Page 2 of 133 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 1986

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #16
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Панда, Гранде Пунто, 159 донякъде и ... това е. Три продаваеми модела от общо три марки, два от които - малолитражки. Пак казвам - самият факт, че при тази политика 159 въобще се продава, говори за качествата и.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #17
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Делтата също се представя добре на пазара засега, не го забравяйте. Станаха 4 модела, но не са достатъчно.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Костинброд
    Posts
    71

    Default

    Бре гледаш как примерно правим мжета - добър мотор , обаче германците (бмв) си правят с 2те турбини и ние правим обаче го вкарваме на супер малко модели или на други марки...
    Как да си купя 159 примерно защото ми харесва като двигателите и са вече доста назад спрямо другите - говори се за нови двигатели чакат се половин година мин да се вкарат в производство
    Ако имам парите няма как да чакам толкова година да си взема нова кола....
    Нямат толкова много пакети или са ги орязяли..
    В смисъл старите фиати браво пунто , алфа 156 , 145 ,146 и сега като ги погледнеш те радват без да са гт , хгт гта.
    А другите марки се надпреварват да пускат спорт ,туризъм и всякакви пакети и хората ги купуват.
    Орязават екстрите за да продават , а в старите ни коли има такива дето в другите са си доплащали.
    Ей тия неща не ми харесват защо ги правят.
    Иска ми се и браво спорт да има конкурентен мотор на новите с 200+
    Старото браво със 147(155) както и 156-цата на коне е наравно с доста други марки и сме по-бързи от доста от тях.
    Хората искат да имат хубава , бърза и с глезотийки коли.
    Да им го предложат
    Lancia Lybra 2.4jtd 2002 Intensa
    Fiat Marea TD100 hlx 97

  4. #19
    започва да се пристрастява Gran_Turismo's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bulgaria, Plovdiv City
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Делтата също се представя добре на пазара засега, не го забравяйте. Станаха 4 модела, но не са достатъчно.
    Не забравяй и Фиат 500 и той се харчи като топъл хляб. А и вече излезе и Абарт 500 така, че работата си е сериозна откъдето и да го погледнеш!
    Ако искаш да си Romeo, карай Alfa Romeo!

  5. #20
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by nasty View Post
    Бре гледаш как примерно правим мжета - добър мотор , обаче германците (бмв) си правят с 2те турбини и ние правим обаче го вкарваме на супер малко модели или на други марки...
    Как да си купя 159 примерно защото ми харесва като двигателите и са вече доста назад спрямо другите - говори се за нови двигатели чакат се половин година мин да се вкарат в производство
    Ако имам парите няма как да чакам толкова година да си взема нова кола....
    Нямат толкова много пакети или са ги орязяли..
    В смисъл старите фиати браво пунто , алфа 156 , 145 ,146 и сега като ги погледнеш те радват без да са гт , хгт гта.
    А другите марки се надпреварват да пускат спорт ,туризъм и всякакви пакети и хората ги купуват.
    Орязават екстрите за да продават , а в старите ни коли има такива дето в другите са си доплащали.
    Ей тия неща не ми харесват защо ги правят.
    Иска ми се и браво спорт да има конкурентен мотор на новите с 200+
    Старото браво със 147(155) както и 156-цата на коне е наравно с доста други марки и сме по-бързи от доста от тях.
    Хората искат да имат хубава , бърза и с глезотийки коли.
    Да им го предложат
    Много си прав, колега. Алфа Ромео изостава и лежи на стари лаври. Сега мога да се кефя, че в произведената ми през 1994-та 155-ца има екстри и рационализации, които ги няма в Ауди от 2004-та, но дал собствениците на 149 и МиТо ще могат да се похвалят със същото?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #21
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Аз пък невиждам защо да се вади наследник на 166, като той няма конкуренция в този клас
    И новите модели с нищо не са по-добри срещу кола от 1998г.... Тогава защо да се вадят модели на всеки 2-е години като бангията - пасат и т. н. ... Какво 166 да се конкурира сам със себе си ли? ... И сега 2009 да бяха извадили модела 166 пак щеше да е актуален... Така че аз невиждам смисъл да се вади наследник по-рано от 2015-16.....
    П.П. - предполагам че е същото и за другите модели...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  7. #22
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Абе била се забавила 149, ама тва не значи, че като излезе ще излезе с вече остаряла концепция - напротив, колата ще е актуална и според мен ще е доста по-добра от конкурентите, които са се появили в класа с 1-2 години преди нея. Плюс това 147 през 2001 година беше толкова космическа, че тогавашния Голф 4 изглеждаше като правен поне 1 поколение преди нея. И в тоя смисъл няма нищо лошо, че модела се е застоял някоя друга година повече А пък сега Миланото като смачка конкуренцията на теста за сигурност, и като се окаже че има страшно добра динамика за кола в тоя клас, после ми разправяйте, че се била забавила и че и е стара концепцията

    Сеа за ГТА версиите, вярно че се отлагат, но едва ли са ги отписали за винги. Така са преценили към момента, така са направили, и БМВ си отрязаха отбора във F1, ама едва ли техните фенове сега вещаят края на марката по тоя повод
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  8. #23
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Аз пък невиждам защо да се вади наследник на 166, като той няма конкуренция в този клас
    И новите модели с нищо не са по-добри срещу кола от 1998г.... Тогава защо да се вадят модели на всеки 2-е години като бангията - пасат и т. н. ... Какво 166 да се конкурира сам със себе си ли? ... И сега 2009 да бяха извадили модела 166 пак щеше да е актуален... Така че аз невиждам смисъл да се вади наследник по-рано от 2015-16.....
    П.П. - предполагам че е същото и за другите модели...
    почти 3 години бях в испания от края на 2006 до 2009, от края на 2007 до 2008 година нямаше нито една алфа 166 продадена нова.вярно че 159 взима потенциални клиенти на 166 но така не става. а иначе там 147 и ГТ се харчат доста, въпреки че поостаряха, а за МИТО имаше опашки последните месеци
    Last edited by rady156; 11-08-2009 at 18:40.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  9. #24
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    незнам накъде отива Алфа , ама гледам другите марки къде са и къде отиват , хибриди , ел коли ...
    всичко се случва много бързо и динамично и някой може да изпусне влака ..
    Стига с тия други марки бе... Японците направиха един два подранили опита за хибриди и айде - това е бъдещето. Докато свърши петрола и колите, които се задвижват без петрол станат масови, не се знае каква точно ще е технологията, но със сигурност всички големи марки ще започнат да произвеждат такива коли. Това е все едно да си мислиш, че който е измислил първия LCD телевизор, ще остане само той на пазара за ТВ, а другите, дето са произвеждали кинескопи по това време ще фалират. Както видяхме, не стана така - днес всички марки, които до вчера са произвеждали телевизори с тръба, произвеждат LCD-та. Никой няма да изпусне никакъв влак, още по-малко големите концерни (от какъвто е част Alfa), биха го допуснали
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  10. #25
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Стига с тия други марки бе... Японците направиха един два подранили опита за хибриди и айде - това е бъдещето. Докато свърши петрола и колите, които се задвижват без петрол станат масови, не се знае каква точно ще е технологията, но със сигурност всички големи марки ще започнат да произвеждат такива коли. Това е все едно да си мислиш, че който е измислил първия LCD телевизор, ще остане само той на пазара за ТВ, а другите, дето са произвеждали кинескопи по това време ще фалират. Както видяхме, не стана така - днес всички марки, които до вчера са произвеждали телевизори с тръба, произвеждат LCD-та. Никой няма да изпусне никакъв влак, още по-малко големите концерни (от какъвто е част Alfa), биха го допуснали

    е да ама италианските автомобилисти се тупат в гърдите че първата кола с common rail e Alfa 156 който успее да предложи нещо ново и се окаже успешно наистина заслужава адмирации.

    както и да е, шанса на алфа е да внедряд по-бързо турбинираните multiair бензинови двигатели, нещо с което изостават. (също и да олекотят на колите). вече и мерцедес имат 1.6 с принудително пълнене и директно впръскване, а едно време е било немислимо излизането на 190ката.

    като се запалих по алфа гледам некви двигатели 1.3 90кс, 1,5 105кс, 1,7 137кс, докато всички други марки изкарват 90 коня от 1.8

    дори имам чувството че компанията Алфа Ромео сега представлява само един маркетингов отдел подкрило на фиатския, дето удобрява дизайна и лепи емблемите на коли произвеждани в фиатска фабрика. а в пресата като прочета, че инженерите на алфа ромео еди кво си.. си мисля, че тези лица са същите дето разработват малолитражките на фиат.

    нищо против фиат нямам освен че спъват Алфа ромео.
    При Ланча е различно, не е проблем от фиатска платформа да се направи нещо по-стилно и луксозно. въпрос на подбор на материали и дизайн. обаче за спортен автомобил е нужно много повече, повече от това което фиат може да предложи.

    за дизайна не се притеснявам, ама проблема е че е абсурдно на кола с агресивен дизайн да сложиш некав немощен двигател. както примерно спортния пакет на клио се слага и на базовото моторче. или като голф 1.3 с лепенка GTI
    Last edited by sa6o_roman; 09-09-2009 at 01:57.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  11. #26
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Абсолютно си прав, колега.
    Last edited by sen7; 09-11-2009 at 00:11.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #27
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    е да ама италианските автомобилисти се тупат в гърдите че първата кола с common rail e Alfa 156 който успее да предложи нещо ново и се окаже успешно наистина заслужава адмирации.
    Не отричам, че заслужават адмирации, точно обратното. Но и точно по тая причина си мисля, че едва ли италианците имат накакъв проблем с новите технлогии. Алфа освен, че са произвели първата кола с common rail, са произвели и първата такава с VVT (някои от старите спайдъри беше). И двете технологии са внедрени първo в колите на Алфа, но са разработени в ресърч отдела на Фиат. Незнам, дали днес Фиат ги дърпа назад, ама явно до скоро ги е дърпал напред, защото подобни разработки са по джоба само на големи компании
    А по въпроса за хибридите мисълта ми беше, че там технологията тепърва ще се развива и още не е ясно кой ще измисли тая дето един ден ще се окаже масова и успешна
    Last edited by Sm0k; 09-09-2009 at 14:11.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #28

    Default

    Аз пък мисля, че хич не е прав - преспокойно "Алфа Ромео" може да взаимства технологии директно от "Ферари" и да смаже всичко живо в нишата на спортните седани, ама явно НЕ това е целта
    Някой бълва продукция като невидял - Голф5, Голф5плюс, Голф6, Голф6минус, Пассат5, Пасат5.5, Пасат8-1/3, ПасатСС, А-клас, В-клас, Ц-клас, ЖМъ-клас, 1-ца, 3-ка, 5-ца, 6-ца, 7-ца, 8-ца, емнайска, па ван, па полуван, па голям ван, па малък ван, па с багажник, па без багажник, па с пет багажника.... баааааа му мамата
    Когато не разбираме някои неща, това не означава, че знаем повече - има си причини да се случва така
    И преди съм ви питал, и пак ще ви попитам - по-добре ли ще ви стане, ако "ФИАТ" не дърпа "Алфа Ромео" назад..... и марката фалира?
    Last edited by Kuku; 09-09-2009 at 14:15.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #29
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Те могат да взаимстват от Ферари обаче ще им излезе много скъпо. Те затова отделиха Мазерати от Ферари.

  15. #30
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    да, не може да се спори че фиат е причината за оцеляването на алфа, могат да се дадат примери за напредък с дизеловите мотори и качеството. но според мен фиат пренебрегват някои традиционни неща при разработката на новите алфи, а се залага само на опаковката и маркетинга..
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

Page 2 of 133 FirstFirst 12341252102 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •