Page 33 of 133 FirstFirst ... 2331323334354383 ... LastLast
Results 481 to 495 of 1994

Thread: Накъде отива Алфа Ромео!?

  1. #481

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ...
    Бояне, цялата борба е за дилърската мрежа на Крайслер

  2. #482

    Default

    Е то, Чичка, дилърската мрежа е разработен пазар със сериозен дял. Като сложиш в добавка и готовите платформи за задно предаване и големите двигатели всичко си е разкошно! Аз лично не бих отказал една 159-ка с ХЕМИ двигател. А как ти звучи Вайпър или 8Ц с 8.3мултиеър бензин? Или наспедника на 166 със задно или 4х4 и пак ХЕМИ двигател? На мен ми харесва перспективата и то много.

  3. #483

    Default

    [QUOTE=bouncer;847854 Като сложиш в добавка и готовите платформи за задно предаване и големите двигатели всичко си е разкошно! Аз лично не бих отказал една 159-ка с ХЕМИ двигател. А как ти звучи Вайпър или 8Ц с 8.3мултиеър бензин? Или наспедника на 166 със задно или 4х4 и пак ХЕМИ двигател? На мен ми харесва перспективата и то много.[/QUOTE]

    Бояне престани да спамиш простотииййй.

    1. Не е идеята да е "платформа на задно", а да е истинска устойчива и т.н...
    2. На вайпър мотора от камион ко ми го хвалиш... там такива технологий като повече от два клапана на цилиндър и горни разпределителни валове... са новости.. какъв мултиеър..
    3. Алфи с ХЕМИ мотор има от повече от 30 години

    4. Американците много добре знаят какъв ад ги чака, просто не четете американски форуми...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #484

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Бояне престани да спамиш простотииййй.

    1. Не е идеята да е "платформа на задно", а да е истинска устойчива и т.н...
    2. На вайпър мотора от камион ко ми го хвалиш... там такива технологий като повече от два клапана на цилиндър и горни разпределителни валове... са новости.. какъв мултиеър..
    3. Алфи с ХЕМИ мотор има от повече от 30 години

    4. Американците много добре знаят какъв ад ги чака, просто не четете американски форуми...
    Нянко,

    "простотийййй" сигурно е древногръцки философ и мислител от школата на Неграмотний.
    1. Кое не им е устойчивото на платоформите на Крайслер?
    2. На вайпър мотора от камион за това ли троши къде каквото хване на писта и къса гъза на 4-5 пъти по-скъпи и по-сложни автомобили?
    3. Добре, Алфи с ХЕМИ мотори може да има, но нова алфа с двигател на 5000 кубика няма! Формата на цилинтъра и буталото не е основна в случая, а кубатурата.
    4. Америакнците нищо не знаят, както и ние нищо не знаем - само предполагаме и гадаем. На мен не ми изглеждат толкова лоши перспективите за близкото бъдеще, не знам...

  5. #485

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Нянко,

    "простотийййй" сигурно е древногръцки философ и мислител от школата на Неграмотний.
    1. Кое не им е устойчивото на платоформите на Крайслер?
    2. На вайпър мотора от камион за това ли троши къде каквото хване на писта и къса гъза на 4-5 пъти по-скъпи и по-сложни автомобили?
    3. Добре, Алфи с ХЕМИ мотори може да има, но нова алфа с двигател на 5000 кубика няма! Формата на цилинтъра и буталото не е основна в случая, а кубатурата.
    4. Америакнците нищо не знаят, както и ние нищо не знаем - само предполагаме и гадаем. На мен не ми изглеждат толкова лоши перспективите за близкото бъдеще, не знам...

    Абе няма ли един път да кажеш, бе прав си.... може и да бъркам... нещо ... баси
    Тука не стига, че та ОграмОтявам ами и се нервиш....

    Моля те попрочети за двигателя на Вайпъра ... Магнума като какво нещо е, ей тъй.... батка в Италия това е стара техника от около 80 години и повече.. те сега сложиха променливо газоразпределение,,, мисля даже само на изпускател ... за какво става въпрос.... Или великия кенеВ "пентастар" матор


    А и да питам конкретно Алфа Ромео за САЩ къде ще се произвежда???

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #486

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Абе няма ли един път да кажеш, бе прав си.... може и да бъркам... нещо ... баси
    Тука не стига, че та ОграмОтявам ами и се нервиш....

    Моля те попрочети за двигателя на Вайпъра ... Магнума като какво нещо е, ей тъй.... батка в Италия това е стара техника от около 80 години и повече.. те сега сложиха променливо газоразпределение,,, мисля даже само на изпускател ... за какво става въпрос.... Или великия кенеВ "пентастар" матор


    А и да питам конкретно Алфа Ромео за САЩ къде ще се произвежда???
    Детройт, путка майна, Детройт. То най-вероятно запроизводството ще са им нужни само емблеми от Италия.

    Виж сега, за някои неща си прав, за други не до там. Да, технологията в Крайслер е доста остаряла, но това не значи, че не може да е отправна точка за развитие и модернизация. Ще дойдат 'талянските инженери и ще покажат на реднеците как се правят модерни, но супер каприозни коли. Респективно янките ще ги препсуват и ще им покажат как се правят дърти и морално остарели джигатели, които са милионници и може да бъдат обслужени сносно дори и от Търтея (който както всички знаем е пирамида).

    И там, по средата, между кофите с КФЦ, бърбъна, спагетите и виното ще се роди истината

    .....или ще умре всичко.

    Но до тогава на нас, феновет,е ни остава само да се надяваме и да си мечатем.

  7. #487
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Детройт, путка майна, Детройт.
    Като каза реднеци....

    Ще ти отива да пуснеш бицарка през прозореца на новата Alfa Romeo RAM 1500 .

    Сигурно доста Алфисти ще намерят своето ново АЗ
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #488
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Да, технологията в Крайслер е доста остаряла, но това не значи, че не може да е отправна точка за развитие и модернизация. Ще дойдат 'талянските инженери и ще покажат на реднеците как се правят модерни, но супер каприозни коли.
    Хихи тва подобно е играно един път и резултата е туин спарк 16в и мислим не е супер......

  9. #489
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Хихи тва подобно е играно един път и резултата е туин спарк 16в и мислим не е супер......
    Мдааа, главата е добра, ма долнището е кофти, има склонности към самоубийство.....
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #490
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Мдааа, главата е добра, ма долнището е кофти, има склонности към самоубийство.....
    Ако се спазваха ограниченията на скоростта тия неща нямаше да се случват

    С нетърпение чакам да видя как ще се продават новите крайслер-и а.к.а Ланча в Европата. Цени май не съм виждал досега, но предполагам ще имат приятна цена в сравнение с конкурентите. Иначе американците, колкото обичат хамбургери, толкова обичат и ниски цени. Та тия наконтените мулти-туин джетове не знам как ще им се харесат. Народните коли цял нов пасатор направиха за тях - по-прост, по-евтин, а и май и по-добър. Та и американските Алфи требе да са прости, че за да се купуват често.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #491
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    16в ТС това, 16в ТС онова!!! Аз като не толкова разбирач мисля , че двигателя е супер.... Карал съм го с всякакви скорости и всякакви диапазони от време и казвам,че голяма част от двигателите по пътя немогат да му се опрат...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  12. #492
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    16в ТС това, 16в ТС онова!!! Аз като не толкова разбирач мисля , че двигателя е супер.... Карал съм го с всякакви скорости и всякакви диапазони от време и казвам,че голяма част от двигателите по пътя немогат да му се опрат...
    Чак пък да не могат да му се опрат....Почти всяка марка в света изважда по 150 коня от 2 литра. Нищо впечатляващо. Да не говорим, че има мотори като на Хонда, които имат и над 200 коня от 2 литра. Отгоре на всичко се чупят по-малко, и харчат по-малко. Кво ме беше на стария ТS 8V , да не би да не върви, или пък да харчи повече от TS 16V ? Само дето стария мотор (който, не е Фиат , а Алфа) е иколо 20 пъти по-евтин за поддръжка.
    Като направиш проста равносметка и сложиш чертата между двата мотора, се оказва, че съществуването на Фиатския мотор е просто излишно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #493
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    А какво му е на Фиаския 16 без ТС? Да не би да е лош?
    Що все търсим проблемите във Фиат?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  14. #494
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Тука стана като пенсионерска седянка: "Всичко ново е боклук, а старите неща си бяха супер." Дай да върнем и карбураторите. Тогава ще възстановим уникалността на марката със сигурност.

  15. #495
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Тука стана като пенсионерска седянка: "Всичко ново е боклук, а старите неща си бяха супер." Дай да върнем и карбураторите. Тогава ще възстановим уникалността на марката със сигурност.

    Ми аз за себе си съм ги върнал. И съм доволен да ти кажа. И не съм зависим от лайняната марка Бош (това в кръга на шегата)
    Истина е, че всичко по-ново е с по-къс живот от старите неща. Идеята е да направят нормалния човек все по-зависим и да бъде вързан. Това е друга дълга тема.
    А иначе по тая тема има ли кой да напише нещо или можем да имаме мнение, само ако е наопаки на предходното?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 33 of 133 FirstFirst ... 2331323334354383 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •