Results 1 to 8 of 8

Thread: Висока темпертура на охладителната течност

  1. #1
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default Висока темпертура на охладителната течност

    Здравейте! С две думи моят проблем: Колата никога не ми е загрявала, нито градско, нито извънградско. През weekend-a ходих до морето. Като карам по магистралата с включен климатк (а на връщане дори с изключен) температурата на охладителната течност ми се вдугна до 110 градуса и така си седеше докато карах с около 130-140 км/ч. Това според мен не е нормално. На какво може да се дължи? После в града отново си падна на 90-95 или пък като карам с 80-90 км/ч.

    Благодаря ви предварително
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    В това горещо време е нормално да вдигне по-висока температура охладителната течност. Едва ли става въпрос за необезвъздушена система, но все пак отвий тапата на радиатора до изтичане на течност! Провери дали работят нормално двете степени на вентилатора на радиатора!
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Температурата на антифриза не трябва да превишава 100 градуса, дори с климатик, при условие, че всичко по охладителната ти система е наред.
    Евентуални проблеми може да са запушени ламели на водния радиатор, неработеща 2-ра степен на перката, кофти термостат... и други

    AR 145 QV '97

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---.
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 21:36.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Благодаря за отговорите. Възможно наистина да е нещо с радиатора, защото тези ламели се ронят много лесно при мен. Не занам причината за роненето, но е така. Най-напред ще взема да го мина с пароструйка за евентуални боклучаци и после ща видя дали има промяна, макар че в обедните часове едва ли ще ми се отдаде да карам по магистралата. Иначе почти всяка седмица я минавам половината Тракия по два пъти, но в други часове от денонощието и тогава никакви проблеми.
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Не е лошо да си видиш и водната помпа ,прегледай всички компоненти на охладителната система .Ако е изправна при каране извън градско не нормално колата да прехвърля 90-100 градуса нито да пада от тази температура нито през зимата нито през лятото .Всичко останало не е нормално .
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by bochkata View Post
    ... Най-напред ще взема да го мина с пароструйка за евентуални боклучаци и после ща видя дали има промяна, макар че в обедните часове едва ли ще ми се отдаде да карам по магистралата....
    Само внимавай да не приближиш прекалено пароструйката, че ще изпокривиш ламелите, а изправянето е супер кофти и пипкаво. А като допълнителна идея - може преди това да напръскаш обилно радиатора с некъв обезмалител (Меглио примерно).

    AR 145 QV '97

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by bochkata View Post
    Благодаря за отговорите. Възможно наистина да е нещо с радиатора, защото тези ламели се ронят много лесно при мен. Не занам причината за роненето, но е така. Най-напред ще взема да го мина с пароструйка за евентуални боклучаци и после ща видя дали има промяна, макар че в обедните часове едва ли ще ми се отдаде да карам по магистралата. Иначе почти всяка седмица я минавам половината Тракия по два пъти, но в други часове от денонощието и тогава никакви проблеми.
    Изгнил ти е радиятора смени го
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •