Page 5 of 37 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 547

Thread: ремонти и срещи

  1. #61
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ха така!
    А сега да ви се оплача!Днеска Алфи ми спретна страхотен номер.Насред гробищата угасна!Или си помисли,че ще го погребвам или просто от свински инат ми го направи.Разчоплих въпроса и се оказа,че главните релета се държат , като покойници.На клеми 85 и 86 не им идваше нищо или почти нищо.Само на едното мизерен плюс,което
    На кое казваш главни релета? То е едно отпред в двигателния отсек пред шофьора. Там има и една черна кутийка с два дебели червени кабела. Отвори я и виж какво става вътре

  2. #62
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    На кое казваш главни релета? То е едно отпред в двигателния отсек пред шофьора. Там има и една черна кутийка с два дебели червени кабела. Отвори я и виж какво става вътре
    Благодаря , колега!Не знаех,че като се преебе релето за халогените и спират дюзите,помпата,бобините,клапана за бензиновите пари и отоплението на сондата!
    За кутията си прав.Там е главния бушон за инсталацията,но си е наред!Чистачките също!
    Прочети по-горе как съм разрешил временно въпроса и после пиши глупости!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Благодаря , колега!Не знаех,че като се преебе релето за халогените и спират дюзите,помпата,бобините,клапана за бензиновите пари и отоплението на сондата!
    За кутията си прав.Там е главния бушон за инсталацията,но си е наред!Чистачките също!
    Прочети по-горе как съм разрешил временно въпроса и после пиши глупости!
    Не говоря за релето на халогените - то е сиво. Другото е бяло и то е главното, но при теб явно е изместено. Така, че .... не ме мисли за профан

  4. #64
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ха така!
    А сега да ви се оплача!Днеска Алфи ми спретна страхотен номер.Насред гробищата угасна!Или си помисли,че ще го погребвам или просто от свински инат ми го направи.Разчоплих въпроса и се оказа,че главните релета се държат , като покойници.На клеми 85 и 86 не им идваше нищо или почти нищо.Само на едното мизерен плюс,което обаче не ме грееше.Измъкнах две други,винаги си нося и ги свързах към гнездата.Управлението им взех от чистачките и за сега движа.Обаче оборотомера е мъртвец и само свалям схемата и слизам да го аутопсирам!
    Някой,ако е имал подобен проблем и го е решил без да закопава кочината-да свирка!
    според мен първо провери на буксата на клемореда на 2-ри и 3-ти крак какво става.
    точка

  5. #65
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Нищо!Пълно мъртвило!За сега кара така,но едно придърпване,като от прекъсване на ток си го има.получи се два дена преди да стане цялата щуротия,но още нямам време да разчопля въпроса.Прави го един-два пъти на ден,но е изнервящо.Другото,което открих,покрай цялата дандания е,че беше счупена кутията за бензиновите пари под левия калник.Маркучите бяха накъсани тоже!Изхвърлих я и свързах двата маркуча директно през клапана.
    Сега става интересно!Дали от директния ток от акумулатора ,през релетата за останалия чарколяк или от маркучетата,но колата стана ония звяр,който помня от преди 10 години.Спирачките също се подобриха значително!
    Странгер65,не ми се връзвай!Като Алфи ми прави номера съм нервен!При нас главните релета са отдясно над акумулатора!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Нищо!Пълно мъртвило!За сега кара така,но едно придърпване,като от прекъсване на ток си го има.получи се два дена преди да стане цялата щуротия,но още нямам време да разчопля въпроса.Прави го един-два пъти на ден,но е изнервящо.Другото,което открих,покрай цялата дандания е,че беше счупена кутията за бензиновите пари под левия калник.Маркучите бяха накъсани тоже!Изхвърлих я и свързах двата маркуча директно през клапана.
    Сега става интересно!Дали от директния ток от акумулатора ,през релетата за останалия чарколяк или от маркучетата,но колата стана ония звяр,който помня от преди 10 години.Спирачките също се подобриха значително!
    Странгер65,не ми се връзвай!Като Алфи ми прави номера съм нервен!При нас главните релета са отдясно над акумулатора!
    На мен там са ми за климатика. А за придърпването от време на време провери си хубаво куплунга за датчика на маховика. На мен ми се вадеха самите жички. Като го вкарах в час всичко изчезна. Той се пада горе-долу при делкото

  7. #67
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    На мен там са ми за климатика. А за придърпването от време на време провери си хубаво куплунга за датчика на маховика. На мен ми се вадеха самите жички. Като го вкарах в час всичко изчезна. Той се пада горе-долу при делкото
    бе оставяй го тоя. тя неговата кола и делко няма
    колега,захранване стига ли ти до клемореда. да не е от таблото нещо.
    точка

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    бе оставяй го тоя. тя неговата кола и делко няма
    колега,захранване стига ли ти до клемореда. да не е от таблото нещо.
    Хе, майтапчия.

  9. #69
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Найстина 1.4 нямат делко а както и дебитомер

  10. #70
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Май само Имолите нямат....

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  11. #71
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Май само Имолите нямат....
    Ъъъ,последните модификаций нямат също и 1.4 и 1.7 нищо,че не са Имола.
    Не бъркайте,че щом има дистрибуторна капачка-има делко!
    В най-горня ред визирам,че на капачката му викате делко.
    Last edited by vikoalfa; 03-10-2009 at 00:21. Reason: що ми е кеф
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Да обобщим - всичко що е пълен инжекцион няма делко

  13. #73
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги да поясня!С Вебер-Марелли съм!Нямам делко или капачки или друго, а само импулсен датчик и две стандартни бобини.Комутатора е в компа.Само той работи!Комутатора де!Останалото е .Имам голямо съмнение,че е от таблото на бушоните.Имах с него проблем преди две години в Турция.Сега чакам да спре дъжда и ще го ръчкам.Приемам идеи всякакви!Дори и най-щантавите
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #74
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Веднъж и аз имах този проблем със същите симптоми, след един удар и се оказа, че ми се е ивадила буксата на компа.
    Last edited by Ralf; 04-10-2009 at 19:25.
    33 1.4i 94` Trofeo

  15. #75
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    да не са се намокрили релетата нещо
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

Page 5 of 37 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •