Results 1 to 9 of 9

Thread: обороти от 500 до 2000 - до 70С

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default обороти от 500 до 2000 - до 70С

    здравейте,
    в търсачката не открих такъв проблем,за това пускам нова,

    Имам проблем отново с оборотите,но този път до 70 градуса оборотите се менат от 500 до 2000 след 70 до 90С няма проблем,
    направо се побърквам.
    Миналата година имах подобни проблеми оказа се дебитомер (сменен датчик HOFFER) ,дросела съм го изчистил,
    и другото което забелязвам че колата се мъчи,не набира както трябва
    не съм чистил единствено стъпковия мотор,съмнява ме също и катализатора колата е на 135000км,защото сутрин като запаля и мерише на "куче"

    Моля помогнете.
    Предварително благоодаря
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Първо провери дали нямаш откачен някой вакуум.Дали всичко е уплътнено.После най-разумното е да идеш на диагностика!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Няма да се учудя, ако отново си за дебитомер. Все пак иди на диагностика, може да е датчик за температурата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4

    Exclamation

    Quote Originally Posted by remz View Post
    съмнява ме също и катализатора колата е на 135000км,защото сутрин като запаля и мерише на "куче"

    Моля помогнете.
    Предварително благоодаря
    Дори и проблемът да не е от катализатора трябва да го махнеш, щом вече мирише на "куче" или както всички го знаем на развалени яйца значи вече е сериозно запушен, затова се оттървавай от него по наи-бързия начин...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    утре ще хода на диагностика да видим какво ще каже (най-вероятно нищо или няма да знаят какъв е пробляма),накрая ще е на трупчета, и ще хода пеша,

    а възможно ли е да съм за помпа,тъй като нямам горивен филтър - поне така ми казаха преди година и половина
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    първо разкарай катализатора. после на диагностика. иначе може да е дебитомера,може да е датчика на температурата на въздуха който е в дебитомера пак или тпс. другия вариант е да ти смуче въздух отнякъде или лоша връзка по буксите на датчиците.
    точка

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Exclamation

    Здравейте,
    Пак съм в клуба на сондите ,на диагностиката излезнаха 3 грешки свързани с ламбда сондата,
    поне го видях с очите си държи 0.42V постоянно.
    Днес купих заместител(искро нещоси ) вместо катализатора.Утре с майстора ще махаме катализатора ,дано се оправат нещата.

    Имам и още няколко випроса:
    1.Не знам дали ще ми помогнете или трябва да пиша в газовия отдел
    Като ми монтираха газовия инжекцион са завързали един кабел на буксата на ламбда сондата,която отива в газовото ECU - мисълта ми е дали ECU то на ГИ не шашка ECU - то на колата.какво мислите
    2.Кой номер ми е оригиналната ламбда сонда номера на двигателя е AR33503263042.

    Предварително Благодаря
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  8. #8
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Колега, пиши дали се е оправил проблема като махнеш катализатора
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    Blade
    проблема не ми е в катализатора - катализатора е здрав не дрънка вътре,няма нарушени пити,светлината се вийда от другия край,
    Ламбда сондата ми беше заклепена със сажди - (черно гадно) почистихме я и я сложихме отново,
    свалих дроселовата клапа почистих я заедно с моторчето за празен ход(само го праснах с ВД40) схлобих всичко и проблема се оправи до някаква степен,
    но когато дам на скорост и трагна лекичко и върна на свободна пак играъат оборотите,като я исфорсирам и отпусна си държи 1000 одорота,вървенето малко тромаво до 3500 оборота.
    Бодата горивна смес ..................
    та това е историята до сега
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •