Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем 1.9 ЖТД

  1. #1
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Exclamation Проблем 1.9 ЖТД

    Здравейте колеги!Днес преди около половин час си карах извънградско с 80км/ч и както си карам изведнъж ми изгасна колата,после не можа да запали и ми светна дюзата!Пробвах да запаля но нямаше никакъв ефект!Някой знае ли на какво се дължи това?Малко ми прокапва нафта от нафтовата помпа!Става въпрос за колата от подписа ми!Благодаря Ви предварително!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Може да е датчик на коляновия вал, но най-добре си отиди на диагностика
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    колата когато истина запали ли от раз?с моята го имах този проблем и се оказа датчик на колянов вал!колата гаснеше и докато не истине не пали!!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    един познат имаше същия проблем с фиат мареа и смени датчик на коляновия вал и се оправи

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Обикновено не се записва като грешка.
    Много е опасно, понеже не се знае кога ще угасне.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Posts
    16

    Default

    аз имах подобен проблем. първо, както попитаха колегите като загрее6е колата, изгаси6 ли я, не мое я запалиш докато не изстине. разбира се, смени се датчика на коляновия вал и вси4ко заспа, докато един ден сестра ми не излезна с колата и остана на пътя. колата не запали пове4е. дарпах я из цяла Варна, 4-тири сервиза обиколих, какво ли не 4ух, 4е 4ак и компютара е заминал и 4е 6е излезне ремонта 1500 лева... накрая се оказа един регулатор, на ГНП-то отзад е, има и букса която влиза кам него. намерих го от морга, 2-ра употреба за 100 кинти, дори е от бензинов автомобил и на прав поглед има лека разлика с оригиналния, но за сега колата спи, мина пове4е от година от тогава. оригиналния регулатор беше раждясал от "хубавата" ни нафта. дано съм помогнал, и се извинявам ако съм се объркал с термините по горе...

  7. #7
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by herito_e View Post
    аз имах подобен проблем. първо, както попитаха колегите като загрее6е колата, изгаси6 ли я, не мое я запалиш докато не изстине. разбира се, смени се датчика на коляновия вал и вси4ко заспа, докато един ден сестра ми не излезна с колата и остана на пътя. колата не запали пове4е. дарпах я из цяла Варна, 4-тири сервиза обиколих, какво ли не 4ух, 4е 4ак и компютара е заминал и 4е 6е излезне ремонта 1500 лева... накрая се оказа един регулатор, на ГНП-то отзад е, има и букса която влиза кам него. намерих го от морга, 2-ра употреба за 100 кинти, дори е от бензинов автомобил и на прав поглед има лека разлика с оригиналния, но за сега колата спи, мина пове4е от година от тогава. оригиналния регулатор беше раждясал от "хубавата" ни нафта. дано съм помогнал, и се извинявам ако съм се объркал с термините по горе...
    Много благодаря колега!

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    колата когато истина запали ли от раз?с моята го имах този проблем и се оказа датчик на колянов вал!колата гаснеше и докато не истине не пали!!!
    Не пали никак!Нито студена,нито топла..

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Е в такъв случай я закачете да я видите.За всеки случай.

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Скапани Бош-ови датчици...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by pacho_kardana View Post
    Здравейте колеги!Днес преди около половин час си карах извънградско с 80км/ч и както си карам изведнъж ми изгасна колата,после не можа да запали и ми светна дюзата!Пробвах да запаля но нямаше никакъв ефект!Някой знае ли на какво се дължи това?Малко ми прокапва нафта от нафтовата помпа!Става въпрос за колата от подписа ми!Благодаря Ви предварително!
    Стига бе , прословутия 1.9 JTD 116 отначало , после 115 стана изведнъж , дето го хвалиш във всеки пост и тема има проблем Нали бил най-добрия двигател на Алфа пък то се оказа , че и в движение гасне

    А по темата , точно от датчик на колянов вал ще е . Скоро един колега с 166 беше писал за същия проблем и се оказа това .
    Last edited by RoMeO_156_GTA; 04-08-2009 at 15:42.
    Alfa Romeo GT Facelift 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    Alfa Romeo 156 Facelift 1.9 JTD 8v Blue Notte / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Proteo Red; Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Black; Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Grigio Africa; E61 530 Xi

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Абе с две думи...кола е...чупи се, ако ще и ЖТД БДЖ и тн...нормално е..
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Стига бе , прословутия 1.9 JTD 116 отначало , после 115 стана изведнъж , дето го хвалиш във всеки пост и тема има проблем Нали бил най-добрия двигател на Алфа пък то се оказа , че и в движение гасне

    А по темата , точно от датчик на колянов вал ще е . Скоро един колега с 166 беше писал за същия проблем и се оказа това .
    Понеже електрониката е немска!Плюс това каквато и кола да е винаги ще се счупи нещо..и те нарочно са направени така!И да знаеш господин "разбирач" колата е 85 киловата,което прави 115,6 коня!Ако ги правят да издържат 20години няма да имат никаква печалба!А относно датчика преди няколко месеца го смених!
    Last edited by pacho_kardana; 04-08-2009 at 22:04.

    Бог прощава JTD-то НЕ!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •