Page 33 of 37 FirstFirst ... 233132333435 ... LastLast
Results 481 to 495 of 547

Thread: ремонти и срещи

  1. #481
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Дайте малко разяснение къде е това реле, че си нямам никаква представа къде се намира.Иначе припояването е лесна работа ще го направим, ако е само това.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  2. #482
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Долу в краката на шофьора, черно правоъгълно. Пусни аварийните и се води по звука.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #483
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Ще вида, дано го намеря че то няма никакъв звук те все едно за забили само свети и толкова. Няма значение дали аварийните или мигач, просто колата свети цялата като ги пусна .
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  4. #484
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by joint_1551 View Post
    Ще вида, дано го намеря че то няма никакъв звук те все едно за забили само свети и толкова. Няма значение дали аварийните или мигач, просто колата свети цялата като ги пусна .
    А ти гледай внимателно, кой от къде е!!!
    Имам поне две такива релета!
    Намират се на "Лозенски механи" 18
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #485
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Добре бе, кога може да си направим с тебе една среща да си видим колите
    Иначе сега ми е лошо, да не кажа си карам без мигач, то това моето е..
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  6. #486
    Запален алфист terfenliata's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Свиленград
    Posts
    55

    Default

    Здравей колега, щом не ти работи релето за мигачите пусни габаритите за да почне да пищи зумера за забравени пуснати светлини. Този зумер е сив и хванат на метална планка заедно с релето за мигачите и така ще се ориентираш къде са. В темата на Крис ги има снимани.
    ALFA ROMEO 33 1.7 IE с климатик

  7. #487
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    По-принцип като пусна габарити, нямам никакъв звук от зумера. . Ще прегледам и темата на Крис, но ще го намеря няма начин.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  8. #488
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Сигурно са ти прецакани копчетата по вратите които дават сигнал на зумера когато има отворена врата.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  9. #489
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Еми като се замисля Да, че като отварям и вратата лампата вътре в купето не ми светва. Явно и това е причината за зумера. По двигател всичко е изрядно, но външния вид, и тези проблеми отвътре, не ми харесват, но..
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  10. #490
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Изтегли го, поне това на шофьорската врата, че ще останеш без акумулатор.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #491
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Днес промих колата и сложих Антифриз, че вече идват студовете леко по-леко, остава само да си оправя мигачите, че все още не съм се заемал с тях.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  12. #492
    започва да се пристрастява juventinets's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ловеч
    Posts
    91

    Default

    Разгледах темите в раздела и реших да пиша тук.Не знам защо,но не ми се пускаше нова тема....

    Уау...откъде да започна?
    Преди няколко дена както си карах,алфата просто угасна.Тази година не ми беше въртяла номера,но явно алфонса реши отново да ми поизпили нервичките.
    Та на газ и на бензин въобще не се обаждаше.Забелязах,че бенз.помпа не бръмчи.Ясно,казах си и веднага се втурнах да проверя централния бушон и релетата,но за моя изненада всичко там беше на ред и си казах пак се започна..
    Не вярвах,че ЕКУ-то може да се е сдухало,но все пак реших да пробвам,понеже имам и друг.Смених го и за моя изненада колата запали на газ,но на бензин......пак изненада - нямаше я никаква.....

    Малко предистория......
    Миналата есен,както някои от вас знаят имах проблем с работата на бензин.Предполагах,че тогава ЕКУ-то ми върти номера и взех от Крис друг от Имола.При пробите с моето ЕКУ палеше на бензин и поддържаше някакви обороти след което гаснеше.С другото на бензин въобще не се обаждаше и нямаше никакви признаци да запали,както сега.
    Както и да е.Тогава проблема не се оказа от ЕКУ-то и не обърнах внимание на това.След като посетих сервиза при Боби всичко се оправи.Колата вървеше перфектно на бензин и на газ......До оня ден....

    Сега да доуточня:
    С другото ЕКУ от Имола,което взех от Крис колата върви перфектно на газ.На бензин обаче просто не пали.
    Алфата е 1,4 92г.Възможно ли е ЕКУ-тата да са различни и това да оказва значение при работата на бензин или да търся проблема другаде?

  13. #493
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by juventinets View Post
    Разгледах темите в раздела и реших да пиша тук.Не знам защо,но не ми се пускаше нова тема....

    Уау...откъде да започна?
    Преди няколко дена както си карах,алфата просто угасна.Тази година не ми беше въртяла номера,но явно алфонса реши отново да ми поизпили нервичките.
    Та на газ и на бензин въобще не се обаждаше.Забелязах,че бенз.помпа не бръмчи.Ясно,казах си и веднага се втурнах да проверя централния бушон и релетата,но за моя изненада всичко там беше на ред и си казах пак се започна..
    Не вярвах,че ЕКУ-то може да се е сдухало,но все пак реших да пробвам,понеже имам и друг.Смених го и за моя изненада колата запали на газ,но на бензин......пак изненада - нямаше я никаква.....

    Малко предистория......
    Миналата есен,както някои от вас знаят имах проблем с работата на бензин.Предполагах,че тогава ЕКУ-то ми върти номера и взех от Крис друг от Имола.При пробите с моето ЕКУ палеше на бензин и поддържаше някакви обороти след което гаснеше.С другото на бензин въобще не се обаждаше и нямаше никакви признаци да запали,както сега.
    Както и да е.Тогава проблема не се оказа от ЕКУ-то и не обърнах внимание на това.След като посетих сервиза при Боби всичко се оправи.Колата вървеше перфектно на бензин и на газ......До оня ден....

    Сега да доуточня:
    С другото ЕКУ от Имола,което взех от Крис колата върви перфектно на газ.На бензин обаче просто не пали.
    Алфата е 1,4 92г.Възможно ли е ЕКУ-тата да са различни и това да оказва значение при работата на бензин или да търся проблема другаде?
    Абе нямат ЕКУ-тата разлика никаква през годините. Даже първите (тия, дето нямат имобилайзер) ЕКУ-та на 145/6 с боксерче 1.3 стават.
    Но може и да е дървен проблема. Може дори да има неконтактубащи пинове. Разгледай ги, почисти ги, може да е нащо дребно. Явно ЕКУ-то управлява бобините, щом бачка на газ. Замери напрежението при бензиновата помпа.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #494
    започва да се пристрастява juventinets's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ловеч
    Posts
    91

    Default

    Ок.При първа възможност ще ги проверя тези неща.Лично аз не вярвам да е бенз.помпа,защото работеше ненормално добре на бензин и това само ти го знаеш.Дано само не се наложи пак да те посещавам на София.....хаха...

  15. #495
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by juventinets View Post
    Ок.При първа възможност ще ги проверя тези неща.Лично аз не вярвам да е бенз.помпа,защото работеше ненормално добре на бензин и това само ти го знаеш.Дано само не се наложи пак да те посещавам на София.....хаха...
    Ако се наложи, си добре дошъл, но ако можеш да се справиш самичък, е още по-хубаво. Аз също имам едно работещо със сигурност ЕКУ, ма съм го закарал на вилата, със стария мотор на колата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 33 of 37 FirstFirst ... 233132333435 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •