Page 18 of 37 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 256 to 270 of 547

Thread: ремонти и срещи

  1. #256
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    днес проверявам с един дебитомер и комПУтар за малко на заем,и давам отговор.Кажете за какво са тези пласмасови тръбички непосредствено под дебитомера,,закачени са за стоиката на дебитомера,моите са празни няма нищо на тях но каточе ли е имало
    Last edited by morrty; 23-10-2010 at 12:04.

  2. #257
    Запален алфист terfenliata's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Свиленград
    Posts
    55

    Default

    Ако колата ти е с климатик, под дебитомера на стойката му се намира един клапан с две пластмасови тръбички, ако за това става въпрос това е клапнан който не позволявя оборотите на двигатела да падат при включен климатик.
    На снимките е този клапан.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails HPIM6776.JPG   HPIM6779.JPG   HPIM6784.JPG  
    ALFA ROMEO 33 1.7 IE с климатик

  3. #258
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    да точно за това става на въпрос аз тези маркучи изобщо ми липсват,бреи тая алфа на сниките като аптека ве.
    От каде си намираш този снимков материал

  4. #259
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by morrty View Post
    да точно за това става на въпрос аз тези маркучи изобщо ми липсват,бреи тая алфа на сниките като аптека ве.
    От каде си намираш този снимков материал
    От чуждите форуми, как откъде

    Само в чуждбина реставрират да безсъзнание, в най-дребни детайли.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #260
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Здравеите колеги да ви попитам нещо:помпата на съединителя/горната/ от жигули не става ли за 33ката/първа серия/ че имам нещо на ум?
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  6. #261
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by valentino View Post
    Здравеите колеги да ви попитам нещо:помпата на съединителя/горната/ от жигули не става ли за 33ката/първа серия/ че имам нещо на ум?
    Eстествено, че НЕ става от Жигула. 33-ките и Сюдовете са с еднакви такива помпи. Една такава помпа не е повече от 40лв. из магазините.

    Кажи сега какво имаш наум, че да те нахокаме евентуално.
    И защо трябва да ползваш руска помпа от 60-те години вместо оригиналната за 33 която си изпълнява ролята безпогрешно.
    На 90% сам убеден, че от 164 също става на 33-ка.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #262
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Ами истината не ми се дават 60лв при нас са толкова това е и си прав колега за 17 години каране това е втората смяна на тази помпа долната сам е сменял само веднъж...а и сега се сетих нещо притескателния диск на жигули става на 33ката сега карам с него това е!Поздрави!
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  8. #263
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by valentino View Post
    Ами истината не ми се дават 60лв при нас са толкова това е и си прав колега за 17 години каране това е втората смяна на тази помпа долната сам е сменял само веднъж...а и сега се сетих нещо притескателния диск на жигули става на 33ката сега карам с него това е!Поздрави!
    Тука ни излъга жестоко. Притискателя на Жигули няма допирна точка с този на 33-ката. Маховика на жигата е равен, без бордове. На 33-ката огледалото е по-навътре спрямо борда с около 2 см.

    Колега моля те не пиши такива глупости от този род. Особено за съединител, маховик и др., които дори и с преправяне стават опасни. При следващо такова изказване ТРИЯ.

    Единственото което става от Жига е самото феродо за феродовия диск, но и цял такъв от ВАЗ пак не влиза в 33-ка, защото шлиците са тотално различни.

    А относно помпата: Като не ти се дават тези само 60 лв. си смени просто гумичките на старата помпа (няма да струват повече от 10 лв.) вместо да осакатяваш колата.
    Last edited by Bobi_33; 26-10-2010 at 20:48.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #264
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Понеже наакахте темата ми, няма как да не взема отношение.
    Боби, не си прав!
    От Жужа на нашите алфи стават доста неща:крушките на фаровете, задните светлини, датчика за маслото(с леки преправяния), антифриза, ароматизатора, както и акумулатора!Май и греста за задните главини е същата!
    След като нахранихме добре колегата, може да ви споделя, какви ги надробих.
    Омръзна ми компа на 4х4 и набарах една тема на Бобо, където упоменава, че може да се преправи, ама не му се отваря линка. Имах определени кипаджийски съмнения, но ги преодолях и просто шибнах едно 70 амперово реле, което се управлява от копчето за 4х4 и реших проблема. Шунтирах бобината с един просташки диод 5 А 600В , ама такъв имах под ръка и реших , че изглежда много добре. Вътре е още кочина от чаркове и смърди на такава от химикали и масла, но следващата седмица ще я подкарам и ще доизкусурявам нещата в движение. Днеска си взех заплатата и видях един приличен бонус, който ще ми позволи да си взема четри нови гуми,газова и акумулатор. Разбира се Топ-ла.Зарадвах малко и жената и с остатъка си мисля да направя едно тридневно пътуване.
    Въпроса ми към патилите е, какви гуми да си взема. Размер и марка.
    Колата ще се кара непрекъснато!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #265
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Понеже наакахте темата ми, няма как да не взема отношение.
    Боби, не си прав!
    От Жужа на нашите алфи стават доста неща:крушките на фаровете, задните светлини, датчика за маслото(с леки преправяния), антифриза, ароматизатора, както и акумулатора!Май и греста за задните главини е същата!
    След като нахранихме добре колегата, може да ви споделя, какви ги надробих.
    Омръзна ми компа на 4х4 и набарах една тема на Бобо, където упоменава, че може да се преправи, ама не му се отваря линка. Имах определени кипаджийски съмнения, но ги преодолях и просто шибнах едно 70 амперово реле, което се управлява от копчето за 4х4 и реших проблема. Шунтирах бобината с един просташки диод 5 А 600В , ама такъв имах под ръка и реших , че изглежда много добре. Вътре е още кочина от чаркове и смърди на такава от химикали и масла, но следващата седмица ще я подкарам и ще доизкусурявам нещата в движение. Днеска си взех заплатата и видях един приличен бонус, който ще ми позволи да си взема четри нови гуми,газова и акумулатор. Разбира се Топ-ла.Зарадвах малко и жената и с остатъка си мисля да направя едно тридневно пътуване.
    Въпроса ми към патилите е, какви гуми да си взема. Размер и марка.
    Колата ще се кара непрекъснато!
    Зимни или летни?

    P.S. Чувствам се в много нахранен, но прав
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #266
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Зимни или летни?

    P.S. Чувствам се в много нахранен, но прав
    Зимни, бе!
    Тебе си те храниме редовно, та не влизаш в сметката!
    За колегата с уникалния съединител говорех!
    Тоя да не се обиди нещо!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #267
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Зимни, бе!
    Тебе си те храниме редовно, та не влизаш в сметката!
    За колегата с уникалния съединител говорех!
    Тоя да не се обиди нещо!

    Няма за какво да се обижда. Просто написа голяма глупост и му разясних къде греши. С проблеми относно съединител съм си сблъсквал още преди 15г. и знам кое от какво става. Ма тогава нито имаше части за тия коли, нито бяха евтини.

    Ми аз си карам с евтинки зимни - Дебика Фриго ала бала нещо си.....на размер 175/65/14 и съм подобаващо доволен. Колата спира да се движи в снега чак когато снегът започне да се качва по предния капак. Доволен съм от тия гуми.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #268
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    И на Gislaved ili LASSA не е никак лош вариант карал съм ги и двете марки и съм много доволен ЛАССА са много издръжливи и хищтни ,а Гиславед малко по-бързо се износват от ласса ама в снега са по-зверове.преди 2 години и на фордчето си сложих ласса отпред за зимата ,цяло лято ги карам като задни и няма им нищо,а сега ще купя още две да станат 4 .
    с две думи - заслувават си като качество цена и показатели според мен де.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  14. #269
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Имам един приятел с гумаджийница и му нахаках проблема. Продиктувах му размера и го оставих да си дъвче проблема.
    Остава да видим , с какво ще обуе на Катъра. До сега не ме е подвел. Де да има тоя късмет!
    Не сме сядали на маса от 5-6 години, ама така става с истинските приятели.
    Тоя си заслужава да му ида на гости....
    Благодаря за мненията!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #270
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    Мордохи с Корморан съм и не съм никак доволен,баща ми е с Дебица и е доволен бая

Page 18 of 37 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •