Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Обсъждане Blaupunkt USB Bluetooth Interface

  1. #1
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default Обсъждане Blaupunkt USB Bluetooth Interface

    Леко мисля да стартирам тази тема, с цел по-лесно обсъждане на грижите и проблемите с въпросния Blaupunkt USB/Bluetooth Interface.

    След като споделих, в една друга тема за MP3 възпроизвеждане на оригиналното CD на 147 и 156 се оказа, че ме питат разни хора за различни неща във връзка с устройството и вместо да им пише поотделно и само те да са информирани, реших да отворя тема тук.

    Може би става и за Мултимедия отдела, но пък за сега мисля, че със сигурност Bluetooth Interface-а работи със CD плейърите в 147 и 156.

    Та както споменах и в другата тема, това устройство съм го сложил в Нисан Микра К12 и от там имам впечатления, но от информацията, която прочетох от тази тема http://www.alfaowner.com/Forum/ice-a...b-upgrade.html става ясно, че в Англия го ползват и в 147/156.

    Устройството иглежда така
    Това е официалния сайт на Блаупункт за него http://www.blaupunkt.de/en/products/...-4/?no_cache=1
    Свързва се към CD-Changer порта на плейъра. Голямата бяла кутия се скрива някъде в таблото. Микрофона се слага някъде по тавана а голямия син бутон, където ви се вижда удобно по таблото

    Свири и пее всякакви MP3-ки - дори с VBR. Мисля, че не възпроизвеждаше WMA, но не е болка за умиране. Поддържа и A2DP за Bluetooth Audio Streaming. На всичко отгоре се държи прилично и като handsfree.
    Last edited by vesko_m; 19-05-2010 at 09:43. Reason: Оправяне на линковете

  2. #2
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by showbiz
    ...от няколко дни съм собственик на Blaupunkt USB Bluetooth ... Монтирано е на CD Alfa 939 High, само дето си е доста бъгаво с версията на фърмуера, който е в момента. Въпросът ми е дали си ъпдейтвал фърмуера на твоя, защото при мен нещо не се получава. Правя всичко, както е описано - слагам флашката с фърмуера в директория blaupunk, пускам CD-то, задържам бутона за вдигане на телефона, спирам CD-то и после пак го пускам, държейки бутона, но обновяването не започва.
    поздрави
    Аз купих моето с версия 6В27, която и при мен доста се бъгаше. Примерно ако не си в MIX режим прескачаше или заекваше на някои MP3-ки. Разкачаше се с Нокия Е66, а работеше добре с 5800. Та и аз реших да го ъпдейтна.

    В английския вариант на сайта на Блаупункт последната версия е 8205. По-добре е да се гледа немския вариант, където последната е 8В27.
    Изтеглих я от там.
    Направих директория BLAUPUNKT в главната на флашката. След като я оставиш 30 секунди работеща, Блутуут интерфейса си прави id.txt файл - така разбрах, че съм оцелил името на директорията
    После турам флашката в компютър и в същата тази BLAUPUNKT директория сложих само файла setup.hex.
    После, както ти казваш, пускаш кастофона, натискаш бутона, спираш кастофона, продължаваш да държиш бутона и пак пускаш кастофона. След което трябва да превключиш на CD Changer от кастофона. Може да се пусне вече PTT бутона.
    Тогава ти се изписва информация на дисплея до къде е стигнал ъпдейта. Стоиш и чакаш - пише, че става за 5 минути, но при мен стана за около 2.
    Докато тече ъпдейта на дисплея на кастофона пише, че се възпроизвежда песен 1 - и текат няколко секунди, после песен 2 и пак така - до към песен 6 - ако си спомням правилно.
    Чакаш до откат - като резултат трябва или да ти напише 00:00 на дисплея, което означава, че е имало проблем при ъпдейта и е неуспешен или ти изписва песен 99 време 59:59, което означава че всичко е минало ОК. Гасиш, палиш - и си с новия фърмуер

    След ъпдейта мога да кажа, че тръгна Bluetooth Audio Streaming-a, който въобще не вървеше с предишния софт. С Нокия Е66 се държи по-стабилно. И до сега не ми е накъсал или прескочила някоя MP3-ка.
    Това е от 3-4 дни ползване.

  3. #3

    Default

    С две думи не трябваше да се занимаваш с Блаупункт... Продавал съм кар-аудио 2 години и съм монтирал на свое начело известно време, тогава сам научих, че просто Блаупункт е била марка за кар аудио само че сега не е... Това че работи с плеърите на 147/156 е плюс, но впоследствие... виждаш сам
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #4
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by showbiz View Post
    Здрасти,
    чак сега видях, че си ми писал. Ами успях да ъпдейтна, но с много зор - така и не разбрах как, защото сигурно пробвах над 100 пъти. Сега е много по-добре, макар че пак има някой проблеми. Сложих конфигурация, която позволява до 999 папки(плейлисти) и до 999 трака във всяка папка(плейлист), но MIX трябва да е на ON, защото иначе ако си след 10-та папка и се опиташ на смениш песента, тръгва следващата песен но от диск с номер -10, т.е. ако си на песен 4 от диск 13 и натиснеш стрелка нагоре тръгва песен 5 от диск 3. Все още не съм пробвал с над 20 папки да видя дали ще тръгне от диск -10 или от диск -20. Преди ъпдейта не бях пробвал блутуут стрийминг, но сега общо взето работи. Като цяло съм с положително впечатление въпреки проблемите.

    Как няма да си с положително впечатление, и аз съм с такова. За 80 лева си оставяш фабричното аудио, което е премислено да отива на таблото и колата, с него просвирваш MP3 и на всичко отгоре получаваш Блутуут хендсфрий и стрийминг

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Димитровград
    Posts
    39

    Default

    А с коя конфигурация го пускаш и прави ли ти проблеми ако има повече от 9 песни в една директория.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD Q2

  6. #6
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    Първоначално го ползвах с BASIC. И така 6 месеца - нямах грижи с повече от 9 песни - то ограничението е да не са над 99.
    След това си викам - да не би имам опцията за извеждане на името на песента на дисплея - и го преконфигурирах на TXT. Ама не - виждам само номера на парчето.
    За сега съм направил 10-ина директории с по 90-ина файла в тях. Не съм пробвал с повече. Виж колегата showbiz го ползва в режим MD - може той да си е играл с повече песни да го тъпче.

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Аз ползвам Xcarlink - друг вид адаптор, който емулира юнита, че е чейнджър.
    Максималният брой папки е 10, защото 10 дисков чейнджър се поддържа - оригинално.
    Максималният брой песни е 99.
    Пробвах и записах в една папка 102, прочете 99 и не се "виждаха" другите 3. Същото направих и с папките, но "видя" само първите 10.
    Иначе не е блокирал или нещо подобно, когато му направиш повече папки или песни

  8. #8
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Аз пък ползвам ей тази джаджа:
    http://www.blaupunkt.com/au/7607700025_main.asp

    но работи само с Microdrive и не поддържа CompactFlash,въпреки че интерфейса им е напълно еднакъв,което е голям недостатък
    Иначе си чете карти по 4 ГБ и няма проблем с броя на папките както и броя на песните
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Змей от къде го купи тоя блаупункт? В техномаркет или технополис има ли го?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Димитровград
    Posts
    39

    Default

    Аз го пробвам в сякакви варианти и след 9-та песен ако дадеш да премине към следващата се бърка.отива примерно на 16 ако натиснеш пак на 32 и след това минава в другата директория.не работи нещо правилно,но ако оставиш сд-то в режим микс си ги върти правилно и няма проблем.При вас има ли го този проблем или не ста пробвали.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD Q2

  11. #11
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Змей от къде го купи тоя блаупункт? В техномаркет или технополис има ли го?
    В Технополис не се предлага , в техномаркет работят с тази марка
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  12. #12
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by mboge View Post
    В Технополис не се предлага , в техномаркет работят с тази марка
    Ще ви разочаровам момчета..мойта джаджа в БГ не се предлага
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  13. #13
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by scud View Post
    Аз го пробвам в сякакви варианти и след 9-та песен ако дадеш да премине към следващата се бърка...
    Аз най-вече го ползвам в MIX режим, не искам да ги заучавам песните коя след коя започва
    Въпреки това ако не е пуснат MIX-а, песните се сменят последователно без проблем и без да прескача през няколко песни. Не си писал дали си го ъпдейтнал с последния фърмуер - може това да реши проблема ти.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Димитровград
    Posts
    39

    Default

    Ъпдейтнал съм го до последния от немския сайт.И при мен няма проблеми ако е на MIX или го оставя да върви последователно.Проблема или по точно объркването идва когато примерно върви 12 песен да речем и натисна да иде на следавщата.пробвай ако искаш да видим какъв ще е ефекта при теб.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD Q2

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_m View Post
    Леко мисля да стартирам тази тема, с цел по-лесно обсъждане на грижите и проблемите с въпросния Blaupunkt USB/Bluetooth Interface.

    След като споделих, в една друга тема за MP3 възпроизвеждане на оригиналното CD на 147 и 156 се оказа, че ме питат разни хора за различни неща във връзка с устройството и вместо да им пише поотделно и само те да са информирани, реших да отворя тема тук.

    Може би става и за Мултимедия отдела, но пък за сега мисля, че със сигурност Bluetooth Interface-а работи със CD плейърите в 147 и 156.

    Та както споменах и в другата тема, това устройство съм го сложил в Нисан Микра К12 и от там имам впечатления, но от информацията, която прочетох от тази тема http://www.alfaowner.com/Forum/ice-a...b-upgrade.html става ясно, че в Англия го ползват и в 147/156.

    Устройството иглежда така
    Това е официалния сайт на Блаупункт за него http://www.blaupunkt.com/uk/7607545500_main.asp

    Свързва се към CD-Changer порта на плейъра. Голямата бяла кутия се скрива някъде в таблото. Микрофона се слага някъде по тавана а голямия син бутон, където ви се вижда удобно по таблото

    Свири и пее всякакви MP3-ки - дори с VBR. Мисля, че не възпроизвеждаше WMA, но не е болка за умиране. Поддържа и A2DP за Bluetooth Audio Streaming. На всичко отгоре се държи прилично и като handsfree.
    Здравей колега и благодаря за информацията за Blaupunkt USB/Bluetooth Interface. Тъкмо търсех нещо такова за алфата и тая комбинация между цд чейнджър емулатор и блутут хендсфрий си е идеален вариант.
    Въпросът ми е дали става за този радиокасетофон, който е в колата ми:
    Благодаря предварително
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Audio.jpg  
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •