Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Копчето на багажника спря да отваря...

  1. #16
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Син и черен, дебели
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ex0rcist View Post
    Краен резултат - обобщение:
    1. Прекъснати кабели, и то не само на моторчето на ключалката (сега даже ми свети и рег-номера);
    2. Изгорял бушон на реле, което намерих по слух, ама не беше трудно (вж. снимките);
    Отново благодаря на всички ви!!
    Е сега ако кажеш и как се стига до там
    Вижда ми се тегава работа.
    Обороти му е майката...

  3. #18
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Сваляш предпазната кора и хоп.... една тенджера кабели и релета ...
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #19
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Проблемът не е под кората, а в гумения маншон до лявата панта на задния капак.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #20

    Default

    Наистина имах цели 3 кабела прекъснати в маншона на багажника но от тях само ми светнаха отново стоповете за мъгла и осветленито на номера , Багажника отново не се отваря
    Обороти му е майката...

  6. #21
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    И при мене го има същия проблем.Махнах маншона ,но нищо не беше прекъснато.Доколкото знам има и моторче за отваряне на багажника.Да не би да е оттам проблема?
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  7. #22
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by venko View Post
    И при мене го има същия проблем.Махнах маншона ,но нищо не беше прекъснато.Доколкото знам има и моторче за отваряне на багажника.Да не би да е оттам проблема?
    как разбра че нищо не е прекъснато - понякога кабела е прекъснат вътре, а отвън изолацията си е цяла. Измери ли дали стигат 12В до машинката отзад? Ако стигат, значи проблема може да е и масата на механизма.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #23
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    Не не съм замервал за ток,просто като махнах маншона и изолирбанда никъде не видях прекъснати жици.Днеска ще махам кората на задния капак да видя дали там нещо не е прекъснато и ще видя дали има ток.
    Last edited by venko; 03-09-2009 at 21:25.
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    съвсем случаино попаднах на темата , но много ми помогна залавям се за работа
    155 rlz

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    е естествено след като се оправят кабелите трябва да се сложи и здрав бушон
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by gallena View Post
    е естествено след като се оправят кабелите трябва да се сложи и здрав бушон
    точно така
    Alfa 155 2,5TD

  12. #27
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    И едно малко уточнение -така нареченото моторче е всъщност електро магнит и затова кабелите за него са дебели и минават през реле.

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    11

    Default

    Чудесна тема, Благодаря!
    Който не чете- се рови! Сега разбирам, че проблема с маншона е масов. Да не изброявам, колко кабела бяха прекъснати и контактуваха със съседни. Цветомузика общо взето. Въпрос е, защо за светлините на номера вървят отделни кабели за плюса. Проследих ги от буксата за снопа кабели към багажника, която се намира под лявата тонколона на кората отзад. Не за друго, а защото ми светна едната лампа, а до другата не идва плюс до нея. Излишно усложнено според мен. Довечера ще померя още малко с мултицета, ама без помощник е тегаво. В крайна сметка ще пусна плюс от другата лампа. За светлините за мъгла, няма да говоря- няма и помен от тях. Светлините за задна също. На скоростната кутия, точно отпред има една букса с два кабела. Ако е това ключа за задната, то той не работи, защото с включен лост на задна, то ключа не окъсява. Ако бъркам, поправете ме. За светлините за мъгла има ли реле, че като цъкам с копчето нищо не се чува да щрака.
    Извинявам се, не съм чел подобни теми, а направо питам. Ако сметнете, че е некоректно- изтрийте поста!

    Поздрави!
    155, 1.8 8V TS, '93

  14. #29
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by el cho View Post
    Чудесна тема, Благодаря!
    Който не чете- се рови! Сега разбирам, че проблема с маншона е масов. Да не изброявам, колко кабела бяха прекъснати и контактуваха със съседни. Цветомузика общо взето. Въпрос е, защо за светлините на номера вървят отделни кабели за плюса. Проследих ги от буксата за снопа кабели към багажника, която се намира под лявата тонколона на кората отзад. Не за друго, а защото ми светна едната лампа, а до другата не идва плюс до нея. Излишно усложнено според мен. Довечера ще померя още малко с мултицета, ама без помощник е тегаво. В крайна сметка ще пусна плюс от другата лампа. За светлините за мъгла, няма да говоря- няма и помен от тях. Светлините за задна също. На скоростната кутия, точно отпред има една букса с два кабела. Ако е това ключа за задната, то той не работи, защото с включен лост на задна, то ключа не окъсява. Ако бъркам, поправете ме. За светлините за мъгла има ли реле, че като цъкам с копчето нищо не се чува да щрака.
    Извинявам се, не съм чел подобни теми, а направо питам. Ако сметнете, че е некоректно- изтрийте поста!

    Поздрави!
    Да! На скоростите това е въпросното нещо което пали лампите отзад!
    Плюсовете за осветлението на номера са 2 защото ако изгори която и да е лампа (от двете) на чекпанела светва диод за изгоряла крушка... Фаровете за мъгла според мен си имаха реле но не се сещам кое е в момента, и все пак нали ги тестваш като са пуснати фаровете?!
    (предните фарове за мъгла светват ако са пуснати само габаритите а задните искат да са пуснати и късите)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #30

    Default

    В тая връзка, аз отскоро имам нова екстра - когато ключът е в положение контакт, независимо дали моторът работи или не, отварянето на жабката води до отваряне на багажника Е, за сметка на това лампата в жабката спря да свети,де... Почистването на буксата и тоководещите шини в кутийката не даде резултат.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •