно два данъка, граждански, винетки и прочее.

    Относно жулиетата - на мен ми е грозновата отпред, интериора е яко пластмасов, хечбеци не харесвам, хубав автоматик нямат, но все пак една със 1750тби бих покарал, 230-240 коня бензин едва ли ще е лоша, макар и с "просто" окачване отпред.
    Те също не трябва да се сравняват със 159ките, а и със сигурност и те си имат болежки и неудобни моменти, 2.0 дизела май е с проблемния хобот на маслената помпа като при опелите, който засмуква въздух, мотора остава на сухо и умира...

    Но целта ми е Джулия, определено. Гледам ги вече ги има между 15 и 20 хил евро от първите бройки, след 1-2 години живот и здраве като станат 15-20хил лв може и да взема.
    Last edited by dhtj; 16-04-2020 at 00:55.

  12. #1977
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Не се обиждайте на тема 159, тя беше хубава кола, също като 156, но си иска своето, което в родната действителност е доста неприятно. Относно колегата от Плевен, имам предвид ръчните скоростни кутии, а не Айсин автоматика, който също има сериозна профилактика от рода на 2500 лв. Познавам хора покарали достатъчно време преди мен Жулиета и МиТо, освен едни биалетки срещу уроки друго няма сменено. Добре са и като окачване, и като двигатели, с изключение на 2,0 JTDm, при който трябва да се смени оная гумена джаджа в картера, но този мотор го има и в 159. Сега съм айляк и си убивам времето от време на време при един добре познат сервиз от форума - последните четири 159-ки бяха за смяна на скоростна кутия
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #1978

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ще споделиш ли какво имаш предвид под "кошмар за поддръжка"?
    Той е споделил: "Нещо което е прескочил" ...



    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    прескочих този кошмар за поддръжка 159, вярвай ми Жужата ще бъде огромно облекчение за изстрадалите собственици на 159
    Отделен въпрос е, че цялото предно окачване като немски части го има за 750лв с доставка и три години гаранция...


    П.П. Утре по същият начин може "да прескочи" и QV 510 и ще е прав - за него това е по-доброто решение. Всичко зависи от гледната точка ...
    Last edited by alfa racer GTA; 16-04-2020 at 02:05.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #1979
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Той е споделил: "Нещо което е прескочил" ...





    Отделен въпрос е, че цялото предно окачване като части го има за 750лв с доставка и три години гаранция...


    П.П. Утре по същият начин може "да прескочи" и QV 510 и ще е прав - от него това е по-доброто решение. Всичко зависи от гледната точка ...
    Гледната точка е, че съм се нагледал на 159 ки по сервизите, и няма никакво значение колко струва комплекта носачи, като при МиТо и Жулиета просто не се налага да поддържаш окачване нищо, че е на отделен шарнир. Джулия КуВе ще я прескочим всичките, за по-нормалните версии, повечето пак ще чакат да стане на 15 години, та да си я купят...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #1980

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Относно колегата от Плевен, имам предвид ръчните скоростни кутии, а не Айсин автоматика, който също има сериозна профилактика от рода на 2500 лв.
    Разбрах те, да, просто исках да вмъкна, че не всички кутии в 159 са "опелски".
    Също и ръчната кутия на 2.4 (ф40) е доста по-здрава от тази на 1.9жтд и жтс моторите (м32) със слабите лагери, за която ти говориш.

    Иначе "профилактиката" на автоматика се нарича опресняване на маслото и струва между 80 и 200лв и е хубаво да се прави между 60 и 100 хил км.
    Цяло клапанно тяло с мозъка струва 1000лв, а рециклиране на хидротрансформатора е oколо 500 лв.
    И тея неща ако си опресняваш редовно маслото карат колкото два комплекта съединител с маховик на дизел...

    Иначе за окачването на жулиетата - по форумните сервизи и аз съм чувал че на нея задницата и е слаба.
    Last edited by dhtj; 16-04-2020 at 02:27.

Page 132 of 133 FirstFirst ... 3282122130131132133 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •