Page 15 of 37 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 547

Thread: ремонти и срещи

  1. #211
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Колега,защо не сложи гърнето на оригиналното място... ами ряза нова дупка на бронията... иначе добър звук изкарва
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  2. #212
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by Stoian_wolf View Post
    ето я придобивката за която говорех 102мм ''бурия'' марка ремус. http://vbox7.com/play:95b2d01f
    Средното гърне ряза ли го?

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  3. #213
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Имам две новини!
    Една не дотам лоша и една много лоша!
    Термостата ми се скапа тотално и се наложи да го сменя.На фона на харча и смяната му под обилно валящия сняг,все пак се здобих с парно и нормално загряваща кола , въпреки газовата и простотиите около нея.Разхода на газ спадна моментално с около 2литра.
    Интересното стана,когато започнах да поставям колектора.Забелязах, че маркучето на регулатора за налягане се е закъсало.Така и така бях разглобил всичко и реших да поразчопля въпроса.
    Резултата:Скъсано маркуче за регулатора на налягане на бензина;закъсано коляното на маркуча на МАП сензора.Същия беше и полузапушен.Два от щуцерите им полуразвити.Скъсана скоба на маркуча за сервото и просто ми е чудно,как е работила тая кола изобщо!Освен това,малкото маркуче на рейката на дюзите се беше надървило и цяло чудо е, че не съм се подпалил.Спасило ме е, че я карам на газ.
    Сега пали сутрин от раз,а не от третия път!
    Това е недотам лошата новина.
    Лошата е,че ми се скапа тотално таблото на бушоните.
    Някой ако има читаво да помага!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #214
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Съжалявам за проблемите първо да кажа. Докато сме обаче на тая тема, да те питам, от къде излиза маркучето за сервото(предполагам по колектора, но къде точно) и лесно ли се сменя? Моето май доста се е позакъсало и явно ще се наложи да го сменям, ама да питам преди да изляза да ровя в тоя сняг.

  5. #215
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    под колектора на прехода между главата и колектора май беше от шофьорската страна.доста корав е ,не е обикновен маркуч.
    точка

  6. #216
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    браво за откритите - разчоплени и решени проблеми ,а за таблото незнам,но винаги може да се пробваш в някоя автоморга с голям късмет или "Преправи си сам", като не се намират части натам отиват нещата
    )
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  7. #217
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Мерси за инфото, знам, че е доста корав маркуча, но не е проблем да се смени и с друг по принцип стига да е с по-дебели стени и да е малко по-корав от обикновените. Просто не трябва да се мачка от вакума.

  8. #218
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    под колектора на прехода между главата и колектора май беше от шофьорската страна.доста корав е ,не е обикновен маркуч.

    По принцип така трябва да бъде,но на практика още при първото сваляне на мотора там се реже и после се слага едно парче маркуч,чиято функция е,по моите наблюдения,постоянно да се ебава.По-добре цял маркуч до клапанчето.
    По почина:"направи си сам", вече и чистачките са ми на отделно захранване. Главните релета,както и вентилатора на радиатора също.Май са останали само мигачите и отоплението на задния джам , от сериозните консуматори.Накрая ще си зглобя едно от стари болуци,ама да се постопли малко!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #219
    започва да се пристрастява Stoian_wolf's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    смядово,шумен
    Age
    38
    Posts
    87

    Default

    по приинцип бях само с задно гърне и главата ми ставаше малко на балон извънградско,сега си имам средно и отзад този ремус.пак е доста шумна обаче

  10. #220
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Stoian_wolf View Post
    по приинцип бях само с задно гърне и главата ми ставаше малко на балон извънградско,сега си имам средно и отзад този ремус.пак е доста шумна обаче
    Какво средно гърне сложи ?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  11. #221
    започва да се пристрастява Stoian_wolf's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    смядово,шумен
    Age
    38
    Posts
    87

    Default

    ако мойе да се нарече гърне-изтарбушен катализатор с минаваща перфорирана тръба през него.но ефекта беше добър от страна на шумонамаляването

  12. #222
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Имам две новини!
    Една не дотам лоша и една много лоша!
    Термостата ми се скапа тотално и се наложи да го сменя.На фона на харча и смяната му под обилно валящия сняг,все пак се здобих с парно и нормално загряваща кола , въпреки газовата и простотиите около нея.Разхода на газ спадна моментално с около 2литра.
    Интересното стана,когато започнах да поставям колектора.Забелязах, че маркучето на регулатора за налягане се е закъсало.Така и така бях разглобил всичко и реших да поразчопля въпроса.
    Резултата:Скъсано маркуче за регулатора на налягане на бензина;закъсано коляното на маркуча на МАП сензора.Същия беше и полузапушен.Два от щуцерите им полуразвити.Скъсана скоба на маркуча за сервото и просто ми е чудно,как е работила тая кола изобщо!Освен това,малкото маркуче на рейката на дюзите се беше надървило и цяло чудо е, че не съм се подпалил.Спасило ме е, че я карам на газ.
    Сега пали сутрин от раз,а не от третия път!
    Това е недотам лошата новина.
    Лошата е,че ми се скапа тотално таблото на бушоните.
    Някой ако има читаво да помага!
    Имам го и когато се наканиш да дойдеш ще си го демонтираш сам срещу.................. малко лафове за колите ни.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  13. #223
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Имам го и когато се наканиш да дойдеш ще си го демонтираш сам срещу.................. малко лафове за колите ни.
    Имаш лично!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #224
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги,благодарение на Джорди ГТ си имам чисто ново табло бушони.Не споменавам за останалите части дето ми даде,но определено си заслужи уважението ми и го слагам в кръга на приятелите ми!
    Тоест ще си има дърт мърморко,да го подкрепя и му мърмори винаги, когато има нужда!
    Благодаря , Колега!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #225
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Айде честито и евала на Джорди
    Дано и монтажа мине безпроблемно.

    П.С. Утре аз пък възнамерявам да се боря с непослушния клапан на газовата, че ми прави някакви поразии и не иска да спира винаги... Усетих се след като за втори път ми даде разход по-голям от 15(предния път реших, че е са ме метнали на бензиностанцията или понеже я карах студена повече)

Page 15 of 37 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •